ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

نگاه نخست

هر آن‌چه که باید از بازی Marvel’s Spider-Man 2 بدانید

تقریبا ۲ سال پیش بود که سونی با انتشار تریلری به صورت رسمی از نسخه دوم بازی اسپایدرمن رونمایی کرد و بعد از مدت‌ها، بالاخره انتظار به سر رسید و در مراسم پلی‌استیشن و سامرگیم ...

علی جعفری پور
نوشته شده توسط علی جعفری پور | ۵ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۴:۰۰

تقریبا ۲ سال پیش بود که سونی با انتشار تریلری به صورت رسمی از نسخه دوم بازی اسپایدرمن رونمایی کرد و بعد از مدت‌ها، بالاخره انتظار به سر رسید و در مراسم پلی‌استیشن و سامرگیم فست شاهد تریلر و اطلاعات جدیدی از Spider-Man 2 بودیم؛ تریلری که جزئیات بیشتری از داستان، گیم‌پلی و ویژگی‌های بازی در اختیار ما قرار می‌دهد. در این مقاله همراه ویجیاتو باشید تا هرآنچه درباره اسپایدرمن ۲ می‌دانیم را باهم مرور کنیم.

داستان بازی اسپایدرمن ۲

داستان بازی دقیقا ۱۰ ماه بعد از اتفاقات بازی Spider-Man: Miles Morales روایت می‌شود؛ جایی که پیتر و مایلز هر دو به زندگی خود سر و سامان داده و موفق شده‌اند تعادل خوبی بین قهرمان بودن و یک شهروند عادی بودن ایجاد کنند. همان‌طور که در اول تریلر شاهد بودیم؛ شخصیت کریون شکارچی در بازی حضور دارد و به دنبال یک رقیب سرسخت و برابر با خودش می‌گردد تا با او مبارزه کند و اینجاست که متوجه می‌شود در شهر نیویورک علاوه بر شرورهای نسخه اول بازی، ۲ مردعنکبوتی وجود دارند که چالش بزرگی برای او محسوب می‌شوند؛ بنابراین به نیویورک برای شکار بزرگ خود سفر می‌کند.

از طرفی جان هری آزبورن، دوست صمیمی پیتر در خطر است و پیتر باید راهی برای نجات او پیدا کند. راهی که به دست دکتر کانرز باز می‌شود و حالا به مارمولکی عظیم‌الجسه تبدیل شده که یکی از اهداف کریون شکارچی است.

چه دشمنانی تا به اینجا در بازی حضور دارند؟

کانسپت آرت جدید بازی که مبارزه پیتر و مایلز با کریون شکارچی را نشان می‌دهد.

علاوه بر ونوم که از همان ابتدا حضورش در بازی تایید شده بود، حالا وجود لیزارد و کریون شکارچی به صورت رسمی در بازی تایید شده است. هرچند که اشارات زیادی به شخصیت محبوب گرین گابلین در نسخه اول بازی شده ولی هم‌چنان به صورت رسمی شاهد او نیستیم. در مراسم سامرگیم‌فست نیز تایید شد که دشمنان بسیار بیشتری در بازی حضور دارند که باید تا انتشار بازی منتظر آن‌ها بمانیم.

علاوه بر این شخصیت‌های جدید، در نقشه‌ای که کریون شکارچی به همراه دارد شاهد شخصیت‌هایی آشنا از نسخه اول بازی مثل داک‌آک، بلک کت، پراولر، تسک مستر، تومبستون، شوکر و ریث(افسر پلیسی که در قسمت اول به پیتر کمک می‌کرد و در آخر شرور شد) هستیم که مشخص نمی‌کند در داستان بازی یا مراحل فرعی حضور دارند یا خیر.

کانسپت آرت جدید بازی که مبارزه بین ونوم و پیتر و مایلز را در شب بارانی نشان می‌دهد.

هم‌چنین در مراسم سامرگیم‌فست تایید شد که ادی‌براک در نقش ونوم نیست و سیمبیوت ونوم با فردی جدید پیوند خورده است! در تصویر شاهد طراحی کامل شخصیت ونوم هستیم که یک عنکبوت بزرگ نیز روی سینه آن نقش بسته است و این موضوع نشان می‌دهد که سیمبیوت ابتدا با پیتر و سپس با فرد جدیدی پیوند خورده است.

لباس سیاه سیمبیوتی اسپایدرمن از راه می‌رسد!

در همان ابتدای کار وقتی پیتر از خانه دکتر کانرز به بیرون می‌پرد، لباس سیمبیوتی سیاه رنگ خود را به همراه دارد. لباسی که به او قابلیت‌ها و فنون جدیدی اضافه می‌کند. لباس سیمبیوتی درست از کمیک‌های کلاسیک اسپایدرمن الهام گرفته و شاهد یک لباس تماما سیاه با عنکبوتی بزرگ و سفیدرنگ در جلو و پشت آن هستیم. اسپایدرمن از همان ابتدای کار در نسخه اول، حرکات آکروباتیک زیادی بلد بود و حالا با حضور لباس سیمبیوتی، می‌تواند دشمنان را به در و دیوار و هر سطحی که بخواهد بکوبد و آن‌ها را از جلوی راه خود بردارد.

برخلاف اکثر داستان‌های مردعنکبوتی که ونوم، منشا فضایی دارد؛ در داستان بازی، ونوم منشا آزمایشگاهی دارد که به دست نورمن آزبورن برای درمان هری ساخته شده بود و معلوم نیست که چه زمانی از داستان بازی، پیتر می‌تواند به آن دست پیدا کند. در ادامه شاهد خلق و خوی پیتر هستیم که بسیار عوض شده و خشن‌تر از قبل با دشمنان خود برخورد می‌کند.

گیم‌پلی بازی چه تغییراتی به همراه داشته است؟

ابتدا بگذارید با رابط کاربری بازی شروع کنیم که حالا جذاب‌تر و راحت‌تر از قبل در دسترس شما قرار می‌گیرد. رابط کاربری وقتی که کنترل شخصیت پیتر را همراه لباس سیمبیوتی او در دست داریم، به رنگ سیاه تغییر پیدا کرده است و حالا درست شبیه بازی مستقل مایلز که که با دکمه L1، از قدرت‌های خود استفاده می‌کرد، در این بازی هم همین مکانیزم پیاده‌سازی شده است و با این دکمه قابلیت‌های سیمبیوتیک لباس پیتر فعال می‌شود.

در مقابل رابط کاربری بازی برای شخصیت مایلز رنگی‌تر و جذاب‌تر به نظر می‌رسد و قابلیت‌های ونوم او که طی اتفاقات بازی حالا قوی‌تر شده، درست مانند پیتر با دکمه L1 فعال می‌شود.

بعد از رابط کاربری، سراغ یکی از جذا‌ب‌ترین و خفن‌ترین قابلیت‌های می‌رویم که در هیچ‌یک از بازی‌های اسپایدرمن قبلی به صورت کاربردی شاهد آن نبودیم؛ پرواز با وب‌وینگ! بعد از کلی شایعه، بالاخره تایید شد که پیتر و مایلز می‌توانند علاوه بر تارزدن و استفاده از مترو برای جا به جایی در نیویورک، از بال‌های کوچک تارمانند خود (Web Wings) برای پرواز‌های کوتاه در سطح شهر استفاده کنند؛ قابلیتی که تنوع بسیار بالایی در جا به جایی بین مسافت‌ها ایجاد می‌کند.

هم‌چنین یکی دیگر از قابلیت‌هایی که بیشتر در مواقع مخفی‌کاری به کار شما می‌آید، وب لاین‌ها (Web Line) هستند که به دو سطح از دیوار ایجاد می‌شوند تا شما راحت‌تر بالا سر دشمنان خود بدون دیده شدن حرکت کنید.

دیگر قابلیتی که در هنگام مبارزه مخفیانه در گیم‌پلی شاهد بودیم، Duel Takedown نام دارد که به شما اجازه می‌دهد تا هم‌زمان ۲ نفر را به صورت مخفیانه از بین دیگران بیرون بکشید و آن‌ها را تارآلود کنید!

علاوه بر گجت‌هایی که قبلا برای بازی دیده بودیم، مایلز یک گجت جدید به نام Web Grabber هم دارد که تا ۳ نفر را هم زمان به یک تار متصل می‌کند.

هم‌چنین بازی از یک سیستم ارتقای توانایی شخصیت بهره‌مند است که بین پیتر و مایلز مشترک بوده و با آزاد کردن هر قابلیت، هم پیتر و هم مایلز به آن دسترسی پیدا می‌کنند.

تغییرات نقشه بازی

اینسامنیاک به صورت رسمی تایید کرده که علاوه بر جزیره منهتن، حالا می‌توانیم در دیگر جزایر نیویورک مشغول تار زدن شویم چراکه در همان ابتدا از گیم‌پلی هم، پیتر در بروکلین سراغ خانه دکتر کانرز می‌رود. هم‌چنین منهتن پویا‌تر از قبل به نظر می‌رسد و شاهد ساختمان‌های بلند زیاد‌تری برای تارزدن هستیم. به طور کلی تایید شده نقشه بازی حدودا دو برابر نسخه قبلی خواهد بود چرا که نسخه قبلی هم دستخوش تغییرات بیشتری شده و جزئیات زیادی به آن افزوده شده است.

هر دو اسپایدرمن در این نسخه قابل بازی هستند

از همان ابتدا تایید شده بود که هم پیتر و هم مایلز در بازی قابل کنترل هستند و در گیم‌پلی جدیدی که منتشر شده، به لطف سرعت حافظه پلی استیشن ۵، می‌توانیم بدون وقفه بین دو شخصیت جا به جا شویم و کنترل آن‌ها را در دست بگیریم. با این حال در مراحل داستانی، بازی برای ما اکثر جاها تعیین می‌کند که با کدام شخصیت پیش برویم و طی خبری که هفته پیش منتشر شد، استودیو سازنده بازی به صورت رسمی اعلام کرد که بازی از حالت کو-آپ پشتیبانی نمی‌کند.

تاریخ انتشار، نسخه‌ها و پلتفرم بازی

اینسامنیاک گیمز به صورت رسمی در مراسم سامرگیم‌فست تایید کرد که بازی در تاریخ ۲۸ مهر برای پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد ولی کسانی که بازی را از فروشگاه به صورت دیجیتالی خریداری کرده باشند می‌توانند از یک هفته جلوتر یعنی ۲۱ مهر ماه بازی را روی کنسول خود دانلود کنند. هم‌چنین از تاریخ ۲۶ خرداد می‌توانید بازی را در ۳ نسخه مختلف پیش‌خرید کنید؛ فقط دقت داشته باشید که لباس‌هایی که به صورت پیش‌خرید نسخه استاندارد و دیلاکس وجود دارند، در بازی به دیگر بازیکنان به صورت رایگان داده نمی‌شوند و قابل باز کردن نیستند!

نسخه استاندارد ۷۰ دلاری بازی که شامل:

 • ۲ لباس جدید که یکی مختص به مایلز و دیگری مختص به پیتر است و ۳ حالت رنگی مختلف را شامل می‌شود.
 • گجت Web Grabber را از همان ابتدای بازی در دسترس خواهید داشت.
 • ۳ امتیاز اضافه برای ارتقای توانایی‌های پیتر و مایلز

نسخه دیلاکس ۸۰ دلاری بازی که شامل:

 • تمامی ویژگی‌های نسخه استاندارد را شامل می‌شود.
 • ۱۰ لباس جدید مختص پیتر و مایلز (هر شخصیت ۵ لباس)
 • ۲ امتیاز اضافه برای ارتقای پیتر و مایلز
 • مد‌های جدید برای حالت عکس‌برداری بازی

نسخه کالکتورز ادیشن ۲۳۰ دلاری بازی که شامل:

 • یک نسخه دیلاکس بازی به همراه تمامی محتویات نام‌برده است.
 • یک مجسمه ۱۹ اینچی با حضور شخصیت ونوم، مایلز و پیتر
 • قاب فلزی بازی با طرح جدید ونوم و مردان عنکبوتی

دقت داشته باشید که اینسامنیاک گیمز تایید کرده که لباس‌های موجود در نسخه‌های پیش‌خرید طی پیشرفت در بازی قابل باز شدن نیستند و تنها کسانی که بازی را پیش‌خرید کنند به آن‌ها دسترسی خواهند داشت. هم‌چنین از باکس‌آرت نسخه فیزیکی بازی به صورت رسمی رونمایی شد که شاهد پیتر با قدرت‌های جدید سیمبیوتی و مایلز با قدرت‌های جدید بایوالکتریکی خودش هستیم. سونی تایید کرده که بازی به صورت کامل از تمام قابلیت‌های دوال‌سنس، پلی اسیتشن ۵ و صدای سه‌بعدی پشتیبانی می‌کند.

هم‌چنین حجم بازی بدون آپدیت اولیه (Day One Patch) حدود ۹۸ گیگابایت خواهد بود که قطعا با دریافت اولین آپدیت، باید حدود ۱۰۰ گیگابایت حجم برای دانلود بازی مصرف کنید.

در ادامه می‌توانید پوسترهای رسمی بازی را که به تازگی منتشر شده‌اند مشاهده کنید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (22 مورد)
 • ironboy134
  ironboy134 | ۵ خرداد ۱۴۰۲

  ای کاش ps5 داشتم و این یکی روهم تموم میکردم

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۵ خرداد ۱۴۰۲

  خیلی از کاراکتر کریون شکارچی توی این بازی خوشم میاد.یجورایی نقش همون آدم بده رو داره که آدم بدهای دیگه رو نفله میکنه!
  شکارچی‌ای که دیگه هیچ شکاری براش جذابیت سابق رو نداره و در همین حین که خودش رو بالاتر از همه میبینه یکهو یه طعمه هم قد خودش پیدا میشه،یه شکار که براش چالش برانگیزه.....
  واقعا کریون جزو top10 ویلن‌های اسپایدرمنِ.نهایت کم لطفی رو در بین دشمنان تاپ اسپایدرمن به کریون کردند که نه تاحالا توی فیلمی "از اسپایدرمن" حضور داشته و نه درست و درمون توی یه بازی دیدیمش.امیدوارم حضورش توی این بازی به خیر خوشی تموم بشه تا حداقل ما اسپایدی فنا هم بتونیم راجب یکی دیگه از ویلن‌های کاراکتر مورد علاقمون پُز بدیم!

 • Alirezabrn1
  Alirezabrn1 | ۵ خرداد ۱۴۰۲

  به نظرم لباس سیمبیوتیش نیاز به اصلاح داره اما من به عنوان طرفدار کامیک دوست ندارم این لباس بی نظیر طرحش عوض بشه چون بی نظیره و گزینه بهتری واسش نیست و قطعات دوست ندارم مثل فیلم مردعنکبوتی۳ بشه ولی دوست دارم بافت هاش متحرک تر بشه و احساس یه موجود زنده رو دست بده و ارگانیک تر باشه ، راستی آخر تریلر اگه دقت کنید همون جا که با مایلز حرف میزنه چشمای لباس شبیه ونوم میشه و لباس برای لحظه ای کاملاً شبیه کامیک میشه که احتمال میدم شکل چشماش رفته رفته به چشم های ونوم تغییر کنه ، یه قابلیت سپر مانند هم به پیتر میده که اول های تریلر قابل مشاهده است لباس سیمبیوت مردعنکبوتی ۳ هم حدس میزنم به عنوان لباس فرعی حضور داره که تجدد خاطره با اون فیلمی که قربانی سیاست های سونی شد هم بشه

  • Asgary
   Asgary | ۵ خرداد ۱۴۰۲

   نمیدونم چرا ولی هربار که لباس سیمبیوتی رو میبینم تو اسپایدرمن 2 انگار یه ماد فن میده،نه که بگم بده،انگار لباسه اصلا برا این دنیای این بازی نیست و از یه بازی دیگه آوردن لباسو

   • Alirezabrn1
    Alirezabrn1 | ۵ خرداد ۱۴۰۲

    طرح لباس بهتری در نظر داری بگو

    • Asgary
     Asgary | ۶ خرداد ۱۴۰۲

     یه عکس فرستادم که نیومد،بزار این شکلی بگم،یه گلیچ معروف بود برای مارول اسپایدرمن که باعص میشد لباس اصلی اسپایدرمن سیاه بشه(اگه تو اینترنت و یوتیوب بزنی برا عکسشو میاره،اون واقعا میتونست مناسب باشه

     • Alirezabrn1
      Alirezabrn1 | ۸ خرداد ۱۴۰۲

      اره اینم ایده ای هست برای خودش

 • homan
  homan | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

  خیلی انتظارشو میکشم خدا کنه بیاد

 • Ranger_River
  Ranger_River | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

  کاش برای پی اس فور هم میومد ???

 • Kabod
  Kabod | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

  من عاشق مرد عنکبوتیم چرا نباید واسه ps4 بیاد؟?

  • mmd-mofangi
   mmd-mofangi | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

   چون بازی رو نمیکشه سخت افزارش

  • BenitoMussolini
   BenitoMussolini | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

   به همون دلیل ریفت اپارت نیومد

 • MOHAMMAD-REZA-MADADI
  MOHAMMAD-REZA-MADADI | ۱۵ مهر ۱۴۰۰

  سلام ببخشید بابت اسپم
  من یه دایی دارم خیلی فیلم علاقه منده و کلا اخبار دنیا سینما رو دنبال میکنه
  تو یه مجله ایی هم نقد می نویسه
  خواستم بدونم شرایطش اومدنش تو ویجاتو چیه ؟
  تو زمینه فیلم کاملا حرفه ایی هست

  • سیدعباس حسینی
   سیدعباس حسینی | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

   سلام و درود
   از طریق گزینه فرصت های شغلی اقدام کنید.

 • AtlasWesker
  AtlasWesker | ۱۵ مهر ۱۴۰۰

  امیدوارم بازی موفقی بشه.
  پ.ن:هویت واقعی Girl فاش شد،ROCKGAMER.

 • Alirezaeghbal
  Alirezaeghbal | ۱۵ مهر ۱۴۰۰

  الکترو هم میتونه یکی از شخصیت های منفی باشه اگه به اول تریلر نگاه کنید

  • moondragon
   moondragon | ۱۵ مهر ۱۴۰۰

   اون مایلز بود نه الکترو البته تو اون کنفرانس اینسامنیاک 2 بار مارو فریب داد پس ممکنه که الکترو باشه

 • !Spider-Man
  !Spider-Man | ۱۵ مهر ۱۴۰۰

  ایشالله که بترکونه،زنده باد اینسامنیاک?

 • MOHAMMAD-REZA-MADADI
  MOHAMMAD-REZA-MADADI | ۱۵ مهر ۱۴۰۰

  اونایی که ps4 دارن :
  NO . NO . PLEASE GOD NO

  • ubisuft
   ubisuft | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

   وای این منم

  • uncharted
   uncharted | ۱۶ مهر ۱۴۰۰

   ??

  • homan
   homan | ۲ اردیبهشت ۱۴۰۱

   همچنین یه پیام دارم

مطالب پیشنهادی