ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

سیروس مقدم: «پایتخت ۶ بعد از کرونا باز می‌گردد»

فینال قصه هنوز مونده

۰

سریال پایتخت ۶ این روزها در حال پخش است و ضمن کلنجار با سانسور محتوا آخرین قسمت‌های مجموعه نوروزی امسالش را سپری می‌کند؛ اما طبق گفته کارگردان این سریال یک فینال، یا در واقع یک جمع‌بندی کلی خواهد داشت که بعد از اتمام وضعیت اضطراری پیرامون شیوع ویروس کرونا ساخته و پخش خواهد شد. در همین رابطه «سیروس مقدم» گفت‌و‌گویی مفصل داشته و سفره دلش را باز کرده است:

«پایتخت» در ۱۵ قسمت طبق قرار و تعهدش در ایام نوروز پخش خواهد شد و فقط قسمت‌های آخر و فینال آن طلب مخاطبین باشد که انشاالله در نخستین روزی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی کرد، تیم پایتخت فینال را ساخته و در یکی از اعیاد مثل عید فطر و یا… به محضر مردم عزیز تقدیم می‌کند.

مقدم در رابطه با مشکلات تولید سریال پایتخت ۶ در آخرین روزهای فیلم‌برداری که هم‌جریان با شیوع ویروس کرونا شده بود نیز توضیحاتی داده و از دشواری‌ها و مشکلات تیم مجموعه صحبت کرده است:

فیلم‌برداری پروژه پایتخت علیرغم حوادث و اتفاقات ماه‌های پایانی سال گذشته، طبق برنامه و زمان‌بندی توافق شده با موفقیت پیش می‌رفت. هیچ کدام از آن اتفاقات ناگوار تاثیر سویی بر روند کار نگذاشت تا اینکه با شیوع ویروس منحوس کرونا، استان مازندران و شهر شیرگاه هم مثل دیگر شهرهای کشور و تمامی دنیا تحت تاثیر گسترش این بیماری قرار گرفت.

ما از اواخر بهمن ماه و تمامی اسفند را علیرغم خطرات و نگرانی‌های گروه و خانواده‌هایشان به کارمان ادامه دادیم. تهیه‌کننده محترم خانم الهام غفوری کلیه تمهیدات بهداشتی و پزشکی را به کار گرفت. با اعزام یک تیم پزشکی مجرب از بیمارستان نیکان تهران و کلیه وسایل استریل و بهداشتی (ماسک، دستکش، روکفشی، مواد ضدعفونی کننده و …)، قرنطینه محدودی را برای گروه اعمال کردند. لوکیشن‌ها، محل اسکان گروه، وسایل صحنه، لباس‌ها و … همگی ضدعفونی و هر روزه مراقبت می‌شد.

کارگردان پایتخت اشاره دارد با توجه به اینکه جمع‌بندی این سریال به آینده فوتبالی بهتاش فریبا در لیگ برتر تهران ارتباط دارد، و به خاطر شیوع ویروس کرونا تمام مسابقات فوتبالی لغو شده‌اند، پروژه فیلم‌برداری متوقف شد و بعد از اتمام کرونا و بعد از برگشتن شرایط به حالت ادامه پیدا خواهد کرد و قسمتی تازه در یکی از اعیاد پخش می‌شود.

از زمانی که وزیر بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا و دیگر نهادهای ذیربط اعلام نمودند که دیگر تجمعات، نزدیکی افراد به یکدیگر و … بایستی کنترل شود، ما هم طبیعتا از این قاعده و قانون مستثنی نبودیم.

از آنجایی که قسمت‌هایی از فینال و پایان فیلم‌نامه به آمدن بهتاش به تهران و جذب شدنش به فوتبال حرفه‌ای مربوط می‌شد و بخش‌های جذاب دیگری به خانواده نقی و بهبود و رحمت در همین راستا می‌پرداخت، حتما می‌بایستی در فضای فوتبالی و مسابقات ورزشی و همزمان قصه خانوادگی در اجتماع شهری، اتفاق می‌افتاد. با توجه به تعطیلی کلیه مسابقات ورزشی و لیگ برتر و همچنین منع تردد و تجمع در تهران و مازندران، ناخواسته و علیرغم میل باطنی‌مان، کار تصویربرداری هم در سطوح ورزشی و هم در بخش‌های خانوادگی غیرممکن بود. به همین دلیل ما به تعهدمان که همان ساخت و پخش ۱۵ قسمت پایتخت برای ایام نوروز بود، عمل کردیم.

سیروس مقدم در نهایت نیز از نگرانی‌های پیرامون پاندمی کووید-19 گفت و خاطرنشان کرد:

باید توجه داشت که شیوع ویروس کرونا جهانی شده و بسیاری از پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی و سریالی در حال ساخت و تولید در ایران و جهان متوقف شده است. خانواده‌های تیم پایتخت مثل دیگران، نگران فرزند، همسر، والدین‌شان و … هستند. هر تردد و تجمع با‌مورد و بی‌مورد به منزله شیوع و گسترش این بیماری است. بنابراین پایتخت ۶ در ۱۵ قسمت طبق قرار و تعهدش در تعطیلات نوروز پخش خواهد شد و تنها قسمت‌های آخر و فینال آن طلب مخاطبین از ما می‌باشد که انشاالله در اولین روزی که وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام وضعیت عادی نمودند، تیم پایتخت گِرد هم جمع شده و فینال را ساخته و در یکی از اعیاد مثل عید فطر و یا … به محضر مردم عزیز تقدیم می‌کنند.

این مژده را به مخاطبین پایتخت می‌دهم که قسمت‌های پایانی مثل همیشه با قدرت، مفرح و جمع شدن دوباره خانواده گِرد هم انجام می پذیرد. در پایان از صبر و حوصله و همراهی و سعه صدر مدیران تلویزیون، دولت‌مردان و مردم عزیز سپاسگزارم.


تماشا کنید: برنامه ویدیویی ویجیاتو – شباهت کرونا با ویروس تی دنیای Resident Evil

.کپی شد https://vgto.ir/3k4

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...