ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

هر آنچه از Battlefield 6 می‌دانیم

در کمال تعجب، اطلاعات رسمی بسیار کمی از بازی مورد انتظار Battlefield 6 در دسترس است. با وجود آنکه الکترونیک آرتز تاکید کرده که در فصل بهار از بازی رونمایی می‌کند و نسخه جدید سری ...

پدرام بهادری
نوشته شده توسط پدرام بهادری | ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۳:۰۰

در کمال تعجب، اطلاعات رسمی بسیار کمی از بازی مورد انتظار Battlefield 6 در دسترس است. با وجود آنکه الکترونیک آرتز تاکید کرده که در فصل بهار از بازی رونمایی می‌کند و نسخه جدید سری بتلفیلد احتمالا در تعطیلات میلادی سال ۲۰۲۱ عرضه می‌شود، تنها اطلاعات دیگری که از بازی داریم این است که تعداد بازیکن‌ها بیشتر شده. به جز چند اظهار نظر در مورد اینکه پروژه ساخت بازی جاه‌طلبانه است، طرفداران سری چیز دیگری از بازی نمی‌دانند.

با وجود اینکه تقریبا همه صحبت‌های پیرامون بتلفیلد جدید در حال حاضر تنها گمانه‌زنی است، برخی از منابعی که این شایعات را منتشر کرده‌اند، موثق بودنشان پیش‌تر ثابت شده است. برای همین هر چند که بهتر است این شایعات را آنقدری جدی و قطعی نگیرید اما ارزش بحث و گفتگو و هیجان‌زده شدن را دارند. با وجود اینکه بدون شک در هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری منتشر یا درز خواهد شد، در ادامه می‌خواهیم نگاهی داشته باشیم به همه شایعات Battlefield 6.

مکانیزم‌های تخریب وسیع‌تر

به نظر می‌آید که بتلفیلد 6 شامل مکانیزم‌های تخریب پیچیده‌تر و وسیع‌تری است. یکی از بخش‌های جالب این شایعه این است که ظاهرا بازی از بلاهای طبیعی هم استفاده می‌کند. ظاهرا از سیستم تخریب طبیعی برای برای از بین بردن ساختمان‌ها و آسیب زدن به مناطق مختلف استفاده می‌شود و تام هندرسون (Tom Henderson)، پخش کننده این اطلاعات، چند تا از انواع این بلاها را اعلام کرده است. اگر این شایعه درست باشد گیمرها باید انتظار سیل، طوفان، آتش‌فشان و گردبادهای شدیدی را در نسخه بعدی داشته باشند.

بازی بتلفیلد

یک شایعه هیجان‌انگیز دیگر در مورد بتلفیلد جدید شهرهای کاملا تخریب‌پذیر است. با وجود اینکه نقشه‌هایی مثل Siege of Shanghai در نسخه چهارم در قالب مکانیزم Levolution امکان تخریب برج مرکزی این نقشه را می‌داد، ظاهرا در نسخه جدید کل ساختمان‌های شهر قابل تخریب هستند. اینکه حالا این موضوع به معنای شکسته شدن پنجره‌های این ساختمان‌ها یا کامل نابود شدنشان تا آخرین آجر باشد، مشخص نیست ولی در هر صورت چنین وعده‌ای تغییر بزرگی برای سری به حساب می‌آید.

رفتن به آینده نزدیک و ریبوت شدن سری

بسیاری Battlefield 6 را با Call of Duty: Black Ops 2 مقایسه می‌کنند، از این جهت که ظاهرا بازی در آینده نزدیک اتفاق می‌افتد. بنابراین گیمرها می‌توانند انتظار سلاح‌های مدرن و تجهیزات، فناوری و وسایل نقلیه پیشرفته آزمایشی را داشته باشند که ستینگ بسیار خوبی برای این نسخه جدید به نظر می‌آید. ظاهرا این نسخه جدید یا در مورد جنگ جهانی سوم است یا کشور قزاقستان در آن نقشی دارد البته ممکن است هر دو این شایعه‌ها درست باشند.

برخی از افراد درز کننده همچنین گفته‌اند که این نسخه قرار است نقش ریبوتی برای سری را داشته باشد و در نتیجه احتمال دارد خبری از عدد ۶ نباشد و بازی تنها Battlefield نام داشته باشد. مثل Call of Duty Modern Warfare که در سال ۲۰۱۹ منتشر شد، چنین رویکردی به دایس (DICE) این اجازه را می‌دهد تا مسیر جدیدی را برای نسخه‌های بعدی مشخص کند اما اینکه قرار است سری بتلفیلد از این به بعد بیشتر یا کمتر واقع‌گرایانه باشد، مشخص نیست. ظاهرا داستان‌های نسخه‌های سوم و چهارم هم در این تایم‌لاین جدید نقشی ندارند و برای همین احتمالا شخصیت‌هایی چون دیما و بلک‌برن باز نمی‌گردند.

