ورود به ویجیاتو

بازیابی رمز عبور

ورود با شبکه‌های اجتماعی

کاربر جدید هستی؟ ثبت نام کن

ثبت‌نام در ویجیاتو

ثبت نام با شبکه‌های اجتماعی

قبلا تو ویجیاتو ثبت نام کردی؟ وارد شو.

بازیابی رمز عبور

میتونی وارد ویجیاتو بشی یا ثبت نام کنی

مروری به داستان سریال Dark – تاریک‌تر از زمان

در این مطلب مرور مختصری بر پیچیده‌ترین سریال نتفلیکس خواهیم داشت

۶۲
انارگیفت

سریال Dark دو ژانر علمی – تخیلی و جنایی را ترکیب کرده و فضایی تاریک و رمزآلود به وجود آورده است. داستان دارک در شهر ویندن می‌گذرد، شهر کوچکی مجاور یک نیروگاه هسته‌ای. هر چه بیشتر در سریال پیش می‌رویم شخصیت‌های بیشتری به داستان اضافه می‌شوند و روابط پیچیده‎ آن‌ها با یکدیگر و با داستان مشخص می‌شود. سریال Dark به خوبی از پس خطوط زمانی چندگانه برمی‌آید و شخصیت‌ها را طوری معرفی می‌کند که به خاطر می‎مانند.

داستان سریال Dark

برای خواندن خلاصه فصل دوم سریال دارک می‌توانید به مطلب زیر رجوع کنید:

مروری بر فصل دوم قبل از آغاز فصل سوم

داستان سریال Dark توجه کامل شما را برای فهم وقایع می طلبد. در عین حال که داستان به جلو پیش می رود و معما‌ها حل می‌شوند، ابعادبزرگ‌تر ماجرا نیز هویدا می‌شود و برای ما و شخصیت‌های داستان سوال‌های جدیدی به وجود می‌آید.

نتفلیکس فصل اول سریال Dark را در سال 2017 منتشر کرد و چندی پیش بعد از دو سال فصل دوم آن نیز منتشر شده است. این سریال آلمانی در کنار عنوان Stranger Things از محبوب‌ترین عناوین شبکه نتفلیکس به شمار می‌آیند.

بد نیست قبل از رفتن به سراغ فصل دوم سریال Dark نگاهی مختصر به اولین فصل سریال دارک داشته باشیم. می‌توان گفت درک روابط بین افراد و خانواده‌ها برای فهم داستان ضروری است، برای همین خلاصه را به شکل مروری بر سرگذشت افراد کلیدی داستان نوشته‌ام و در مطلبی دیگر که فردا منتشر می‌شود، نقدی برای فصل دوم را گردآوری کرده‌ایم.

داستان سریال Dark

به طور خلاصه درباره داستان فصل اول باید بگویم در ابتدای فصل اول، میکل هنگامی که همراه یوناس، مارتا، مگنوس، فرانچسکا و بارتوش به جنگل رفته بود مفقود می‌شود و سر و کله‌اش در سال 1986 پیدا می‌شود. اولریک برای یافتن فرزندش سر از 1953 در‌می‌آورد. و یوناس که می‌شود گفت قهرمان اصلی داستان است، به سال 1986 می‌رود تا میکل را به سال 2019 بازگرداند اما نوآ، کشیشی که بنظر می‌رسد تمام این وقایع زیر سر اوست، مانعش می‌شود.

1. خانواده ی کانوالد

یوناس کانوالد (Jonas Kahnwald)

داستان سریال Darkفصل اول با صحنه خودکشی مایکل کانوالد، پدر یوناس کانوالد شروع می‌شود. یوناس به خاطر ضربه‌ روحی حاصل از این مسئله چندین ماه را در کلینیک روانی سپری می‌کند. او پس از بازگشت به ویندن، متوجه می‌شود که در غیبت او مارتا، دوست دخترش اکنون با بارتوش دوست شده است.

غریبه‌ای که برای سپری کردن زمان در ویندن، در هتلِ خانواده‌ تیدمن اقامت می‌کند، از طریق رجینا تیدرمن بسته‌ای برای یوناس می‌فرستد. در آخر فصل اول متوجه می‌شویم این غربیه همان یوناسِ بزرگ‌سال است. در بین وسایلی که یوناس بزرگ‌سال برای یوناس فرستاده بود، علاوه بر تعدادی تجهیزات و نقشه، نامه‌ خودکشی پدرش، مایکل کانوالد نیز وجود داشت. مایکل در این نامه توضیح می‌دهد که در واقع میکل نیلسن است، همان کودکی که در سال 2019 مفقود شده بود. یوناس بعدتر این نامه را می‌سوزاند.

