ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

هزینه تولید ایکس باکس سری ایکس احتمالا از پلی استیشن 5 بیشتر است

یادآوری: هزینه تولید اولیه ایکس باکس وان هم از پلی استیشن 4 بیشتر بود

۰
انارگیفت

امروز صبح گزارشی از بلومبرگ منتشر شد که نشان می‌داد هزینه تولید هر دستگاه پلی استیشن 5 حدود ۴۵۰ دلار برای سونی هزینه دارد و بنابراین در بهترین حالت باید منتظر برچسب ۴۷۰ دلاری آن باشیم.

اگرچه خود سونی واکنشی نشان نداده اما دانیال احمد (Daniel Ahmad)، یکی از تحلیل‌گران بازار چین که سابقه طولانی در افشای اطلاعات دارد، با ریتوییت این گزارش حرف‌های بلومبرگ را منطقی دانست و البته اشاره‌ای هم به کنسول مایکروسافت کرد.

اینکه چرا هزینه ساخت ایکس باکس وان سری ایکس بیشتر از پلی استیشن 5 تخمین زده شده مشخص نیست

او در یکی از توییت‌هایش گفته که با توجه به قطعات کنونی ایکس باکس سری ایکس انتظار دارد هزینه تولید این کنسول بیشتر از پلی استیشن 5 و چیزی بین ۴۶۰ تا ۵۲۰ دلار باشد. مایکروسافت ایکس باکس وان را با ۲۸ دلار ضرر (۱۰ دلار ضرر بیشتر از سونی) وارد بازار کرد.

اگر آن‌ها روندی مشابه پیش بگیرند (که احتمالا می‌گیرند) و ما هم بهترین حالت را در نظر بگیریم منطقی است ایکس باکس سری ایکس ۴۹۹ دلار قیمت‌گذاری شود، رقمی که در گذشته هم بارها پیرامونش بحث شده بود و با توجه به شایعاتی که از سخت افزارها به بیرون درز پیدا کرده، شاید منطقی‌ترین گزینه برای هر دو کنسول همین به‌نظر برسد.

قیمت ایکس باکس سری ایکس

با این سکوتی که سونی در پیش گرفته، فعلا برگ برنده را مایکروسافت در اختیار دارد. بلومبرگ در بخشی از گزارشش نوشته که سونی برای ساخت پلی استیشن 5 با چالش‌هایی مواجه شده و از طرفی منتظر است ببیند مایکروسافت چه سیاستی را نسبت به قیمت ایکس باکس سری ایکس پیش می‌گیرد تا براساس آن قیمت نهایی پلی استیشن 5 را مشخص کند.

شایعات قبلی که نشان می‌دادند سونی برنامه دارد در ماه فوریه رونمایی اولیه کنسولش را انجام بدهد اما با توجه به اینکه فوریه رو به پایان است و به خاطر ویروس کرونا یکی یکی نمایشگاه‌ها در حال تعطیل شدن هستند حالا همه نگاه‌ها به ماه مارس (۱۱ اسفند ۱۳۹۸ تا ۱۲ فروردین ۱۳۹۹) دوخته شده؛ در این ماه سونی بالاخره سکوتش را می‌شکند؟

بیشتر بخوانید:

تماشا کنید: چطوری از بازی پول در بیاریم؟

.کپی شد https://vgto.ir/2vw

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...