رویداد XO19: دو استودیوی داخلی مایکروسافت از بازی‌های جدیدشان رونمایی کردند

آبسیدین و Rare دستِ پر به XO19 آمدند

۰

مایکروسافت رویدادش را با عناوین استودیو‌های داخلی‌اش آغاز کرد؛ آبسیدین و Rare دست پر به رویداد ردموندی‌ها آمدند و بازی‌های جدیدشان را به نمایش گذاشتند. استودیوی Rare که سال گذشته بازی Sea of Thieves را برای ایکس باکس وان و کامپیوتر منتشر کرده بود، با تریلری از Everwild استارت XO19 را زد.

اطلاعات زیادی از Everwild در دسترس قرار نگرفته و اگر شایعات حقیقت داشته باشند، مایکروسافت این بازی را برای ایکس باکس نسل بعدی در نظر گرفته اما با این حال آنطور که تریلر نشان می‌داد ساخته جدید Rare اثری با گرافیک رنگارنگ است که در آن انسان‌ها با حیواناتی فانتزی در تعامل هستند. بازی ظاهرا در مرحله‌های اولیه توسعه به سر می‌برد و همچنین احتمال دارد آنلاین باشد.

از Rare به عنوان یکی از جریان‌سازترین استودیوهای بازیسازی یاد می‌شود. آن‌ها در همکاری با نینتندو چندتا از مهمترین آثار صنعت بازی‌های ویدیویی را ساختند اما بعد از خریداری این استودیو توسط مایکروسافت، Rare دیگر نتوانست به اندازه گذشته موفق عمل کند. Louise O’Connor که از اعضای قدیمی Rare است رهبری تیم سازنده Everwild را به‌عهده دارد.

بعد از معرفی Everwild مایکروسافت به سراغ بازی بعدی آبسیدین رفت. جالب اینجاست آبسیدین همین چند روز پیش The Outer Worlds را منتشر کرد و با وجود اینکه شایعات به حضور این استودیو در XO19 اشاره داشت اما باز بعید به‌نظر می‌رسید که آن‌ها بازی جدیدشان را به رویداد مایکروسافت بیاورند.

بازی های 2020 ایکس باکساما این اتفاق افتاد و در ادامه Grounded به نمایش درآمد. اثری اول شخص با المان‌های سبک بقا است که داستانش آن‌قدرها ناشناخته نیست؛ شخصیت‌های اصلی داستان انسان‌هایی کوچک هستند (یا شاید کوچک شده‌اند) که باید با حشرات جنگیده و در دنیای بازی زنده بمانند. در Grounded می‌جنگید، با بقیه گروه می‌شوید، سرپناه می‌سازید و منابع مورد نیاز برای زندگی را جمع‌آوری می‌کنید.

البته جدا از قسمت گروهی که چهار نفره است، بازی را می‌توان تک‌نفره هم به پایان رساند. Grounded که اثری جمع‌وجورتر نسبت به دیگر ساخته‌های آبسیدین به‌شمار می‌رود، در سال آینده برای ایکس باکس وان و ویندوز منتشر می‌شود و مشابه بقیه آثار استودیوهای داخلی مایکروسافت بازی از طریق سرویس گیم پس نیز در دسترس خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

.کپی شد https://vgto.ir/1m2

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...