ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کمپین MeToo
اخبار و مقالات

صحنه‌ای از توی استوری ۲ در واکنش به کمپین MeToo حذف شده است

قبل از رفتن قسمت چهارم توی استوری روی پرده‌های سینما، دیزنی در ماه گذشته اقدام به انتشار نسخه بلوری توی استوری ۲ کرده بود. اما تنها تغییر این نسخه نسبت به ورژن ۲۰ سال پیش ...

امیررسول تیموری
نوشته شده توسط امیررسول تیموری | ۱۲ تیر ۱۳۹۸ | ۲۳:۳۸

قبل از رفتن قسمت چهارم توی استوری روی پرده‌های سینما، دیزنی در ماه گذشته اقدام به انتشار نسخه بلوری توی استوری ۲ کرده بود. اما تنها تغییر این نسخه نسبت به ورژن ۲۰ سال پیش در کیفیت آن خلاصه نمی‌شود. به گزارش کاربران و تایید Insider، صحنه‌ای جنجالی از پایان این انیمیشن در نسخه بلوری حذف شده است. اما این صحنه جنجالی چیست و چه مضمونی باعث حذف آن شده است؟

در پایان توی استوری ۲، با تقلید از فیلم‌های سینمایی تصاویری از پشت صحنه پخش می‌شود. در این صحنه استینکی پیت کاراکتر نقش منفی داستان را می‌بینیم که در حال مکالمه با دو عروسک باربی است و توجهی به دوربینی که روی او قرار گرفته ندارد. پیت از باربی‌ها می‌پرسد: «شما دو تا دقیقا دوقلو و همسانید؟» و سپس می‌گوید: «من می‌تونم براتون یه نقشی توی توی استوری ۳ دست و پا کنم.»

هنگامی که استینکی پیت متوجه دوربین می‌شود، یکه خورده و با حالت رسمی می‌گوید: «خیلی خوب خانم‌ها، از صحبت کردن با شما لذت بردم. بله، هر موقع نیاز به راهنمایی در مورد بازیگری داشتید می‌توانید از من کمک بگیرید.»

این صحنه و طرز برخورد استینکی پیت با دو باربی برای بسیاری یادآور رفتارهای خبرسازی است که تهیه‌کنندگان بزرگ هالیوود با بازیگران داشته‌اند و طی این سال‌ها با کمپینی به نام MeToo علیه آن اعتراضاتی صورت گرفت. با همه گیر شدن این کمپین و افشاسازی‌های همراه آن، بسیاری از افراد قدرتمند در هالیوود جایگاه خود را از دست دادند و از جامعه هنری طرد شدند. اخیرا جان لستر، از موسسان استودیوی پیکسار و طراح ارشد انیمیشن‌های دیزنی نیز به دلیل آنچه که «رفتار ناشایست» خوانده شد، از سمت خود کناره‌گیری کرد. او همچنین کارگردان دو نسخه ابتدایی توی استوری بود.

فرانچایز توی استوری یکی از موفقیت‌ترین سری‌ انیمیشن‌های دیزنی به شمار می‌رود که هم در گیشه و هم از نظر مخاطبان همیشه در جایگاه خوبی قرار داشته است. قسمت چهارم سری ماه پیش اکران شد و توانست مانند نسخه‌های دیگر تحسین بینندگان و منتقدان را برانگیزد و علاوه بر این در صدر جدول فروش هم قرار بگیرد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی