دنباله Zelda: Breath of the Wild احتمالا متفاوت‌ترین نسخه سری خواهد بود

دنباله Zelda: Breath of the Wild احتمالا متفاوت‌ترین نسخه سری خواهد بود

و دلایل قانع‌کننده‌ای هم برای این ادعا داریم

۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ذخیره

در آخرین ثانیه‌های دایرکت E3 2019 نینتندو، ژاپنی‌ها با معرفی دنباله The Legend of Zelda: Breath of the Wild کاری کردند که هر کسی داشت مراسم را تماشا می‌کرد، به شکل عجیب و وصف ناپذیری قدرت تکلمش را از شدت شگفت زدگی از دست بدهد. بازی با تریلر کوتاهی معرفی شد که هیچکس انتظارش را نداشت اما کوتاه بودن این تریلر دلیلی نشد تا طرفداران این سری فریم به فریم آن را برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر موشکافی نکنند.

حالا اگر سرتاسر اینترنت را زیر و رو کنید، بررسی‌های جالبی از تریلر معرفی دنباله Breath of the Wild پیدا می‌کنید که در هر یک از آن‌ها به تئوری‌های جذابی اشاره شده. برخی از این تئوری‌ها حتی آنقدر دقیق و درست به نظر می‌رسند که هیچ بعید نیست شاهد آن‌ها در نسخه‌ نهایی بازی هم باشیم. اما این وسط ما هم خیلی دوست داشتیم کلاه کاراگاهی به سرمان بگذاریم و سعی کنیم با آن ذره‌بین‌های بزرگ به دنبال سرنخ‌هایی بگردیم که آینده سری به انتهای آن‌ها متصل است. پس همراه ما باشید تا در کنار پرداختن به تمام تئوری‌ها در مورد اطلاعاتی که از این تریلر به دست آوردیم برایتان بگوییم.

وقایع بازی بعدی در چه دورانی رخ می‌دهد؟

داستان دنباله The Legend of Zelda: Breath of the Wild احتمالا درست پس از پایان قسمت اول شروع می‌شود. جایی که لینک و زلدا در کنار یکدیگر در مقابل کلمیتی گنون ایستادند و سعی کردند برای همیشه جلوی این موجود اهریمنی را بگیرند.

البته با توجه به تریلری که دیدیم خیلی نمی‌شود دقیق گفت که چقدر از شکست و پایان دوران گنون گذشته اما با توجه به پایان قسمت اول، این را می‌دانیم که زلدا آنقدر قدرتمند نبود تا بتواند کلمیتی گنون را برای همیشه شکست دهد.

حتی خود زلدا نیز در دیالوگی که در آخرین سکانس بازی با لینک برقرار می‌کرد به این موضوع اشاره داشت که «فعلا» جلوی گنون گرفته شده و اصلا بعید نیست در آینده‌ای نزدیک شاهد بازگشتش باشیم. اینطور هم که از تریلر معرفی دنباله The Legend of Zelda: Breath of the Wild برداشت می‌شود، مثل اینکه زلدا پر بیراه هم نگفته و انگار در قسمت دوم در دورانی به سر می‌بریم که تا لحظه بیدار شدن اهریمن زمان زیادی باقی نمانده.

با تماشای تریلر به خوبی می‌توانید ببینید در مقبره‌ای که زلدا و لینک پا در آن گذاشته‌اند هنوز آثاری از گنون به جا مانده و انگار این صدای نفس‌های اوست که از لا به لای شیارهای باریک دیوارهای قطور این مقبره شنیده می‌شود.

تا این جا، به نظر می‌رسد که جادوی سیاه گنون هنوز پا بر جاست اما نگرش به این موضوع جایی تغییر می‌کند که به فریم آن جسد مومیایی شده می‌رسیم. جسد عجیبی که در تریلر بازی دیدیم، همه چیز را در مورد قسمت بعدی بازی تغییر می‌دهد. بله این بار با اهریمن بزرگ‌تری رو به رو هستیم.

اهریمنی که احتمالا به هیچ چیزی رحم نخواهد کرد و ادامه زندگی در هایرول را به طرز غیرقابل باوری غیر ممکن می‌کند. شاید پرواز هایرول‌کسل در‌ آخرین ثانیه‌های تریلر هم استعاره‌ای از همین موضوع باشد.

جسد مومیایی شده متعلق به چه کسی است؟

از میان تمام تئوری‌هایی که تا حالا در مورد دنباله Breath of the Wild مطرح شده، تئوری‌ مربوط به جسد مومیایی شده مرموزی که در تریلر دیدیم، یکی از جالب‌ترین‌هاست.

در حقیقت نشان دادن این جسد مومیایی شده اشاره مستقیمی به دشمن دیرینه و همیشگی لینک، دارک لورد یا همان گنون‌دورف دارد. موی بلند قرمز و جواهرات حکاکی شده این مومیایی در حال احیا به خوبی این موضوع را ثابت می‌کنند که این جسد، متعلق به گنون‌دورفی است که طرفداران سری بازی‌های افسانه زلدا به خوبی با او آشنایی دارند.

به هر حال، این را می‌دانیم که ماجرای خلق کلمیتی گنون به زمانی باز می‌گردد که گنون دورف توانایی احیای خود را از دست می‌دهد و ماهیت وجودش به کلمیتی گنون تغییر می‌کند.

بنا بر این، با استناد به عدم حضور دارک لورد در Breath of the Wild و نابودی کلمیتی گنون در پایان بازی، کاملا منطقی به نظر می‌رسد جسدی که در تریلر شاهدش بودیم همان گنون‌دورفی باشد که در طول سری بارها با او رو به رو شده‌ایم.

از طرفی روی دیوارهای غار هم نقاشی‌هایی کشیده‌ شده‌اند که اگر درست به آن‌ها دقت کنید، شخصیت مو قرمزی را در لا به لایشان می‌بینید که سلاحی شبیه به یک نیزه سه سر در دست دارد.

این هم نشانه دیگریست که ثابت می‌کند آن مومیایی گنون دورف است. چراکه اگر Legend of Zelda: A Link to the Past را بازی کرده باشید می‌دانید در دنیای اهالی هایرول، گنون‌دورف به استفاده چنین سلاحی معروف است.

پس با این اوصاف، احتمال حضور گنون دورف در قسمت بعدی Breath of the Wild تقریبا قطعی است و اگر این وسط چیزی تغییر نکند باید شاهد بازگشت دارک لورد به هایرول باشیم.

آن دست شبح‌وار چه بود؟

در تریلر معرفی دنباله Breath of the Wild لحظه‌ای بود که از دست لینک نور سبز رنگی ساطع می‌شد و به نظر می‌رسید که دست او در حال گرفتن قدرت‌های یک دست روحانی بود. البته دیدن این صحنه کار آسانی نیست و تریلر آنقدر آن را سریع جلو می‌برد که شاید متوجهش نشده باشید. همچنین اینطور که ما فهمیدیم تریلر معرفی بازی بر اساس ترتیب زمانی درست به نمایش در نیامده بود و برخی سکانس‌های آن زودتر و برخی دیگر دیرتر روی تصویر ظاهر شده‌اند.

خوشبختانه یکی از کاربران یوتوب سعی کرده به قطعات این پازل درهم، ترتیب درستی بدهد و کاری کند که تریلر بازی مفهوم بیشتری پیدا کند. اگر دوست داشتید، تریلری که توسط کانال یوتوب Avyon404 از نو مرتب شده را می‌توانید در مقابل ببینید.

اگر ترتیب زمانی این تریلر را ملاک قرار دهیم، می‌بینیم زلدا و لینک سوار بر یک خرس گریزلی در حال زیر و رو کردن مقبره‌ خوفناکی هستند که با جسد مومیایی شده گنون‌دورف رو به رو می‌شوند. نینتندو در تریلر معرفی بازی، توصیف جذابی از فضای این منطقه داشت و به خوبی می‌توانستیم ببینیم که اطراف جسد بی‌جان مومیایی را هاله نورانی سبز رنگی فرا گرفته. در صورتیکه خوب به جسد گنون‌دورف و مرکز این هاله سبز رنگ نگاه کنید، دست شبح‌واری را خواهید دید که انگار کنترل بدن مومیایی را به دست دارد و اجازه تکان خوردن به او نمی‌دهد.

با این حال، زمانی که لینک و زلدا با این صحنه رو به رو می‌شوند فضای مقبره به لرزش می‌افتد، زمین شروع به از هم گستتن می‌کند، زلدا به درون شکاف پرت می‌شود و لینک با عجله به سمت او می‌دود تا پرنسس را از سقوطی خطرناک نجات دهد.

البته رسیدن دستان لینک به زلدا کمی به درازا می‌انجامد و این عملیات نجات قهرمانانه به شکستی هولناک تبدیل می‌شود که هر دوی آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد. اینجاست که آن دست نوارنی وارد عمل می‌شود و ترجیح می‌دهد به جای سرکوب گنون‌دورف قهرمانان افسانه‌ای دنیای بازی را نجات دهد.

در این صحنه جدای از اینکه شاهد دریافت قدرت‌های آن دست روحانی توسط لینک هستیم، می‌بینیم که گنون‌دورف هم مجال فرار پیدا می‌کند و خود را پس از سال‌ها رها می‌بیند. دقیقا به خاطر همین سکانس هم هست که تئوری استفاده لینک از قدرت‌های این دست سحرآمیز مطرح می‌شود. شاید در نگاه اول اینکه چنین اتفاقی رخ دهد، عجیب به نظر برسد اما اگر کمی به عقب برگردیم به این نتیجه می‌رسیم که چندان دور از انتظار هم نیست.

چراکه در GDC 2017 هایدمارو فوجیبیاشی، ساتورو تاکیزاوا و تاکوهیرو دوتا در مورد یک سری کانسپت‌های اولیه گیم‌پلی Breath of the Wild صحبت کردند که در برخی از آن‌ها به لینکی اشاره شد که یک دستش را از دست داده.

البته این طور که در تصاویر دیده می‌شد، انگار دستی بایونیکی جایگزین عضو از دست رفته لینک شده بود که توانایی تبدیل شدن به کمان، پتک، هوک‌شات و یک توپ مینیاتوری را داشت. با این حال، در آن زمان استفاده لینک از یک دست بایونیکی عجیب به نظر می‌رسید، اما پس از تماشای تریلر معرفی دنباله Breath of the Wild حالا احتمال استفاده از چنین ایده‌ای دوباره قوت گرفته.

چرا زلدا موهایش را کوتاه کرده؟

یکی از اولین چیزهایی که همه طرفداران سری بازی‌های افسانه زلدا خیلی سریع متوجهش شدند، مدل موی کوتاه پرنسس زلدا بود. البته ممکن است که پشت این موضوع هیچ دلیل به خصوصی وجود نداشته باشند و نینتندو فقط برای تغییر استایل پرنسس زلدا دست به چنین کاری زده.

البته این تغییر ظاهر غیر منتظره، می‌تواند نشان از این باشد که زلدا حاضر شده شیوه زندگی خود را تغییر دهد و برای چشیدن طعم شیرین حس ماجراجویی، آماده شروع سفری طولانی در کنار لینک شده.

اینجاست که تئوری‌های اصلی در این مورد، تازه جان می‌گیرند. برخی‌ها بر این باورند که ممکن است برای اولین بار، زلدا تایم اسکرین بیشتری دریافت کند و از او به عنوان یک شخصیت کمکی در کنار لینک استفاده شود.

برخی دیگر حتی پایشان را از این هم فراتر گذاشته‌اند و از این احتمال حرف زدند که زلدا در بازی قابل بازی است و نمی‌توان بدون او بسیاری از پازل‌های دنباله Breath of the Wild را حل کرد.

به بیان دیگر آن‌ها احتمال این را می‌دهند که امکان کنترل همزمان هر دو کاراکتر در بازی وجود دارد و باید برای پیشرفت در مراحل، روی همکاری و ویژگی‌های منحصر به فرد لینک و زلدا حساب کرد.

با این حال، هنوز هیچ چیز خاصی در رابطه با این موضوع مشخص نیست و باید صبر کنیم و ببینیم که آیا اصلا چنین چیزهایی ممکن هستند یا نه. البته برای بسیاری از طرفداران این سری بازی‌ها، حتی اضافه شدن تایم اسکرین زلدا کافیست تا دیگر سر از پا نشناسند.

حالا باید ببینیم که تصمیم نینتندو در نهایت چه خواهد بود و آیا آن‌ها اصلا آماده ایجاد یک سری تغییرات اساسی در ریشه و بنیان بازی هستند؟

واقعا می‌شود سیاهچال‌ها برگردند؟

دنیای بزرگ و غنی Breath of the Wild طوری طراحی شده بود که می‌شد جای جای آن را برای کشف چیزهای تازه‌ و لذت بردن از آن‌ها زیر و رو کرد. با این حال، اگر لذت وصف ناپذیر گشت و گذار در جذاب‌ترین هایرولی که تا حالا دیده بودیم را کنار بگذاریم، می‌توان از Breath of the Wild به خاطر حذف سیاهچال‌های شگفت انگیز سری خرده گرفت.

البته مکانیزم گشت و گذار در شراین‌ها و آزاد کردن دیوان بیست‌ها شباهت زیادی به کاوش در سیاهچال‌های تاریک‌ و خوفناک بازی‌های قبلی داشت اما به هر حال جای خالی آن‌ها با این موارد پر نمی‌شد. البته این طور که از تریلر پیداست، مثل اینکه در دنباله Breath of the Wild کلی سیاهچال خوفناک انتظارمان را می‌کشند که هر کدامشان راز منحصر به فرد خود را دارند.

پس با توجه به چیزی که خود نینتندو به ما نشان داده، باید رفته رفته آماده ماجراجویی عجیب و غریبی شویم که اکتشاف در مقبره و سیاهچال‌های مخوف بخش کوچکی از آن‌ را تشکیل می‌دهند.

با این حال، تمام این احتمالات صرفا حدس و گمان هستند و ممکن است شاهد هیچ کدام از مواردی که مطالعه کردید در نسخه نهایی بازی نباشیم. در نهایت باید منتظر بمانیم تا اطلاعات بیشتری از بازی بیرون آید و ببینیم که در نهایت با چه چیزی طرف خواهیم بود.

برچسب‌هازلدانینتندو
کپی شد https://vgto.ir/z
نظرات (۱)
0 0 امتیازها
امتیاز مطلب
1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
محمد حسین بطحایی

مطلب تمیز و دقیق و خوبی بود…
پتانسیل این نسخه زیاده
بعدا باید یه “ده تا چیزی که از ادامه برث میخواهیم” بنویسیم

1
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x