ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

گروه فایرفلایز چه نقشی می‌تواند در The Last of Us Part 2 داشته باشد؟

سوالی که همین حالا ذهن خیلی‌ها را درگیر کرده

۲
انارگیفت

افرادی که اخبار The Last of Us Part 2 را دنبال می‌کنند، قطعا تریلر متفاوت و بحث برانگیز دوم آن را خیلی خوب به یاد می‌آورند. جدای از خشونت بی‌حد و اندازه، تریلر دوم کاراکترهای جدیدی را معرفی می‌کرد که در قسمت اول حتی کوچک‌ترین اشاره‌ای هم به آن‌ها نشده بود. از رمزی صحبت کردن کاراکترها گرفته تا کشت‌ و کشتارهای وحشیانه، همه حس رازآلودی به تریلر دوم بخشیده بودند. اما مهم‌ترین سوالی که از پس تک‌تک سکانس‌های این تریلر شکل گرفت این بود که این گروه وحشی چه کسانی هستند.

برخی‌ها بر این باورند که این گروه در اصل یک نسخه رادیکال‌تر از فایرفلایز است که جوئل و الی در قسمت اول با آن‌ها رو به رو شدند. چراکه سرنوشت گروه فایرفلایز پس وقایع بیمارستان، نامعلوم باقی ماند و هیچ وقت نفهمیدیم که چه بلایی سر آن‌ها آمد. خوشبختانه اگر شما گرفتار ویدیوهای لو رفته از قصه The Last of Us Part 2 نشده باشید، قطعا دوست دارید بدانید که پس از وقایع قسمت اول، چه اتفاقاتی برای اعضای گروه فایرفلایز رخ داده. خب با توجه به اینکه ۵ سال بین وقایع قسمت اول و دوم فاصله افتاده، به احتمال خیلی زیاد فایرفلایز یا به طور کامل از بین رفته، یا طبق تئوری‌ها به یک گروه افراطی‌تر تبدیل شده.

در این متن می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم و با بررسی شرایط، پیش‌بینی کنیم که چه بلایی سر گروه فایرفلایز آماده و چطور ناتی‌داگ می‌خواهد از آن‌ها در جریان وقایع قسمت دوم استفاده کند. البته خیالتان هم راحت باشد؛ در این متن به وقایع The Last of Us Part 2 اشاره نشده‌ای و به هیچ وجه قرار نیست داستان بازی را لو دهیم. اما اگر دوست دارید در مورد اتفاقات قسمت دوم با هم بحث کنیم و در مورد مسائل مختلف گمانه‌زنی کنیم، حتما تا انتهای این متن با ویجیاتو همراه باشید.

گروه فایرفلایز در این ۵ سال کجا بوده؟

۵ سال قبل از شروع وقایع The Last of Us Part 2، فایرفلایز یک گروه به شدت منظم نظامی بود که سعی داشت دولت یک‌پارچه‌ای را در جهان آشوب‌زده بازی مستقر کند. علاوه بر این، آن‌ها به دنبال درمان عفونت مغزی ناشی از شیوع ویروس کوردیسپس هم بودند. ویروسی که از طریق هاگ یک نوع قارچ به خصوص در هوا پخش شده بود و انسان‌های بسیاری را تبدیل به موجوداتی شبیه به زامبی کرده بود.

در این نقطه الی وارد جریان قصه بازی می‌شد. الی بر اساس شواهد، نسبت به کوردیسپس مصونیت داشت و فایرفلایز سعی کرد بدون هیچ تحقیق معتبری، او را برای ساخت درمان این ویروس قربانی کند. جوئل از همه جا بی‌خبر هم موظف شد تا الی را به بیمارستان مدنظر فایرفلایز در آن سر ایالات متحده نابود شده برساند. البته وقتی که جوئل متوجه هدف ناخوشایند فایرفلایز شد، مارلین (رهبر فایرفلایز) را کشت و الی را به جامعه‌ای امن و آرام برد.

بعد از این وقایع، گروه فایرفلایز به یک‌باره ناپدید شد و اعضای آن به هر نقطه‌ای از خاک آمریکا که هنوز قابل سکونت بود، متواری شدند. البته اینطور که خود The Last of Us Part 2 به حضور فایرفلایز در بازی اشاره می‌کند، بعید نیست که در قسمت دوم هم شاهد رویارویی جوئل و الی با آن‌ها باشیم. اما در مقام مقایسه، گروهی که در تریلر دوم دیدیم تفاوت‌های بسیاری با فایرفلایز داشتند.

در جریان سکانس‌های مختلف تریلر دوم، شاهد این بودیم که اعضای این گروه تازه با القابی مثل گوسفند یا بره که فقط نمونه‌اش را در کتاب‌های مقدس می‌توان پیدا کرد، یکدیگر را صدا می‌زدند. این یعنی احتمالا با گروهی به شدت مذهبی طرف خواهیم بود که از به کار بردن خشونت در راه رسیدن به اهداف خود هیچ ابایی ندارد.

بقایای فایرفلایز

با توجه به اطلاعات رسمی بازی، هنوز مشخص نیست که این گروه ارتباط خاصی با فایرفلایز دارد یا نه. شاید از نظر تعداد، این گروه بتواند با فایرفلایز برابری کند اما رویه هر دو گروه در تعامل با جهان اطرافشان کاملا متفاوت است. فایرفلایز یک گروه شبه نظامی بود که سعی داشت با پاسخ دادن به اتفاقات اطرافش، کنترل همه‌چیز را به دست بگیرد. با این حال، در میان‌ آن‌ها وحشی‌گری و به کارگیری خشونت به ندرت دیده می‌شد.

با این حال، اگر قسمت اول را تمام کرده باشید می‌دانید که پایان خوشی برای گروه فایرفلایز رقم نخورد و آن‌ها رهبر و تعداد کثیری از افرادشان را از دست دادند. پس با این اوصاف، ممکن است که این گروه، همان اعضای باقی مانده از فایرفلایز باشند که برای خون‌خواهی هم‌قطارانشان به خشونت روی آورده‌اند. این گروه، فهمیده که الی در قرارگاه جکسون مستقر شده و قصد حمله به آن را دارد.

در جریان این حمله، احتمال فرد به خصوصی که برای الی اهمیت بسیاری دارد کشته می‌شود و این موضوع او را در مسیر خطرناک انتقام می‌اندازد. خوشبختانه می‌دانیم که این فرد مهم جوئل نیست. چراکه او را در تریلرهای جدید بازی دیده‌ایم. برای همین نشانه‌ها به سمت فردی می‌روند که می‌دانیم در جریان وقایع قسمت دوم با الی وارد یک رابطه رمانتیک شده. چراکه طبیعتا یک جدایی عاطفی دائمی می‌تواند دلیل خوبی برای فعال شدن کلید انتقام در ذهن هر فردی باشد. در کنار این، آخرین لحظات تریلر نیز یک نکته خیلی مهم داشت. در آخرین سکانس تریلر، یکی از اعضای گروه به الی می‌گوید «باید همان موقع می‌کشتیمت».

یک وجه اشتراک مهم

با توجه به اینکه هنوز خیلی چیزها هست که در مورد بازی نمی‌دانیم، می‌توان این جمله را به چند مدل مختلف تفسیر کرد. اما یک تئوری وجود دارد که می‌گوید این جمله به پایان قسمت اول اشاره دارد. جایی که الی به خاطر تحقیقات فایرفلایز تا دم مرگ رفت و برگشت. پس، بعید نیست که این دیالوگ را فردی گفته باشد که قبلا عضو فایرفلایز بوده و حالا به این گروه افراطی ملحق شده. گروهی که کینه‌ای عمیق از الی و جوئل به دل گرفته و قصد دارد با ترتیب دادن حمله‌ای خونین، ضربه‌ای مهلک به آن‌ها بزند.

با این حال، اگر این تئوری غلط باشد، حدس زدن اینکه این افراد چه کسانی هستند خیلی سخت می‌شود. این یعنی، احتمالش وجود دارد که با گروهی کاملا جدید طرف باشیم که هنوز هیچ چیزی در موردشان نمی‌دانیم. آن وقت کلی سوال تازه ایجاد می‌شوند که هیچ جوابی برایشان وجود ندارد و باید صبر کنیم تا بالاخره خود بازی به آن‌ها پاسخ دهد.

منبع: GameRant

.کپی شد https://vgto.ir/4gn

2
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
2 نویسندگان دیدگاه
حسینehsansh8964 آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
حسین
مهمان
حسین

اونطور که مشخصه ۹۹ درصد جوئل مرده. چون کلیپی از زاویه دور الی اونجا گرفتنش و جناره جوئل رو میبینه و میگه نه بعدش زنه به چوب گلف کار جوئل تموم میکنه.البته اون جنازه ۹۹ درصد شبیه جوئل هست ولی با ری اکشن الی مطعن میشیم که جنازه جوئل هست.
خدا رحمتت که
کی الی رو تو بچگی نجات داد؟
مهلقا خانم :))

ehsansh8964
کاربر
ehsansh8964

عالی بود مرسی

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...