تمام حقه‌ها و استراتژی‌هایی که شما را در Apex Legends به قهرمانی نزدیک می‌کند

برای قهرمانی در Apex Legends باید این نکات را از بر باشید

0

بازی Apex Legends بیش از همیشه مورد توجه علاقمندان قرار گرفته و همین موضوع موجب بالا رفتن رقابت در این بازی شده است. وقتی رقابت در Apex Legends بالا می‌گیرد معمولا کسانی قهرمان می‌شوند که بهتر از دیگران با زیر و بم بازی آشنا هستند.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب آموزشی تمام حقه‌ها و استراتژی‌های مهمی که می‌توانند شما را در مسیر قهرمانی قرار دهند را جمع آوری کرده و در اختیارتان قرار دهیم. بنابراین اگر یکی از علاقمندان بازی Apex Legends هستید و می‌خواهید در این بازی بیش از هر زمان دیگری به قهرمانی نزدیک شوید، به هیچ عنوان این مطلب را از دست ندهید.

مسائل کلیدی برای قهرمان شدن در Apex Legends

در مطلبی که پیش رو دارید ما سه مورد اساسی در بازی Apex Legends را بررسی خواهیم کرد:

 • استراتژی‌های مربوط به فرود آمدن و لوت کردن
 • استراتژی‌های مربوط به مبارزه
 • برخی ویژگی‌های مربوط به شخصی سازی‌ها در بازی

البته لازم به ذکر است که مطالب گردآوری شده در این مطلب به هیچ عنوان کامل نیست و بسیاری از روش‌ها و استراتژی‌هایی که عموما در این بازی منجر به قهرمانی افراد شده در لحظه توسط بازیکنان اتخاذ شده است.

استراتژی‌های مربوط به فرود آمدن و لوت کردن

بازی Apex Legends مثل اکثر بازی‌های دیگر در سبک بتل رویال سیستم فرود آمدن دارد. در این بازی شما ابتدا سوار یک ماشین پرنده هستید و باید از آن به زمین فرود بیایید. به محض فرود باید به دنبال مهمات باشید تا بتوانید وضعیت مناسبی در این بازی برای خود مهیا کنید.

نیازی نیست که حتما فرود تیم را رهبری کنید

جامپ مستر همیشه سومین فردی است که شخصیت یا Legend خود را انتخاب می‌کند. اگر شما این فرد بودید نیازی نیست بابت مسئولیتی که گردنتان افتاده نگرا نشوید، چرا که این امکان وجود دارد تا با زدن یک دکمه‌ی مشخص (در پلتفرم‌های مختلف متفاوت است اما به کاربر نمایش داده می‌شود) این مسئولیت را در اختیار یکی دیگر از اعضای تیم بگذارید.

البته لازم به ذکر است که اگر نفر سوم باشید و به بازی اجازه دهید تا شخصیت شما را به صورت خودکار خودش انتخاب کند وظیفه‌ی جامپ مستر بودن به نفر دوم خواهد رسید.

بد نیست در دور دست‌ها فرود بیایید

اصلا نیازی نیست در شروع بازی در نقطه‌ی شلوغ و خطرناک فرود بیایید. این که فکر کنید معمولا قهرمانان از این مناطق هستند خیلی تفکر درستی نیست. بسیاری از قهرمانان در بازی‌های Apex Legends کمتر در درگیری‌ها شرکت می‌کنند و استراتژی‌شان آهسته و پیوسته است.

به Supply Ship توجه داشته باشید

اگر بخواهید در King’s Canyon فرود بیایید متوجه می‌شوید که یک آیکون برای Supply Ship روی نقشه به چشم می‌خورد. آیکون یاد شده نشان دهنده‌ی آخرین مقصد Supply Ship است. بنابراین اگر در این نقطه فرود بیایید دقیقا همان جایی به زمین می‌رسید که Supply Ship قرار گرفته است.

در Supply Ship‌ها همیشه می‌توانید لوت‌های سطح بالا به دست بیاورید که می‌توانند در ادامه‌ی بازی شدیدا به کارتان بیاید. از آنجایی که سقوط از ارتفاع در Apex Legends آسیبی به شخصیتتان نمی‌زند بهتر است به سرعت یکی از اسلحه‌های سطح بالا را یافته و از Supply Ship به پایین بپرید.

