ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم سینمایی

۱۰ ویلن دنیای مارول و معادل آن‌ها در دنیای انیمه‌ها

با این که آمریکا و ژاپن دو سرزمین کاملاً جدا و دور از هم هستند اما هر دوی آن‌ها مهد داستان‌های جذابی بوده‌اند. در آمریکای شمالی، مخاطبان به تجربه داستان‌های ابرقهرمانی مشغول شدند که حالا ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۲۰:۲۸

با این که آمریکا و ژاپن دو سرزمین کاملاً جدا و دور از هم هستند اما هر دوی آن‌ها مهد داستان‌های جذابی بوده‌اند. در آمریکای شمالی، مخاطبان به تجربه داستان‌های ابرقهرمانی مشغول شدند که حالا با وجود دنیای سینمایی مارول بسیار فراگیرتر از قبل هستند. در همین حال نیز در ژاپن اقتباس‌هایی از مانگاها انجام شده تا داستان‌های این مدیوم به صورت انیمه جانی دوباره بگیرند.

شباهت‌هایی در طرز کار خالقان مارول و شرقی‌ها وجود دارد و به همین دلیل می‌توان شخصیت‌هایی در این داستان‌ها پیدا کرد که در دنیای خود به نوعی معادل یکدیگر هستند. در این مطلب به سراغ ۱۰ مورد از ویلن‌های مارول و معادل انیمه‌ای آن‌ها می‌رویم.


۱۰. کینگ‌پین (Kingpin) - تومورا شیگاراکی (Tomura Shigaraki)

کینگ‌پین یکی از شناخته شده‌ترین ویلن‌های دردویل (Daredevil) است. با وجود این که او آناتاگونیست اصلی فصل دوی سریال Daredevil نبود اما در فصول اول و سوم به عنوان ویلن اصلی شناخته می‌شود. یک المان که باعث می‌شد او شخصیتی به یاد ماندنی شود گذشته وحشتناک و نحوه رشد او در هلز کیچن (Hell's Kitchen) بود.

به همین ترتیب شیگاراکی نیز یکی از آنتاگونیست‌های اصلی My Hero Academia به حساب می‌آید. مثل کینگ‌پین، او نیز گذشته تلخی که به خانواده‌اش مربوط می‌شود تجربه کرده است. تبدیل او به یک ویلن با داستان دکو (Deku) تضاد دارد، همان طور که سرگذشت کینگ‌پین با دردویل در تضاد است.

۹. کیل‌گریو (Kilgrave) - جان لیبرت (Johan Liebert)

کیل‌گریو از آنتاگونیست‌های جسیکا جونز (Jessica Jones) محسوب می‌شود که توانایی به بازی گرفتن دیگران را دارد. تمایلات شرورانه ترسناک او معمولاً با رفتارهای کودکانه همراه است اما چیزی که باعث می‌شود او واقعاً خطرناک باشد توانایی کنترل ذهن دیگران است.

در تضاد با این، جان لیبرت یک قاتل خونسرد و مصمم است که می‌تواند اراده دیگران را صرفاً با صحبت با آن‌ها بشکاند. این تشابه شکستن اراده دیگران و شکار پروتاگونیست داستان‌هایشان باعث می‌شود کیل‌گریو و جان لیبرت بتوانند به چشم معادل هم در دنیاهای خود دیده شوند.

۸. میستریو (Mysterio) - مستر ۳ (Mr 3)

میستریو در نقش آنتاگونیست اصلی فیلم Spider-Man: Far From Home ظاهر شد. با این که او در ابتدا سعی داشت خودش را به عنوان یک قهرمان خیراندیش معرفی کند اما مشخص شد که او در تمام مدت با استفاده از حقه‌های سینمایی و توهمات، در حال فریب دادن دیگران بوده.

مستر ۳ یکی از آنتاگونیست‌های One Piece است که در گروه باروک ورکز (Baroque Works) عضو بود. با وجود رتبه بالایش اما او شخصیتی ترسو داشت. با این حال، شباهت مستر ۳ با میستریو در این است که او نیز یک استراتژیست ماهر بود که می‌توانست از دویل فروت (Devil Fruit) خود برای هر چه که می‌خواست استفاده کند و در واقع چیزی شبیه به همان توهمات خطرناک میستریو را به وجود آورد.

۷. ایگو (Ego) - فیوزد زاماسو (Fused Zamasu)

ایگو پدرِ استارلرد (Starlord) و آنتاگونیست فیلم Guardians Of The Galaxy Vol 2 بود. همان طور که از نامش مشخص است، ایگو شخصیتی خودخواه و خودشیفته داشت و در واقع یک سلستیال (Celestial) خداگونه بود. فیوزد زاماسو نیز همانند او شخصیتی بود که دچار عقده خود برتربینی شده و می‌خواست تمام موجودات فانی را نابود کند.

هر دوی این شخصیت‌ها می‌خواستند که بر همه چیز آن طور که خودشان می‌خواهند فرمانروایی کنند، حتی اگر به این معنی باشد که همه چیز را تبدیل به خودشان کنند. ایگو می‌خواست تمام دنیاها را تغییر دهد و آن‌ها را تبدیل به بخشی بسط یافته از خودش کند در حالی که زاماسو تبدیل به موجودی می‌شود که تمام واقعیات را در بر می‌گیرد.

۶. هلا (Hela) - راگیو کریوین (Ragyo Kiryuin)

به عنوان ویلن اصلی داستان خود، هر دوی این شخصیت‌ها ارتباط بیولوژیکی با پروتاگونیست ماجرا دارند. در حالی که هلا خواهر ثور (Thor) است، رایگو نیز در واقع مادر ریوکو (Ryuko) محسوب می‌شود.

هم هلا و هم راگیو در برابر هر کسی که مقابلشان قرار بگیرد قدرتمند و بی‌رحم هستند. به همین دلیل هر دوی آن‌ها شخصیت‌های مغروری به حساب می‌آیند و وقتی خویشاوندانشان به اندازه کافی قدرت به دست می‌آورند که با آن‌ها بجنگند، به دردسر می‌خورند.۵. هلموت زیمو (Helmut Zemo) - شوگا ماکیشیما (Shogo Makishima)

هلموت زیمو، که بیش‌تر با نام بارون زیمو (Baron Zemo) شناخته می‌شود، آنتاگونیست اصلی فیلم Captain America: Civil War و از شخصیت‌های اصلی حاضر در سریال The Falcon and The Winter Soldier است. او بر خلاف اکثر شخصیت‌های مهم این دنیا توانایی فرا انسانی ندارد. به جایش، زیمو از هوشش استفاده می‌کند تا اتفاقات دور و اطرافش را کنترل کند و پیش ببرد. چه استفاده از توافق ابرقهرمانان به نفع خودش باشد چه بر هم زدن رابطه بین آیرون من و کاپیتان آمریکا برای به آشوب کشیدن جامعه ابرقهرمانی.

شوگا ماکیشیما نیز از این نظر شبیه به اوست که در انیمه Psycho-Pass، او خارج از سیستم سیبل (Sibyl) است که به او این اجازه را می‌دهد تا توکیو را از درون دچار آشوب کند.

۴. کیلمونگر (Killmonger) - ساسکه اوچیها (Sasuke Uchiha)

المان اصلی کیلمونگر و ساسکه اوچیها ریشه در خشم آن‌ها دارد که از یک گذشته تراژیک سرچشمه گرفته است. هر دوی این شخصیت‌ها اعضای خانواده‌شان را از دست داده‌اند و از خشمشان استفاده می‌کنند تا با خانواده‌شان بجنگند؛ کیلمونگر با واکاندا (Wakanda) و ساسکه با کونوها (Konoha).

تفاوت آن‌ها در سرنوشتشان است؛ کیلمونگر توسط پسر عمویش شکست خورد در حالی که ساسکه خودش را رستگار کرد و تبدیل به محافظ روستای لیف (Leaf) شد.

۳. لوکی (Loki) - دیو (DIO)

لوکی و دیو شخصیت‌هایی هستند که عقده خدایی دارند و توسط والدینی خیراندیش به سرپرستی گرفته شده‌اند؛ لوکی توسط اودین (Odin) و دیو توسط خانواده جواستار (Joestar).

هر دوی این شخصیت‌ها با برادران برترشان سر جنگ دارند و با سرما نیز مرتبط هستند؛ لوکی یک فراست جاینت (Frost Giant) است و دیو یک ومپایر. با این حال، با وجود توانایی‌های فراوانشان، آن‌ها همیشه توسط خانواده‌ای که به سرپرستی قبولشان کرده شکست می‌خورند.

۲. اولتران (Ultron) - سل (Cell)

ارتباط خطرناکی که اولتران و سل با هم در اشتراک دارند دلیل خلقشان است. سل یک اندروید بیولوژیکی است که برای کشتن گوکو (Goku) و بقیه دوستانش طراحی شده بود در حالی که اولتران قرار بود محافظی برای خطرات آینده فعالیت کند اما مسیرش به طور کلی عوض شد.

هر چند با این وجود، هر دوی آن‌ها ویژگی‌های شخصیتی مشترکی با کسانی که در مقابلشان قرار می‌گیرند دارند و از طرف دیگر باعث تقلای اهدافشان شده‌اند. با این حال، اولتران و سل در نهایت توسط یکی از اعمال خودشان شکست خوردند؛ چه با خشمگین کردن گوهان (Gohan) و چه با خلق ویژن (Vision).

۱. تانوس (Thanos) - آیزن (Aizen)

تانوس به عنوان آنتاگونیست اصلی Infinity Saga یک شخصیت خطرناک است که باور دارد دارد دنیا را نجات می‌دهد، آن هم با از بین بردن ۵۰ درصد جمعیت کل دنیا با یک بشکن. با این حال، در زیر این چهره به ظاهر عدالت طلب، تانوس یک خطر مغرور و ترسناک است که برای شکست دادن او به همکاری همه نیاز می‌شود.

در همین حال نیز آیزن یکی از آنتاگونیست‌های انیمه Bleach است که همانند تانوس ارتش و تیمش را با استفاده از قدرت و ترس رو به جلو می‌راند.

همچنین اگر به دنبال لیستی از جذاب‌ترین انیمه بزرگسالان هستید، مقاله بعدی از ویجیاتو را نیز مطالعه کنید.


به مطالعه ادامه دهید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (8 مورد)
 • parsa-khafan
  parsa-khafan | ۲۹ آبان ۱۴۰۰

  از انیمه و اینجور چیزا خوشم نمیاد

  فیلمای مارول گاف زیاد داره اما من فیلم شانگ چی رو پسندیدم
  اما بقیه فیلماشون هم قشنگه ولی خسته کننده اس

 • Mohsen2288
  Mohsen2288 | ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

  لیست باحالی بود.

 • Sajaddidas
  Sajaddidas | ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

  تانوس بیشتر شبیه مادارا بود مادار:(اولش اوبیتو رو فرستاد براش هیولا رو جمع کنه)تانوس :(اول رونان و لوکی رو فرستاد براش سنگ جمع کنن) مادارا (هدفش نابود کردن دنیا با ساختن دنیای ذهنی خودش بود)تانوس:(هدفش نابود کردن دنیا برای تعادل بود که البته بعد عوض شد تصمیم گرفت همه چیو نابود کنه از اول بسازه)

 • Ramin-abysswalker
  Ramin-abysswalker | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  اروین اسمیت = کاپیتان آمریکا
  میکاسا = بلک ویدو

  • Mtdjjp
   Mtdjjp | ۷ دی ۱۴۰۰

   الان کاپیتان آمریکا ویلن هستش و خمینطور بلک ویدئو

   • spider-an
    spider-an | ۱ اسفند ۱۴۰۰

    داره میگه اینا شخصیتشون شبیه کپ و بلک ویدو هستش نمیگه کپ و بلک ویدو ویلنن

 • BaD-MaN
  BaD-MaN | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

  جالب بود
  بیشتر از این مقاله ها قرار بدید

  • taehyung
   taehyung | ۱۸ شهریور ۱۴۰۰

   دقیقا ✌?

مطالب پیشنهادی