ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

پابجی موبایل
برترین‌ها

۱۰ مورد از بدترین سلاح‌های دردسرساز پابجی موبایل

بدون شک اگر قرار باشد که لیستی از بهترین بازی‌های بتل رویال موبایلی درست کنیم، پابجی موبایل از جایگاه ويژه‌ای در این لیست برخوردار خواهد بود. عنوانی که در سال ۲۰۱۸ توسط استودیوی تنست برای ...

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۲۱ مهر ۱۴۰۰ | ۱۴:۰۰

بدون شک اگر قرار باشد که لیستی از بهترین بازی‌های بتل رویال موبایلی درست کنیم، پابجی موبایل از جایگاه ویژه‌ای در این لیست برخوردار خواهد بود. عنوانی که در سال ۲۰۱۸ توسط استودیوی تنست برای پلتفرم‌ موبایل توسعه پیدا کرد و ادامه‌دهنده راهی شد که پیش‌تر سونامی بتل رویال‌ها روی دیگر پلتفرم‌ها شروع کرده بودند. بتل رویالی تمام عیار که کیفیت بازی‌های موبایلی را یک‌بار برای همیشه تغییر داد و تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های موبایلی شد که کاربران می‌توانستند آن را به صورت رایگان تجربه کنند.

با این‌حال، پابجی موبایل برای رسیدن به جایگاه امروزی خودش؛ راه پر فراز و نشیب طولانی را طی کرده است. راهی که مملو بود از فداکاری‌ها و مشکلاتی که تنست را با دردسرهای متعددی رو به رو کرده بود. اگر علاقه‌مند به بازی‌های بتل رویال‌های موبایلی هستید، در این مطلب همراه ویجیاتو باشید تا سری به دنیای جذاب پابجی موبایل بزنیم و ۱۰ مورد از اسلحه‌هایی که استفاده‌شان می‌تواند حسابی برایتان دردسرساز باشد را به شما معرفی کنیم.

M249


M249 یکی از بهترین اسلحه‌های پابجی موبایل پیش از آپدیت‌های اخیر بود و طرفداران بسیاری نیز داشت. اما متاسفانه آپدیت‌های اخیر بازی، این اسلحه را نرف کرد و عملکرد M249 واقعا ناامید کننده کرده است. M249 به قدری ضعیف شده که اگر شما با بازیکن درگیری که از این سلاح استفاده می‌کند، درگیر شوید؛ برنده بازی به احتمال خیلی زیاد شما خواهید بود. حتی اگر بازیکن مقابل برتری‌های مختلفی در مقایسه با شما داشته باشد!

با تمام این توضیحات، از آنجایی که شما برای پیدا کردن M249 کار چندان سختی پیش رو ندارید، اکثر بازیکنان از این اسلحه به عنوان اصلی‌ترین سلاح خودشان استفاده می‌کنند و این تصمیم باعث افول عملکرد بازیکن در دراز مدت می‌شود. عملکرد M249 واقعا دلسرد کننده است و توصیه می‌کنم که دفعه بعدی که با این اسلحه رو به رو شدید، بی‌خیال آن شوید و به سراغ سلاحی دیگر بروید.

Sawed Off


جایگاه بعدی این لیست به Sawed Off می‌رسد؛ سلاحی که تنها در مپ Miramar می‌تواند آن را پیدا کرد. سلاحی که اگر به قیافه‌اش نگاه کنید، حسابی شما را شگفت‌زده خواهد کرد؛ اما باور کنید که عملکردش به خوبی قیافه‌اش نیست. Sawed Off نه به اندازه دیگر شاتگان‌های بازی قدرتمند و کار آمد است، و نه می‌توان حساب ویژه‌ای روی عملکرد آن باز کرد. اما چه چیزی باعث شده تا Sawed Off در این لیست حضور داشته باشد؟

متاسفانه Sawed Off را نباید به هیچ عنوان با دیگر شاتگان‌های بازی مقایسه کرد. میزان آسیب Sawed Off تقریبا چیزی حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کمتر از دیگر شاتگان‌های معمولی بازی است و از طرفی، فایر ریت آن، به هیچ عنوان به خوبی دیگر شاتگان‌های بازی نیست. ظرفیت کم گلوله‌های این اسلحه و زمان طولانی برای ریلود Sawed Off را نیز نباید فراموش کرد. شما برای ریلود دوباره Sawed Off نیازمند بیش از ۴ ثانیه زمان هستید که عددی مایوس‌کننده برای یک شاتگان محسوب می‌شود.Stun/Flash Grenades


Stun یا همان Flash Grenade بدون شک یکی از به دردنخورترین نارنجک‌های بازی است و شرط می‌بندم که شما هم کمتر به سراغ استفاده از این نارنجک بروید. ایده پشت Flash Grenade واقعا جذاب است، شما می‌توانید با استراتژی‌های مختلف و بهره‌گیری از Flash Grenade؛ حریفتان را برای چند ثانیه کور کنید تا بتوانید آن را از پای در بیاورید. همه‌چیز روی کاغذ درباره Flash Grenade جذاب بنظر می‌رسد. اما وقتی در بازی از آن استفاده می‌کنید، عملکردش واقعا ناامیدکننده است.

برای مثل، اگر از Flash Grenade استفاده کنید، شما متوجه نخواهید شد که آیا توانسته‌اید دشمنتان را کور کنید یا نه! برای فهمیدن این موضوع، باید دل به دریا بزنید و رو به روی حریفتان بایستید. کاری که به هیچ عنوان منطقی نیست و صرفا احتمال خطا و کشته‌شدن خودتان را بیشتر می‌کند. بنابراین توصیه می‌کنیم که دفعه بعد، بیخیال استفاده از Flash Grenade شوید. به‌هرحال؛ احتمال زنده ماندن بدون استفاده از Flash Grenade بیشتر از زمانی است که از آن استفاده می‌کنید.

R45 revolver


R45 revolver یکی دیگر از اسلحه‌هایی است که شما تنها می‌توانید آن را در مپ Miramar پیدا کنید. متاسفانه این سلاح نیز مانند Sawed Off نمی‌تواند شما را چندان راضی کند و بهتر است که بیخیال استفاده از آن شوید. اگر بخواهیم کمی منصافه به R45 revolver نگاهی داشته باشیم، R45 revolver چندان هم بد نیست! اما قطعا نمی‌تواند اصلی‌ترین انتخاب شما باشد. یکی از بدترین چیز‌های ممکن درباره این سلاح، فایر ریت آن است که واقعا نمی‌تواند درحد دیگر اسلحه‌های همکلاسش در بازی عمل کند. از طرفی سرعت ناامیدکننده R45 revolver در شلیک گلوله‌ها را نیز نباید از قلم انداخت که پکیج کلی این سلاح را دلسردکننده کرده.Crossbow


اجازه دهید که جایگاه بعدی این لیست را به یکی از عجیب‌ترین اسلحه‌های بازی اختصاص دهیم. Crossbow از آن دسته از اسلحه‌هایی است که نمی‌توان گفت واقعا سلاح بدی است. اما ایرادات Crossbow آن‌قدری هم که فکر می‌کنید کم نیستند و برای همین، Crossbow را در این لیست قرار داده‌ایم. واقعیت ماجرا این است که اگر به خوبی بتوانید از پس کار کردن با Crossbow بربیاید، این سلاح قدرت واقعا عجیبی دارد. میزان آسیب Crossbow چیزی در حدود AWM است و شما می‌توانید حریفتان را تنها با یک تیر از پا در بیاورید. اما با تمام این توضیحات، همچنان استفاده از Crossbow کار چندان منطقی نیست و نباید گولش را بخورید.

M16A4


باید قبول کرد که M16A4 مدت‌هاست که از دوران طلایی‌اش فاصله گرفته و دیگر کمتر کسی به سراغ استفاده از این سلاح می‌رود. M16A4 یک رایفل نیمه اتوماتیک است که مکانیزم‌های Burst این سلاح، شاید برای بسیاری از بازیکنان پابجی موبایل چندان جذابیتی نداشته باشد و برای همین؛ کاربران بسیاری بیخیال استفاده از M16A4 می‌شوند. از طرفی، شما برای استفاده از حداکثر ظرفیت‌های این سلاح، باید مدام روی گزینه شلیک تپ کنید تا بتوانید نهایت استفاده را از این سلاح داشته باشید. مکانیزمی که کار با M16A4 را واقعا پیچیده کرده و آن را تبدیل به یکی از سخت‌ترین اسلحه‌های بازی کرده است.

یکی دیگر از ایرادات بزرگ M16A4 عملکرد واقعا ضعیت در فاصله‌های کم و نبردهای تن به تن است. خلاصه بگویم، شما واقعا باید خوش‌شانس باشید تا بتوانید با M16A4 کار کنید. اما داستان M16A4 تنها به همین‌جا ختم نمی‌شود و آپدیت‌های اخیر پابجی موبایل، این سلاح را بدتر نیز کرده. بنابراین بهتر است که دنبال رایفلی دیگر باشید و دور M14A4 را برای همیشه خط بکشید.MK47 Mutant


MK47 Mutant یکی دیگر از اسلحه‌های Burst بازی است که برای کار کردن با آن، نه تنها نیاز به مهارت دارید؛ بلکه باید آدم واقعا خوش‌شانسی باشید تا بتوانید با MK47 Mutant چند نفری را از پا در بیاورید. اما با این‌حال، MK47 Mutant عملکردی به مراتب بهتر از M16A4 دارد. میزان دمیج و آسیب بیشتر و از طرفی سرعت بهتر در شلیک گلوله‌ها از جمله دلایلی هستند که عملکرد کلی MK47 Mutant را بهتر از M16A4 می‌کنند. اما با این‌حال، نمی‌توان مکانیزم Burst این سلاح را نادیده گرفت و این همان دلیلی است که سبب کشیده شدن پای MK47 Mutant به این لیست شده.

Win 94


Win 94 یکی دیگر اسلحه‌هایی هست که شما می‌توانید آن را تنها در مپ Miramar پیدا کنید. Win 94 به هیچ عنوان نمی‌خواهد که خودش را دست کم بگیرد و برای همین، در حد و اندازه یک اسنایپر رایفل ظاهر می‌شودو همین موضوع، Win 94 را تبدیل به یکی از غیرمنطقی‌ترین اسلحه‌های بازی کرده است. وقتی Win 94 به تازگی به پابجی موبایل اضافه شده بود، چندان طرفداران زیادی نداشت. برای همین تنست تصمیم گرفت که با انتشار آپدیتی Win 94 را این‌بار با اسکوپ، یک‌بار دیگر به بازی اضافه کند. تصمیمی که توانست Win 94 را کمی محبوب‌تر از گذشته کند، اما با این‌حال، این سلاح خیلی زود دوباره تبدیل به یکی از به دردنخور‌ترین اسلحه‌های Miramar شد و کمتر کسی به سراغ آن می‌رود.VSS


بسیاری از کاربران پابجی موبایل معتقدند که VSS جزو آن دسته از اسلحه‌هایی است که می‌تواند در مواقعی واقعا مفید باشد. این ایده تا زمانی درست است که نخواهیم نگاهی عمیق به VSS داشته باشیم! زمانی بود که VSS جزو یکی از بهترین اسلحه‌های بازی بود و طرفداران بسیاری نیز داشت. اما متاسفانه با آپدیت‌های اخیر پابجی موبایل، VSS با گذشت زمان نرف شد و دیگر آن کیفیت دوست داشتنی خودش را نداشت.

یکی از ایرادات بزرگ VSS؛ مربوط به ظرفیت گلوله‌های آن می‌شود. VSS در ابتدای کار تنها اجازه دسترسی به ۱۰ گلوله را به شما می‌دهد و اگر کمی خوش‌شانس باشید و از بهترین اتچمنت‌های ممکن استفاده کنید، می‌توانید ظرفیت خشاب VSS را به ۲۰ گلوله افزایش دهید. عددی که در مقایسه با دیگر اسلحه‌های همکلاسش در بازی؛ عددی مایوس کننده است. از طرفی، گلوله‌های VSS سرعتی ۳ برابر کمتر از دیگر اسلحه‌های همکلاسش در بازی دارند و سبب شده‌اند تا این سلاح؛ تبدیل به یکی از ناامید کننده‌ترین اسلحه‌های پابجی موبایل شود.

AUG A4


هرچند که ممکن است AUG A4 به اندازه دیگر اسلحه‌های حاضر در این لیست بد نباشد، اما دلایلی هستند که باعث کشیده شدن پای AUG A4 به این لیست شده‌اند. شما برای پیدا کردن AUG A4 حتما باید سری به ایر دراپ‌های بازی بزنید. همین موضوع باعث می‌شود که مخاطب تصور کند که AUG A4 سلاحی قدرتمند و کمیاب است، در حالی که واقعا اینطور نیست. AUG A4 سلاحی واقعا جذاب است اما رقیبش؛ M416 عملکردی به مراتب بهتر و مشخصاتی یکسان با AUG A4 دارد. حالا سوال اصلی اینجاست که چرا باید بیخیال M416 شویم و به سراغ سلاحی بریم که نه تنها چیز چندان خاصی ندارد، بلکه برای پیدا کردنش حتما باید سری به ایر دارپ‌ها بزنیم! درحالی که رقیب و جایگزینش یعنی M416 عملکردی یکسان و در مواقعی حتی بهتر از AUG A4 دارد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (54 مورد)
 • Jjj
  Jjj | ۶ آبان ۱۴۰۰

  اشتباه های لیست:vss,aug,m249win94
  اولا که vss برای من خدا بود یعنی زمانی که بازی میکردم بیشترین کیل ها رو با همین گان میگرفتم
  دوما aug که گان دراپه و یکی از بهترین رایفل ها برا لانگ زدنه همیشه رو اسکوپ6 مینداختم از ی فاصله‌ای که خودمم باورم نمیشد بدون لگد کیل میگرفتم
  سوما m249 نه گان بدی بود نه گان خوبی بود بالانس‌ترین گان بازی بود
  اخری هم که win94 که دیفالت اسکوپش فوق‌العاده‌ست و واقعا تو مپ میرامار همه رو نابود میکنه

 • reza-a-m-p-r
  reza-a-m-p-r | ۲۵ مهر ۱۴۰۰

  دوستان من میخوام کامنتامو ببینم ..... میزنم روی مدریت انبوه از تریغ جیمیل هیچ اتفاقی نمیوفته .
  نمیتونم کامنتای قدیمیمو ببینم .
  میشه بگید چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟/?

 • Mehrdady1385yt
  Mehrdady1385yt | ۲۵ مهر ۱۴۰۰

  جالب بود واقعا، اگه میتونید یه مطلب مثل همین درباره کالاف دیوتی موبایل هم درست کنید

 • AMIR-Mo
  AMIR-Mo | ۲۵ مهر ۱۴۰۰

  خدایی AUG گان خوبیه /=

 • ARSHIAZERO
  ARSHIAZERO | ۲۵ مهر ۱۴۰۰

  AUG A4 اونقدرام بدنیست، من که باهاش مشکل خاصی ندارم...

 • Regular-Man
  Regular-Man | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

  با اومدن MG3 طبیعیه که M249 ضعیف تر شه، ولی دیگه اینقدرام ضعیف نیس، لگدش هم کمتر شده که خودش یه نکته مثبته، کسی هم که AUG رو تو لیست بدترین گانا بذاره هیچی حالیش نیست، یعنی AUG از QBZ و SCAR L بدتره؟ فقط یه نقطه ضعف داره که اونم سرعت ریلودشه، وگرنه بین رایفلای پنج میلیمتری هم سریعترینه و هم کمترین لگد رو داره، لابد توقع دارین دمیج DP28 با ریکویل UZI داشته باشه؟ بعضیا بدون هیچ دلیلی رو یه چیزی پافشاری میکنن، مثلا Zendex یه یوتیوبره که فیلمای آموزشی میذاره خودش تو مقایسه AUG و M4 گفت که AUG بخاطر لگد کمتر و سرعت تیر بیشتر بهتر از ام فوره، ولی آخرسر خیلی مسخره گفت از M4 بهتر نیست?

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   داداش aug نباید با گان های معمولی مقایسه شده چرا چون که یک گان دراپ هست و اصلا در حد گروزا یا حتی ام کا ۱۴ نیست
   ولی ام ۴ نسبت به گان های معمولی خیلی خیلی اکی

   • Regular-Man
    Regular-Man | ۲۳ مهر ۱۴۰۰

    قبول دارم تو عمل فرق خیلی محسوسی با M4 نداره، ولی اصلا درست نیست که بگیم جزو بدترین گاناس

 • W8T8F
  W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

  Swed off در مپ لیویک و حتی ارنگل هم پیدا میشه در ضمن m416 خیلی بهتر از aug هست و در اصل رقیب aug اسکار آل هست scar_L

 • SinaSniper12
  SinaSniper12 | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

  این پست مال یه ویدیو یوتیوب هست برای 1 سال پیشه تو چنل ورلد اف کلش یا یه چیزی تو این مایه ها حتی عکساشم از اونجا برداشتن

  • Spongbob-
   Spongbob- | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   اونم از یکجا دیگه کپی رفته

 • Spongbob-
  Spongbob- | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  ببخشید من رفتم ستینگ کالاف موبایل گرافیک تا مدیوم داشت! چجوری بیشترش کنم؟ آیا گوشیم مشکل داره ؟ لطفا اگه بلدید به من کمک کنید!?

  • MOSTAFA-COD-M
   MOSTAFA-COD-M | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   تا مدیوم بیشتر نشون نمیده چون توان گوشیت تا همین قدره
   مدل گوشیت چیه؟

   • Spongbob-
    Spongbob- | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    اهان دستت درد نکنه بابت کمک مدل گوشیم:گلکسی a21 s

    • MOSTAFA-COD-M
     MOSTAFA-COD-M | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

     خواهش میکنم
     بله A21s تا همین قدر ساپورت میکنه

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   من گوشیم گرافیک کالاف موبایل very high میاره بعد پابجی گرافیک balancedکه برا تمومی گوشی ها بازه ???

   • Spongbob-
    Spongbob- | ۲۹ مهر ۱۴۰۰

    گوشیت چیه

 • Alireza8405
  Alireza8405 | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  صبر کن ببینم
  پابجی؟؟!
  خب پس خدافظ

  • Alireza8405
   Alireza8405 | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   ?

   اس.کل کسیه که پیام عاری از خنده و کاملا جدی منو فان می بینه?

   ترولم همون بدبختیه که زیر هر کامنتی حرف مفت می زنه

   پ‌ن: بخش آخر کامنتش که نوشته بود "اس.کل ترول" حذف شد!

  • Alireza8405
   Alireza8405 | ۲۳ مهر ۱۴۰۰

   با تشکر فراوان از ویجیاتو که هر چی چرت و پرت که یه ترول زیر این پیام نوشته بود رو پاک کرد♥️

 • MOHAMMAD12456
  MOHAMMAD12456 | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  فقط m16 خیلی گان مزخرفیه??? هر وقت دست گرفتم مردم

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   اتفاقا برای کسایی که از دسته یا با پیسی پلی میدم خیلی بهتره چون فایر ریت بهتری نسبت به m4 داره
   .
   .
   .
   .
   .
   پ.ن به نظر منم گان چرتیه

 • Niyayesh-j
  Niyayesh-j | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  داستان نسخه اصلی پابجی داره برای نسخه موبایلش هم تا حدی تکرار میشه
  من خودم یه مدت کوتاه پابجی بازی کردم.
  با احترام به همگی فن هاش ولی آشغال بود.
  سرور هاش که شلوغ بود به کنار گرافیکش به پای کالاف نمی‌رسید.
  خودم کالاف رو هم بازی کردم و برای مقایسه باید بگم اگر میخواین بتل رویال موبایلی بازی کنین کالاف بریزین.

  • moomoony
   moomoony | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   من کالاف برای مولتیش ترجیح می دم چون بتلش یکمی زیادی باگ داره در ضمن بتل پابجی هم همچین بدم نیست .

   • W8T8F
    W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    واقعا کالاف مولتی خیلی خوبی داره اما پابجی بال روال بسیار روان تر و کم باگ تر هست

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

     چرا نوشتم بال منظورم بتل رویال بوده

  • SinaSniper12
   SinaSniper12 | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   من 9 ماه بتل کالاف زدم و واقعا ازش خسته شدم و بیشتر از سیاست های پول پرستانه اکتیویژن خسته شدم که تمام اسکین ها آیتم های خوب برای سی پی دار هاست و برای همین اومدم پابجی اینجا نیازی نیست که حتما یو سی بخری تا اوت فیت خفن داشته باشی میتونی با ارز های رایگان بازی هم که با بازی کردن به دست میاری آیتم بخری ولی شاپ کالاف برای ارز C آشغاله چون میخواد ما باندل و بتل پس بخریم و ایونت های کالاف هیچجوره به پابجی نمیرسه اکتیویژن اصلا برای کاد موبایل هزینه نمیکنه فقط داره ازش می دوشه

   • Mehrdady1385yt
    Mehrdady1385yt | ۲۵ مهر ۱۴۰۰

    واقعا حرف حقی زدی دمت گرم منم مثل تو بیش از حد کالاف زدم بعد یه مدّت خسته شدم بخاطر سیاست های پول پرستانه اکتیویژن

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   اولا گرافیک پابجی رو بزار رو HDRیا hd اگه گوشیت ساپورت می‌کنه بعد بیا بگو گرافیک بده   .
   .
   .
   .
   .
   پ.ن کالاف برای گوشی های ضعیف خیلی بهتر اوپتیمایز شده و گرافیک بهتری داره
   در ضمن بهترین بال رویال موبایل فورتنایت هست که حتی قابلیت کراس پلی هم داره

   • moomoony
    moomoony | ۲۸ مهر ۱۴۰۰

    مشکل آخه اینا نیس مشکل یک مشت بچه سالن که فقط کالاف دیوتی موبایل یازی کردن و فکر می کنن خیلی شاخن و فقط هم همینو بازی کردن

 • Pagan-min
  Pagan-min | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  پابجی خیلی سطح است

  • moomoony
   moomoony | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   Pagan-min هم بسیار سطح است!

 • Daeealireza
  Daeealireza | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  کل سلاح های دراپ اشغال شدن
  یک زمانی دست هرکی صد تیر میدیدی
  باید ماشینو روشن میکردی فلنگو میبستی

  بعد از نظر من چیزای روی کاغذ همشون رو باید گذاشت کنار
  گان خودش ادمو جذب میکنه
  مثلا من خیلی از win94خوشم میومد همیشه بر میداشتم در حالی که همه میگفتن ضعیفه

  • KasraGame
   KasraGame | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

   من پلی میدادم فارکرای نیو دان قوی ترین گان بازی رو گرفتم با رنک الیت
   ولی خودم از سلاح رنک ۳ استفاده میکردم

  • moomoony
   moomoony | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   تو باز خوبی من اول بازی هیچی بلد نبودم هرچی گیرم میومد تا آخر با اون می رفتم ?

   • Daeealireza
    Daeealireza | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    اولین باری که پابجی کردم اصلا با سیستم بازی هیچ اشنایی نداشتم
    فکر کردم با تو جزیره سروایو کنی و خونه بسازی تا اینکه رفته خو خونه یه داس برداشتم رفتم دیدم دارن تفنگ میزنن من با داس رفتم همشونو زدم
    الان میبینم وعضم از تو خراب تر بود

    • moomoony
     moomoony | ۲۸ مهر ۱۴۰۰

     من تازه بات می زدم خ.ر کیف می شدم فکر می کردم پرو هستم ?

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   Win 94 تا زمانی که اسکوپ سرخود نداشت بسیار گان عالی بود
   .
   .
   .
   .
   .
   پ.ن کی گفته گان دراپ بده الان تنها گان بد دراپ aug هست
   .
   مثلا گروزا یا ای دبل چه مشکلی دارند

   • Daeealireza
    Daeealireza | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    زدم رو لایک ۲ تا لایک داد?
    ولی من وین ۹۴ با اسکوپ سر خود دوست دارم
    پ.ن درسته گروزا و ای دبل واقعا عالین

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

     مگه میشه مگه داریم
     ..
     .
     پ.ن حقا که حق گفتم

 • MOSTAFA-COD-M
  MOSTAFA-COD-M | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  با مورد آخر مخالفم AUG اتفاقا رقیب خوبی برای M4 هست
  اول اینکه ثبات و مقدار لگد زدن آن یه مقداری بهتره
  دمیجش هم خیلی با M4 فرق نمیکنه
  تنها ضعفی که در مقابلm4 داره سرعت ریلودش هست
  حالا کالاف در چند چیزی بهتر از پابجی عمل کرد
  اول اینکه کنترل راحتر نسبت به پابجی داره
  و در اسلحه‌های burst و کلت ها تنها با فشار دادن دکمه شلیک به صورت اتوماتیک انجام میشه
  دوم اینکه واقعا کالاف سلاح بد نداره
  درسته که یه سری اسلحه‌هاش یا سخت هستند یا نکات مثبت کم دارن ولی اگر خوب روی سلاح معینی تمرین کنید اونوقت قدرشو میفهمید‌

  من چیزی که توی پلیر‌های بتلرویال ازش متنفرم اینکه وقتی یه سلاح قوی و راحت پیدا می‌کنند
  تا آخر عمرشون بهش می‌چسبند
  مانند داستان ak تو کالاف

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   برام واقعا عجیبه که یک گان برست با نگه داشتن اتو شلیک کنه

   • MOSTAFA-COD-M
    MOSTAFA-COD-M | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    خب طبیعتا راحتره تا بخوای هی رو صفحه بزنی نابودش کنی
    من با این که m16 سلاح مورد علاقم توی همه بازی‌هاست ولی تو پابجی اصلا استفاده نمیکردم مگر در حالت تک تیر

    • W8T8F
     W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

     داداش وقتی میگن بنا رویال یعنی جنگ تقریباً واقعی و شبیه سازی شده تا اونم با ادعا هایی که اکیتیویژن داره

 • SH-shayan-SH
  SH-shayan-SH | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

  اولا بگم پابجی موبایل دیگه چند سیزن هست که بدرد نمی خوره و خود من که خیلی بازی می کردم حذف کردم و منتظر پابجی نیو استیت هستم
  دوما همه لیست درست و کامل بود ولی mk47 اگر انگشت هات سریع باشه خیلی خوبه و بدرد می خوره

  • Daeealireza
   Daeealireza | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

   منم از تابستون سال پیش بازی نمیکنم

  • pouriae020
   pouriae020 | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

   من خودم کالاف رو ترجیح می دم

   • Daeealireza
    Daeealireza | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

    بازگشت...

   • AmirRu
    AmirRu | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

    اوه اوه پوریا برگشت??
    خوش برگشتی

   • ubisuft
    ubisuft | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

    برشتی ای legend

   • Spongbob-
    Spongbob- | ۲۱ مهر ۱۴۰۰

    Welcome back

   • Grand-magus
    Grand-magus | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    سلام بر پوریای ولی

  • moomoony
   moomoony | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   من برای نیو استیت خیلی هایپ بودم ولی هایپم رفت

   • W8T8F
    W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

    اتفاقا نیو استیت بسیار گرافیک جالبی داره?

  • W8T8F
   W8T8F | ۲۲ مهر ۱۴۰۰

   Mk دمیج بسیار زیادی داره

مطالب پیشنهادی