چگونه در Fortnite از قابلیت کراس‌پلی استفاده کنیم؟

بخوانید و یاد بگیرید که چطور با کاربران دیگر کنسول‌ها فورتنایت بازی کنید

0

قابلیت کراس‌پلی به مخاطب اجازه می‌دهد تا با کاربران دیگر پلتفرم‌ها به بازی کردن بپردازد. البته سونی خیلی تمایلی به انجام این کار نداشت ولی بالاخره گیمرهای سرتاسر جهان آن‌ها را راضی به اتفاق افتادن این مهم کردند.

با این حال شاید هنوز به اضافه شدن این قابلیت به فورتنایت، عادت نکرده باشید و ندانید که چطور می‌توانید با کاربران دیگر پلتفرم‌ها بازی کنید. به همین خاطر در این راهنما به شما کمک می‌کنیم تا با دیگر پلتفرم‌ها از جمله پی‌سی، پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان، نینتندو سوییچ و همچنین گوشی‌های موبایل به اجرای بازی بپردازید.

چگونه با کاربران دیگر پلتفرم‌ها فورتنایت بازی کنیم؟

مهم‌ترین مورد برای استفاده از این قابلیت، این است که دوستان شما اکانت Epic داشته و در لیست دوستان شما موجود باشند. اگر آن‌ها را در اکانت PSN یا ایکس‌باکس لایو به عنوان دوست دارید، کافی نخواهد بود. شما می‌توانید نام کابری اکانت Epic افراد را در بازی جستجو کرده و آن‌ها را بدون محدودیتی در پلتفرم در لیست دوستان خود اضافه کنید.

وقتی که دوستان خود را به لیست درون بازی اضافه کردید، شما باید بتوانید به لابی بازی‌ آن‌ها وارد شوید. البته در این صورت که آن‌ها از قابلیت کراس پلتفرم پشتیبانی کنند. وقتی که بازی را آغاز کرده و وارد لابی معمول بازی شدید، در سمت راست و بالا می‌توانید گزینه جستجو را پیدا کنید. سپس دوستان خود را پیدا کرده و به آن لیست اضافه کنید. شما می‌توانید آن‌ها را به لابی بازی خود دعوت کرده و یا به لابی بازی آن‌ها بروید. سپس همه باید دکمه «Ready» یا همان آماده را بزنند تا بازی آغاز شود. هنگامی که به یک لابی دعوت شوید، پیامی دریافت خواهید کرد.

در ضمن این میزبان اصلی است که نوع سرور بازی را تعیین ‌می‌کند. این یعنی اگر میزبان با ایکس‌باکس وان بازی کند و شما با کامپیوتر شخصی وارد شوید، دربرابر دیگر بازیکنان ایکس‌باکس بازی می‌کنید. یادتان باشد که شما نمی‌توانید اسکواد (Squad) خود را به صورت تصادفی پر کنید.

در کنار این‌ها بازی، یک آیکون در کنار نام کاربری دوست شما مشخص می‌کند که نشان می‌دهد او با چه پلتفرمی به بازی‌کردن مشغول است. این آیکون تنها در صورتی ظاهر می‌شود که دوستتان با پلتفرم متفاوتی نسبت شما در حال بزی‌کردن باشد.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...