ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پلی‌استیشن 5
اخبار و مقالات

پتنت جدید سونی از سیستم خنک‌کننده ایده‌آل پلی استیشن 5 حکایت دارد

سیستم خنک‌کننده کنسول پلی استیشن 4 معمولا عملکردی نامطلوب دارد و در بهترین شرایط ممکن هم، به لطف فن‌هایی که با بالاترین سرعت ممکن کار می‌کنند، صدای هواپیمایی که قصد دارد همین حالا از روی ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۸:۰۰

سیستم خنک‌کننده کنسول پلی استیشن 4 معمولا عملکردی نامطلوب دارد و در بهترین شرایط ممکن هم، به لطف فن‌هایی که با بالاترین سرعت ممکن کار می‌کنند، صدای هواپیمایی که قصد دارد همین حالا از روی باند فرودگاه بلند شود را تولید می‌کند. در حالی که بازی‌های ویدیویی، تکنولوژی و البته قیمت فاکتورهایی اساسی در رابطه با نسل آینده خواهند بود، امید است تا پلی استیشن 5 از سیستم خنک‌کننده بهتر و کم‌صداتری برخوردار باشد.

پتنت (ثبت اختراع) جدیدی مرتبط با کمپانی سونی رویت شده که به تکنولوژی احتمالی سیستم خنک‌کننده کنسول جدید پلی استیشن مرتبط خواهد بود. اگرچه این پتنت دو سال قبل به ثبت رسیده، تازه‌ترین فناوری‌های روز را در خود جای داده تا درون بدنه کنسول قرار بگیرد و با همراهی سایر اجزا و قطعات، عملکردی به مراتب بهتر از نسل فعلی داشته باشد.

بخش‌های اصلی پتنت مورد بحث شامل یک هیت سینک بزرگ، مجراهای تهویه هوای مناسب، و رویه‌هایی برای خروج حرارت هستند. طبق توضیحات رسمی این فایل، هیت سینک در بخش پایینی مدار اصلی کنسول قرار خواهد گرفت. خود مدار نیز حاوی سوراخ‌هایی در مناطق مختلف خواهد بود تا هوا از لابلای قطعات و تراشه‌ها عبور کند و گرما خارج شود. همین مجراها در واقع برد اصلی را به هیت سینک متصل می‌کنند. این ساختار اجازه می‌دهد برد اصلی درست در کنار هیت سینک قرار بگیرد، بنابراین قدرت مانور برای طراحی بهینه چیدمان سایر اجزای دستگاه بیشتر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

مثل هر پتنت دیگری که به ثبت می‌رسد، ممکن است این طرح جدید سونی هرگز روشنایی روز را نبیند. ولی در هر صورت این موضوع را نشان می‌دهد که توسعه دهندگان کنسول پلی استیشن 5 سخت در صدد آن هستند که مشکل پلی استیشن 4 در نسل آینده تکرار نشود و این باعث خوشحالی است. از طرفی این پتنت متصور می‌شود که احتمالا طراحی نهایی ظاهر پلی استیشن 5 مثل روتین همیشگی کنسول‌ها و در قالب افقی و شبیه به نسل‌های قبلی خواهد بود. نظر شما در این رابطه چیست؟ دیدگاه‌های خود را با ویجیاتو در میان بگذارید.


تماشا کنید: در مراسم معرفی سخت‌افزار پلی استیشن 5 چه گذشت؟

تماشای نسخه باکیفیت در یوتیوب

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی