چند طراحی بیس متفاوت برای محافظت بهتر از لوت‌ها در Clash of Clans

چگونه از لوت‌های خود بهتر محافظت کنیم؟

0

فارمینگ بیس‌ها می‌توانند از لوت‌هایی که دارید محافظت کنند. بنابراین داشتن یک بیس مناسب و استفاده از بهترین طراحی می‌تواند به شما در زمینه‌ی حفظ منابع به دست آورده‌تان کمک شایانی کند. در این مطلب قصد داریم چند طراحی مختلف و مناسب برای محافظت بهتر از لوت‌ها در کلش آو کلنز را به شما معرفی کنیم. این مطلب را از دست ندهید.

یک فارمینگ بیس خوب چگونه باید باشد؟

پیش از معرفی طراحی‌های مختلف بیس‌ها بهتر است به چند نکته‌ی مهم اشاره کنیم. یک فارمینگ بیس خوب شاید دارای جنبه‌های مختلف و متفاوتی باشد، اما همیشه یک هدف را دنبال می‌کند: مخافظت از طلا و اکسیر (تاریک) به بهترین شکل ممکن.

در تئوری همه چیز سر جای خود قرار دارد. اما وقتی در عمل به موضوع نگاه می‌کنید همه چیز به همین سادگی‌ها نیست. تا به حال شده در یکی از تهاجمات خود حداقل یکی از منابع ذخیره‌سازی حریف را از بین نبرده باشید؟

اولین و مهمترین نکته راجع به یک فارمینگ بیس خوب دقیقا همینجاست؛ شما نمی‌توانید انتظار داشته باشید که با اتخاذ یک استراتژی خاص، از همه‌ی منابعتان را حفظ کنید. در واقع بهتر است بگوییم چنین موضوعی هرگز اتفاق نخواهد افتاد و شما باید سعی کنید تا جای ممکن آسیب‌های ناشی از حملات حریف را کاهش دهید.

فارمینگ بیس‌ها به شما کمک می‌کنند تا برخی از منابع خاص مثل اکسیر تاریک محافظت کنید یا اینکه جلوی دسترسی ساده‌ی مهاجم به منابعتان را بگیرید. یک قانون نانوشته این است که یک فارمینگ بیس خوب زمانی مطلوب است که بتواند نیمی از منابعتان را در جریان تهاجمات در امان نگاه دارد.

فارمینگ بیس در مقابل بیس هیبریدی

بسیاری معتقدند که وقتی یک بیس موفق نیست جلوی دسترسی مهاجمان به تروفی‌ها را بگیرید، یک بیس برنده نخواهد بود. موضوعی که باید در برابر آن ایستادگی کنیم. فارمینگ بیس‌ها به هیچ عنوان به دنبال محافظت از تروفی‌ها نیستند. اینکه در فارمینگ بیس از تاون هال محافظت می‌شود به این خاطر است که نمی‌خواهیم مهاجمین به راحتی با از بین بردن آن، به منابع قابل توجه و مناسب بسیار زیادی دست پیدا کنند.

اگر می‌خواهید در دفاع برنده باشید، بهتر است از بیس‌های هیبریدی بهره‌مند شوید و هرگز سعی نکنید این دو بیس را با هم ادغام کنید. چون نتیجه‌اش چیزی جز شکست نخواهد بود.

طراحی‌های مختلف برای فارمینگ بیس

فارمینگ بیس برای تاون هال ۶

اگر دارای تاون هال ۶ هستید، توصیه می‌کنیم که از این طراحی برای بیس خود استفاده کنید. بخش‌های جلویی در مقابل انبار‌ها، مهاجمین را از آن‌ها دور می‌کنند و باعث می‌شوند که تا جای ممکن آن‌ها را حفظ کنید.

فارمینگ بیس برای تاون هال ۷

در این طراحی تمرکز بیشتر روی حفظ اکسیر تاریک است و به همین دلیل طلا و اکسیر در لایه‌های بیرونی قرار گرفته‌اند. شما برای پیشرفت در کلش آو کلنز نیاز مبرمی به اکسیر‌های تاریک دارید و با این طراحی می‌توانید به خوبی از آن‌ها محافظت کنید.

اگر می‌خواهید قدرت دفاعی بیشتری داشته باشید، بیسی که تصویرش را در ادامه مشاهده می‌کنید می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. در این طراحی تاون هال به عنوان طعمه در نظر گرفته شده و باعث می‌شود مهاجمین در صورت حمله به آن دسترسی محدود‌تری به منابع و ذخایر داشته باشند.

البته به یاد داشته باشید که بیس بالا در صورتی که مهاجمین بخواهند صرفا به منابع حمله کنند، دارای ضعف‌های زیادی خواهد بود.

فارمینگ بیس برای تاون حال ۸

در این بخش هم دو طراحی برایتان آماده کرده‌ایم. در طراحی اول باز هم هدف محافظت بیشتر از اکسیر تاریک است اما همچنین می‌توانید نیمی از منابع خود را از دست مهاجمین (چه از بالا حمله کنند و چه از پایین) در امان نگاه دارید.

بیس بعدی مثل یک فارمینگ بیس همه کاره عمل می‌کند و علاوه بر اکسیر تاریک از همه‌ی منابع دیگر نیز محافظت می‌نماید. شاید تاون هال در صورت حمله از نقطه‌ی بالایی آسیب پذیر به نظر برسد، اما با کمی دقت مشاهده خواهید کرد که در صورت حمله از بالا، رسیدن به منابع در پایین کار بسیار دشواری خواهد بود.

حمله از کناره‌ها بدترین تاکتیک تهاجمی به این بیس خواهد بود. بنابراین به طور کلی می‌توان به طراحی بالا نمره‌ی بسیار قابل قبولی اعطا کرد.

فارمینگ بیس برای تاون هال ۹

طراحی پیش رو محافظت از اکسیر تاریک را اولویت قرار می‌دهد و در وهله‌ی دوم به نگهداری از طلا می‌پردازد.

طراحی بعدی یک محافظت تمام عیار از اکسیر تاریک به عمل آورده است و شاید بتوان گفت یکی از بهترین راه حل‌ها برای محافظت از آن را ارائه می‌کند. همانطور که قابل مشاهد است، نیروی دشمن باید علاوه بر عبور از لایه‌های متعدد، با هیرو‌های دفاعی شما نیز مقابله کند.

فارمینگ بیس برای تاون هال ۱۰

بیس زیر کار را برای نفوذ نیرو‌های دشمن دشوار می‌کند و نیروی دفاعی باقی کار را با موفقیت به انجام خواهد رساند. با استفاده از این طراحی، نیرو‌های حریف به سادگی در نفوذ به بخش مرکزی ناکام خواهند ماند و بسیاری از نیرو‌ها بدون آنکه به مرکز برسند، تنها آن را دور می‌زنند.

به دنبال طراحی بیسی هستید که علاوه بر محافظت از اکسیر تاریک از باقی منابعتان نیز محافظت کند؟ احتمالا طراحی بعدی گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. Air Sweeper از مرکز بیس در مقابل بالون‌ها محافظت می‌کند و کار برای نیرو‌های دشمن برای نفوذ دشوار خواهد شد.

فارمینگ بیس برای تاون هال ۱۰

طراحی بیسی که در ادامه شاهدش خواهید بود، به دو دلیل می‌تواند محافظت از منابع را تضمین کند. اول اینکه اکسیر تایک در مرکز بیس قرار گرفته و بسیاری از مهاجمین به خاطر دشوار بودن نفوذ به لایه‌های مرکزی، سمت آن نخواهند رفت و علاوه بر این منابع دیگر در حلقه‌های بیرونی جایگذاری شده‌اند به طوری که بسیار بعید است در سه دقیقه مهاجمین بتوانند همه‌ی آن‌ها را از بین ببرند.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...