ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

بازی فورتنایت
اخبار و مقالات

اپیک به توسعه‌دهندگان فورتنایت استراحتی دو هفته‌ای می‌دهد

طبق خبر جدیدی که دیروز در وبلاگ بازی فورتنایت منتشر شد، توسعه‌دهنده شرکت اپیک گیمز اعلام کرد این استودیو به مدت دو هفته استراحت خواهد کرد و دفاتر اپیک از تاریخ ۳ تا ۱۷ تیر ...

سینا سادات حقی
نوشته شده توسط سینا سادات حقی | ۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۸

طبق خبر جدیدی که دیروز در وبلاگ بازی فورتنایت منتشر شد، توسعه‌دهنده شرکت اپیک گیمز اعلام کرد این استودیو به مدت دو هفته استراحت خواهد کرد و دفاتر اپیک از تاریخ ۳ تا ۱۷ تیر تعطیل خواهد بود.

از وقتی فورتنایت به فرهنگ عامه تبدیل شده، بازی به آپدیت‌های متعدد و پیوسته و استودیو سازنده نیز به حجم کاری شدید برای طراحی، ساخت و برطرف کردن نواقص این به‌روزرسانی‌ها معروف شده است.

سایت پالیگان (Polygon) در فروردین ماه در مورد بحران‌های آشکاری که اپیک در رابطه با فورتنایت دارد گزارشی تهیه کرد. برخی کارمندان از ساعات اضافه‌کاری خسته‌کننده‌ای که برای همگام شدن با سرعت رشد بازی لازم است ابراز نگرانی کردند. در جواب نماینده اپیک گیمز اعلام کرد که کمپانی تعطیلاتی دو هفته‌ای به صورت اجباری خواهد داشت.

می‌دانیم که یک زمان استراحت در زمستان بود که طبیعی است چون همزمان با تعطیلات کریسمس است اما امسال برای اولین بار در تابستان هم اپیک گیمز زمان استراحتی در نظر گرفته است.

بازی فورتنایت

نکته جالب این است که حتی در طول تعطیلات کارمندان نیز، بازی فورتنایت به کار خود ادامه می‌دهد. یکی از نمایندگان اپیک گیمز به وبسایت پالیگان گفته است که همانند تعطیلات زمستانی استودیو، فورتنایت در زمانی که دفاتر شرکت بسته هستند هم به‌روزرسانی می‌شود.

علاوه بر این نماینده اپیک گیمز بیان کرده که توسعه‌دهنده بازی شرایط را سنجش کرده تا اطمینان پیدا کند در طول این تعطیلات در صورت بوجود آمدن ایرادات اساسی امکان رفع آن وجود داشته باشد. اپیک نوع محتوایی که در این مدت قرار است برای فورتنایت عرضه شود و یا اقداماتی که برای حل مشکلات انجام داده را افشا نکرده است.

این تصمیم در راستای بحث‌هایی گرفته شده که پیرامون اثرات مخرب ارائه بازی‌ها به صورت خدمات و تاثیر منفی‌ای که روی فشار کاری توسعه‌دهندگان بازی می‌گذارد، وجود دارد.

در حالی که فورتنایت استراحت اجباری را برای کارمندانش جهت جبران کار لازم به خاطر به‌روزرسانی‌ها ارائه می‌کند، سازندگان ایپکس لجندز یعنی Respawn Entertainments، تلاش می‌کنند محتوای جدید را به جای سرعت و تازگی آپدیت‌ها با تمرکز بر کیفیت ارائه کنند. ریسپاون می‌گوید این حرکت در جهت کمک به کارمندان برای جلوگیری از «فرسودگی یا بدتر از آن» است.

جی هاسفلت (Jay Hosfelt)، مدیر بخش انیمیشن اپیک گیمز در توییتر گفته است: «اپیک استودیو را برای دو هفته در تابستان و دو هفته در زمستان تعطیل می‌کند و علاوه بر آن مرخصی هم می‌گیریم. این را برای خودستایی نمی‌گویم، بلکه برای تحسین شرکتی می‌گویم که با احترام به فکر کارمندانش است.»

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی