ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سخنرانی رنه زلوگر
اخبار و مقالات

اسکار 2020 – گرامی‌داشت میراث جودی گارلند در سخنرانی رنی زلوگر

رنی زلوگر (Renée Zellweger) برنده جایزه بهترین بازیگر زن نود و دومین مراسم اسکار برای بازی‌اش در نقش جودی گارلند، چهره سرشناس هالیوود در فیلم جودی (Judy) شد. این بازیگر از صحنه برای گرامی‌داشت قهرمانان ...

پرنیان عنبری
نوشته شده توسط پرنیان عنبری | ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۵

رنی زلوگر (Renée Zellweger) برنده جایزه بهترین بازیگر زن نود و دومین مراسم اسکار برای بازی‌اش در نقش جودی گارلند، چهره سرشناس هالیوود در فیلم جودی (Judy) شد.

این بازیگر از صحنه برای گرامی‌داشت قهرمانان و قهرمان شخصی‌اش، گارلند استفاده کرد. او گفت:«صحبت درباره گرامی‌داشت جودی گارلند در نسل‌ها و فرهنگ‌های مختلف به ما یادآوری کرد که قهرمانانمان ما را متحد می‌کنند. بهترینِ ما، کسی است که کمک می‌کند بهترین وجه خودمان را کشف کنیم، وقتی ما چشم کمک از قهرمانمان داریم، وقتی ‌آن‌ها ما را یکی می‌کنند، ما در این مسئله متفق‌القولیم و میدانید، همین مهم است.»

سخنرانی رنه زلوگر

او با یاد کردن از افراد مختلفی که الهام بخش بقیه بودند ادامه داد، از جمه نیل آرم‌استرانگ (Neil Armstrong)، سالی راید (Sally Ride)، ونوس و سارا ویلیامز (Venus and Serena Williams)، سلینا (Selena)، باب دیلان (Bob Dylan)، مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese)، فرد راجرز (Fred Rogers) و هریت توبمن (Harriet Tubman).

او در ادامه تاکید کرد: «جودی گارلند این احترام را در زمان خودش دریافت نکرد. من مطمئنم این لحظه افزونه‌ای از گرامی‌داشت میراث او است که در فیلم ما شروع شد و همچنین نشان می‌دهد که میراث استثنایی منحصر به فرد و جامع و طبع بلند او، فراتر از هر دستاورد هنری می‌رود. خانم گارلند شما مطمئنا در میان قهرمانانی هستید که ما را یکی می‌کنند و تعریف می‌کنند. همه این‌ها برای شماست. من بسیار سپاس‌گزارم.»

این دومین اسکار زلوگر است، او درسال 2004 برای فیلم Cold Mountain اسکار بهترین بازیگر مکمل را برد. همچنین دو نامزدی هم پیش از آن داشت، در سال 2003 برای فیلم شیکاگو و در سال 2002 برای خاطرات بریجیت جونز.

بسیاری زلوگر را برای بازی در زندگی‌نامه گارلند تحسین کردند و به طور کلی او را شانس اصلی مراسم امسال در نظر می‌گرفتند چرا که او جوایز BAFTA، Golden Globes، Critics’ Choice Awards و Screen Actors Guild Awards را برده بود. بازیگری او با سخنان دختران گارلند، Liza Minnelli و Lorna Luft، که گفتند فیلم جودی را نگاه نخواهند کرد، کمی بحث برانگیز هم شد. هر چند زلوگر اصرار دارد که این یک ادای احترام به مادرشان است، علی رغم این که فیلم فقط نگاهی صادقانه به بخش‌های آخر زندگی گارلند دارد.

زلوگر گفت:«آن‌ها باید بدانند که انگیزه تمام گروه فیلم‌سازی عشق و تحسینشان برای گارلند بود و میراث او آن‌ها را تحت تاثیر قرار داد. ما فقط می‌خواستیم بهترین اجرایمان برای او داشته باشیم.»

در پشت صحنه از زلوگر خواسته شد تا درباره 17 سال فاصله بین جایزه برای بازی در جودی و نامزدی‌اش در سال 2004 صحبت کند. او به شوخی گفت:«چقدر زمان دارید؟ - من در آن زمان آن‌قدر سرم شلوغ بود که در لحظه حضور نداشتم. الان دیدگاه متفاوتی دارم،  الان کمی بیشتر حضور دارم. آن زمان و زمانی که در این بین سپری شد به من کمک کرد تا قدر همه چیز را بدانم.»

زلوگر در رقابت با اسکارلت یوهانسون در فیلم داستان ازدواج (Marriage Story)، سرشا رونن در فیلم زنان کوچک (Little Women)، شارلیز ترون در فیلم بمب (Bombshell) و سینتیا اریو در فیلم هریت (Harriet)، برنده اسکار شد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی