ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

۱۰ بازی که مود +New Game همه چیز را در آن‌ها تغییر می‌دهد

این مودها نباید نادیده گرفته شوند

۱
انارگیفت

وجود مود +New Game این روزها در بازی‌ها بسیار رایج است. تعداد بسیار زیادی از بازی‌ها به شما اجازه می‌دهند که پیشرفت خود را Reset کرده و با هر چیزی که بازگشایی کرده‌اید، آن‌ها را از ابتدا شروع کنید. اما چند بازی هم هستند که چیزی فراتر از آنچه که فکر می‌کنید، به تغییر چیزهای مختلف می‌پردازند. من فقط در مورد درجه سختی‌های اضافی یا لباس‌های جدید صحبت نمی‌کنم. این لیست در مورد بازی‌هایی است که مودهای +New Game تعجب‌آور، شوکه‌کننده یا کاملا بی‌نظیری دارند.

بازی‌های این لیست در مودهای +New Game خودشان، مکانیک‌های واقعا منحصر به‌فردی ارائه می‌دهند. دارید به امکان انتقال پیشرفت و ارتقاهایتان در Doom Eternal برای استفاده در درجه سختی‌های بالاتر فکر می‌کنید؟ چنین ویژگی‌ای فوق‌العاده است ولی در مقایسه با سناریوهای کاملا متفاوت این لیست، بسیار ساده به نظر می‌‌رسد. چه از یک زاویه دید مختلف بازی کنید، چه راه‌های کاملا جدیدی را برای بازی کردن از حالت قفل خارج کنید و چه راه‌هایی مخفی برای دسترسی به پایان واقعی داستان پیدا کنید، این مودهای +New Game نباید نادیده گرفته شوند.


The Legend of Zelda

اولین مود +New Game استفاده شده در بازی‌ها، یکی از خلاقانه‌ترین آن‌ها هم به شمار می‌رود. بعد از به پایان رسیدن مراحل ساخت The Legend of Zelda اصلی برای کنسول NES، هنوز هم میزان حافظه‌ی اضافه زیادی روی کارتریج آن باقی مانده بود که اجازه می‌داد پس از اتمام خط داستانی، به انجام یک مود ثانویه نیز پرداخت. آیتم‌های موجود در سرزمین‌ها با هم جابه‌جا می‌شوند، دشمنان قدرت‌های جدیدی به دست می‌آورند و لینک هم می‌تواند یک سری اثرات ناتوان‌کننده‌ی جدی متحمل شود. مثلا ممکن است قلب‌ها را به طور دائمی از دست بدهید!

هیچ بازی دیگری از سری The Legend of Zelda، تاکنون چیزی در این مقیاس را امتحان نکرده است. سایر بازی‌های سری از مودهای Hero بهره می‌بردند که معمولا فقط به خاطر افزایش میزان صدمه وارد شده توسط دشمنان، سخت‌تر از حالت عادی بودند. بازسازی The Legend of Zelda: Ocarina of Time برای کنسول دستی Nintendo DS، از یک نسخه‌ی جایگزین و منحصر به فرد از Hero Mode بهره می‌برد که شما را در یک دنیای وارونه شده (انگار که نقشه بازی را جلوی آینه قرار داده باشید) که پر از دشمنان مرگبار بود، قرار می‌دهد.


Nier: Automata

10 بازی که مود +New Game همه چیز را در آن‌ها تغییر می‌دهد

این عنوان اکشن نقش‌‌آفرینی پس از یک دور بازی کردن، بسیار کوتاه به نظر می‌رسد. اما این موضوع برای Platinum Games، توسعه‌دهندگان این بازی کلاسیک در عصر مدرن، چیزی غیرعادی نیست. در Nier: Automata همه چیز در مورد نبردهای مکرر ربات‌ها با یکدیگر است و این همان جایی است که +New Game وارد می‌شود. هر بار که یک بازی جدید را در این مود شروع می‌کنید، وقایع داستانی را از زاویه دید شخصیت‌های مختلف تجربه خواهید کرد: ابتدا در نقش همراه 2B با نام 9S، و سپس به عنوان شخصیتی کاملا متفاوت که در خط داستانی اصلی غایب بود.

با به پایان رساندن بازی برای بار دوم (که فقط چند تغییر جزئی در گیم‌پلی و داستان دارد) وارد یک بخش داستانی کاملا جدید خواهید شد. بازی در این نقطه به سرعت تغییر می‌کند و اصلا شبیه هیچ‌کدام از بازی‌هایی که به آن‌ها فکر می‌کنم، نیست. شما احتمالا خواهید خواست که این بازی را بارها و بارها انجام دهید تا داستان پیچیده‌ی دو جامعه‌ای که نمی‌توانند از یک چرخه‌ی بی‌پایان خشونت فرار کنند را خاتمه دهید.


Batman: Arkham Knight

10 بازی که مود +New Game همه چیز را در آن‌ها تغییر می‌دهد

همه بازی‌های سری Batman: Arkham از یک ویژگی +New Game جالب برخوردار هستند، اما Batman: Arkham Knight فراتر از بقیه می‌رود. این بازی به جای این که شما را با تمام توانایی‌های آزاد شده‌تان در محیط رها کند، مجبورتان می‌کند تا با ترکیبی درهم آمیخته از دشمنان و ویژگی‌های کاملا جدیدی مواجه شوید. به عنوان مثال، اگر در هنگام مخفی‌کاری مشاهده شوید، به طور خودکار توانایی Fear Takedown را از دست می‌دهید. حتی فرمول ترکیب دشمنان هم بسیار دشوارتر شده و باعث اضافه شدن یک حس غیر قابل پیش‌بینی بودن برای طرفداران می‌شود.

البته یک غافلگیری دیگر نیز در انتظار هواداران Arkham Knight است. در طول کات‌سین ابتدایی بازی، شما مجبور هستید از کنترلر خود برای روشن کردن دستگاه سوزاندن اجساد استفاده کرده و بدن جوکر را بسوزانید. این ضد قهرمان محبوب در طول Batman: Arkham City کشته شد، اما در طول یک غافلگیری در بخش +New Game، ناگهان زنده شده و قبل از این که آتش او را احاطه کند، شروع به خندیدن می‌کند. یک دست‌اندازی کمدی ولی تاریک که به شما نشان می‌دهد این مود +New Game همانند قبل نیست.


The Quiet Man

این یکی از بازی‌های لیست است که حتی توصیه نمی‌کنم یک بار آن را تمام کنید، چه برسد به دو بار. اما مود +New Game آن به قدری احمقانه است که یک جا برای خودش در این لیست پیدا کرده است. حتی اگر نتوانید پیشرفت‌تان را در دور جدید همراه خودتان داشته باشید. در The Quiet Man، شما در نقش یک جنگنده‌ی ناشنوا بازی می کنید که همین باعث شده است بخش اعظمی از داستان، کاملا بی‌صدا باشد. پس از یک بار اتمام بازی (و همچنین دانلود یک پچ) می توانید داستان پوچ و نقش آفرینی‌های اغراق آمیزش را بازیابی کنید.

آنچه که شبیه یک داستان جنایی واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد، در ادامه به یک ملودرام باورنکردنی با هنرنمایی پدرانی شیطانی که ماسک‌هایی شیطانی روی صورتشان دارند و با زنانی کار می‌کنند که دقیقا شبیه مادر به قتل رسیده‌ی شخصیت اصلی به نظر می‌رسند، تبدیل می‌شود. در پایان بازی ، قهرمان ناشنوای ما یک ماسک عجیب و غریب را روی صورتش می‌گذارد و به یک قهرمان غیر قابل توقف که از نظر ظاهری شبیه کلاغ به نظر می‌رسد، تبدیل می شود. چرا؟ چطور؟ جانم؟ هیچ‌چیز با عقل جور در نمی‌آید.

با توجه به این که شخصیت اصلی گاهی اوقات با کاراکترها مکالمه می‌کند، قادر به خواندن حرکات لب است و حتی با زبان اشاره به تبادل نظر می‌پردازد، این قضیه‌ی بی‌صدا بودن بازی اصلا با عقل جور در نمی‌آید. چرا زیرنویسی وجود ندارد؟ چرا من دارم این همه وقت را صرف صحبت کردن در مورد این بازی بسیار احمقانه می‌کنم؟


Resident Evil 3 Remake

به اتمام رساندن Resident Evil 3 Remake فقط چند ساعت طول می کشد. اما پس از پایان داستان، حالت کاملا جدیدی برای بازیکنانی که به 100% کردن بازی خود علاقه دارند، باز می‌شود. شما می‌توانید در سطوح دشواری مختلف به انجام چالش‌های متمرکز بر Speedrunning اقدام کرده و به جمع‌آوری امتیازاتی که می‌توانید در یک فروشگاه جدید و خاص از آن‌ها استفاده کنید، بپردازید.

سلاح‌های کاملا جدید و کالاهای منحصر به فردی در این فروشگاه وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید اتمام بازی اصلی را حتی روی درجه سختی‌های بالاتر، به آسانی آب خوردن بکنید.


Shadow of Destiny

10 بازی که مود +New Game همه چیز را در آن‌ها تغییر می‌دهد

این عنوان ماجراجویی که در سال‌های ابتدایی عرضه کنسول پلی استیشن 2 عرضه شد (و در سایر نقاط جهان با نام Shadow of Memories شناخته می‌شد)، روی حل یک معمای مبتنی بر سفر در زمان تمرکز دارد. شما باید به مقابله با یک همکار فریب‌کار بپردازید و برای حل اسراری به قدمت تاریخ، به دوره های زمانی مختلف سفر کنید. مثلا با ارائه دادن ایده‌های خوب به یک کارگردان فیلم در گذشته، می توانید باعث ظاهر شدن یک بیلبورد در آینده شده و با جلب نظر مردم به آن، زندگی یک نفر را نجات دهید. به طور کلی می‌توان گفت که این بازی رسما Butterfly Effect: The Game است و می‌توانید به خوبی از دانش خود در بخش‌های‌های +New Game آن استفاده کنید.

پس از یک بار به اتمام رساندن Shadow of Destiny، حالت EX را آزاد خواهید کرد. در این مود داستانی ویژه، شخصیت اصلی همه‌چیز را از دفعه قبلی به یاد می‌آورد و همین باعث باز شدن دو پایان جدید می‌شود. یکی از این پایان‌ها هم شامل حل داستان در همان ابتدای بازی می‌شود. به این می‌گویند یک +New Game خوب.


Alpha Protocol

10 بازی که مود +New Game همه چیز را در آن‌ها تغییر می‌دهد

آلفا پروتکل یک عنوان نقش آفرینیِ جاسوسیِ فوق العاده خلاق به شمار می‌رود و مودهای +New Game آن هم به طور خاصی طراحی شده‌اند تا حس کنید واقعا یک مامور مخفی هستید. در یکی از مودهای بازی که همان اوایل کار آن را باز خواهید کرد، شما در نقش یک مامور تازه‌کار قرار می‌گیرید. به عنوان یک جاسوس جدید در آژانس، شما بدون هیچ‌گونه مهارتی بازی را شروع خواهید کرد.

تکمیل بازی در مود Rookie Agent، مود Veteran Agent را باز می‌کند که به شما اجازه می‌دهد بازی را با امتیازات مهارت فراوان در تمام شاخه‌های مختلف آغاز کنید. حتی شخصیت‌ها هم در مورد خفن بودن و گردن‌کلفت بودن‌تان به خاطر همان امتیازات، اظهار نظر می‌کنند. ممکن است این بازی کوتاه باشد، اما این میزان از توجه به جزئیات، بسیار جالب است.


Castlevania: Symphony of Night

بسیاری از افراد Castlevania: Symphony of Night را بهترین بازی در این سری می‌دانند. حتی خودم هم با آن‌ها موافق هستم. اما اکثر هواداران احتمالا هرگز متوجه نشده‌اند که چیزی خاص و منحصر به فرد در مود +New Game آن وجود داشته باشد. شما همیشه می توانید بازی را در نقش Richter و یا یکی از دشمنان Axe Armor انجام دهید. اما یک چیز خاص در دورهای بازی متعاقب، انتظار آلوکارد را می‌کشد.

بازگشت به قلعه‌ی شیطانی در نقش آلوکارد، به شما اجازه می‌دهد تا دو آیتم که به طرز وحشتناکی قدرتمند هستند را پیدا کنید: Duplicator و Ring of Varda. مورد اول یعنی Duplicator در صورت Equip شدن، به شما اجازه می‌دهد که به طور نامحدودی از آیتم‌های قابل استفاده‌ی خود استفاده کنید. یعنی فقط کافیست که آیتم Pentragram را بدست آورید تا هیچ چیز دیگری قادر به متوقف کردنتان نباشد. Ring of Varda هم یک لوازم جانبی منحصر به فرد دیگر است که لول آلوکارد را به مقادیر باورنکردنی‌ای می‌رساند و حتی این امکان وجود دارد که دو عدد از آن‌ها را در کنار هم Equip کنید.


Dead Rising

Dead Rising و دنباله‌های آن، +New Game را وارد تار و پود بازی‌ها کردند. مردن و شروع مجدد با Levelهایی که بدست آورده‌اید، فقط یک ویژگی اضافه نیست، بلکه مکانیکی در گیم‌پلی است که برای زنده ماندن به آن نیاز خواهید داشت. در ابتدای Dead Rising، فرانک وست اصلا آماده‌ی شیوع ویروس مرگباری که در مرکز خرید Willamette رخ می‌دهد، نیست. چند گاز گرفتگی از سوی زامبی‌ها و یا مواجه شدن با زندانیان مسلسل به دست در قسمت حیاط، شما را ظرف چند ثانیه می‌کشد.

برای زنده ماندن در طول این مصیبت، باید برای پیشرفت کردن بجنگید، بمیرید و با چیزی که از توانایی‌هایتان برایتان می‌ماند، مجددا از ابتدا شروع کنید. شما وسایلی را که حمل می‌کردید را از دست خواهید داد، اما Levelهایتان که هر کدامشان باعث آزاد سازی خط جان‌های بزرگ‌تر، جایگاه‌های سلاح بیشتر و حرکات جدید می‌شود، به بازی بعدی منتقل خواهند شد. برخی از این حرکات هم مثل تقلید از زامبی‌ها و یا بالا رفتن از سیل جمعیت، به طرزی باورنکردنی‌ مفید هستند.


Bravely Second

این بازی دیگری است که +New Game را به صورتی هوشمندانه به عنوان عنصر پیشتازش استفاده می‌کند. در Bravely Second، درست در همان ابتدای بازی، مقابل یک Boss Fight ظاهرا غیر قابل شکست دادن قرار خواهید گرفت.

بعد از انجام چهار Act اولیه، شما با یک رویداد که جهان را نابود می‌کند مواجه خواهید شد. اما قادر خواهید بود که بازی را با نگه داشتن تمام Levelهای خود، از نو شروع کنید. با استفاده از مهارت‌های تازه به دست آمده‌ی خودتان هم می‌توانید آن باس غیر قابل برنده شدن را نابود کرده و خط داستانی را ادامه دهید. این یک مکانیک هوشمندانه و یکی از معدود نمونه‌هایی است که از سیستمی ذاتا بازی‌محور برای تقویت داستان تخیلی خود استفاده می‌کند.

منبع: Gameranx

.کپی شد https://vgto.ir/4dz

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
reza آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
reza
مهمان
reza

جوکر ضد قهرمان؟

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...