بررسی بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites – بازی در نقش یک بانوی خون‌آشام

بررسی بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites – بازی در نقش یک بانوی خون‌آشام

احیای خون‌های رین

۱۲ مهر ۱۴۰۰ ۵ ذخیره

بلادرین از آن فرنچایزهایی است که واقعا فراموش شده بود و با اینکه در یک برهه زمانی خاص بسیار محبوب بود اما به مدت ده سال تمام (بلکه بیشتر) کنار گذاشته شده بود. ناشر بازی در آن سالها کمپانی Majesco بود که امروزه دیگر یک فعال حوزه بازی‌های ویدیویی به شمار نمی‌آید و زیرمجموعه هولدینگ دیگری شده است اما با فروش حق امتیاز سری بلادرین به کمپانی زیگورات حالا شاهد احیا شدن این بازی اکشن خون آشامی هستیم و در اولین قدم، آخرین نسخه‌ای که از این سری برای کنسول ایکس باکس ۳۶۰ عرضه شده بود به صورت ریمستر شده برای گیمرهای کنونی عرضه شده است. با بررسی بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites همراه ویجیاتو باشید.

BloodRayne Betrayal: Fresh Bites
 • امتیاز کاربران
  9 ratings6.3/10
 • امتیاز متاکریتیک 66
 • ژانر اکشن
 • تاریخ انتشار ۲۰ شهریور ۱۴۰۰
 • ناشر بازی زیگورات
 • سازنده WayForward
 • حالت بازی تک نفره
 • درجه سنی بازی مناسب برای ۱۷ سال به بالا

رین در سری بازی‌های بلاد رین یک خون آشام مونث جذاب و خشن با موهایی سرخ است که در ماجراجویی‌های خود با زمین و زمان مبارزه می‌کند! در بازی‌های گذشته بلاد رین او به سراغ ارتش نازی‌های خون آشام هم رفته و البته دشمن اصلی‌اش همواره شخصیت کاگان یعنی پدرش بوده است. رین برخلاف خانواده خون آشام خود، ذات پلید و خبیثی ندارد و نمی‌خواهد بگذارد که خانواده‌اش بلایی سر دنیا بیاورند که نتوان آن را جبران کرد.

شخصیت رین در زمانی خلق شد که قهرمانان مونث در دنیای بازی‌های ویدیوی آنچنان پا نگرفته بودند. رین با لباس‌های تمام چرم خود و جذابیتی که داشت آنچنان مشهور شد که به عنوان اولین کاراکتر مونث بازی‌های دنیای ویدیویی روی جلد مجله‌های غیرمرتبط با گیم جهان هم رفت. او خون آشامی قوی و بی‌رحم به شمار می‌رود که با شمشیر‌های خود، همه دشمنان را تکه تکه می‌کند و برای آنکه سلامتی‌اش را هم بازیابد به خوردن خون دشمنان روی می‌آورد.

محبوبیت بلاد رین در گذشته به حدی بود که ۳ فیلم سینمایی مستقل (یکی اکران شده در سینماها و دوتای دیگری ساخته شده برای بازار ویدیویی) هم از روی این بازی ساخته شود، هرچند خود همین فیلم‌ها و ضعیف بودن بیش از حد آنها یکی از بلاهایی بود که سر این فرنچایز آمد و آغاز سقوط آن را رقم زد. اووه بول (کارگردانی که کارش گند زدن به فرانچایزهای گیم در عالم سینما بود و هست!) حتی خودش فیلمی Parody (هجویه دیگر آثار سینمایی، آثاری که در آن بقیه فیلم‌ها در آن مسخره می‌شوند) از سه‌گانه کذایی‌اش ساخت و عملا به همه فهماند که فیلم‌هاش افتضاحی بیش نیستند.

فیلم‌های بلادرین قرار بود با آثاری چون بلید و یا Underworld در آن دوران رقابت کنند، بازی را بسیار بد باختند و عملا زمین را به رقبا واگذار کردند. بازی‌های بلادرین نیز رفته رفته افت کردند و فروش بد عنوان مربوط به سال ۲۰۱۱ یعنی همین عنوان «Betrayal» باعث شد که بازی بعدی این سری که قرار بود برای نینتندو 3DS عرضه بشود هم لغو بشود. زیگورات که حق امتیاز این بازی‌ها را از ناشر خریده اما پتانسیل‌های زیادی درون بلاد رین می‌بیند و سعی به احیای این فرنچایز داشته است.

واقعیت اینجاست که ترند ومپایر و خون آشام بار دیگر در صنعت سرگرمی غوغا به پا کرده و چه بهتر که قهرمان یک عنوان خون آشامی یک شیرزن جذاب و مسلط به گان‌فو (کار کردن با اسلحه و تفنگ) باشد. رین شخصیتی است که در دهه جدید می‌تواند بترکاند و در کنار دیگر قهرمانان مونث تاریخ بازی‌های ویدیویی قرار بگیرد و حق از دست رفته خودش را دوباره به دست بیاورد.

بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites با همین هدف عرضه شده و قرار است پس از آن نسخه ریمستر و بهبودی یافته بازی‌های کلاسیک (نسخه اول و دوم) نیز برای کنسول‌های حاضر عرضه شود. Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites زمین تا آسمان با نسخه‌ای که در سال ۲۰۱۱ عرضه شد و به یک شکست تجاری بدل شد تفاوت دارد و به نظر می‌رسد که واقعا توسط کسانی ساخته شده که دوستدار رین و ماجراهایش بودند و در راه احیای این فرنچایز صداپیشگان قدیمی سری نیز برگشته‌اند تا بار دیگر بتوانند روح صدای جذاب خود را به کاراکترهای بازی بدمند.

داستان دقیقا همان داستان بازی سال ۲۰۱۱ است، رین در مقابل پدرش یعنی کاگان باید ایستادگی کند و نگذارد که نقشه‌های شوم پدر اجرا بشود و دنیا به فنا برود! کاگان در قلعه خود پنهان شده و با کمک یارانش در حال برنامه ریزی نقشه تاریکی هستند که دنیا را نابود می‌کند و در این راه رین به کمک چند مامور انسان باید جلوی پدر و ارتشی که خلق کرده بایستد. اعضای این ارتش کذایی از خون آشام‌ها گرفته تا موجودات شیطانی از دنیای زیرین را شامل می‌شود و رین باید تک و تنها با آنها و دیگر اعضای خانواده خود مبارزه کند تا بتواندن کاگان را شکست دهد.

بازی یک هک اند اسلش دو و نیم بعدی به شمار می‌رود که حال و هوای کمیک بوکی به خود گرفته است. صداگذاری تمامی شخصیت‌های بازی کاری کرده که روایت داستان جذاب‌تر شود و همانطور که اشاره کردم استفاده از صداپیشگان قدیمی کاری کرده که هواداران این سری به وجد بیایند. رین می‌تواند هم از حرکات نزدیک استفاده کند و هم دشمنان را از دور مورد عنایت خود قرار دهد! قابلیت‌هایی مانند دفاع کردن و Dash در آسمان و زمین از دیگر ویژگی‌هایی است که رین دارد و از همه مهمتر اینکه او همچنان یک خون آشام واقعی است و می‌تواند خون تمامی دشمنان را بمکد!

گرافیک بازی بهبود بسیار زیادی نسبت به نسخه گذشته پیدا کرده و حالا همه چیز امروزی‌تر است، اتمسفری که در این گرافیک حاکم شده ناخودآگاه گیمر را یاد عناوین سینمایی چون سری Underworld می‌اندازد و بازی با یک خون آشام بزن بهادر مونث نیز بر این فضاسازی بیشتر تاثیر می‌گذارد. سرعت گیم‌پلی بازی بسیار بالاست و دشمنان مانند مور و ملخ بر سر راه شما سبز می‌شوند. خوشبختانه بازی با اضافه کردن قابلیت انتخاب میزان سختی بازی کاری کرده که همه گیمرها بتوانند از ۱۵ مرحله جذاب بازی لذت ببرند، چه تازه واردترها و چه حرفه‌ای‌ها.

بازی در حالت سخت خود به معنای واقعی سخت و چالش برانگیز است. کافیست بازی را در حالت سخت شروع کنید و به Boss Fight اول برسید تا پی به حرفم ببرید. باس‌های بازی برخلاف دشمنان در مراحل تنوع خوبی دارند و مبارزه با آنها صبر و تحمل زیادی می‌خواهد. از آنجایی که بازی یک اثر کوتاه شمرده می‌شود (شاید سرجمع تمام کردن بازی به ۴ ساعت هم نرسد) متاسفانه خبری از آپگرید شدن حرکات و ویژگی‌های رین نیست هرچند باید بگویم که تا آخرین دقایق بازی، سورپرایزهایی در گیم پلی وجود دارد تا آن را از تک و تو نیندازد.

Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites قطعات موسیقی کاملا جدیدی نسبت به نسخه ۱۰ سال پیش به کار رفته که حال و هوای گوتیک اثر را بیشتر به نمایش می‌گذارند و با طراحی ناب مراحل همخوانی بسیار زیادی دارند. مراحل بازی طوری پیاده سازی شدند که بالانس خوبی بین نبردهای سهمگین اکشن و پلتفرمر به وجود بیاید و ریتم بازی طوری تنظیم شده که گیمر خسته نشود.

بازی Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites بیشتر شبیه به یک تست از سوی زیگورات (ناشر جدید بازی) است تا بازار را محک بزند و ببیند فرنچایزی که خریده آیا هنوز هوادران خودش را دارد یا خیر. طرفداران قدیمی بلاد رین که قطعا دلشان برای رین تنگ شده و همانطور که پیش‌تر اشاره شد، گیمرهای جدید نیز می‌توانند با این خون آشام مونث زیبا به جنگ با ومپایرها و هیولاها بروند و دنیای تقریبا جدیدی پر از خون و خونریزی را تجربه کنند.

بیشتر بخوانید:

Bloodrayne Betrayal: Fresh Bites بستر را برای احیا شدن یک فرنچایز تقریبا مرده در صنعت ویدیو گیم برپا کرده و از ماموریتی که داشته تقریبا سربلند بیرون می‌آید. بازی می‌تواند مرهمی برای هواداران کسلوانیا باشد که تا امروز سرشان بی‌کلاه مانده و همچنین گیمرهای علاقه‌مند به دنیای تاریک خون آشام‌ها را به خود جذب کند. رین برگشته و این بار نیش خون آشامی‌اش را تیز کرده تا همه چیز و همه کس را از پا در بیاورد؛ باید دید در آینده نزدیک او می‌تواند به روزهای اوجش برگردد و کنار کاراکترهایی چون بایونتا و دانته در بازی‌های AAA اکشن قرار بگیرد یا قرار است به زودی دوباره به تاریخ بپیوندد و فراموش شود.ویجی لاگ: چرا باید نینتندو سوییچ بخریم؟


خلاصه بگم که…

بازی‌های بلاد رین زمانی بسیار محبوب بودند و خشونت و اکشن نفس گیر آنها به همراه کاراکتر اصلی جذاب بازی برگ‌های برنده آن به حساب می‌آمد. بازی جدید یک عنوان دو و نیم بعدی از این سری است که سعی کرده المان‌های موفق گذشته این فرنچایز را تکرار کند و تا حد زیادی در کار خود موفق بوده است.

می‌خرمش

یک بازی اکشن هک اند اسلش با سرعت بالا و فضای گوتیک و رعب آور خود که برای گیمرهای حرفه‌ای هم چالش‌های زیادی به جای می‌آورد، دلایل کافی برای تهیه بازی هستند.

نمی‌خرمش

بازی کوتاه است و خلاقیتی در آن حس نمی‌شود. داستان ب بازی بسیار کوتاه است و از این حیث ناامید کننده ظاهر می‌شود. ۴ ساعت بازی واقعا کم است و گیمر تا به خودش می‌آید با اتمام بازی روبرو می‌شود! جدا از این، باید بدانید که بازی در برخی مواقع تکراری می‌شود و باید کمی به آن زمان بدهید تا دوباره خودش را نشان دهد.

 • امتیاز ویجیاتو69
 • امتیاز کاربران
  9 ratings6.3/10
 • امتیاز متاکریتیک66

کپی شد https://vgto.ir/c8v
نظرات (۲)
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
POORKING

این بازی من سوم شخصشو داشتم قشنگ بود از ویجیاتو خواهشمندم هر تبلیغی نزاره الان این تبلیغ بی گناه چیه آدم یاد دارک وب میوفته😑

MOHAMMAD-REZA-MADADI

۱۳ دقیقه پیش

بله من هنوز زندم
اسباب کشی بودم
الان تموم شده با خیال راحت ویجاتو ام

2
0
دوست داشتید، نظر دهیدx
()
x