البته باید به این موضوع توجه داشته باشید که همیشه این منطقه بسیار شلوغ است چرا که اکثر بازیکنان از این موضوع مطلع هستند و همه می‌خواهند بازی را با اسلحه‌های قوی آغاز کنند. بنابراین به محض فرود در این منطقه باید آماده‌ی نبرد با رقبا باشید.

بعد از فرود از یکدیگر جدا شوید

این که بعد از فرود نزدیک به هم تیمی‌ها باشید اتفاق بدی نیست، اما باید در نظر داشته باشید که نزدیکی بیش از حد ممکن است به ضرر همه‌ی اعضا تمام شود. وقتی در یک منطقه یا ساختمان فرود می‌آیید بهتر است هرکدام از افراد مناطق خاصی را لوت کنند. چرا که به این روش احتمالا همه‌ی اعضای تیم سریع‌تر به اسلحه‌ها و مهمات مناسب دستیابی پیدا خواهند کرد.

به خوبی گوش کنید و در زمان مناسب پینگ کنید

هرکدام از شخصیت‌ها اطلاعات مناسبی را اعلام می‌کنند که اگر با دقت به صحبت‌هایشان گوش کنید می‌توانید نتیجه‌های بسیار خوبی بگیرید. اگر یکی از اعضا در منطقه‌ای دشمن را مشاهده کند و محل تقریبی آن را با استفاده از پینگ به هم تیمی‌هایش نشان ندهد، شخصیتشان این کار را انجام خواهد داد. به همین دلیل گوش دادن به اتفاقات در جریان بازی می‌تواند بسیار مفید باشد.

سیستم پینگ در بازی Apex بسیار سریع‌تر از ارتباط کلامی می‌تواند برخی از مفاهیم را انتقال دهد. به همین دلیل مهم است که به خوبی به آن تسلط پیدا کنید تا اطلاعاتی که در جریان بازی متوجهشان می‌شوید را به اطلاع هم تیمی‌هایتان برسانید.

آموزش Apex Legends

مهمترین موضوع در رابطه با پینگ نشان دادن محل دشمن است. برای این کار در محلی که دشمن را مشاهده می‌کنید دو بار کلید پینگ را فشار دهید تا بتوانید محلی که دشمن را مشاهده کردید را به هم تیمی‌ها نشان دهید.

حواستان به جعبه‌های مهمات باشد

آموزش Apex Legends

در نقاط مختلف King’s Canyon جعبه‌های استوانه‌ای شکلی وجود دارند که حاوی مهمات بسیار مهمی هستند که محتویاتش می‌تواند به قهرمانی شما کمک شایانی کند. به همین دلیل بد نیست همیشه حواستان به این جعبه‌ها باشد. البته باید توجه داشته باشید که معمولا همه‌ی بازیکنان به دنبال این جعبه‌ها هستند؛ به همین دلیل اگر یکی از آن‌ها را یافتید به خوبی اطراف را بررسی کنید چرا که ممکن است دشمن در کمین‌تان باشد.

هیچوقت عجله نکنید

بر خلاف اکثر بازی‌های بتل رویال دیگر، Apex Legends روند آهسته تری دارد، خصوصا در ابتدای بازی. ریسپاون به خوبی نشان داده که به هیچ عنوان تمرکز خود را روی سرعت نگذاشته و به هیچ عنوان نمی‌خواهد بازیکنان با هر اسلحه‌ای که زودتر در اختیارشان قرار می‌گیرد بازی را ادامه دهند.

در عوض آن‌ها ترجیح می‌دهند بازیکنان در Apex زمان بیشتری را صرف جمع آوری مهمات نمایند تا بیشتر از بازی لذت ببرند. به همین دلیل توصیه‌ی ما این است که هرگز در این بازی عجله نکنید و تا جایی که امکان دارد به خوبی به دنبال مهمات و اسلحه‌های بهتر باشید.

رنگ آیتم‌ها را یاد بگیرید

یکی از چیز‌هایی که می‌تواند به شما در راه قهرمانی کمک شایانی کند، دانستن معنی و مفهوم رنگ آیتم‌ها و مهمات است. وقتی یک اسلحه برای شخصیتتان انتخاب می‌کنید، باید توجه داشته باشید که بهتر است مهمات مربوط به همان اسلحه را جمع آوری کنید تا در میانه‌ی بازی به خاطر کمبود تیر دچار مشکل نشوید. در ادامه معنی هرکدام از رنگ‌ها را مشخص کرده‌ایم:

رنگ آیتم‌ها:

 • معمولی = خاکستری
 • کمیاب یا Rare = آبی
 • حماسی یا Epic = بنفش
 • افسانه‌ای یا Legendary = طلایی / زرد

رنگ مهمات یا Ammo:

 • تیر سلاح‌های سبک = قهوه‌ای روشن / نارنجی
 • تیر شات‌گان = بورگوندی / قرمز
 • تیر سلاح‌های سنگین = آبی
 • انرژی = سبز

آموزش Apex Legends

با غلاف کردن اسلحه سرعت بیشتری خواهید داشت

اگر اسلحه در دستتان باشد وقتی که در حال دویدن هستید سرعت کمتری دارید. برای این که از دایره‌ی مرگ فرار کنید و اگر می‌خواهید هر زمان از بازی سرعت بیشتری داشته باشید، کافیست اسلحه را غلاف نمایید. غلاف کردن اسلحه در پلی استیشن 4 با فشردن دکمه‌ی مثلث، در ایکس باکس وان با فشردن کلید Y و در کامپیوتر‌های شخصی با فشردن کلید 3 انجام می‌شود.

از گلایدر خود استفاده کنید

در بازی بالون‌هایی وجود دارند که به یک زیپ لاین متصل هستند. اگر از آن‌ها استفاده کنید، شخصیتتان می‌تواند از سطح زمین فاصله بگیرد و سپس از گلایدر خود استفاده کند. با استفاده از گلایدر می‌توانید با سرعت بیشتری در نقشه به نقاط مختلف سفر کنید.

سقوط از ارتفاع به شخصیت شما آسیبی نمی‌رساند

همانطور که کمی پیش‌تر هم اشاره کرده بودیم، سقوط از ارتفاع آسیبی به شخصیتتان نمی‌رساند. بنابراین اگر لازم بود که از یک بلندی به پایین بپرید، می‌توایند با خیال راحت این کار را انجام دهید.

دارایی‌های خود را به خوبی مدیریت کنید

مشابه بسیاری دیگر از بازی‌های بتل رویال کوله پشتی نقش مهمی در Apex Legends ایفا می‌کند، چرا که به شما اجازه می‌دهد تا آیتم‌های مختلفی را حمل کنید که هرکدام مزیت‌های خاص خودشان را دارند.

آموزش Apex Legends

از آنجایی که ظرفیت کوله پشتی کاملا محدود است، مهم است که هر از چند گاهی کوله پشتی خود را خالی کنید. برای خالی کردن کوله پشتی باید تلاش کنید که تا جای ممکن با سرعتی بالا بسیاری از آیتم‌های نه چندان قدرتمند را از کوله پشتی خارج نمایید.

استراتژی‌های مربوط به مبارزه

شخصیت انتخابی خود را به خوبی بشناسید

این مورد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و یقینا خودتان هم این موضوع را به خوبی می‌دانید. در Apex Legends هرکدام از شخصیت‌ها را لجند یا Legend صدا می‌کنند. هر لجند دارای توانایی‌های منحصر به فردی است. در واقع هرکدام از آن‌ها دارای یک توانایی Passive (بدون نیاز به فعال کردن همیشه وجود دارند)، توانایی تاکتیکال و یک توانایی ویژه هستند.

باید توجه داشته باشید که نمی‌توان در Apex Legends یک شخصیت را دو نفر از اعضای تیم انتخاب کنند. به همین دلیل بد نیست با همه‌ی شخصیت‌ها آشنا باشید تا بتوانید به خوبی از آن‌ها در هر بازی استفاده کنید.

آموزش Apex Legends

بدون داشتن محافظ یا Armor مبارزه نکنید

این موضوع در همه‌ی بازی‌های بتل رویال اهمیت دارد و Apex Legends هم از این قاعده مستثنی نیست. شارژ کردن مجدد محافظ یا Armor پیش از آغاز یک مبارزه امری ضروری محسوب می‌شود. اگر بدون محافظ خود را در یک مبارزه می‌بینید اجازه دهید تا خط جلویی را هم تیمی‌هایتان داشته باشند که از محافظ برخوردار هستند. چرا که شما بدون Armor کاملا آسیب پذیر هستید و به راحتی کشته خواهید شد.

آموزش Apex Legends

فرار کردن را بلد باشید

اگر تنها بازی می‌کنید (در واقع هم تیمی‌هایتان را نمی‌شناسید و ارتباط مناسبی با آن‌ها ندارید) سعی کنید همیشه شخصیتی را برای بازی انتخاب کنید که با استفاده از آن راحت تر می‌توانید از شرایط پیچیده و سخت فرار کنید. به عنوان مثال قلابی که Pathfinder حمل می‌کند می‌تواند به شما کم کند تا بتوانید برای کمک از هم تیمی‌هایتان از منطقه‌ی خطر به سرعت رهایی یابید.

توانایی‌هایتان را هوشمندانه خرج کنید

یکی از موارد مهم برای رسیدن به قهرمانی این است که در حین استفاده از توانایی‌های شخصیت خود همیشه این موضوع را در نظر داشته باشید که باید به صورت بهینه و هوشمندانه آن‌ها را خرج کنید. این موضوع به خصوص برای استفاده از توانایی ویژه یا Ultimate اهمیت زیادی دارد.

اگر بدون در نظر گرفتن شرایط و به اشتباه از توانایی‌های شخصیت خود استفاده کنید، ممکن است در زمانی که شدیدا به آن‌ها نیاز دارید، به راحتی در مقابل دشمنانتان کم بیاورید. این موضوع یکی از اصلی ترین دلایل کشته شدن اکثر بازیکنان در Apex Legends به شمار می‌رود.

به همین دلیل همیشه اطمینان داشته باشید که توانایی‌های ویژه‌ی شخصیتتان همیشه در دسترس است. البته نیازی نیست در زمینه‌ی استفاده از توانایی تاکتیکال خود وسواس به خرج دهید. مثلا اگر شخصیت شما Lifeline است بد نیست که در زمان مبارزات و هر زمان که نیاز بود با فعال کردن آن به خودتان و هم تیمی‌ها کمک کنید. این کار بهتر از مصرف کردن سرنگ‌ها و کیت‌های سلامت است.

برخی اسلحه‌ها دارای حالت تیراندازی متفاوتی هستند

اگر به رابط کاربری اسلحه نگاه کرده باشید احتمالا متوجه نوع تیراندازی در برخی از اسلحه‌ها شده‌اید. البته بسیاری از سلاح‌ها این گزینه را ندارند اما اگر این گزینه را در یکی از سلاح‌هایتان مشاهده کردید، به این معنی است که می‌توانید نوع تیراندازی را تغییر دهید. در واقع می‌توانید از حالت تک تیر، آن را روی حالت خودکار قرار دهید.

آموزش Apex Legends

سلاح‌های زیر امکان یاد شده را دارند:

 • R-301 Carbine
 • VK-47 Flatline
 • Hemlok Burst AR

همیشه یک شات‌گان همراه خود داشته باشید

احتمال این که درگیر مبارزات از فاصله‌ی نزدیک شوید کم نیست. در این شرایط بدون شک بهترین سلاحی که می‌توانید از آن استفاده کنید شات گان است. اس‌ام‌جی‌ها هم می‌توانند در این نوع مبارزات مناسب باشند اما اگر دقت تیراندازی‌تان خیلی بالا نیست، یقینا شات‌گان‌ها گزینه‌های مطلوب‌تری به شمار می‌روند. البته مطمئن شوید که دیگر سلاح‌هایی که دارید می‌توانند به خوبی در مبارزات از فاصله‌ی دور مناسب عمل کنند.

