ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

معرفی 20 فیلم خانوادگی برای تابستان (قسمت اول)

با تمرکز ویژه روی انیمیشن

۳
انارگیفت

باید بدانیم که برخی از انیمیشن‌های کودکانه می‌توانند به نوبه خودشان داستان پیچیده و پرمفهومی را روایت کنند، فیلم‌های انیمیشنی که در ادامه به آنها می‌پردازیم می‌توانند باعث سرگرمی کل خانواده و نه فقط بچه‌ها و کوچکترها ‌بشوند.

آثار محبوب قدیمی مثل Charlotte’s Web (عنکبوت شارلوت) و یا برنارد و بیانکا خاطرات دوران جوانی والدین را زنده می‌کنند. فیلم‌های انیمیشنی جدید مثل Klaus (کلاوس) و The Wiloughbys (ویلوبی ها) فیلمنامه قوی دارند که قدرت دوستی و اهمیت خانواده را به تصویر می‌کشند و فیلمهایی مثل Chicken Run (فرار مرغی) پر از شوخی‌ها و طنزهایی است که فقط بزرگسالان از آن سر در می‌آورند.

در ادامه به فیلم‌هایی که می‌توانید در قرنطینه کنار خانواده تماشا کنید نگاهی می‌اندازیم و تمرکزمان همانطور که از تیتر مطلب برمی‌آید روی انیمیشن‌های خانوادگی است امااین وسط تقلب هم کرده‌ایم و در برخی مواقع فیلم‌های مناسب کودکان و خانواده‌هایشان را نیز معرفی کرده‌ایم؛ در واقع جر زدیم که امیدواریم به بزرگی خودتان ببخشید.

Klaus (کلاوس)

این انیمیشن که می‌توان گفت جدیدترین گزینه لیست ما به شمار می‌آید، داستان یک پستچی تنبل را روایت می‌کند که توسط پدرش (رییس شرکت پست) به جایی دور افتاده تبعید می‌شود تا آدم شود. او در آن شهر عجیب و غریب به صورت اتفاقی با اسباب‌بازی‌ساز پیر و تنهایی دوست می‌شود که نامش کلاوس است. در ادامه آن ‌دو با هم شادی و نشاط را به شهری که به شدت به آن نیاز دارد، برمی‌گردانند.

در انیمیشن کلاوس، رئیس اداره پست، پسر لوس و تنبل خود با نام جسپر جوهانسون را به اسمیرنزبرگ، شهری غمگین و پر از هیاهو می‌فرستد تا معنی زندگی و سخت کارکردن را به او یاد دهد. او باید بتواند در عرض یک سال هزاران نامه بفرستد در غیراینصورت از ارث محروم می‌شود. درحالی که جسپر تلاش می‌کند تا برای ترقیب کردن مردم به نوشن نامه راهی پیدا کند، در جنگل با اسباب‌بازی‌ساز مرموزی دوست می‌شود و با هم با فرستادن اسباب‌بازی به مردم شادی را به شهر بازمی‌گردانند. این انیمیشن مفهوم استقلال را به خوبی یاد بچه‌ها می‌دهد و از آنسو، با مسائل عمیقی چون مرگ بی‌پرده رفتار می‌کند.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: کلاوس نامزد اسکار بهترین انیمیشن سال ۲۰۲۰ شده‌است‌ و منتقدان سایت Rotten Tomatoes به آن امتیاز ۹۴٪ را داده‌اند. مضمون این فیلم کریسمسی، اهمیت نشان دادن عشق و محبت در تمام طول سال است و علاوه بر این موسیقی منحصر به فرد آن هر بیننده‌ای را مجذوب خود می‌کند!

Chicken Run (فرار مرغی)

به طور خلاصه باید گفت این انیمیشن استاپ موشنی، داستان خروسی را روایت می‌کند که به مرغ‌های یک مزرعه که قرار است سلاخی و سپس تبدیل به پای‌مرغ شوند کمک می‌کند و به آنها یاد می‌دهد تا چطور برای نجات جان خود پرواز کنند و از مزرعه جان سالم به در ببرند.

بعد از اینکه خروسی به نام راکی از سیرکی به وسیله‌ی توپ پرتاب می‌شود، در مزرعه‌ای در یورکشایر انگستان فرود می‌آید. او سپس متوجه می‌شود سرنوشت مرغ‌ها تبدیل شدن به پای‌مرغ است، به همراه آنها نقشه‌ای می‌کشد تا بتوانند پرواز کنند و جانشان را نجات دهند.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: این استاپ‌موشن کمدی از بسیاری از منتقدان امتیاز ۹۷٪ را گرفته‌است و با داستان سرگرم کننده و خنده‌دارش جدا از طنزهایی که فقط بزرگسالان می‌فهند، به مخاطبان یاد می‌دهد که هر چیزی با تلاش و مصمم بودن اتفاق خواهد افتاد! انیمیشن فرار مرغی با مضامین تلخ شوخی ندارد و با جدیت تمام با این مسائل شوخی می‌کند.

The Willoughbys (ویلوبی‌ها)

داستان والدینی را روایت می‌کند که به خواسته فرزندانشان توجهی نمی‌کنند. همه این اتفاقات طنز در نهایت ارزش مفهوم خانواده حقیقی را نشان می‌دهند.

فرزندان خانواده ویلوبی طی نقشه ای والدینشان را قانع می‌کنند تا برای گذراندن تعطیلات به مکانی که آوردن کودکان ممنوع است بروند. در حالیکه بچه ها بعد از رفتن والدین آزادانه دست به هرکاری می‌زنند، سر و کله پرستار کودک مهربانی پیدا می‌شود و تصمیم می‌گیرد کنار آن‌ها بماند. با وجود اینکه سازمان خدمات کودکان متوجه می‌شوند بچه‌ها تنها زندگی می‌کنند، آنها در این مسیر معنای واقعی خانواده را می‌یابند.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: برخی منتقدان به این فیلم جذاب امتیاز ۸۹٪ را داده‌اند. این انیمیشن به مضامین مهمی درباره عشق و معنای حقیقی خانواده می پردازد که مورد توجه مخاطبان بزرگسال نیز قرار می گیرد. بسیاری از شوخی‌های فیلم توسط زوجین قابل لمس می‌شود و تاریکی بسیار سیاهی در بطن داستان وجود دارد که هضم آن کار هر کسی نیست.

Kung Fu Panda 2 – (پاندای کونگ فو کار 2)

دنباله رسمی بر قسمت اول است اما داستانی منحصر به فرد را روایت می‌کند. در قسمت دوم انیمیشن پاندای کونک فو کار، پو با صدای جک بلک، استاد کونگ فو می‌شود. با این حال، پو و گروهش با دشمنی مرموز که قصد دارد کشور چین را تسخیر کند و کونگ فو را نابود سازد، روبه‌رو می‌شوند. پو برای کسب قدرت لازم جهت موفقیت در این نبرد، باید به گذشته خود نگاهی بیندازد و خودش را پیدا کند.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: این انیمیشن امتیاز ۸۱٪ را از منتقدان دریافت کرده‌است. علاوه بر اینکه مفاهیمی در رابطه با شناخت هویت شخصی برای کودکان و بزرگسالان جذاب خواهد بود، نگاهی به فرهنگ کشور چین و آشنایی با آن برای هر سنی جنبه آموزشی خواهد داشت؛ صداپیشگان در نقش‌های خود کولاک کرده‌اند و بازیگران درجه یک هالیوودی صدایشان را به این شخصیت‌های دوست داشتنی قرض دادند.

Charlotte’s Web (تارهای شلرولت، در ایران معروف به عنکبوت شارلوت)

اقتباسی از کتابی با همین عنوان به نویسندگی ای‌بی است و داستان خوکی را روایت می‌کند که دوستش شارلوت به او کمک می‌کند تا از کشتار وی جلوگیری کند.

داستان این انیمیشن درمورد خوکی به نام ویلبر است که صاحب مزرعه به این دلیل که او کوچکترین خوکی است که به دنیا آمده، قصد قضابی کردن او را دارد اما در نهایت توسط دختر کوچکی به اسم فرن آربل نجات داده می‌شود. او خوک را تا زمانی که بزرگتر شود به سرپرستی می‌گیرد و از او مراقبت می‌کند. بعد از اینکه ویلبر به مزرعه دیگری فرستاده می‌شود، همه دیگر حیوانات مزرعه او را نمی‌پذیرند و روزی به او خبر می‌دهند که فردا قرار است تبدیل به غذای روی میز صاحب مزرعه بشود. با این حال، عنکبوت کنجکاوی به اسم شارلوت، ویلبر را پیدا می‌کند و به او قول می‌دهد تا جان او را نجات دهد، پس با تارهای خود شروع به تنیدن عبارت “some pig” می‌کند و از بقیه حیوانات می‌خواهد که در طول روز این پیام را همه جا بنویسند تا از نظر مردم معجزه به نظر بیاید.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: منتقدان به این انیمیشن امتیاز ۷۶٪ را داده‌اند. والدین با تماشای این انیمیشن نوستالژیک محصول سال ۱۹۷۳ به دوران کودکی خود سفر می‌کنند و بدون شک به همان اندازه قدیم از تماشای این فیلم احساساتی می‌شوند و لذت می‌برند! ذکر این نکته گفتنیست که دوبله بی‌نظیر این اثر می‌تواند بر حس نوستالژیک آن یک برچسب مضاعف بزند، به خصوص با صدای شیرین منوچهر نوذری که در چندین نقش صداپیشگی کرده و کار هنرمندانه‌ای از خود برجای گذشته است.

Mary Poppins Returns (بازگشت مری پاپینز)

مری پاپینز با بازی بازی امیلی بلانت به خانواده بنکس در حل یکسری مشکلات کمک می‌کند. در دهه ۱۹۳۰ در شهر لندن، مایکل بنکس (که در دوران کودکی با مری پاپینز آشنا شده بود) به تازگی همسرش را ازدست‌داده و برای مراقبت از بچه‌هایش دچار مشکل شده‌است و درصدد از دست دادن خانه‌شان نیز است. مری پاپینز برای کمک به این خانواده برای بار دوم از آسمان پایین می‌آید تا از بچه‌ها نگهداری کند و خانه آنها را نجات دهد.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: این فیلم امتیاز ۷۹٪ را از منتقدان کسب کرده‌است. بزرگترها از این دنباله نسخه کلاسیک با هنرمندی برخی از بزرگترین ستاره‌های امروزی خوششان خواهد آمد. نسخه دوم مری پاپینز به پای قسمت اول نمی‌رسد اما هضم قسمت اول شاید برای کودکان امروزی که در تکنولوژی و جلوه‌های ویژه غرق شده‌اند کمی سخت باشد و از همین رو دیدن قسمت دوم آن می‌تواند یک تعادلبین سلیقه والدین و بچه‌هایشان پدید بیاورد.

Belle and Sebastian (بل و سباستین)

درمورد یک پسربچه و سگ ولگردی در کوه‌های آلپ است که آنها پس از اینکه از دهکده خود در برابر نازی‌ها دفاع می‌کنند تبدیل به قهرمان داستان می‌شوند. این فیلم که در سال ۱۹۴۳ در کوه‌های آلپ در مرز فرانسه روایت می‌شود، داستان سباستین، پسر ۷ ساله یتیمی را بازگو می‌کند که در کنار پیرمردی که از او نگه‌داری می‌کند و مانند پدربزرگش است و خواهرزاده‌اش، در دهکده سنت‌مارتین که توسط نازی ها اشغال شده‌است، زندگی می‌کند. روزی سباستین با چرخ‌زنی در کوهستان سگی را پیدا می‌کند و به خاطر زیبایی‌اش نام بل را روی او می‌گذارد.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: منتقدان امتیاز ۹۱٪ را به این فیلم داده‌اند. بزرگترها از این موضوع با‌اهمیت تاریخی استقبال خواهند کرد. انیمه کلاسیک این اثر نیز حس نوستالژیکی به آنها می‌دهد. دیدن قسمت دوم فیلم نیز خالی از لطف نیست؛ باید در نهایت گفت بل و سباستین یک اثر خانوادگی تمام عیار است.

Antz (مورچه ای به نام زی)

داستان مورچه کارگری به اسم زی است که از روزمرگی زندگی‌اش خسته شده و دیگر دلش نمی‌خواهد کارگر باشد. “زی-4195” یا به اختصار “زی”، نام مورچه کارگری است که با خودش بودن در دنیایی که داشتن وجه اشتراک همه چیز است دست و پنجه نرم می‌کند. زی هنگام فرار ملکه از فشار زندگی سلطنتی با او روبه‌رو می‌شود و عاشقش می‌شود و برای دیدن دوباره او باید عضو ارتش شود و برای او بجنگد!

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: کسب امتیاز ۹۲٪ از بسیاری از منتقدان. انیمیشن (مورچه‌ای به نام زی) چگونگی ایجاد تعادل بین داشتن وجه اشتراک با بقیه و همزمان خود حقیقی بودن در زندگی واقعی را به تصویر می‌کشد. این فیلم دارای شوخی‌ها و دیالوگ‌های منحصر به فردی است که فقط بزرگترها می‌فهمند. از حضور وودی آلن به عنوان صداپیشه در این کار می‌توان به مضامین بزرگسالانه آن پی برد و در کنار او سیلوستر استالونه و شارون استون نیز صداپیشگی خوبی از خود به نمایش گذاشته‌اند.

Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark (ایندیانا جونز و مهاجمان صندوقچه گمشده)

داستان باستان‌شناسی ماجراجو را روایت می‌کند که باید صندوقچه میثاق ارزشمندی را پیش از آنکه دست نازی‌ها به آن برسد در مصر پیدا کند. اولین قسمت از این فرنچایز میلیاردی در سال ۱۹۶۳ فیلمبرداری شده‌است. جونز توسط دولت آمریکا استخدام شده‌ تا صندوقچه‌ای را که گمان می‌رود حاوی دو لوح سنگی باارزش است را قبل از نازی‌ها به دست آورد.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: این فیلم امتیاز ۹۵٪ را از منتقدان دریافت کرده‌ و نامزد چندین جایزه اسکار در پی اکران قسمتی از این فرنچایز در سال ۱۹۸۱ نیز شده‌است. بزرگترها با دیدن چهره جوان هریسون فورد درحالی که در پی نجات دنیا از شر است و در این سفر ماجراجویانه با سختی و موانعی پیش بینی نشده روبرو می شود، احساس نوستالژیک پیدا می‌کنند. خوشبختانه ایندیانا جونز از معدود فیلم‌های کلاسیک است که همچنان تر و تازه باقی مانده و خود این شخصیت باستان‌شناس ماجراجو، جزو محبوب‌ترین کاراکترهای سینمایی تاریخ به شمار می‌رود.

Incredibles 2 (شگفت‌انگیزان 2)

درحالیکه خانم شگفت‌انگیز یعنی همان الستی‌گرل به یک مأموریت مخفیانه فرستاده می‌شود، آقای شگفت‌انگیز مجبور می‌شود کارهای خانه را سروسامان دهد و بچه‌داری کند.

داستان شگفت‌انگیزان 2 دنباله قسمت اول آن است که بعد از چندین سال روایت می‌شود. ابرقهرمانان به خاطر خسارت‌هایی که به شهر وارد کرده‌اند دیگر اجازه فعایت ندارند و این باعث می‌شود تا خانواده پار با چالش‌هایی مواجه شوند. با این وجود بیزینسمن ثروتمندی به اسم وینستون دور تلاش می‌کنند تا این قانون را تغییردهد و با شناساندن هویت واقعی ابرقهرمانان به دنیا، بار دیگر اعتماد مردم را جلب کند. از آنجا که آقای شگقت‌انگیز خسارت‌های زیادی به بارآورده، همسرش الستی‌گرل برای انجام مأموریت انتخاب شده‌است و او مجبور می‌شود در خانه بماند و از بچه‌ها مراقبت کند.

دلایلی که والدین از این فیلم خوششان خواهد آمد: این فیلم نامزد دریافت اسکار بهترین انیمیشن شد و امتیاز ۹۴٪ را از منتقدان گرفت. والدین از عوض شدن نقش ها و مسئولیت‌ها به همراه چاشنی طنز و فیلمنامه قوی خوششان خواهد آمد! خانواده آقای شگفت انگیز پس از این همه سال که از داستان‌شان در قسمت اول می‌گذرد، همراه با زمان رشد کرده‌اند و حالا چالش‌های جدیدتری و ملموس‌تری با خود به همراه دارند؛ این انیمیشن این بار در بحبوحه تب فیلم‌های ابرقهرمانانه اکران شده ولی می‌تواند به زیرکی هرچه تمام‌تر همچنان اصالت خود را حفظ کند و یک کپی‌کاری به حساب نیاید.

.کپی شد https://vgto.ir/4q8

3
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
2 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
3 نویسندگان دیدگاه
علیآرش پارساپورalanturnig آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
alanturnig
کاربر
alanturnig

یعنی من ممکنه از هر کدوم این فیلما خوشم بیاد و یکی مث ایندیانا جونز که دیگه جای خود دارد ولی یکی از انیمیشنایی که به ما ثابت میکنه دستای پشت پرده والت دیزنی و بقیه کمپانی های هالیوودی چقدر تو این مراسما نقش دارن و اصلا دس خودشونه ؛ در واقع دارن جایزه هاشونو از تو صندوقچشون برمیدارنو به مردم میگن ما برنده جایزه اسکار و فلان و بهمان شدیم !!! جایزه هارم هر چند سال یه بار به یه اثر جدید میدن که بگن نه ما به خود اثر کار داریم نه اون پولی که تو جیبمون کردن… ادامه مطلب »

علی
مهمان
علی

مشخصه یا سنت کمه یا تازه با سینما آشنا شدی

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...