ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

کارگردان Dark Phoenix از تقصیر خود در شکست این فیلم می‌گوید

فیلم Dark Phoenix از اوایل ماه ژوئن روی پرده نقره‌ای سینما رفت و برخلاف انتظار عملکرد بسیار ضعیفی داشت. آخرین قسمت از سری فیلم‌های مردان ایکس نه تنها نمرات ضعیفی از منتقدان دریافت کرد، بلکه ...

سورنا رضایی
نوشته شده توسط سورنا رضایی | ۲ تیر ۱۳۹۸ | ۱۲:۳۷

فیلم Dark Phoenix از اوایل ماه ژوئن روی پرده نقره‌ای سینما رفت و برخلاف انتظار عملکرد بسیار ضعیفی داشت. آخرین قسمت از سری فیلم‌های مردان ایکس نه تنها نمرات ضعیفی از منتقدان دریافت کرد، بلکه در جلب رضایت طرفداران نیز عاجز ماند تا هفته افتتاحیه بسیار ضعیفی داشته باشد. این فیلم در اولین هفته اکران تنها 32.8 میلیون دلار فروخت که نیمی از مقدار پیش بینی شده بود.

سیمون کینبرگ که که وظیفه کارگردانی و نویسندگی فیلم Dark Phoenix را بر عهده داشته، خود را مقصر اصلی شکست فیلم می‌داند. اگرچه ساخت این فیلم اولین تجربه کارگردانی کینبرگ محسوب می‌شود اما از سال 2004 تاکنون به عنوان‌های مختلف از جمله نویسنده و تهیه کننده در پروژه‌‌های ساخت فیلم‌های مردان ایکس حضور داشته است.

کارگردان فیلم Dark Phoenix در مصاحبه‌ اخیرش با وبسایت KCRW درباره دلایل شکست آن صحبت کرده است. سیمون کینبرگ گفت عوامل مختلفی باعث عملکرد ضعیف شد که یکی از آن‌ها زمانبندی اشتباه برای اکران بود. کینبرگ توضیح داد Dark Phoenix یک ابرقهرمانی کلاسیک نیست، بلکه یک فیلم دراماتیک، دوستانه و کوچکتر است. بنابراین بهتر بود تا در تاریخ اولیه، یعنی ماه نوامبر اکران می‌شد. به خصوص اینکه چندی پیش شاهد اکران فیلم Avengers: Endgame بوده‌ایم.

فیلم Dark Phoenix

کینبرگ در ادامه صحبت‌های خود تاکید کرد مقصر اصلی شکست فیلم Dark Phoenix خود او بوده است:

مخاطبانی که فیلم را تماشا کردند نتوانستند به اندازه کافی با آن ارتباط برقرار کنند. منظور من این است اگر فیلم نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد، من مقصر بوده‌ام. [زیرا] کارگردانی و نویسندگی بر عهده من بود.

البته نمی‌توان مارول و فاکس قرن بیستم را برای انتخاب فرد بی تجربه‌ای همانند سیمون کینبرگ سرزنش کرد. در چند سال اخیر رویه‌ای راه افتاده که به واسطه آن شرکت‌ها ساخت یک فیلم پرخرج را بر عهده کارگردانان جوان و نه چندان با تجربه می‌گذارند. برای مثال، می‌توان به گرت ادواردز اشاره کرد که پیش از Godzilla 2014، فیلم Monsters را با بودجه پایین کارگردانی کرده بود.

در تولید یک فیلم سینمایی صدها نفر دخیل هستند اما تصمیمات نهایی را کارگردان می‌گیرد. با اینحال، بسیار کم پیش می‌آید که کارگردانی خود را مقصر اصلی شکست یک فیلم آن هم با چنین بودجه‌ای معرفی کند. کارگردانان معمولاً تقصیر را گردن عوامل مختلف از جمله تاریخ نامناسب اکران و همزمانی با فیلم‌های مورد انتظار دیگر می‌اندازند. در پایان، توصیه می‌کنیم برای مطالعه نقد فیلم Dark Phoenix به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (1 مورد)
  • ایران
    ایران | ۳ تیر ۱۳۹۸

    همش تقصیر این دختره sophie turner تو هر فیلم میره گند میزنه بهش هنری هم که نداره خدای ادعاست....
    در مورد (گات ) دوستان به یاد دارن دیگه

مطالب پیشنهادی