بنر هم تیمی خود را بازیابی کنید

وقتی یکی از هم تیمی‌هایتان کشته شد، به این معنی نیست که آن‌ها به طور کامل از بازی بیرون رفته‌اند. Apex Legends سیستم منحصر به فرد بازیابی را به بازی خود اضافه کرده است. به این معنی که وقتی یکی از هم‌تیمی‌هایتان کشته شد، شما ۹۰ ثانیه فرصت دارید تا به لوت باکسش برسید و بنرش را دریافت کنید.

آموزش Apex Legends

بعد از برداشتن بنر می‌توانید آن را به یکی از مراکز ریسپاون در نقشه ببرید و هم تیمی خود را به بازی بازگردانید. این مناطق روی نقشه به صورت کشتی‌های سبز رنگ مشخص شده‌اند.

آموزش Apex Legends

سپس یک کشتی پرنده هم تیمی‌تان را به بازی بر می‌گرداند. البته لازم به ذکر است که پس از بازگشت وی به بازی، هیچ لوتی در اختیار نخواهد داشت. به همین دلیل اگر اطراف نقشه خبری از لوت نبود بهتر است برخی از دارایی‌های خود را با وی تقسیم کنید.

با رنگ و اعداد دمج‌ای وارد شده به دشمنان آشنا باشید

مقدار خون هرکدام از لجند‌ها ۱۰۰ است. هر لجند دارای ۴ بخش است که با اضافه شدن Armor یا محافظ ۲۵ واحد به خون اضافه می‌شود. بنابراین حداکثر خون هرکدام از لجند‌ها می‌تواند ۲۰۰ باشد. هر زمان که تیر شما به دشمنان برخورد می‌کند، یک عدد رنگی نمایش داده می‌شود که میزان آسیب وارد شده به دشمن را نمایش می‌دهد. اگر بعد از تیراندازی شما به دشمنان عددی به رنگ بنفش مشاهده کردید، به این معنی است که دشمن دارای محافظ سطح 3 است.

آموزش Apex Legends

رنگ آبی نشان دهنده‌ی سطح ۲ و رنگ سفید نشان دهنده‌ی سطح ۱ است. هدشات‌ها با رنگ زرد نمایش داده می‌شود و اگر با رنگ قرمز مواجه شدید، یعنی دشمن هیچ محافظی در اختیار ندارد. در این زمان است که باید حریصانه به سمت او تیراندازی کنید.

رنگ جعبه‌ی دشمنان کشته شده

مثل هر بازی بتل رویال دیگری، هرکدام از شخصیت‌ها که کشته می‌شوند، یک جعبه از خود به جای می‌گذارند. در Apex Legends هم این موضوع وجود دارد با این تفاوت که هرکدام از جعبه‌ها می‌توانند رنگ خاصی داشته باشند. این رنگ‌ها نشان دهنده‌ی بهترین آیتمی است که بازیکن کشته شده حمل می‌کرده.

آموزش Apex Legends

امکان متوقف کردن فینیشر دشمن وجود دارد

اگر یکی از هم تیمی‌هایتان آسیب دیده روی زمین افتاده و دشمن قصد دارد از فینیشر یا حرکت پایانی خود برای کشتن وی استفاده کند، می‌توانید با تیراندازی به او، فینیشر را متوقف کنید. از آنجایی که هرکدام از حرکات پایانی دارای یک انیمیشن چند ثانیه‌ای هستند، زمان بسیار اندکی دارید تا بتوانید فینیشر دشمنان را متوقف نمایید.

با کشتن قهرمان XP بیشتری کسب کنید

آموزش Apex Legends

پیش از شروع بازی صفحه‌ای نمایش داده می‌شود و یکی از بازیکنان به عنوان قهرمان معرفی می‌شود. این بازیکن احتمالا در یکی از بازی‌های گذشته‌اش موفق به قهرمانی شده یا توانسته سطح بالایی از عملکرد را نشان دهد. اگر بتوانید در حین بازی او را بکشید، به مقدار 500 واحد XP دریافت خواهید کرد که می‌توانید با استفاده از آن آیتم‌های مختلفی از فروشگاه خریداری کنید.

