با یکی از بهترین جایگزین‌های موبایلی کانتر استرایک آشنا شوید

با یکی از بهترین جایگزین‌های موبایلی کانتر استرایک آشنا شوید

جایگزین، اما بهتر از دیگران

۲ مهر ۱۴۰۰ ۴.۶ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های اکشن – شوتر موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Critical Ops همراه ویجیاتو باشید.

سال‌هاست که بازی‌های ویدیویی تبدیل به یکی از تاثیرگذارترین سرگرمی‌های تاریخ شده‌اند و خاطرات کودکی بسیاری از ما را تشکیل داده‌اند. عناوینی که شاید مخالفان بسیاری داشته باشد، اما وقتی به آن‌ها نگاهی می‌اندازیم، المان‌هایی را پیدا می‌کنیم که این عناوین را خاص‌تر کرده‌اند. از طرفی، بازی‌های ویدیویی بسیاری هستند که صنعت بازی‌سازی را به نوعی دیگر معنا کرده و پایه گذار اصلی موفقیت بازی‌های ویدیویی بوده‌اند. باید قبول کرد که وضعیت و جایگاه کنونی عناوین بزرگ ویدیویی، مدیون فرنچایزها و بازی‌های کلاسیکی است که دوران کودکی هر کدام از ما را رنگی‌تر کرده بودند.

در بین انقلاب‌های بزرگ بازی‌سازها، پلتفرم‌های متعددی بهای گزاف بلندپروازی توسعه دهندگان بازی‌های ویدیویی را پرداخته‌اند. کنسول‌های قابل حمل، از جمله اولین کانسپ‌‌های توسعه دهندگان بود تا بتوانند بهترین و در دسترس‌ترین تجربه ممکن را از یک بازی‌ ویدیویی پدید آوردند. پس از راه پر فراز و نشیبی که کنسول‌های قابل حمل طی کردند، نوبت به پلتفرم موبایل رسیده بود. پلتفرمی که شاید بسیار متفاوت‌تر از چیزی باشد که ما از یک کنسول قابل حمل انتظار داریم، اما پتانسیل‌های خوب گوشی‌های موبایل؛ پلتفرم موبایل را تبدیل به یکی از جذاب‌ترین گزینه‌های توسعه‌دهندگان کرد تا راه کنسول‌های قابل حمل را، این‌بار با پلتفرم موبایل هموار کنند.

پلتفرم موبایل شاهکارهای بسیاری را به دنیای بازی‌های ویدیویی هدیه کرده است. بازی‌هایی تبدیل به یکی از بهترین تجربیات هرکاربری شده‌اند و طرفدارن بسیاری نیز پیدا کرده‌اند. اما چیزی‌ که بازی‌های موبایلی را خاص می‌کند، آزادی عمل توسعه‌دهندگان برای پیاده سازی ایده‌هایشان است و این موضوع تنوع بازی‌های موبایلی را بی‌حد و مرز کرده و انتظارات از بازی‌های موبایلی بالا برده است. اگر دیدن عناوین شاهکار و مستقل موبایلی به اندازه‌ای که باید شما را سرگرم نکرده است، بنابراین تجربه بازی‌های کلاسیک روی پلتفرم موبایل؛ حتما باید جذاب باشد.وقتی صحبت از بازی‌های شوتر اول شخص می‌شود، نمی‌توان سری افسانه‌ای کانتر استرایک را نادیده گرفت. فرنچایزی که با انتشارش در سال ۲۰۰۰ توسط استودیوی Valve توانست به موفقیتی بزرگ دست پیدا کرد. کانتر استرایک به قدری عالی عمل کرده بود که حتی در ایران نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده و غیرممکن است که کسی این بازی را انجام نداده باشد و یا اسمش را نشنیده باشد. با این‌حال، علی‌رغم نمایش فوق‌العاده این بازی Valve هرگز تصمیم به ساخت نسخه موبایلی این بازی نگرفت. اما تنوع پلتفرم موبایل، ما را به سمت بازی‌های مشابه کانتر استرایک حرکت می‌داد و Critical Ops از جمله همین عناوین افسانه‌ای موبایلی است.

امروزه بازی‌های موبایلی بقدری جذاب شده‌اند که عملا انتخاب بهترین عناوین موبایلی تبدیل به ماموریتی غیرممکن شده. با این‌حال، در بین عناوین متنوع موبایلی؛ گاها بازی‌هایی را می‌توان پیدا کرد که تجربه‌ای فوق‌العاده را برای کاربران موبایلی پدید آورده‌اند. برای داشتن دیدی عمیق نسبت آنچه که پیش‌رو داریم، باید سری به سال ۲۰۱۵ بزنیم. در این سال بود که بازی Critical Ops توسط استودیوی فنلاندی Critical Force توسعه پیدا کرد و نسخه بتای بازی، راهی پلتفرم موبایل شد. بازی در روز‌های اولیه انتشارش، با نقدهای خوبی رو به رو شد و همین موضوع دلیل خوبی برای پیگیری جدی‌تر پرونده بازی Critical Ops توسط توسعه‌دهندگان آن بود. بازی نهایتا در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی معرفی شد و بالاخره ما با یک جایگزین موبایلی فوق‌العاده برای کانتر استرایک طرف بودیم.

Critical Ops یک عنوان شوتر سوم شخص موبایلی با المان‌های اکشن است که اگرچه تلاش بسیاری برای متفاوت بودن می‌کند، اما نمی‌توان منکر شباهت این بازی و کانتر استرایک شد. بازی شاید در نگاه اول، کسل کننده و صرفا جایگزینی معمولی برای کانتر استرایک بنظر برسد، اما وقتی به آن فرصت دهید به خوبی متوجه جذابیت بازی خواهید شد و می‌توانید خودتان را مهمان یکی از بهترین شبیه‌سازهای موبایلی کانتر استرایک کنید.

اگر به دنبال داستانی جذاب هستید، باید بیخیال بازی Critical Ops شوید! حقیقت ماجرا این است که بازی Critical Ops هیچ‌گونه داستانی برای روایت ندارد. البته این موضوع به خودی خود بد نیست، اما می‌تواند خبری بد برای دوستداران بازی‌های داستان محور موبایلی باشد. متاسفانه توسعه‌دهندگان بازی، ترجیح داده‌اند که وقت خودشان را صرف طراحی هر چه بهتر گیم‌پلی بازی کنند و برای همین عدم وجود داستان در Critical Ops تاحدی قابل چشم پوشی است. اما نباید فراموش کرد که این بهانه چندان هم قابل دفاع نیست و وجود داستانی هر چند سطحی، می‌توانست دلیل خوبی برای پیش بردن گیم‌پلی بازی باشد.

برای اجرای بازی موبایلی Critical Ops شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

اگر عدم وجود داستان شما را دلسرد کرده، گیم‌پلی بازی دقیقا همان‌جایی است که شما را مجبور به تجربه Critical Ops می‌کند. اگر بخواهیم گیم‌پلی بازی را خلاصه کنیم، باید بگوییم که Critical Ops مجموعه‌ای کامل از تمامی المان‌های شوتری است که یک عنوان موبایلی برای تبدیل به شدن به جایگزینی عالی برای بازی کانتر استرایک نیاز دارد. همه‌چیز در بخش گیم‌پلی درست و سنجیده طراحی شده است و خبری از ریخت‌ و پاش‌های اضافی برای جذاب‌تر کردن بازی نیست.

پیش‌تر گفتیم که Critical Ops اگرچه سعی می‌کند متفاوت باشد، اما نمی‌توان شباهت این بازی را با کانتر استرایک نادیده گرفت. این موضوع در بخش گیم‌پلی بازی نیز، بیشتر حس می‌شود و توسعه‌دهندگان بازی تلاش کرده‌اند که تجربه‌ای عالی را به مخاطب انتقال دهند. برخلاف کانتر استرایک‌های کلاسیک، در Critical Ops شما با انبوهی از گیم‌مود‌های مختلف و حالت‌های کلاسیک بازی طرف هستید. از طرفی، بازی قابلیت اجرای آنلاین را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد و این خبر خوبی برای دوستداران بازی‌های مولتی پلیر موبایلی است. شما می‌توانید با دوستانتان به تجربه بازی بپردازید و از محتوای آن لذت ببرید.

اگرچه بازی در سال ۲۰۱۸ به صورت رسمی معرفی شده، اما محتوای آن به لطف پشتیبانی خوب استودیوی Critical Force از بازی؛ همچنان جذاب است و ایونت‌ها و چالش‌های بازی می‌توانند واقعا سرگرم کننده باشند. از طرفی، تنوع خوب اسلحه‌های بازی و محیط‌های متنوع؛ سبب شده است تا این بازی پای به پای بازی‌های مولتی پلیر و شوتر برتر موبایلی نیز پیش برود و آن‌ها را به چالش بکشد. خوشبختانه گیم‌پلی بازی روندی خطی ندارد و آزادی عمل شما در تجربه گیم‌مود‌های مختلف سبب شده تا بازی لذت‌بخش‌تر شود. برای مثال گیم‌مود Search and Destroy به لطف مکانیزم‌های خوب بازی و بخش آنلاینش، تبدیل به یکی از رقابتی‌ترین بخش‌های بازی شده و احتمال زنده ماندنتان در این گیم‌مود بسیار کم است. بنابراین تمرین کنید و سعی کنید که فوت و فن بازی را خوب یاد بگیرید.گرافیک بازی شاید در مقایسه با دیگر بازی‌های برتر شوتر موبایلی مانند پابجی و Call of Duty: Mobile چندان چنگی به دل نزند، اما وقتی بازی را تنها با خودش مقایسه می‌کنیم؛ باور کنید که گرافیکش چندان هم بد نیست و اتفاقا از جزئیات خوبی برخوردار است. بازی به لطف استفاده از محیط‌های مختلف، طیف رنگی جذابی را نیز پدید آورده و طراحی و مدل‌سازی اسلحه‌ها؛ کاملا دوست داشتنی صورت گرفته است. از طرفی موسیقی و جلوه‌های صوتی بازی نیز از همین قاعده پیروی می‌کنند و تمامی صداگذاری‌های اسلحه‌ها و انفجارهای بازی، واقعا خوب طراحی شده و مطمئن باشید که شما آن حس جذاب شوتر را از بازی خواهید گرفت.

پیشنهاد می‌شه!

پیدا کردن جایگزینی عالی برای کانتر استرایک روی موبایل، کار واقعا سختی است. از طرفی باید افسوس خورد که چرا Valve هرگز نسخه‌ای موبایلی از این بازی را نساخت! اما با تمام این توضیحات، Critical Ops یکی از بهترین بازی‌های جایگزین کانتر استرایک روی موبایل است. عناوینی که اگر بتوانید با عدم وجود داستان در آن کنار بیایید، قطعا گرافیک و گیم‌پلی‌اش می‌تواند برایتان جذاب باشد و تجربه‌ای نزدیک به کانتر استرایک برایتان رقم بزند.

Critical Ops

    Critical Ops

  • سازنده Critical Force
  • سیستم عامل iOS اندروید
  • ژانراکشنشوتر اول شخص
  • حجم: 549 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/c2n
نظرات (۱۰)
4.6 8 امتیازها
امتیاز مطلب
10 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
POORKING

بازیش بعد یه مدت خسته کننده میشه

amir-hossein379

ما به عنوان کانتر برای موبایل special forces group پلی میدیم

آخرین ویرایش 1 سال پیش توسط amir-hossein379
Amosardar

بازیه خوبیه اما فک کنم با هوش مصنوعی بازی‌میکنی چون اون وقتا که خودم بازی میکردم خیلی راحت بود دیگه نمیدونم😐

YOUNES8405

بازی خوبیه
ولی به نظر من بهترین جایگزین برای csgo بازی standoff2 هست

amir-hossein379

ما به عنوان کانتر برای موبایل special forces group پلی میدیم

Daeealireza

یک بازی بود با نامspecial froce game 2هممون وصل میشدیم نقطه اتصال بازی میکردیم
یک زمانی خیلی بمب بود الان دیگه معروفیتشو از دست داده به نظرم اون جایگزین بهتریه

10
0
دوست داشتید، نظر دهیدx