بازی بتلفیلد

بازگشت War Stories و بتل‌لاگ

در کنار شایعه ریبوت شدن بازی، شایعه دیگری هم بیان می‌کند که بتلفیلد 6 قرار است به جای بخش داستانی سنتی نسخه‌های قدیمی‌تر همان بخش War Stories را داشته باشد. ظاهرا بر خلاف گذشته به جای اینکه این حالت بخواهد بخش‌های مختلف دنیا را در جنگ جهانی سوم به تصویر بکشد، در عوض شامل ماموریت‌هایی در شهرهای آمریکا می‌شود. اما خب منبع این شایعه در مقایسه با شخصی مثل تام هندرسون، کمتر موثق است و برای همین طرفداران بازی نباید آنقدری به اطلاعات منتشر شده در مورد بخش داستانی اعتماد کنند.

بیشتر بخوانید:

در Battlefield 6 احتمالا بتل‌لاگ هم بر می‌گردد، همان سیستم جمع‌آوری آمار بازی‌های شما که طرفداران سری در زمان بتلفیلد ۳ و بتلفیلد ۴ عاشق آن بودند. با وجود اینکه هنوز مشخص نیست که این سیستم چطوری قرار است پیاده شود و آیا اصلا همان حالت وبسایتی گذشته خود را دارد یا خیر، همینکه ابزاری باشد تا بتوانید همه جنبه‌های بازی‌های خودتان را پیگیری کنید، مفید و خوب به نظر می‌رسد. با توجه به اینکه اکانت توییتر این سرویس هم اخیرا پستی گذاشته است، تقریبا می‌توان مطمئن بود که بتل‌لاگ قرار است در Battlefield 6 حضور داشته باشد.

بازی بتلفیلد

الهام گرفتن از Battlefield 3 و افزایش تعداد بازیکن‌ها

یکی از هیجان‌انگیزترین شایعات حول Battlefield 6 این است که این بازی از بتلفیلد 3 الهامات زیادی گرفته است. اگر این شایعه درست باشد، می‌توان انتظار تمرکز زیادی را روی مود Rush را داشته باشیم، مودی که در چند نسخه اخیر مورد کم لطفی قرار گرفته بود. همچنین این شایعه می‌تواند به معنای وجود نقشه‌هایی باشد که حس جریان‌پذیری و پیشرفت بهتری را منتقل می‌کنند، چیزی مثل نقشه Operation Metro. احتمالا مکانیزم‌هایی از نسخه سوم هم به بازی برگردند چرا که دایس ظاهرا دارد به یکی از موفق‌ترین نسخه‌هایش نگاه می‌کند تا موفقیتش را دوباره تکرار کند.

با وجود اینکه تایید شده Battlefield 6 قرار است از تعداد بازیکن بیشتری پشتیبانی کند، EA و DICE هنوز تعداد دقیق را مشخص نکرده‌اند. اما تقریبا همه لیک کننده‌های معروف ادعا می‌کنند که این تعداد قرار است ۱۲۸ نفر باشد. این عدد دقیقا دو برابر لابی‌های ۶۴ نفره نسخه‌های پیش است و نظرات و شایعات قبلی را که بیان می‌کردند بازی قرار است بزرگتر باشد، تایید می‌کند.

هابی برای بتلفیلد و بتل رویال

بازی بتلفیلد

برخی از جدیدترین شایعات Battlefield 6 از منبعی ثابت نشده می‌آیند اما هر دو آن‌ها به شدت جالب هستند. یکی از این شایعه‌ها می‌گوید که Battlefield 6 قرار است یک نسخه هاب برای کل سری باشد که شامل سرور‌هایی مجزا با مکانیزم‌ها، نقشه‌ها، سلاح‌ها و تجهیزاتی از تمامی نسخه‌های قبلی می‌شود. در توضیحات این شایعه آمده که بازی به گونه‌ای طراحی شده تا گیمرها بتوانند از هر نسخه‌ قدیمی از سری لذت ببرند و در نتیجه طرفداران می‌توانند پلی‌لیست‌هایی با محوریت جنگ جهانی دوم را انتخاب کنند، در حالی که برخی دیگر به سراغ جنگ مدرن می‌روند. ظاهرا سرورهایی که تکنلوژی دهه‌‌های مختلف را هم با یکدیگر ترکیب کند، در دستور کار قرار دارد.

آخرین شایعه بتلفیلد 6 هم سوالی است که بدون شک برای بسیاری از گیمرها پیش آمده؛ اینکه بازی مود بتل رویال هم دارد یا خیر. بر اساس گفته‌های منابع مختلف، شایعات مربوط به بتل رویال Battlefield 6 واقعی هستند. با وجود اینکه مود Firestorm نسخه قبلی موفق نشد، دایس می‌تواند از تجربه‌هایش برای ساخت مودی موفق‌تر استفاده کند. با وجود اینکه هیچ جزییاتی مشخص نشده، اما کسانی که به شایعات امیدوار می‌شوند، حالا می‌توانند خوشحال باشند که شاید بتل رویالی در کار باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • Hrea
  Hrea | ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

  چرا تصویر تیترتون مثل گوست میمونه؟
  من دلم میخواد ادامه بتلفیلد 3 رو بسازن

 • Mohammadlit
  Mohammadlit | ۱۷ فروردین ۱۴۰۰

  همچنان شاید بعد سه یا چهار ماه بتونم تهیه کنم

 • MohamadM
  MohamadM | ۱۶ فروردین ۱۴۰۰

  خوب بود ممنون

مطالب پیشنهادی