معرفی و دانلود بازی Origame – دنیایی پوچ از هنر ژاپنی

معرفی و دانلود بازی Origame – دنیایی پوچ از هنر ژاپنی

سردرگمی عجیب درمیان تبدیل شدن به یک منبع سرگرمی یا آموزشی

۱ شهریور ۱۳۹۸ ذخیره

اریگامی هنر کار با کاغذ است. شما تکه‌ای کاغذ برمی‌دارید، آن را بدون برش تا می‌زنید تا درنهایت تبدیل به شکل مورد نظرتان شود. طی سالیان گذشته محبوبیت و شهرت اریگامی به حدی رسیده که تقریبا تمام مردم دنیا حتی اگر یک بار هم برای ساخت آن تلاشی نکرده باشند، حداقل نامش را شنیده‌اند. نظرات درخصوص اریگامی متفاوت است و برخی آن را بیشتر از یک نوع هنر و حتی نوعی مهندسی می‌دانند.

صرف نظر از تمام نظرات و صحبت‌های پیرامون اریگامی، این هنر ژاپنی یکی از جذاب‌ترین سرگرمی‌ها برای کودکان و نوجوانان محسوب می‌شود. خوشبختانه منابع آموزشی زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که می‌توانند به شما نحوه ساخت اشکال مختلف را آموزش دهند. در این بین توسعه دهنده معروف بازی‌های موبایلی یعنی Ketchapp تصمیم گرفت تا از ایده در ساخت یک بازی با نام Origame استفاده کند.

تصمیم Ketchapp بکر و جالب بود، اما این توسعه دهنده تا چه حد در ارائه محتوایی سرگرم‌کننده براساس اوریگامی موفق عمل کرده؟ با بررسی ویجیاتو همراه باشید تا به پاسخ آن بپردازیم.

معرفی و دانلود بازی Origame – دنیایی پوچ از هنر ژاپنی - ویجیاتو
با ورود به Origame، کاغذی مکعبی شکل روبه‌روی شما قرار می‌گیرد. در هر مرحله می‌بایست این کاغذ را به شکل خواسته شده که با استفاده از نقطه‌چین نمایش داده می‌شود تا کنید. کنترل بازی ساده و روان است و شما با لمس صفحه یا به عبارتی گوشه‌ای از کاغذ، می‌توانید آن را به سمت دلخواهتان بکشید. بازی در قبول کردن حاصل نهایی کار شما سخت‌گیر نیست و حتی اگر تا زدن شما خیلی دقیق نباشد، باز هم آن را از شما قبول می‌کند.

روند Origame به این شکل است که هر ۵ مرحله یک آموزش واقعی به شما داده می‌شود. می‌توانید طرح‌های مشهور اریگامی را در این مراحل ببینید و نحوه ساختشان را یاد بگیرید. مراحلی که در این بین حضور دارند هم تنها روی تا زدن کاغذ و ایجاد اشکالی نامفهوم تمرکز دارند. اشکالی که رسیدن به آن‌ها اصلا زمان‌بر نیست و تنها با چند تغییر ساده، می‌توانید به آن‌ها برسید.

نکته مهم درخصوص اریگامی همین است. اگر به چشم یک بازی پازل اریگامی را بسنجیم، ناامیدمان می‌کند و عملا هیچ تجربه چالش‌برانگیزی پیش رویمان نمی‌گذارد. اگر به چشم یک بازی آموزشی آن را بسنجیم، روند کند آن موجب می‌شود تا قیدش را بزنیم. همچنین آنقدر اپلیکیشن یا وبسایت‌ها و منابع آموزشی مختلف در این زمینه وجود دارد که استفاده از یک بازی برای یادگیری، پیچیده‌ترین راه ممکن محسوب شود.

Origame
اگر با موفقیت هر مرحله را پشت سر بگذارید، مقداری الماس دریافت می‌کنید. این الماس‌ها کاغذی که در دستانتان است را تغییر می‌دهند. شما به صورت رندوم و با استفاده از این الماس‌ها طرحی جدید به دست می‌آورید که به محض دیدنش، ترجیح می‌دهید از همان کاغذ ساده استفاده کنید! متاسفانه طرح‌های استفاده شده آنقدر شلوغ و بی‌تناسبند که بجز اذیت کردن چشم، هیچ تاثیر دیگری ندارند.

Origame در ازای زمانی که صرفش می‌کنید شما را راضی نمی‌کند. نه آنقدر جذاب و سرگرم‌کننده است که برای مخاطبینش کشش ایجاد کند و نه آنقدر پرمحتوا که بتوان آن را به چشم یک محصول آموزشی نگاه کرد. درکل به شما توصیه می‌کنیم دور این بازی را خط بکشید و سراغ بازی های کاغذی بهتر بروید.


پیشنهاد نمیشه

Origame حتی خودش هم نمی‌داند قصد دارد شما را با ارائه یک پازل سرگرم کند، یا آموزش دهد. در مقایسه با سایر بازی‌های پازل Origame به شدت ضعیف و بدون چالش است و به عنوان یک منبع آموزشی، کند و بی‌محتوا.

Origame
Origame
Origame
  • سازنده ketchapp
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانرپازل
  • حجم45 مگابایت
کپی شد https://vgto.ir/5nk
نظرات (۱)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

اگه به اوریگامی علاقه داشته باشید، این اپلیکیشن هیچ کمکی به یادگیری شکل‌ها و موجودات جدید نمی‌کنه. یعنی نه لذت درست کردن و خلق کردن داره نه حتی چالش جذاب و سرگرم‌کننده. در مقابل کلی اپ دیگه هست که بهتون یاد می‌ده چجوری با کاغذ برای خودتون چیزای مختلف بسازین. مثل origami instructions for fun که با توجه به سطح مهارت کاربر می‌تونه بهش پیشنهادهای مختلفی بده. how to make origami هم خیلی ساده و راحت بهتون اوریگامی یاد می‌ده و هم برای ios و هم اندروید قابل استفاده است.

1
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x