ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

یادداشت: اعتیاد به Rainbow Six Siege و معضلی به نام پینگ

شوتری دوست‌داشتنی به شرط‌ها و شروط‌ها

۷
انارگیفت

بدون شک برای هر کسی که Rainbow Six Siege‌ را تجربه کرده قابل درک است که این بازی تا چه اندازه اعتیادآور به نظر می‌رسد؛ اشتیاق برای کسب امتیازات بیشتر و صعود به رتبه‌های بالاتر در حالت رنک، و از طرفی پشتیبانی مداوم یوبیسافت و ارائه اپراتورهای جدید و جذاب که تجربه نبردها را متحول می‌کند، همه و همه می‌تواند کاربر با به بازگشت مداوم به بازی ترغیب کند.

شوتر تاکتیکال مونترالی‌ها در اوج دوران بلوغ خودش به سر می‌برد، تا جایی که با در نظر داشتن میانگین نمرات ۷۹ در متاکریتیک، از وب‌سایتی مثل گیم‌اسپات بعد از پنج سال نمره ۱۰۰ را دریافت می‌کند. این یعنی رینبو حالا تکامل‌یافته‌تر از هر زمان دیگری است و شاید بهترین موقع برای ورود به دنیای تیراندازی اول شخص تام کلنسی باشد.

چند ماهی می‌شود که رینبو بازی کردن را شروع کرده‌ام و در مقاطع بسیاری، نهایت لذت را از آن می‌برم. طوری که اگر یک روز چند ساعتی بازی نکنم احساس می‌کنم یک چیزی کم است و جای خالی‌اش به شدت حس می‌شود. اما این وسط یک جای کار مشکل دارد؛ علتی وجود دارد که بعضا آزاردهنده به نظر می‌رسد و رغبتم را برای ورود دوباره به بازی کم می‌کند.

نکته عجیب ماجرا جایی است که بازی از نظر فنی و کیفی در حال حاضر نقصی که باعث آزردگی خاطر شود ندارد؛ اگر بالانس نبودن برخی از اپراتورها را فاکتور بگیریم -که اتفاقا در حالت رنک به خاطر سیستم بن اپراتور قابل حل است- می‌توان تمام مدت از این بازی لذت برد. پس چه چیزی بعضی اوقات باعث می‌شود اعصاب و روانم خدشه‌دار شده و گاهی به کنار گذاشتن آن فکر کنم؟

بله درست حدس زدید: پینگ. Rainbow Six Siege فوق‌العاده بازی دشوار و تاکتیکالی است که در آن ثانیه‌ها و لحظات تاثیرگذار هستند و از طرفی قدرت واکنش نشان دادن به موقع و عکس‌العمل‌های سریع بسیار حیاتی هستند. بنابراین لازمه تجربه ایده‌آل در چنین عنوانی، داشتن اینترنت خوب و از همه مهم‌تر پینگ پایین است. موضوعی که در ایران همچنان لاینحل باقی مانده.


کاراکترهای مشهور یوبیسافت به Rainbow Six Siege اضافه می‌شوند؟

بسیاری از اوقات شما خودتان را در شرایطی پیدا می‌کنید که لازم است با واکنشی فوق سریع، آخرین نفر از حریف را از پای در بیاورید یا فورا وارد یکی از اتاق‌های به خصوص شوید، یا مثلا دوستتان را از مخمصه نجات دهید. اما مشکلی به نام پینگ باعث می‌شود نتوانید آن طور که باید و شاید عمل کرده و در نتیجه به طور کلی تیمتان شکست بخورد. اگر شما به خاطر پینگ برای حتی یک لحظه قامت دشمن را به اشتباه و در محلی دیگر ببینید، مرگتان قطعی خواهد بود.

پنیگ در اغلب کشورهایی که سرورهای یوبیسافت در آن نقاط مستقر هستند، روی عدد ۹ می‌ایستد. این یعنی ایده‌آل‌ترین حالت ممکن. در بسیاری دیگر از نقاط جهان از جمله چین و استرالیا نیز نرخ پینگ پا را فراتر از حدود ۳۶ نمی‌گذارد، اما در این بین در کشور ما (و چند کشور عربی زبان همسابه) پینگ کمتر از ۸۰ نیست.


با اپراتورها و تغییرات فصل جدید Rainbow Six Siege آشنا شوید

شاید در ظاهر اختلاف ۸۰ با ۳۶ خیلی زیاد به نظر نرسد، اما هر چه این رقم بالاتر برود، بازه مشکلات احتمالی گسترده‌تر می‌شود و تجربه بازی تلخ‌تر. تازه عدد ۸۰ در بهترین شرایط ممکن و خوشبینانه‌ترین حالت به دست می‌آید، چرا که پینگ رینبو در ایران معمولا با تناوب همراه بوده و بعضا تا ۱۲۰ یا ۱۳۰ هم بالا می‌رود. بماند که در ابتدای دوران شیوع ویروس کرونا پینگ بازی به اعداد عجیب و غریب ۳۰۰ یا ۴۰۰ هم رسیده بود.

به همین ترتیب، وقتی وارد هر راند از بازی شوید و نگاهی به لیدربورد بیاندازید، به سادگی می‌توانید ایرانی‌های هر نبرد را تشخیص دهید. هر کسی که بدترین پینگ را داشت، هم‌وطن است و می‌توانید از طریق چت با زبان فارسی گفت‌و‌گو کرده و برای حمله یا دفاع نقشه بچینید!

با همه این تفاسیر احتمالا متوجه منظور من شده‌اید. پینگ فاکتوری بسیار مهم در تجربه بازی Rainbow Six Siege به شمار می‌آید، و خرابی و تناوب آن باعث می‌شود نتوانید به طور کامل آن طور که شایسته است لذت ببرید. این موضوع باعث می‌شود در مقاطعی به شدت عصبانی شوید، و در نهایت نیز ممکن است منجر به کنار گذاشتن کل تجربه بازی شود. شایان ضیایی که اخیرا رینبو را از روی سیستمش Uninstall کرده در این رابطه می‌گوید:

تا به حال شده عاشق شوید و دست روزگار (بخوانید باباش) اجازه ندهد که آن رابطه دوامی نداشته باشد؟ برای من هم نشده، اما رینبو دقیقا چنین شرایطی در ایران پیدا کرده. بالاخره اسکواد ایده‌آلم را پیدا کرده بودم که هر شب با تعداد کامل وارد بازی می‌شد. بالاخره آنقدر ماهر شده بودم که پای چت صوتی کری می‌خواندم و آخر بازی ضایع نمی‌شدم. بالاخره یک بازی آنلاین رقابتی منصفانه داشتم که با همان پینگ مردافکن (اما حداقل باثبات) یک تجربه شیرین از برد و باخت ارائه می‌داد. دیگر هیچ بهانه‌ای نداشتم، من بودم و یک دنیا مهارت که با حداقل ۲۰۰ ساعت تجربه مداوم به دست آمده بود.

اما همان موقع که وارزون از راه رسیده بود و با پکت لاس داشت دیوانه‌مان می‌کرد، رینبو هم رو به نابودی گذاشت. البته مشکل از رینبو نبود. این لنگرها و کوسه‌ها بودند که داشتند کابل‌های اینترنت را یکی پس از دیگری نابود می‌کردند و روان من را هم همراهش. رینبو سیکس به عشق از دست رفته‌ای تبدیل شد که هرچه بیشتر سعی کردم در آغوش بگیرمش، بیشتر از دستش دادم. حالا من مانده‌ام و شب‌هایی که به بطالت در کندی کراش سپری می‌شوند و خاطره شلنگ‌تخته‌های اسکین لارا کرافت اَش بعد از پیروزی.

بنابراین شاید کنار گذاشتن برخی از بازی‌ها صرفا به خاطر کیفیت پایین یا تکراری شدن محتوای خودشان نباشد، بلکه معضل اصلی شرایط و کیفیت اینترنت و پینگ خواهد بود. در مجموع پیشنهاد می‌کنم اگر می‌توانید با این شرایط کنار بیایید، یا آن قدر مهارت و عکس‌العمل سریع دارید که پینگ روی آن تاثیر نخواهد داشت، حتما از تجربه Rainbow Six Siege لذت ببرید. چرا که این بازی در حال حاضر به بلوغی رسیده که می‌توان از آن به اندازه بسیار زیادی لذت برد، اما در حالتی که بتوان با پینگ بد کنار آمد.

نظر و تجربه شما در این رابطه چیست؟ از چه اینترنتی برای تجربه Rainbow Six Siege و روی چه پلتفرمی استفاده می‌کنید؟ پینگ شما چقدر است و احساس می‌کنید چقدر روی بازی‌تان اثر می‌گذارد؟ دیدگاه‌های خود را با ویجیاتو در بخش نظرات در میان بگذارید.


تماشا کنید: معرفی بهترین بازی‌های شوتر آفلاین برای موبایل

تماشا با کیفیت بالا در یوتیوب

.کپی شد https://vgto.ir/4fh

7
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
5 نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
7 نویسندگان دیدگاه
امینshahryar-hiddenرضاکیوانامین آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
امین
مهمان
امین

خوش به حال شما من مخابرطم پینگم زیر ۱۹۰ نیست با اون پینگ تو رنک جلو خارجی ها با پینگ۹ ایس می کنم بعد پینگم میره رو ۵۰۰۰ بازی میندازم بیرون هم تیمی هی نوبم رنک آپ میشن من بن بخاطر لفت دادن

کیوان
مهمان
کیوان

نت آخ…دی همینه . خدا بر جدشون لعنت کنه . پینگ عراق جنگ زده تو رینبو سیکس ۵۵ms هست بالاترم نمیاد بعد اینجا به پینگ ۱۲۰ms میگن خوبه . بر همه چیزشون لعنت

امین
مهمان
امین

اقا عجب حرف دل مارو زدی
عاشق رینبو بودم و در اوج دوران پیشرفت و محبوبیت بازی مجبورم بیخیالش بشم
منم چهار ماهه که پینگم زیر ۱۲۰ نیومده و تازه ۱۲۰ هم بهترین حالتشه دیگه عادت کردم رو ۱۷۰ و ۱۸۰ بازی کنم و راضی باشم
متاسفانه اگر توی یه چیز داریم پیشرفت می کنیم اون چیز عادت کردن و سکوت کردنه

Takin
مهمان
Takin

من قبلاً در بهترین حالت پینگ ۱۳۰,۱۴۰ داشتم، دوران کرونا که دیگه افتضاح. الان ولی یکم تغییرات سخت افزاری دادم و پینگ اومده ۹۰ حدودا.
ولی یه وقتایی از بازی کیک میشم که مشکل خود سرورهاست.

Lollipop
مهمان
Lollipop

اتفاقا پینگ ۹ هم مشکل خودشو داره، الان یه سالی میشه که یوبیسافت برای اینکه عدالت رعایت بشه، سعی میکنه برای کسایی که پینگشون پایینه تاخیر ایجاد کنه تا با اونی که پینگش ۱۰۰ تقریبا برابر بشه، بهترین حالت ممکن پینگ ۷۰ تا ۱۰۰ه که تو ایران هم میشه داشت.

رضا
مهمان
رضا

😒

shahryar-hidden
کاربر
shahryar-hidden

یه جا رو خط میگیری, یکیو در حد دهم ثانیه میبینی و میمیری, بعد تو کیل کم نشون میده یارو با ارامش چند ثانیه داره به پاهات تیرمیزنه و توعم مثل ماست نگاش میکنی. اگه این پینگ نیست پس چیه؟؟

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...