ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

قدرتمندترین ابر‌رایانه جهان مغلوب محاسبات Folding@home شد

فراتر از ۱.۵ اگزافلاپس

۰

چند روز پیش بود که در ویجیاتو خواندید انویدیا طی فراخوانی بین‌المللی از تمام مردم جهان خواسته تا کارت گرافیک‌شان را تحت پروژه‌ای به نام Folding@home به سلاحی جهت مبارزه با ویروس کرونا تبدیل کنند؛ حال این پروژه می‌گوید محاسبات انجام شده توسط کاربران‌ از ۱.۵ اگزافلاپس گذشته است. این رقم یعنی ۱۰ به توان ۱۸ فلاپس. برای اینکه بدانید این مقدار پردازش و محاسبه چه معنی دارد باید بگوییم این سطح از پردازش برابر با قدرت پردازشی ۱۱۲۰۰۰ کارت‌گرافیک RTX 2080Ti است که به صورت همزمان کار کنند!

محاسبات و پردازش‌های فولدینگ ات هوم تا قبل از تعطیلات آخر هفته قبل، به ۴۷۰ پتافلاپس رسیده بود. تا پیش از این فولدینگ ات هوم تنها ۳۰ هزار کاربر داشت و نهایتا تا ۱۰۰ پتافلاپس پردازش انجام می‌داد. بنابراین با این سطح افزایش و رسیدن به ۱.۵ اگزافلاپس، این پروژه توانسته است پردازش بیشتری از قدرتمند‌ترین ابر رایانه جهان داشته باشد و از آن پیشی بگیرد. برای رسیدن به این سطح پردازش CPU‌هایی با جمعا ۴.۶۳ میلیون هسته و ۴۳۰ هزار کارت‌ گرافیک (اکثرا کارت‌های گرافیک انویدیا)، استفاده شده‌اند. البته همه پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیک در یک زمان در دسترس نبوده‌اند. در جدول زیر جزئیات پردازش‌های Folding@home را مشاهده می‌کنید.

فولدینگ ات هوم

با اینکه نمی‌توان تمام این پردازش‌ها را به ویروس کرونا نسبت داد، اما در حال حاضر اغلب پردازش‌های فلودینگ ات هوم برای مبارزه با این پاندمی استفاده می‌شود. بخش مهمی‌ از این پروژه که به تازگی کلید خورده به تحلیل و بررسی پروتئین‌های هدف ویروس کرونا پرداخته و تلاش می‌شود از طریق این تحلیل و بررسی‌ها و پردازش‌ها، راه حلی برای درمان کرونا یافت شود.

شما نیز می‌توانید در این پروژه عضو شده و با نصب برنامه Folding@home و در اختیار قرار دادن بخشی از سخت افزار کامپیوتر خود به مهار کرونا کمک کنید. البته زمانی که عضو شوید ممکن است مدتی طول بکشد تا کاری به کامپیوتر شما محول شود. فلودینگ ات هوم استفاده از کارت‌های گرافیک قدرتمند‌تر را ترجیح می‌دهد. شما پس از عضو شدن می‌توانید میزان استفاده از کامپیوتر خود برای این پروژه را تعیین کنید. پس برای سلامتی خودتان بشتابید!


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – شباهت کرونا با ویروس تی دنیای Resident Evil

.کپی شد https://vgto.ir/3kh

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...