میزان درآمد فورتنایت در ماه مه 2019 اعلام شد

PUBG بی سر و صدا به فروش خوب خود ادامه می‌دهد

0

شرکت سوپردیتا که در زمینه تجزیه و تحلیل آمارهای مالی فعالیت می‌کند، بتازگی گزارش ماهانه خود از درآمد دیجیتالی بازی‌ها را منتشر کرد. این گزارش شامل‌ غافل گیری‌های خاصی نشده و نشان می‌دهد که سلطه فورتنایت بر این بخش از صنعت گیم همچنان ادامه دارد.

میزان درآمد فورتنایت روی تمامی پلتفرم‌ها در ماه مه 203 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت زمان مشابه پارسال 38 درصد کاهش داشته است. با توجه به گزارش، آغاز فصل نهم رقابت‌های این بازی بتل رویال تاثیر قابل توجهی در افزایش تعداد کاربران و میزان درآمد داشت اما این محصول همچنان از روزهای اوج خود فاصله دارد. در ضمن، بخش قابل توجهی از درآمد بازی از نسخه‌های کنسولی بدست آمده است.

فورتنایت در میان بازی‌های دیجیتالی کنسولی بیشترین درآمد را داشته و در نتیجه در رتبه نخست قرار گرفته است. در بخش‌های پی سی و تلفن‌های همراه با شرایط متفاوتی روبرو هستیم و رتبه‌های اول این دو بخش به ترتیب به League of Legends و Honour of Kings تعلق گرفته است. نسخه‌های تلفن‌های همراه فورتنایت عملکرد بسیار ضعیفی از لحاظ کسب درآمد داشته و حتی نتوانست در میان ده بازی نخست قرار گیرد.

نسخه پی سی فورتنایت اما شرایط بهتری داشته و توانست پنجم را بدست آورد. در گزارش سوپردیتا همچنین به این نکته اشاره می‌شود که PlayerUnknown’s Battlegrounds با وجود Apex Legends و فورتنایت دیگر محبوبیت سابق را نداشته و مورد توجه نیست. با اینحال، از ابتدای سال تاکنون حدوداً 4.7 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

از دیگر نکات اشاره شده در گزارش می‌توان به درآمد 62 میلیون دلاری Total War: Three Kingdoms روی پی سی و درآمد 93 میلیون دلاری FIFA Ultimate Team اشاره کرد. در ضمن، در ماه مه مجموعاً 8.7 میلیارد دلار به صورت دیجیتالی برای بازی‌ها هزینه شد که این رقم نسبت به ماه مه سال گذشته 4 درصد کاهش داشته است.

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...