برخی ویژگی‌های مربوط به شخصی سازی‌ها در بازی

خرید اسکین با استفاده از Crafting Metals

آموزش Apex Legends

اگر از تماشای ظاهر پیش فرض اسلحه‌ها خسته شده‌اید می‌توانید بدون خرج پول واقعی، اسکین‌های شخصیت‌ها و اسلحه‌های مختلف را خریداری کنید. البته برای این کار باید زمان نسبتا زیادی را صرف بازی کنید. برای خرید باید به Legends/Armory در منو بروید. از این بخش می‌توانید اسکین‌های مختلفی را با استفاده از Crafting Metals خریداری کنید.

باز کردن اسکین‌های درون بازی با استفاده از پک‌های Apex

ریسپان اعلام کرده که بازیکنان می‌توانند حدود ۴۵ پک Apex رایگان بین لول‌های ۱ تا ۱۰۰ به دست بیاورند. این پک‌ها -که لوت باکس‌های بسیار مفیدی به شمار می‌روند- دارای سه آیتم خاص هستند. این سه آیتم می‌توانند یکی از انواع زیر باشند:

 • اسکین اسلحه
 • اسکین لجند
 • فینیشر
 • قاب بنر
 • پز برای بنر
 • آمار برای نمایش در بنر
 • Intro Quips
 • Kill Quips
 • Crafting Metals
برخی توصیه‌ها از کارمندان ریسپان

برخی از روش‌های جالب در بازی وجود دارند که بعضی از کارمندان ریسپان آن‌ها را در شبکه‌های مجازی مطرح کرده‌اند. در این بخش از مقاله به این توصیه‌ها خواهیم پرداخت.

توصیه‌های طراح بازی از شرکت ریسپان «کارلوس پیندا»

 • شما می‌توانید با نگه داشتن دکمه‌ی جلو و پرش روی دیوار از آن بالا بروید. این مورد در راهنمای ابتدای بازی به بازیکنان اعلام نمی‌شود.
 • این امکان وجود دارد که در‌ها را از بین ببرید. برای این کار می‌توانید نزدیک به در‌ها با استفاده از حمله‌ی Melee در را بشکنید. علاوه بر این این امکان با استفاده از نارنجک‌ها هم وجود دارد.
 • یک حقیقت جالب: همه‌ی شخصیت‌ها در بازی Apex سرعت یکسانی دارند. این که احساس می‌شود برخی از آن‌ها سرعت کمتری دارند به این خاطر است که دوربین برای برخی از شخصیت‌ها فاصله‌ی بیشتری با زمین دارد انیمیشن مربوط به حرکت دستانشان کند تر است.

توصیه‌های طراح ارشد ریسپان «شان اسلی‌بک»

 • اشاره‌گر‌های مربوط به اسکوپ‌های دور بین (اسنایپر) برای همه نوع رایفل دقیق هستند.

توصیه‌های «جاستین کوک» مهندس نرم افزار ریسپان

 • اسکوپ‌های دوربین محدوده‌ی دید شما از مارکینگ‌های Bloodhound را افزایش می‌دهند.

توصیه‌های «چاد آرمسترانگ» طراح ریسپان

 • هلمت‌ها میزان دریافت آسیب از هدشات‌ها را کاهش می‌دهند:
  • سفید: ۳۰ درصد
  • آبی: ۴۰ درصد
  • بنفش/طلایی: ۵۰ درصد

توصیه‌های «تینا سانچز» تهیه کننده‌ی ریسپان

 • با پینگ کردن روی مکان‌های خالی در دارایی‌های خود می‌توانید به هم تیمی‌های خود بگویید که برای شما هم به دنبال لوت بگردند. همچنین با پینگ کردن روی اسلحه‌ی خود می‌توانید به آن‌ها اعلام کنید که نیاز به تیر و مهمات بیشتری دارید.
.کپی شد http://dgto.ir/1b22

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...