ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

قبلا در ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

نگاهی به بازی موبایلی Samorost 3؛ شاهکاری دیگر از سازندگان Machinarium

ادغام فلسفه و هنر

۲ هفته پیش ۳.۷ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ماجراجویی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Samorost 3 همراه ویجیاتو باشید.

فارغ از تمامی سبک‌های بازی‌های موبایلی، عناوین ماجراجویی شاید یکی از بهترین سبک‌هایی باشند که می‌توانید به سراغشان بروید. بازی‌هایی که مملو از شگفتی‌های دوست‌داشتنی هستند و داستان‌هایشان، می‌توانند سفری عمیق به تاریک‌ترین نقاط فلسفی هر فرد باشند. مهم نیست که طرفدار چه سبک بازی‌هایی هستید، بازی‌های ماجراجویی موبایلی بدون شک یکی از جذاب‌ترین بازی‌هایی هستند که هر فردی باید آن‌ها را تجربه کند. از طرفی نباید فراموش کرد که هر بازی ماجراجویی موبایلی شاهکار نیست! اما در بین این بازی‌ها، گاها با عناوینی جذابی رو به رو می‌شویم که تجربه‌ای خارق‌العاده از یک بازی موبایلی هستند.

برخی از بازی‌های ماجراجویی موبایلی، داستان‌هایی عجیب و شگفت‌انگیزی را روایت می‌کنند. داستان‌هایی که بدون در نظر گرفتن تابوها و خط قرمز‌ها، با استدلال‌های منطقی دنیای واقعی بازی می‌کنند و برایشان هیچ اهمیتی ندارد که چقدر این کارشان عجیب است. با این‌حال برای درک هرچه بهتر این بازی‌ها، نباید با دیدی منطقی قدم در دنیایشان بگذارید. بهتر است که کمی حوصله کنید و با دیدی عمیق به انتظار آن‌چیزی که در بازی رخ می‌دهد؛ بنشینید و صرفا به دنبال تجربه‌ای سرگرم‌کننده از یک بازی موبایلی دوست داشتنی باشید.

پیدا کردن بازی‌هایی که شجاعانه دست به کارهای عجیب می‌زنند، کار چندان آسانی نیست! هنر، فلسفه و منظق یکی از جمله علومی هستند که هرکسی نمی‌تواند تجربه‌‌ای عالی در کالبد یک بازی ویدیویی از آن‌ها را به مخاطب انتقال دهد. باید دیوانه باشید تا سراغ چنین المانی در ساخت بازیتان بروید! اما مگر دیوانه بودن، چه ایرادی دارد؟ چه ایرادی دارد که دل به دریا بزنیم و سفرمان را به جایی که هیچکسی آن را نمی‌شناسد، شروع کنیم؟ داستان جادوی پلتفرم موبایل از همین‌جا شروع می‌شود. داستانی که پیچ می‌خورد و شما را بر بال خیال، راهی رویاهایتان می‌کند و اجازه می‌دهد که بدون محدودیت‌های منطقی، آن کسی باشید که دلتان می‌خواهد.هرچند که پیشرفت بازی‌های موبایلی سبب شد تا خلاقیت توسعه‌دهندگان روندی نزولی بگیرد، اما هنوز هم می‌توان نشانه‌هایی از وجود نوآوری‌های دوست داشتنی در عناوین برخی از توسعه دهندگان موبایلی دید. خلاقیت تنها راه زنده نگه ‌داشتن یک بازی ویدیویی است و بهایی گزاف برای رسیدن به آن را باید پرداخت کرد. در دنیایی که بازی‌های موبایلی عمدتا رنگ و بویی تکراری گرفته‌اند، این خلاقیت یک استودیوی سازنده بازی‌های موبایلی است که نشان می‌دهد که ما دقیقا با چه چیزی طرف هستیم! متفاوت بودن در این دنیای کسل‌کننده دل شیر می‌خواهد.

استودیوی بازی‌سازی مستقل Amanita Design به جرات یکی از بهترین توسعه‌دهندگان موبایلی است. مرز بین دیوانگی و جاودانگی، به نازکی یک تار مو است و این استودیوی تصمیم گرفته که دیوانه‌وار قدم در راه بی‌بازگشت جاودانگی بگذارد. استودیویی که بازی‌هایشان بیش از آن که یک عنوان موبایلی ساده باشند، یک اثر هنری هستند و سبکی جدید از بازی‌سازی را به تصویر کشیده‌اند. فرقی ندارد که طرفدار بازی‌های موبایلی هستید یا نه! بازی‌های این استودیوی سفری تاریک به عمیق‌ترین نقاط فلسفی شما خواهند بود و تجربه‌ای خاص از یک بازی موبایلی هستند.

روزی روزگاری، شاهکارهایی ناتمام! عمده دلیل محبوبیت استودیوی Amanita Design به دلیل بازی Machinarium است. عنوانی که با انتشارش در سال ۲۰۰۹؛ خیلی زود تبدیل به ایده‌ای جذاب شد. حالا این استودیو می‌خواهد که مسیر موفقیت‌آمیز بازی Machinarium را در کالبد یک عنوان جدید تجربه کند. فرنچایز شاهکار Samorost سال‌هاست که مهمان دنیای بازی‌های ویدیویی است. فرنچایزی شاهکار، که بدون شک بهترین فرنچایز بازی‌های موبایلی است و نسخه آخر این فرنچایز در سال ۲۰۱۶ با نام Samorost 3 راهی پلتفرم موبایل و کامیپوترهای شخصی شد. اما آیا Amanita Design می‌توانست که مسیر موفقیت آمیز خودش را دوباره تکرار کند؟

