ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

چگونه یک بازی را از Library استیم مخفی یا حذف کنیم؟

روشی برای خلاص شدن از بازی‌هایی که دوستشان نداریم

۰
انارگیفت

کلاینت تازه استیم، جذاب و منحصر به فرد است و Library آن حالا مجموعه بازی‌های خریداری شده توسط شما را به زیباترین شکل ممکن به نمایش می‌گذارد. با این حال، یک ایراد نسبتا جزئی به آن وارد است. استیم حالا به Library تمام کاربرانش، خودسرانه بازی‌های رایگانش را اضافه کرده که خیلی‌ها منجمله خودم با این قضیه مشکل داریم.

با این حال، خوشبختانه استیم ویژگی‌ جالبی دارد که به شما اجازه می‌دهد بازی‌هایی که دوست ندارید را از Library مخفی یا برای همیشه حذف کنید. البته طبیعتا تفاوت بین مخفی کردن یک بازی و حذف کردن کامل آن از Library زیاد است. برای همین، در این مقاله از تفاوت بین مخفی و حذف کردن یک بازی از Library استیم برایتان می‌گوییم و روش انجام هر یک از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

تفاوت بین مخفی و حذف کردن یک بازی از Library استیم چیست؟

مخفی کردن یک بازی از Library استیم، عین این می‌ماند که شما یک مجسمه یا هر شی دیگری که دوست ندارید را از اتاق پذیرایی خانه خود بردارید و در یک کمد بگذارید. با این کار، شما آن مجسمه را از دید خود مخفی کردید اما نمی‌توانید منکر این قضیه شوید که مجسمه مورد بحث هنوز در اتاق پذیراییتان حضور دارد.

مخفی کردن یک بازی از Library استیم هم به همین شکل است. شما صرفا یک بازی را از میان مجموعه بازی‌های خود بر می‌دارید و در یک کشو آن را مخفی می‌کنید. پس عملا شما هنوز صاحب آن بازی هستید و می‌توانید هر موقع که نظرتان تغییر کرد، آن را به لیست بازی‌های Library خود برگردانید.

با این حال، قضیه در مورد حذف کردن یک بازی از Library متفاوت است. حذف کردن یک بازی از Library استیم مثل این است که یک بازی بخت برگشته را به درون کوره‌ای سوزان بیندازید و برای همیشه از شرش خلاص شوید.

این یعنی اگر تصمیم به حذف یک بازی از Library استیم خود بگیرید، دیگر راهی برای برگرداندن آن ندارید. در ضمن باید به این هم اشاره کنم که حذف کردن یک بازی از اکانت استیم کمی پیچیده‌تر از مخفی کردن آن از Library است. البته این قضیه نگرانتان نکند، در ادامه نحوه انجام هر دو را کامل توضیح می‌دهیم.

چگونه یک بازی را از Library استیم مخفی کنیم؟

برای مخفی کردن یک بازی از Library استیم فقط به دو کلیک ساده احتیاج دارید. کافیست در Library با راست کلیک روی بازی مورد نظرتان، نشانگر ماوس را روی گزینه Manage ببرید و گزینه Hide this game را انتخاب کنید.

استیم

با این کار، بازی انتخاب شده توسط شما از Library مخفی می‌شود اما همانطور که گفتم با مخفی کردن یک بازی آن را برای همیشه حذف نمی‌کنید. بلکه صرفا جای آن بازی را تغییر داده‌اید و فقط دیگر جلوی چشمتان نیست. بنا بر این، اگر روزی خواستید به لیست بازی‌های مخفی شده از Library دسترسی پیدا کنید، کافیست از طریق نوار باریکی که در بالای پنجره استیم قرار دارد روی View کلیک و Hidden Games را انتخاب کنید.

استیم

با نمایش بازی‌های مخفی شده، امکان بازگرداندن آن‌ها به Library هم فراهم می‌شود. تنها کافیست روی پوستر بازی مورد نظر راست کلیک کنید، نشانگر ماوس را روی Manage ببرید و با انتخاب گزینه Remove from hidden، آن را به لایبراری برگردانید.

استیم

چگونه یک بازی را برای همیشه از اکانت استیم حذف کنیم؟

قبل از اینکه برای حذف کردن یک بازی از اکانت استیم خود اقدام کنید، حتما آن را آنینستال کنید. چون استیم پس از حذف شدن بازی مورد نظر، دیگر اجازه آنینستال کردن آن را به شما نمی‌دهد و آن وقت مجبورید راه‌های عجیب و غریبی را برای پاک کردن فایل‌های نصبی امتحان کنید.

برای حذف دائم یک بازی از حساب کاربری استیم، از نوار باریک بالای پنجره کلاینت روی Help کلیک و گزینه Steam Support را انتخاب کنید.

استیم

نام بازی مورد نظر خود را در نوار جستجوی پایین صفحه تایپ کنید و اینتر بزنید.

استیم

در مرحله بعد از بین گزینه‌های موجود گزینه «I want to permanently remove this game from my account» را انتخاب کنید. (البته اگر بازی مورد نظرتان شرایط ریفاند را داشته باشد، می‌توانید آن را به استیم پس دهید و پولتان را دریافت کنید)

استیم

حالا کافیست روی گزینه «OK, remove the listed games from my account permanently» کلیک کنید تا بازی انتخاب شده، برای همیشه از روی حساب استیم شما حذف شود.

استیم

فقط در پایان بگذارید باز هم به این نکته اشاره کنم که پس از حذف کامل یک بازی از حساب استیم، راهی برای برگرداندن آن وجود ندارد. بنا بر این، اگر روزی از تصمیم خود پشیمان شوید، باید دوباره برای تجربه آن بازی هزینه کنید.

.کپی شد https://vgto.ir/2eg

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
Green.ir
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...