ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

۶ سوال مهم از سازنده بازی «من عیسی مسیح هستم»

روایتی واقعی از مصائب مسیح یا شوخی با پیغمبر خدا؟

۰

چند هفته پیش یک استودیو تقریبا ناآشنا، تریلری از بازی خود با نام I Am Jesus Christ یا من عیسی مسیح هستم منتشر کرد. آنچه در تریلر دیدیم بازی کردن در نقش عیسی مسیحی است که در کتاب آسمانی انجیل به تصویر کشیده شده. رونمایی از بازی عیسی مسیح با انتقاداتی همراه بود اما همه مشتاق بودند بدانند که این تریلر آیا یک شیرین‌کاری و مسخره‌بازی است یا واقعا با پروژه‌ای جدی طرف هستیم. اگر جدی است، چه کسی آن را می‌سازد؟ آیا آن‌ها بازی عیسی مسیح را وفادار به انجیل می‌سازند یا با یک بازی طنز طرف هستیم؟

برای پیدا کردن پاسخ سوالات، وبسایت گیم اینفورمر با ماکسیم ویسوچانیسکی، مدیرعامل استودیو SimulaM گفتگو کرده و این‌ها پاسخ به ۶ پرسش مهم هستند:

گیم اینفورمر: اول از همه، مطمئن هستم که مردم کنجکاوند بدانند که خودت را یک مسیحی می‌دانی؟ داستان مسیح چقد در زندگی تو اهمیت دارد؟

ماکسیم ویسوچانیسکی: بله، من مسیحی هستم. در رابطه با داستان عیسی، زمان خواندن انجیل بسیار متحیرش بودم.

تجربه‌ات در صنعت [بازی سازی] تا به اینجا چطور بوده؟

من در دوران نوجوانیم گیمر بسیار پیگیری بودم و معتقدم که همه بازی‌هایی که ممکن بود را آن زمان بازی کردم. آن‌ها به من انگیزه دادند که دو بازی شخصی برای موبایل بسازم. سپس افرادی را در Playway دیدم و شروع به همکاری کردیم. یک روز من ایده‌ام را راجع به بازی I Am Jesus Christ مطرح کردم و آن‌ها کاملا پشتیبانم بودند.

آن ایده دقیقا چیست؟ آیا یک طنز است یا پیامی داری که دوست داری منتقل کنی؟

این بازی در مورد سفری ۳۰ ساله در زندگی من است. ایده‌اش زمانی که یک نوجوان بودم به ذهنم رسید. من بسیار تحت تاثیر بازی‌های کامپیوتری و انیمیشن‌های کامپیوتری بودم. من می‌خواستم یک فیلم کارتونی با انیمیشن کامپیوتری راجع به عیسی مسیح بسازم. در طول دو سال گذشته، ایده‌ام به یک بازی کامپیوتری تغییر وضع داد چون می‌خواهم از دید اول شخص نشان دهم عیسی مسیح چه کرده است.

من بازی ساختن را به مثابه یک شکل از هنر می‌بینم. طی صدها سال، بسیاری از هنرمندان نقاشی‌هایی عالی در ارتباط با عیسی مسیح کشیده‌اند. ۵۰ سال گذشته پر بوده از فیلم‌هایی در مورد او. حالا، من می‌خواهم این سنت را دنبال کنم و یک شاهکار هنری به وسیله یک بازی کامپیوتری بسازم.

می‌توانی گیم‌پلی را کمی تشریح کنی؟ بازیکن‌ها در نقش عیسی مسیح چه خواهند کرد؟

خب، ما می‌خواهیم گیم‌پلی را فعلا یک راز نگه داریم، ولی بازیکنان می‌توانند معجزات معروف مسیح از انجیل را اجرا کنند. مثل جنگیری و خارج کردن شیاطین از بدن انسان‌ها، التیام بخشیدن، غذا دادن به مردم و رویارویی با شیطان. ما می‌خواهیم آن را تا جایی که ممکن است نزدیک به انجیل نگه داریم. اما انجیل‌های مختلف به ما نمی‌گویند عیسی مسیح چطور شیاطین را از بدن انسان‌ها بیرون می‌کشید، یا آن شیاطین چه ظاهری داشتند. این‌ها روی دوش خودمان است و ما می‌خواهیم نشان دهیم که ممکن است چطور به نظر برسند.

چرا فکر می‌کنی بازی‌های بیشتری براساس انجیل ساخته نشده؟

خب، سوال سختی می‌پرسید… صادقانه بگویم، پاسخی به این سوال ندارم اما از نظر من، مردم از بازی‌های زامبی کشی خسته شده‌اند.

در مورد واکنش مردم به بازی‌ات تا به اینجا چه فکری می‌کنی؟ تا اینجا بازخورد قوی‌ای بوده که سورپرایزت کرده باشد؟

همه‌ی تیم ما از حجم بالای بازخوردها سورپرایز شده. این نشان می‌دهد که مردم می‌خواهند و آماده‌اند که بازی‌اش کنند. در رابطه با ترول‌ها، ما به آن‌ها توجه زیادی نمی‌کنیم. ما می‌خواهیم روی بازی متمرکز باشیم.

منبع: گیم اینفورمر

.کپی شد https://vgto.ir/2i9

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...