داستان سریال Dark

یوناس نوجوان از روی نقشه‌ای که به‌دستش رسیده بود، تونل زمانِ واقع در غار را پیدا می‌کند و متوجه می‌شود می‌تواند از طریق آن به سال 1986 برود، جایی که میکل اکنون در آن است. او به قصد برگرداندن میکل، به سال 1986 می‌رود اما هلگه او را می‌دزدد و در همان زیرزمینی که وسیله‌ آزمایشی نوآ در آن قرار داشت، حبس می‌کند.

در همین حال یوناس بزرگ‌سال به دنبال بستن کرم‌چاله است؛ اما می‌بینیم که نوآ به بارتوش می‌گوید که یوناس فکر می‌کند آن کرم‌چاله را می‌بندد در حالی که چیزی که باعث به وجود آمدن کرم چاله در وهله‌ اول شده، همین عمل یوناس بوده است. کرم‌چاله‌ در آن زیرزمینی که یوناس نوجوان (در 1986) و هلگه (در 1953) هستند باز می‌شود و هلگه را به سال 1986 و یوناس را به تاریخ نامعلومی در آینده می‌فرستد.

هانا کانوالد (Hannah Kahnwald)

هانا، مادر یوناس و همسر مایکل کانوالد است. او و اولریک نیلسن رابطه‌ای پنهانی با هم دارند. هانا در سال 1986 اسلحه و مدارکِ هویتِ واقعی الکساندر تیدرمن (رئیس نیروگاه هسته‌ای در 2019) را می‌دزدد تا بعدها بتواند با آن‌ها اخاذی کند.

داستان سریال Dark

2. خانواده‌ نیلسن

میکل نیلسن (Mikkel Nielsen)

داستان سریال Dark

میکل کوچک ترین فرزند اولریک و کاترینا نیلسن است. او هنگامی که یوناس، بارتوش، مارتا، مگنوس و فرانچسکا برای یافتن مواد مخدرِ اریک (نوجوانی که چندین هفته است مفقود شده) به نزدیکی غاری در جنگ رفته بودند، همراه آن‌ها می‌رود و در آنجا گم می‌شود. می‌بینیم او روز بعد از غار بیرون می‌آید و زمانی که به خانه‌شان در ویندن می‌رسد متوجه می‌شود به جای سال 2019، سال 1986 است و والدینش هنوز نوجوانند.

داستان سریال Dark

میکل به اداره‌ پلیس مراجعه می‌کند. در آن زمان ایگون تیدمنِ مُسِن عضو نیروی پلیس و مسئول پرونده‌ گم شدن مدز نیلسن، برادر اولریک نیلسن است. ایگون تیدرمن میکل را به بیمارستان می‌فرستد و پرستاری به نام اینس کانوالد (مادربزرگ یوناس) هنگامی که می‌بیند میکل کودک آشفته و تنهایی‌ است، تصمیم می‌گیرد او را به فرزندی قبول کند. میکل در همین زمان با هانا (مادر یوناس) آشنا می‌شود.

داستان سریال Dark

اولریک نیلسن (Ulrich Nielsen)

داستان سریال Dark

اولریک همسر کاترینا و پدر مگنوس، مارتا و میکل است. او که خود پلیس و مسئول پرونده‌ اریک نیز هست، اکنون به دنبال فرزند گم‌شده‌‍‌اش می‌گردد. اولریک پس از تحقیق در پرونده‌های قدیمی از جمله پرونده گم شدن برادرش، متوجه ارتباط هلگه داپلر با این اتفاقات می‌شود و او را تعقیب می‌کند. هلگه و اولریک هردو به درون غار می‌روند و اولریک از 1953 سر در می‌آورد. او در آنجا نسخه‌ کودکِ پدرش، ترونته و مادربزرگش، اگنس را ملاقات می‌کند.

داستان سریال Dark

اولریک که اعتقاد دارد هلگه باعث و بانی اتفاقات اخیر است، قصد پیدا کردن و سربه‌نیست کردن پیرمرد را دارد. البته تنها چیزی که او می‌یابد هلگه‌ای بسیار کم سن و سال است. اولریک این کودک را به قصد کشت با سنگ می‌زند. ایگون تیدمنِ جوان (همان پیرمردی که در زمان نوجوانیِ اولریک مسئول پرونده‌ مَدز، برادر گمشده‌ او بود) اولریک را دستگیر می‌کند و او متهم به قتل هلگه و دو کودکی می‌شود که در سال 1953 در زمینِ نیروگاه هسته‌ای پیدا کرده بودند (اریک و یاسین).

2.نوآ (Noah)

داستان سریال Dark

نوا کشیش خبیث و مرموزی است که به نظر می‌رسد پیر نمی‌شود. او همان کسی است که اریک و یاسین را می‌کشد و به دستور او هلگه، جسد این دو کودک را در سال 1953 در زمین نیروگاه هسته‌ای رها می‌کند. نوآ به بارتوش (دوست یوناس و مارتا) توضیح می‌دهد که جنگی میان خیر و شر در جریان است. یاران نور (light allies) برای خیر می‌جنگند و یاران سایه (shadow allies) برای شر. نوآ نقشی کلیدی در این ماجراها دارد و ما جز این اطلاعات بیشتری از او یا خانواده‌اش نداریم.

3. خانواده‌ تیدمن

کلودیا تیدمن (Claudia Tiedemann)

داستان سریال Dark

کلودیا یکی از شخصیت‌هایی است که روند پیوسته‌ای از اتفاقاتی که در زندگی او افتاده نمی‌بینیم، سریال قسمت‌هایی از کودکی، بزرگسالی و پیری او را به ما نشان می‌دهد و فواصل زمانی بین این‌ها را احتمالا در فصل‌هایی بعد ببینیم.

کلودیا فرزند دوریس و ایگون تیدمن است. در سال 1953 اگنس و پسرش، ترونته (مادربزرگ و پدر اولریک) که به تازگی به ویندن آمده‌اند یکی از اتاق‌های خانواده‌ تیدمن را اجاره می‌کنند. کلودیا در بزرگ‌سالی اولین مدیر زن نیروگاه اتمی می‌شود. او که به برخی از اتفاقات نیروگاه مشکوک شده است، برای بررسی بیشتر به غارِ مجاور آنجا می‌رود و سگش،گرچن را که در سال 1953 گم کرده بود پیدا می‌کند. این اولین برخورد کلودیا با امکان سفر در زمان بود.

داستان سریال Dark

سریال همچنین کلودیای مسن را نشان می‌دهد، ما دقیق نمی‌دانیم چه بر سرش آمده، اما متوجه می‌شویم که او و نوآ برضد هم هستند. کلودیا که به راحتی می‌تواند بین زمان‌های مختلف رفت و آمد کند، به سال 1953 می‌رود و نقشه‌ ساخت دستگاهی را به اچ. جی. تانهاوس می‌دهد (همان ساعت سازی که کتاب سفر در زمان را نوشته بود). یوناس بعدا از این دستگاه برای نابود کردن کرم‌چاله استفاده می‌کند.

الکساندر، رجینا و بارتوش

داستان سریال Dark

در سال 1986 الکساندر با هویتی جعلی به ویندن می‌آید و در نیروگاه اتمی مشغول به کار می‌شود. او بعدها با رجینا ازدواج می‌کند و ریاست نیروگاه را نیز برعهده می‌گیرد. بارتوش، فرزند آن‌ها با نوآ همکاری می‌کند. نوآ به او گفته که نباید به کلودیا اعتماد کند. کلودیای مسن در 2019 به دیدار نوه‌اش، بارتوش می‌آید و از او می‌خواهد عکسی را به رجینا بدهد. رجینا، مادر بارتوش در سال 2019 متوجه می‌شود سرطان دارد و هتلی را که مدیریتش را برعهده داشت رها می‌کند.

داستان سریال Dark

4.خانواده‌ داپلر

هلگه داپلر (Helge Doppler)

داستان سریال Darkهنگامی که هلگه کودکی بیش نبود، به خاطر کتک‌های اولریک نیلسن، گوش چپ او به کلی له می‌شود. هلگه فرزند گرتا و برند داپلر است. برند در سال 1953 نیروگاه اتمی ویندن را تاسیس می‌کند. هلگه کودک کم ‌هوشی است که مادرش با او بدرفتاری می‌کند. مادر هلگه پس از گم شدن او، گناهانش را نزد کشیش شهر، نوآ اعتراف می‌کند.

هلگه در بزرگسالی نگهبان نیروگاه هسته‌ای است و با نوآ همکاری می‌کند. او به دستور نوآ مَدز (برادر اولریک)، اریک، یاسین و یوناس را می‌دزدد و آن‌ها را برای تست کردنِ دستگاهِ نوآ به زیرزمین در سال 1986 می‌برد.
اما در پیری (سال 2019) از این که به نوآ کمک کرده پشیمان است، او به سال 1986 برمی‌گردد تا جلویِ خودِ بزرگسالش را بگیرد.  هلگه‌ پیر در تلاش برای ‌کشتن هلگه‌ بزرگسال با ماشین او تصادف می‌کند، که تنها منجر به مرگ پیرمرد می‌شود.

شارلوت داپلر (Charlotte Doppler)

داستان سریال Dark

شارلوت در سال 2019، رییس پلیس در ویندن است. او در کنار اولریک نیلسن بر پرونده‌ی کودکان گم شده کار می‌کند. شارلوت در بررسی پرونده‌های قتل سال 1953، روزنامه‌ای می‌یابد که عکس اولریک بزرگ سال را در آن چاپ کرده بودند، به این ترتیب می‌شود گفت شارلوت نیز از امکان سفر در زمان مطلع می‌شود.

نوآ در ملاقاتی با الیزابت، دختر کوچکِ کر و لالِ شارلوت، از او می‌خواهد ساعتی را به شارلوت بدهد.

پیتر داپلر(Peter Doppler)

داستان سریال Dark

پیتر همسر شارلوت و پدر فرانچسکا و الیزابت است. همان شبی که میکل ناپدید شد، پیتر شاهد پدیدار شدنِ ناگهانی جسد مدز نیلسن در زیرزمین خانه‌شان بود. او به ترونته نیلسن (پدر مَدز و اولریک) این واقعه را اطلاع می‌دهد. کلودیا بعدتر به دیدار پیتر و ترونته می‌آید و همه چیز را برایشان توضیح می‌دهد. می‌شود گفت پیتر، ترونته، یوناس و کلودیا جزو یاران روشنایی هستند.

جمع بندی

به طور کلی تا انتهای فصل یک متوجه می‌شویم که از طریق غار یا دستگاه ماشین زمان، امکان سفر به تاریخ‌های مختلف وجود دارد و وقایع هر 33 سال یک‌بار که چرخه‌ی خورشیدی و قمری بر هم منطبق می‌شوند، تقارن پیدا می‌کنند. (یعنی مثلا 15 شعبان هر 33 سال یک‌بار منطبق بر اول فروردین می‌شود). شخصیت‌های داستان سریال دارک هم در تاریخ‌های 33 ساله جابجا می‌شوند، و در آخر فصل اول اولریک در سال 1953 دستگیر می‌شود، میکل در 1986 می‌ماند، و یوناسِ نوجوان نیز به تاریخ نامعلومی در آینده فرستاده می‌شود.

برای خواندن خلاصه فصل دوم سریال دارک می‌توانید به مطلب زیر رجوع کنید:

مروری بر فصل دوم قبل از آغاز فصل سوم

داستان سریال Dark

.کپی شد https://vgto.ir/bl

62
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
29 نظرات
33 پاسخ ها
4 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
51 نویسندگان دیدگاه
ArminمصطفیSajjadامیرمجتبی آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
مصطفی
مهمان
مصطفی

البته این سریال بر این فرض ساخته شده که زمان به عنوان یک بعد وجود داره. این درحالیه که عده ای معتقدن اصولا چیزی به نام زمان در فیزیک وجود نداره و انسان برای توجیه مشاهداتش اونو تعریف کرده.

yekta
مهمان
yekta

زمانی که میکل هنوز به سال ۱۹۸۶ نرفته بود و مایکل زنده بود این دو فرد در اصل یک نفرن بعد چطور ممکنه که در یک سال هم باهم زندگی کنن؟

مجتبی
مهمان
مجتبی

فیلم هیچ باگی نداره فقط لازمه قسمت آخر رو ببینی در ضمن آنها توی چرخه علت و معلول افتادن همون چیزی که باید از بین بره! این گیر کردن زمانها توی هم باعث این پدیده شده که یک شخص همزمان دو تاست در ضمن انتقالها بین زمان برای کسی که با خودشون یکی هستند از طریق تونل ایجاد شده اگر از طریق پورتال باشه مثل آخر فصل ۲ فاجعه رخ میده

مجتبی
مهمان
مجتبی

در ضمن باید بگم فیلم چند تا نظریه فیزیکی رو مشخص میکنه که شخصا بگم همون چیزی هست که خودم بهش فکر میکنم ۱۰۰ یکی هستند هر فیلم در مورد دستکاری در زمان ببینی متوجه میشی که ضمیر ناخودآگاه نویسنده جوری رفتار کرده که پایان آغاز و آغاز یک پدیده پایان هست دقیقا همو ن تیکه کلام فیلم مثل بین ستاره ای که قبل از سفر عواقب سفر پدیدار شده بود این بحث ها بیشتر فیزیک و فلسفه هست و پیچیده

مجتبی
مهمان
مجتبی

در ضمن کل فیلم نوعی نگاه دقیق به آزمایش گربه شرودینگر هست طبق اصول مکانیک کوانتوم نمیتونی بگی کی فرزند کیه دقیقا باید گفت پدر پسر است و پسر پدر است دقیقا مثل جمله گربه مرده آست و گربه رنده است یا آغاز پایان است و پایان آغاز است این حالت ها کوانتومی هست و همزمان هستند. فیلم پیچیده نیست فقط به جمله آغاز پایان و پایان آغاز است و گربه شرودینگر توجه کنید. نحوه برخورد فیلم با اتفاقات بیش از حد معقول عالیه مخصوصا سکانس آخر فصل آخر و سخنرانی آخر یکی از بازیگرا جز بهترین سخنرانی های تاریخ… ادامه مطلب »

armanb4
مهمان
armanb4

چطوری شد که هلگه تونست بره پیش خود ۳۳ سال پیشش ، مگه هر نفر نمیتونه فقط تو یک زمان باشه؟
چطوری ی نفر تو یک زمان دو نفره؟
و همینطور کلادیا هم تو فصل دو همین شکل دوباره تکرار شد؟
یعنی با خود پیر ترش ملاقات کرد.
در ضمن سریال نقاط تناقض زیادی هم داره، مثلا میگه هیچ اتفاقی بی علت نیست ، اما کسی هم نمیتونه آینده رو تغییر بده(حداقل تا اینجای سریال)پس چرا باید علت ها رو دونست وقتی نمیشه چیزی رو تغییر داد!!!

armanb4
مهمان
armanb4

و همینطور خود جوناس

Sina
مهمان
Sina

تا به حال به سالی فیلم دقت کردین که جمعشون چه عددهایی میشن؟ برای مثال : ۳ =۲+۱ ۱۲ = ۹ +۱+۰+۲ , ۲۰۱۹ ویا ۶ = ۱۹۸۶ ویا ۹ = ۱۹۵۳ تاحالا به رابطه اعداد ۳, ۶, ۹ چیزی شنیدید ؟؟

Amir
مهمان
Amir

اعدادی که نیکولا تسلا عقیده داشت، راز جهان توشون نهفته هست!

Sheyyd
مهمان
Sheyyd

۲۷ ژوئن چرا خالیه مگه چه روزیه؟؟

Azita
مهمان
Azita

خیلی فیلم خوبیه ولی درک کردن رابطه شخصیت هاش واقعا سخته من بعد دیدن فصل یک تازه تونستن رابطه ها رو درک کنم و این موضوع هم سریال و جذاب کرده هم پیچیده و فکر میکنم جوناس به سال ۲۰۵۲ رفته

امیر
مهمان
امیر

فصل اول ساده ترین روابط رو نشون میده بعد از فصل یک روابط و نسبت ها به طرز وحشتناکی در هم تنیده میشه که درکش خیلی سخت تره

Sajjad
مهمان
Sajjad

دوست عزیز چرا اسپویل میکنی ، فصل دوم رو ، من هنوز فصل یک رو دیدم

Mohammads-noor
کاربر
Mohammads-noor

من که هیچی نمی فهمم از این. خیلی پیچیدس.

علی
مهمان
علی

یه شجرنامه از اینترنت بگیر هر وقت گیج شدی بروچک کن من اینطوری راحت فهمیدم هنوزم تقریبا همه چی را یادمه!

Saeede
مهمان
Saeede

واقعا پیچیده و دیونه کننده اس بنظرم میکایل رو یکی به داخل غار هدایت کرده. همه کارهای جوناس هم باید اتفاق بیوفته حتی راهنمایی هایی که مرد میشه برای انجام کاری که باید انجام بشه. بنظرم چهارخانواده از یه مادر و پدرن هستن ینی سرمنش همه دونفر هستن. و یا شاید یه مرد که باسفر درزمان باتغییر ماهیت خودش به خودش در یک کالبد زن مانند خودش به وجود نیار و چرخه رو ایجاد کنه!! یه سوال ذهنمو درگیر چرا میکایل تو اون قسمت که پدرش پیر شده به پلیس نگفت که پدرشه. بنظرم نوح واسش توضیحاتی داد که تلاشی… ادامه مطلب »

ابولفضل
مهمان
ابولفضل

من مث شمام واما با سوالات بیشتر فیلمموخیلی دیدم به نظرم این فیلم باید ۴فصلش کنن تا بشه قشنگ تمومش کرد

pooya
مهمان
pooya

سلام،از تاریخ انتشار فصل ۳ خبر دارین؟

Gog Father
مهمان
Gog Father

۲۷ ژوئن

Omid
مهمان
Omid

مرسی ک همشو اسپویل کردی

آرش پارساپور
ویراستار

امیدجان. چطور میشه داستان یک سریال رو مرور کرد بدون اینکه اون رو اسپویل نکرد؟

alinasiri
مهمان
alinasiri

خواهشا اول نوشتار مینوشتید خطر اسپویل ک بدونیم من هنو فصل یک ندیدم خواستم دو فصلو با هم ببینم هر سریع فهمیدم مطلب اسپویل میکنه و دیگه از خوندن منصرف شدم./..پس لطفا هر مطلبی ک خطر اسپویل داره اولش بنویسید با تشکر….مرسی

Parisa
مهمان
Parisa

این فیلم بر خلاف سریالا و فیل های دیگ هر چقدر دربارش و توضیحاتش بخونید براتون اسپویل نمیشه چون بعد خوندن هم برید ببینید اون جذابیتشو همچنان حفظ کرده

Mccall
مهمان
Mccall

واقعا سریال جالبیه خیلی با عقایدم جور بود و امیدوارم که همتون کتاب سفری در زمان مطالعه کنید تا فصل سوم نیومده، دارک ذهن مخاطب رو درگیر میکنه و باعث میشه که ادامشو تو ذهنت بسازی خیلی ها بخاطر پیچیدگیش از دیدن ادامش دست میکشن دیدم که میگم باید با ذهنی باز و دور از عقاید مذهبی این سریال رو دید تا درکش کنی و به وقایعش پی ببری هنوزم میشه و سفر در زمان امکان پذیره . چون از بچگی بهمون یاد دادن که وقت طلاست و زمان برنمیگرده سفر در زمان خیلی برامون پیچیده شده این سریال داره… ادامه مطلب »

Ramin
مهمان
Ramin

تو خود سریال هم میگه…. زمان یه نوع توهمه

پارسا افتخار
مهمان
پارسا افتخار

کتاب سفری در زمان رو چجوری تهیه کنیم؟؟

Ali
مهمان
Ali

دارک فوق العاده هست با یه داستان جذاب کلی به دانش آدم اضافه میکنه البته شاید به مذاق مذهبی ها خوش نیاد!
اگه بار اولتونه این سریال را میبینید یه شجرنامه از خانواده ها از اینترنت بگیرید و هر وقت گیج شدید برید اونجا چک کنید! من اینطوری راحت سریال را فهمیدم
منتظر فصل سومم

محمد
مهمان
محمد

من کلن متوجه شدم این فیلم چیه مگه همه چی دست خدا نیس یا دارن توهین میکنن جریانش چیه این فیلم ینی واقعیت داره ک ادم بره عقب بباد جلو هر کاری بکنه واقعیت داره

Ali
مهمان
Ali

دوست عزیز این سریال بر اساس یک فرضیه ساخته شده هست.من توهین به خدایی نمی بینم این فقط یه فرضیه هست مثل فرضیه های دیگه.

Sobhan
مهمان
Sobhan

به نظرم #در‌این‌حد‌با‌علم‌بیگانه‌نباشیم =|

amirhosein
مهمان
amirhosein

سلام
فیلم خیلی خوبیه
توصیه میکنم ببینین
اگه فیلمی مث این فیلم سراغ دارین بهم بگین
خوشحال میشم

رحمان
مهمان
رحمان

سلام دوست عزیز HBO یه مینی سریال ساخته به اسم outsider ده قسمت بیشتر نیست بهتون توصیه میکنم اگر ندیدید حتما ببینیدش واقعا بیننده رو میخکوب میکنه نویسندش هم استیفن کینگ

Sam ahmadi
مهمان
Sam ahmadi

دنیای غرب

هانا
مهمان
هانا

سلام سریال strange thing هم مثل همینه

Elii
مهمان
Elii

اینقدر دیالوگ های این فیلم با عقاید من یکسان بود که انگار بعد از چندین سال داشتم هر چیزی ک عقیده داشتم ولی نمیتونستم عنوانش کنم رو میدیدم، اینکه گذشته ،حال و اینده همه موجودات مادام از همدیگه تاثیر میپذیرن البته این فیلم حتما برای بعضی تخیلی و برای بعضی غیر قابل درک و فهم خواهد بود ولی واقعیت را اینطور میشود تصور کرد که اگر تکنولوژی اینترنت رو ۱۰۰ سال پیش برای هر کسی توضیح میدادی یا برایشان تخیل بود یا مضحک،ولی امروز برای همه یک موضوع کاملا عادیست،یا وجود برق رو ۳۰۰ سال پیش یا تلفن رو ۲۵۰… ادامه مطلب »

Mahyar
مهمان
Mahyar

واقعن ممنونم! الان که میخواستم فصل دوم رو شروع کنم بعد از دو سال! غصه این رو داشتم که چطور الان فصل اول سریال به این پیچیدگی رو یادآوری کنم…
مطلبتون عالی بود و همه چیز رو برام تداعی کرد! واقعن خوشحالم که ویجیاتو در کنار دیجیاتو با این قدرت کار میکنه :)))+

Mahdi🍎
مهمان
Mahdi🍎

از دیدن سریالش پشیمونم
چون از این سریالاییه که تهش بازه و کاملا سوق میدتت به فصل بعد و کلی سوال……
با سبک فیلمش حال نکردم
پیچیدگی داستانش هم خخییییلی دیگه زیاده
البته یه نکته خوب داشت اونم اینکه آخرش غافلگیر شدم و فکر نمی کردم داستانش به اینجا ها کشیده بشه

ماری
مهمان
ماری

کلا بهترین سریالیه که تمام تاریخ عمرم دیدم و منو تحت تاثیر قرار داد به شدت به طرز تفکر من نزدیک بود ..

Armin
مهمان
Armin

فصل اولش بنظر من هم فوق العاده بود،متاسفانه فصل افت شدیدی دلشت و درگیر روابط پیچیده افراد و صحنه های کسل کننده آینده شد.فصل سه هم تا چند قسمت که دیدم بشدت کسل کننده و پیچیده هست.

Mostafa
مهمان
Mostafa

این سریال مخاطبین خاص خودش رو داره،ذهن رو ب چالش میکشه و نظریه های علمی و فلسفی درش گنجانده شده،یوقتایی شدیدا آدمو ب فکر وا میداره و در کل فکر میکنم عاااالیه

ایمان
مهمان
ایمان

مارلون براندو میگه فیلم موفق فیلمیه که بعد از تموم شدنش توس ذهن مخاطبش شروع بشه
سریال دارک بعد از هر قسمتش توی ذهن مخاطبش ادامه داره

رضا علوی
مهمان
رضا علوی

این سریال بر اساس نظریات زیبای فیزیک نسبیت ، ذرات بنیادی و کوانتوم ساخته شده . اگر تمایل داشته باشین که بیشتر بدونین این ها رو مطالعه کنین نسبیت اینشتین و خمش فضا-زمان ، نظریه عدم قطعیت هایزنبرگ، نظریه گربه ی شرودینگر ، بوزون هیگز (نام غیر علمی ذره خدا)، ذرات بنیادی شامل بوزون ها ، کوارک ها، فوتون و …
ماده تاریک و انرژی تاریک ( که این ۲ مورد آخر هنوز توسط بشر در مقیاس آزمایشگاهی تولید نشدن و ناشناخته هستن)
از دید فلسفی هم این پارادوکس ها : پارادوکس پدر بزرگ ، پارادوکس اطلاعات، پارادوکس بیلکر و پارادوکس جنسی

Younes
مهمان
Younes

سریال به شدت خسته کننده ای هستش . دیدنش حوصله زیادی میخواد . من تا قسمت پنجمش دیدم ولی دیگه ادامه ندادم چون هیچ هیجانی نداره.

spirit parallel
مهمان
spirit parallel

این سریال علاقمندان خاصی داره باید تو زمینه های که راجبشون به قشنگی با زبان راحت صحبت شده از قبل پیش زمینه ی ذهنی و مطالعه داشته باشید وبه عنوان سریال سرگرم کننده به هیچ عنوان نمیشه بهش نگاه کرد من فکر میکنم به این خاطر شما را خسته کرده اگر تحقیقات کنید این سریال برای شما بسیار شگفت انگیز خواهد بود

سروش
مهمان
سروش

ممنون ولی چرنوبیل شبکه HBO ساخته نه نت فلیکس

Farzin
مهمان
Farzin

دوست عزیز ممنون از زحمتی که برای توضیح کلیه سریال کشیدی ولی برای درک واقعییت پنهان در سریال دارک دیدن این سریال به تنهایی کافی نیست . اگر دوستان به واقعییت داستان علاقه دارند باید حتما دو سریال چرنوبیل و فصل سوم سریال چیزهای عجیب رو ببینند و به نکته ها و رموز پنهان در هر سه سریال توجه کنند چون شبکه نت فلیکس با هدفه مشخصی این سه سریال رو ساخته و این واقعییت چیزی نیست جز نشون دادن تولید دروازه های زمانی توسط انسان . چرا اصلا سریال تو المان و یک کشور اروپایی ساخته شده ؟؟ وچندین… ادامه مطلب »

armin
مهمان
armin

دوست عزیز چرنوبیل واقعا جز بحث ساخت و بهره برداری از نیروگاه اتمی و البته صدمات ناشی از کم کاری و بی توجهی مسئولینش که تو سریال دارک هم بود هیچ وجه اشتراک دیگه ای ندارن.من فکر نمیکنم دیدن سریال چرنوبیل قبل از سریال دارک خیلی واجب و مربوط باشه

armin
مهمان
armin

و در ضمن سریال چرنوبیل توسط hbo ساخته شده نه netflix

spirit parallel
مهمان
spirit parallel

این که بد نیست ما بدونیم تو چرنوبیل چه اتفاقی افتاد چون تو سریال بهش اشاره میشه درسته ولی این که ربطش بدیم به این سریال منطقی نیست و در ضمن این دو سریال را دو کمپانی متفاوت ساختند.

Mitra
مهمان
Mitra

منظورتون از سریال واقعی علمی چیه بیشتر توضیح میدادید

Ali
مهمان
Ali

بله علمی هستن ولی تخیل هم بهشون اضافه میکنن تا جذاب بشن و بتونن پول در بیارن دنیای واقعی اینطوری نیست

nsaleh
مهمان
nsaleh

سریال چرنوبیل؟؟؟؟؟؟ تقریبا هیچ ربطی به هم ندارن

mr emi93
مهمان
mr emi93

حتما میبینمش

saeed
مهمان
saeed

عالی بود

behxad
کاربر
behxad

تشکر از مرور و توضیحات کامل،‌ من الان میخواستم فصل دوم رو شروع کنم و با خوندن این مطلب تا حد زیادی اتفاقات فصل یک که دو سال پیش دیدم برام مرور شد. لطفا تا من سریالو یک روزه میبینم نقده فصل دوم هم بذارید D: با تشکر از شروع خوب سایت

Hengameh
مهمان
Hengameh

به نظر من فصل یک را دوباره ببینید …. منم بعد از یک سال می خواستم فصل دو را ببینم ، فصل یک را دوباره دیدم چون فصل دو گیجم کرد …آخه فصل یک را کمی فراموش کرده بودم ….
در اصل این یکی از بهترین سریال هایی هست که دیدم بخصوص که سال ها در مورد فیزیک کوانتوم ، جهان های موازی و …. مطالعه داشتم …

Reza Dark
مهمان
Reza Dark

سریال به نظر جالب میاد. باید دانلودش کنم.
ممنون از ویجیاتو

آرش پارساپور
ویراستار

حتما ببینیدش.

Cooper
مهمان
Cooper

متاسفانه انقدر بد توضیح دادید که شخصی که این فیلم رو ندیده و میخواد از طریق این مطلب ببینه اصلا علاقه مند نمیشه در صورتی که این فیلم شدیدا جذابه و تا وقتی خود فیلم رو ندیدیم نمیتونیم بفهمیمش،

آرش پارساپور
ویراستار

همونطور که از عنوان مطلب برمیاد، مخاطبین اصلی این مطلب البته کسانی هستند که میخواهند فصل دوم رو بعد دو سال شروع کنند و مروری بر داستان فصل یک داشته باشند. داستان سریال انقدر پیچیده هست که طبیعتا نقد و بررسی اون توی یک مطلب نمیگنجه. امشب نقد فصل دوم منتشر میشه و احتمالا بیشتر مخاطبین ناآشنا با سریال رو ترغیب میکنه.

زینب
مهمان
زینب

فیلم خوبیه و باید هم ذهن باز و بدون تعصبی داشته باشی و هم هوش خوبی برای درک کردن محتوای علمی و تخیلیش. اما خارج از واقعی بودن یا تخیلی بودن فیلم برای سرگرم کردن و فکر کردن به موضوع تازه ای که هممون علاقمندیم خیلی خوبه . فصل سومش کی ساخته میشه؟

آرش پارساپور
ویراستار

دو ماه دیگه پخش میشه تقریبا

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...