بازی Samorost 3 مانند دیگر بازی‌های این فرنچایز یک عنوان ماجراجویی با المان‌های پازل و نقش آفرینی است. بازی خیلی زود خودش را به ما معرفی می‌کند! یک عنوان بسیاری عمیق که ژرفای آن، سخت‌ترین استدلال‌های فلسفی را به چالش می‌کشد. این شما نیستید که Samorost 3 را بازی می‌کنید. در واقع این خود بازی است که شما را کنترل می‌کند. در بازی بارها دیوار چهارم شکسته می‌شود و کرکترهای بازی شما را خطاب می‌کنند. Samorost 3 یک شاهکار هنری و یک دیدگاه فلسفی است. دیدگاهی به خوبی در کالبد خسته‌کننده یک بازی ویدیویی قرار گرفته است و Samorost 3 تبدیل به شاهکاری فوق‌العاده کرده است.

داستان‌های عناوین استودیوی Amanita Design معمولا عالی طراحی می‌شوند و Samorost 3 نیز از این قاعده مستثنی نیست! داستان حول محور شخصیتی دوست داشتنی به نام Gnome جریان دارد. بازی داستانش را با سقوط فلوتی مرموز از آسمان آغاز می‌کند. فلوتی که یک شبه از ناکجا آباد سرش از رو به روی خانه Gnome در آمده است. حالا این شمایید و فلوتی مرموز و سرزمینی عجیب‌تر که به باید به دنبال راز این فلوت رازآلود بگردید.

بازی Samorost 3 یک عنوان کاملا آفلاین است

در باب گیم‌پلی بازی باید گفت که Samorost 3 یک شاهکار به تمام معناست. المان‌های جذاب نقش آفرینی و پازل محور بودن بازی، گیم‌پلی Samorost 3 را تبدیل به یکی از بهترین تجربه‌های موبایلی کرده‌اند. بازی بر طبق عادت، گیم‌پلی مشابه به دیگر بازی‌های استودیوی Amanita Design دارد. البته این به معنای بد بودن گیم‌پلی بازی نیست! بلکه گیم‌پلی به بهترین نحوه با ریشه‌های اصلی بازی‌سازی Amanita Design ادغام شده است و تجربه‌ای شاهکار را برای شما رقم خواهد زد.

نگاهی به یکی از سوررئال‌ترین بازی‌های موبایلی! چه انتظاری از یک بازی ماجراجویی شاهکار موبایلی دارید؟ Samorost 3 دقیقا همان‌ چیزی است که منتظرش بودند. همه‌چیز در بازی رنگ و بویی سورئال دارد. شما باید در بازی پیشروی کنید، معماها را حل کنید، با دیگر شخصیت‌های بازی تعامل داشته باشید و به دنبال راز پنهان فلوت مرموز بگردید. معماهای بازی واقعا سرگرم‌کننده طراحی شده‌اند و برای حل کردن پازل‌های بازی، شما باید از قوه تخیل و خلاقیاتتان استفاده کنید. اصلا نباید که با دیدی منظقی به تجربه بازی بپردازید، بازی نمی‌خواهد که تجربه‌ای تک بعدی باشد! بنابراین هرچه بیشتر بازی را آسان بگیرید، داستان و گیم‌پلی نیز راحت‌ترخواهند شد.

بازی Samorost 3 یک عنوان اشاره و کلیک است که شما می‌توانید با ضربه زدن، شخصیتتان را در بازی حرکت دهید. دنیای Samorost 3 به زیبایی هرچه تمام‌تر طراحی شده است و شما در این دنیای اسرارآمیز؛ با شخصیت‌های متعددی آشنا خواهید شد. شخصیت‌هایی که با تعامل با آن‌ها می‌توانید داستان بازی را پیش ببرید و پازل‌های بیشتری را حل کنید.گرافیک بازی به قدری زیباست که واقعا چیز چندانی نمی‌توان درباره آن نوشت. محیط‌های عجیب و غریب، تضادهای هنری و المان‌هایی اصلا با عقل جور در نمی‌آیند؛ تمام محیط بازی را در برگرفته‌اند. محیط بازی به گونه‌ای طراحی شده است که انگار رنگ‌ها در آن زنده هستند و با شما سخن می‌گویند. جزئیات بازی در کنار محیطی سوررئال؛ ‌تجربه‌ای عالی را پدید آورده‌اند. خلاصه بگوییم؛ بازی بقدری زیباست که انگار دارید خواب می‌بینید.

موسیقی بازی مجموعه‌ای سمفونی‌های کلاسیک و صداگذاری‌های دوست داشتنی است. موسیقی بازی آرامشی عجیب را از جنس خیال، به شما هدیه خواهد کرد. صداگذاری‌های بازی نیز شگفت انگیز طراحی شده است و هرچیزی که در بازی Samorost 3 به بهترین شکل صداگذاری شده است.

Samorost 3

پیشنهاد میشه!

بازی Samorost 3 یکی از عجیب‌ترین و بهترین بازی‌های ماجراجویی موبایلی است که در سال ۲۰۱۶ توسط استودیوی مستقل Amanita Design ساخته شده است. بازی یک عنوان ماجراجویی جذاب است که در گرافیکی فوق‌العاده را به نماش می‌گذارد. داستان شگفت انگیز و آزادی عمل خوب و در نهایت موسیقی بازی، دلایلی هستند که شما را مجبور به تجربه Samorost 3 خواهند کرد.

Samorost 3

    Samorost 3

  • سازنده Amanita Design
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراشاره و کلیکپازلماجرایینقش آفرینی
  • حجم: 983 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/bpp
نظرات
3.7 3 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات