ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

آغاز ثبت نام برنامه حمایتی همگرا از بازی‌سازان برای سال ۱۳۹۹ [به‌روزرسانی: ثبت‌نام تمدید شد]

به‌روزرسانی: به گزارش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ثبت نام در همگرا تا ساعت ۰۰:۰۰ روز ۳۰ بهمن تمدید شد. شنبه همین هفته بود که خبردار شدیم بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و معاونت علمی و فناوری ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۲۴ بهمن ۱۳۹۸ | ۲۱:۴۵

به‌روزرسانی: به گزارش بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، ثبت نام در همگرا تا ساعت ۰۰:۰۰ روز ۳۰ بهمن تمدید شد.


شنبه همین هفته بود که خبردار شدیم بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در برنامه‌ای یکپارچه و ساختار یافته قصد دارد در راستای توانمندسازی تیم‌های بازی‌سازی، زمینه ورود به بازارهای صادراتی و همچنین حمایت از توسعه برنامه‌های صادراتی در حوزه گیم را فراهم کنند. در ادامه این مسیر و همراهی مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، ثبت نام ساختار حمایتی همگرا برای سال ۱۳۹۹ آغاز شد.

به همین ترتیب و با اعلام رسمی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، شرکت‌ها و تیم‌های بازی‌سازی می‌توانند تا تاریخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ یعنی چهارشنبه هفته آینده، در جهت بهره‌مندی از خدمات حمایتی ارائه شده در ساختار همگرا ثبت نام کرده و پس از تکمیل اطلاعات فرم و ارسال مستندات لازم، به عضویت این ساختار درآمده و رتبه‌بندی شوند. مدت اعتبارنامه اعضا تا پایان سال ۱۳۹۹ خواهد بود.

همانطور که می‌دانید ساختار حمایتی همگرا با هدف شناسایی و حمایت از استعدادهای بازی‌سازی، توانمندسازی تیم‌های مستقل و نوپا و ارائه امکانات جهت بهره‌مندی از توانایی‌های شرکت‌های بزرگ بازی‌سازی در صنعت گیم ایران فعالیت می‌کند و در تلاش است تا خدماتی شامل موارد زیر را به علاقه‌مندان ارائه کند:

  1. مشاوره و منتورینگ در حوزه‌های مرتبط از جمله «تولید و توسعه بازی»، «مسائل حقوقی و مالکیت فکری»، «بازاریابی، فروش و برندینگ»، «مسائل بیمه و مالیات» و «تامین مالی»
  2. شرکت در دوره‌ها، نشست‌ها، کارگاه‌ها و رویداد‌های آموزشی در زمینه‌های «فنی، هنری و طراحی بازی»، «مدیریت تولید بازی» و «توسعه کسب‌وکار و تجاری‌سازی»
  3. تبلیغات، بازاریابی و نشر از طریق «پلتفرم‌های تبلیغات دیجیتال داخلی و بین‌المللی»، «رسانه‌های تخصصی بازی‌های ویدئویی»، «بومی‌سازی بازی‌های ایرانی برای بازار بین‌المللی» و «نشر بازی توسط ناشر در بازار داخلی»
  4. حضور در رویداد‌های تجاری تخصصی «داخلی» و «بین‌المللی» و رویداد‌های تجاری تخصصی «آنلاین»
  5. خرید «لایسنس نرم‌افزارهای تخصصی بازی‌سازی»، «منابع آماده بازی‌سازی»، «حق عضویت پایگاه‌های تخصصی بازی‌سازی»، «گزارش‌های تحقیقات بازار بین المللی» و «ثبت محصولات و علائم تجاری در حیطه بین‌الملل»
  6. استقرار در فضاهای کاری اشتراکی
  7. خدمات زیرساختی و پشتیبانی از جمله «دریافت و پشتیبانی سِرور»، «رندرینگ»، «موشن کپچر»، «صداگذاری و موسیقی» و «آزمون کیفیت و عملکرد بازی»
  8. «بهره‌مندی از وام‌های کم‌بهره»
  9. تحقیقات کاربردی شامل سفارش تمامی تحقیقاتی که برای تولید، نشر و صادرات بازی موردنیاز است و توسط تیم یا شرکت عضو همگرا به یک فرد یا تیم تحقیقاتی بیرونی برون‌سپاری می‌شود از قبیل: «تحقیق و توسعه فناوری‌های زیرساختی برای بازی‌سازی»، «تدوین طرح‌های امکان‌سنجی و تجاری تولید بازی» و «پروژه‌های داده‌کاوی و یادگیری ماشین»
  10. سایر حمایت‌های معنوی که به شرکت‌های عضو ساختار همگرا که به طور خودکار به فهرست شرکت‌های خلاق برنامه توسعه زیست‌بوم شرکت‌های خلاق افزوده خواهند شد، تعلق می‌گیرد از قبیل: «برخورداری از مزایای بیمه تکمیلی»، «برخورداری از تسهیلات نظام وظیفه»، «امکان استفاده از اماکن با کاربری مسکونی شهر تهران به منظور بازی‌سازی» و «معافیت حق بیمه قراردادها»

حمایت‌های همگرا در چهار سطح مختلف ارائه می‌شوند که می‌توانید جزئیات و رده‌بندی آن را در این لینک مطالعه کنید. برای ثبت نام در این برنامه به آدرس https://portal.ircg.ir/IRCGAssets/Pages/ShowForm?pid=4575 مراجعه نمایید.


بیشتر بخوانید: 

تماشا کنید: ویجیاتو – ضربه سنگین قطع اینترنت به گیم ایران

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی