ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

مردم خواستار بازسازی فصل هشتم سریال Game of Thrones هستند

«9 سال انتظار کشیدیم تا این پایان را تحویل ما دهید؟» این نظر اغلب هوادارانی است که از پایان سریال بزرگ Game of Thrones ناامید شده‌اند. همانطور که می‌دانید سریال تلویزیونی HBO بر اساس مجموعه ...

حسین آدینه
نوشته شده توسط حسین آدینه | ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۶:۴۲

«9 سال انتظار کشیدیم تا این پایان را تحویل ما دهید؟» این نظر اغلب هوادارانی است که از پایان سریال بزرگ Game of Thrones ناامید شده‌اند. همانطور که می‌دانید سریال تلویزیونی HBO بر اساس مجموعه کتاب‌های نغمه آتش و یخ نوشته نویسنده زبردست George RR Martin ساخته شد و در سال‌های ابتدایی توانست به یکی از بهترین مجموعه‌های تاریخ صنعت سینما و تلویزیون تبدیل شده و در فاصله‌ای کوتاه Breaking Bad را از صدر لیست IMDB به زیر بکشد.

همانطور که احتمالاً می‌دانید سریال بازی تاج و تخت «بر اساسِ» کتاب‌های مارتین و توسط دو نفر متفاوت با نام‌های «دیوید بنیاف» و «دی‌. بی. ویس» نوشته شد؛ اما پخش سریال به گونه‌ای جلو رفت که از روند انتشار کتاب‌های مارتین جلو زد و عملاً نویسندگان سریال مجبور شدند برای ادامه ماجرا از خلاقیت‌های خودشان به تنهایی استفاده کنند و خالق مجموعه دخالتی در آن نداشته باشد.

با تماشای قسمت‌های منتشر شده از فصل هشتم این مجموعه به خوبی می‌توان نبودِ یک ذهن خلاق و قدرتمند مثل جورج آرآر مارتین را حس کرد؛ از طرفی واضح به نظر می‌رسد دست‌اندرکاران سریال برای به اتمام رساندن داستان به شدت عجله کرده‌اند. از طرفی خودِ مارتین در مصاحبه‌ای اعلام کرد روایتی که وی مد نظر داشته می‌توانست حداقل 2 یا 3 فصل سریال دیگر را رقم بزند، اما گویا سرمایه‌گذاران و شاید هم شبکه HBO قصد داشته به هر قیمتی گیم آف ترونز را به اتمام برساند.

دیوید بنیاف و دی‌. بی. ویس نویسندگان سریال

در حال حاضر کمتر کسی را پیدا می‌کنید که از اتفاقات فصل هشتم راضی باشد؛ همه هم به طور مستقیم نویسندگان مجموعه را مقصر می‌دانند. به همین علت توماری در وب سایت change.org به راه افتاده که از سازندگان مجموعه می‌خواهد فصل آخر را «با نویسندگانی شایسته» به طور کامل از نو نوشته و بازسازی کنند.

در توضیحات این تومار آمده «دیوید بنیاف و دی‌. بی. ویس نشان دادند وقتی از لحاظ داستان‌پردازی پشتوانه‌ای قوی مثل کتاب نداشته باشند، به هیچ عنوان نویسندگانی لایق نیستند. بنابراین از HBO خواهش می‌کنیم فصل آخر را به نحوی بازسازی کنند که با عقل جور در بیاید و کیفیت بالایی داشته باشد. خواهش می‌کنیم انجامش بده HBO!».

گفتنی است تا لحظه نگارش این خبر بیش از 950 هزار نفر زیر این تومار را امضا کرده‌اند. اگر این نرخ به 1 میلیون امضا برسد، برای همیشه ثبت شده و احتمالاً به گوش دست‌اندرکاران ساخت مجموعه خواهد رسید. اما چه فایده؟ نظر شما در رابطه با فصل هشتم سریال Game of Thrones چیست؟ دیدگاه‌های خود را با ویجیاتو در میان بگذارید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی