ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

رده بندی سنی مترو اگزودس
آموزش

آیا بازی Metro Exodus برای فرزند من مناسب است؟

مترو اگزودوس یک بازی تیراندازی با زاویه دید اول شخص است که به صورت خاص برای رده سنی «بزرگسال» یا «+17 سال» ساخته شده است. اگزودوس سومین نسخه از سری بازی «مترو» به حساب می‎آید ...

شایان ضیایی
نوشته شده توسط شایان ضیایی | ۱ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۳۰

مترو اگزودوس یک بازی تیراندازی با زاویه دید اول شخص است که به صورت خاص برای رده سنی «بزرگسال» یا «+17 سال» ساخته شده است. اگزودوس سومین نسخه از سری بازی «مترو» به حساب می‎آید که با اقتباس از مجموعه کتابی با همین نام نوشته دمیتری گلوخوفسکی ساخته شده است.

در جهان پساآخرالزمانی مترو اگزودوس، گیمر در نقش سربازی به نام آرتیوم ظاهر می‎شود و قادر به گشت و گذار در خرابه‎های به‎جا مانده از یک نبرد اتمی در فدراسیون روسیه است. به هنگام عبور از محیط‎هایی مانند تونل‎های زیرزمینی و مناطق رادیواکتیو، بازیکن باید با استفاده از سلاح‎های اتوماتیک، شاتگان، مواد منفجره و چاقوی کمری، دشمنان را که گاه به شکل هیولاهای جهش یافته ظاهر می‎شوند و گاه به شکل سایر انسان‎های بازمانده، به قتل برساند.

نبردهای بازی به شکلی واقع‎گرایانه طراحی شده‎اند و صدای طبیعی شلیک گلوله‎ها، فریادهای ناشی از درد و افکت‎ پاشیده شدن خون به وفور شنیده و دیده می‎شوند. به عنوان یک سرباز کهنه‎کار، شخصیت اصلی می‎تواند به صورت مخفیانه نیز دشمنان را از پیش رو بردارد که اغلب این کار، شکلی خشونت‎آمیز به خود می‎گیرد؛ برای مثال قتل‌های مخفیانه بازی، با فرو کردن چاقو به گردن دشمنان انجام می‎شود.

رده بندی سنی مترو اگزودس

در برخی از مناطق بازی، امعا و احشاء و جسد موجودات جهش یافته را می‎توان روی زمین یافت که قطعاً روی مخاطبین کم سن و سال‎تر تاثیرگذار خواهد بود. در میان‎پرده‎های بازی هم باید منتظر لحظاتی شدیداً خشونت‎آمیز بود. به عنوان مثال گلوله‎ای از فاصله نزدیک به صورت یک شخص شلیک می‎شود یا سربازان دشمن یک فرد غیرنظامی را اعدام می‎کنند.

به عنوان یک بازی بزرگ‎سالانه، محتویات جنسی کمابیش در روند گیم‎پلی به چشم می‎خورند و عمدتاً در قالب دیالوگ بیان می‎شوند. البته که در سکانس‎هایی محدود، محتویات هرزه‎نگارانه به صورت تصویری هم نمایان می‎شوند. در چندین سکانس، بازیکن می‎تواند قلیان بکشد و افکت‎هایی شبیه به مواد محرک را تجربه کند (به عنوان مثال صفحه نمایش شکلی تار به خود می‎گیرد). فحاشی هم از دیگر مسائل رایج در بازی است و در بسیاری دیالوگ‌ها شاهد رد و بدل شدن دیالوگ‌های رکیکی هستیم.

نتیجه‌گیری

مترو اگزودس همانطور که در متن خواندید، محتوایی بزرگسالانه دارد و در طول مدت گیم‌پلیش خشونت عریانی را به رخ می‌کشد که قطعا برای ذهن یک کودک خردسال مناسب نیست. با این حال، اگر قصد دارید بازی را برای فرزند خود تهیه کنید، حتما حین تجربه بازی کنارش بنشینید و روی محتوایی که در حال تماشای آن است نظارت کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی