ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

خانه سینما: سینماگران دیگر به برنامه‌های صدا و سیما نروند

در پی صحبت‌های صادق کوشکی علیه رخشان بنی اعتماد و باران کوثری

۰

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، خانه سینما به درخواست روسای صنوف و تعداد زیادی از اعضای خود از سینماگران خواست تا در برنامه‌های صدا و سیما شرکت نکنند.

پیش از این صادق کوشکی در شبکه افق صدا و سیما صحبت‌هایی علیه رخشان بنی اعتماد و باران کوثری انجام داده بود که باعث اعتراض تعدادی از هنرمندان شد. خانه سینما نیز برای حمایت از این دو هنرمند، در یک بیانیه از سینماگران درخواست کرد تا در برنامه‌های صداوسیما شرکت نکنند:

اهانت اخیر و بی‌شرمانه صداوسیما به بانویی محترم از جمع کارگردانان سینمای ملی ایران و فرزند هنرمندش، پیش و بیش از آن‌که خدشه‌ای به ساحت اعتبار و ارزش این سرمایه‌ی فاخر فرهنگی و هنری کشور وارد کند، برای ما سینماگران و همه کسانی که سینمای اجتماعی او را در تمام این سال‌ها دنبال کرده‌اند، گواه گویایی‌ست بر تداوم عامدانه‌ی روند ایجاد تفرقه و تخریب توسط سازمان مذکور.به همه همکاران خود پیشنهاد می‌دهد که با خودداری از حضور در برنامه‌های به اصطلاح سینمایی و تحلیلی این رسانه، همدل و همراه در این اعتراض حرفه‌ای مشارکت کنند تا این رسانه گمان نبرد که به اتکای قدرت و بودجه‌ی وافرش می‌تواند هر تهمت و توهینی را نثار سینمای ایران و چهره‌های فرهنگی این سرزمین کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است که کانون کارگردانان سینمای ایران «هتک حرمت» رخشان بنی اعتماد و مسعود کیمیایی را شدیدا محکوم می کند و در برابر تخریب، فحاشی و توهین به آن‌ها سکوت نخواهد کرد. پیش از این مسعود کیمیایی اعلام کرده بود که در همراهی با مردم داغ‌دار در جشنواره فیلم فجر شرکت نخواهد کرد.

در بخش انتهایی این بیانیه آمده که با وجود احترام به تمام برنامه‌سازان صدا و سیما، از تمام کارگردانان سینمای ایران خواسته می‌شود تا زمان عذرخواهی رسمی صداوسیما در هیچ کدام از برنامه‌های تلویزیونی آن به عنوان مهمان یا کارشناس شرکت نکنند.

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – تئوری‌های فیلم جوکر

.کپی شد https://vgto.ir/2dp

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...