ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

کلش آف کلنز
برترین‌ها

۲۰ فکت برتر بازی کلش آف کلنز که احتمالا از وجودشان بی‌خبرید

فکر نمی‌کنم که دیگر نیازی به معرفی دوباره بازی کلش آف کلنز باشد. غیرممکن است که طرفدار بازی‌های ویدیویی باشید و برای یک‌ بار هم که شده به سراغ این بازی نرفته باشید. استودیوی فنلاندی ...

احسان حسین خواه
نوشته شده توسط احسان حسین خواه | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۰

فکر نمی‌کنم که دیگر نیازی به معرفی دوباره بازی کلش آف کلنز باشد. غیرممکن است که طرفدار بازی‌های ویدیویی باشید و برای یک‌ بار هم که شده به سراغ این بازی نرفته باشید. استودیوی فنلاندی سوپرسل با ساخت بازی کلش آف کلنز در سال ۲۰۱۲ یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های استراتژی تاریخ موبایل گیمینگ را ساخت. عنوانی که شاید سال‌ها از انتشارش گذشته باشد، اما هنوز هم جزو بهترین‌های پلتفرم موبایل محسوب‌ می‌شود. چیزی‌که کلش آف کلنز را تا به این اندازه خاص کرده، المان‌های فانتزی و مدیریتی آن است که برای یک بازی موبایلی آن هم در سال ۲۰۱۲ موضوعی جذاب بنظر می‌رسید.

کلش آف کلنز مسیری پر فراز و نشیب را برای تبدیل شدن به بهترین‌های پلتفرم موبایل طی کرده است. از آن‌جایی که سال‌ها از انتشار این بازی می‌گذرد، ممکن است برخی از بازیکنان قدیمی و یا حتی کسانی که تازه به تجربه این بازی مشغول شده‌اند، بسیاری از رازها و فکت‌‌های بازی را ندانند. بنابراین همراه ویجیاتو باشید تا ۲۰ مورد از بهترین فکت‌های بازی را مرور کنیم. فکت‌هایی که فکر نمی‌کنم کسی از آن‌ها اطلاعی داشته باشد.

اعداد روی ساختمان‌ها


کلش آف کلنز

کلش آف کلنز رازها و فکت‌های مختلفی را در دل خودش جای داده است. عمده این فکت‌ها مربوط به ساختمان‌ها و سازه‌هایی می‌شود که بازیکنان آن‌ها را در بازی می‌سازند. وقتی در سال ۲۰۱۷ سوپرسل بیلدر بیس را به بازی اضافه کرد، به همراه آن چندین ساختمان جدید نیز به دنیای بازی اضافه شد. ساختمان‌هایی که بازیکنان می‌توانستند از آن‌ها استفاده کنند و تجربه‌ای کاملا متفاوت داشته باشند.

مطلب پیشنهادی
به کمک نیاز دارید؟ این مقاله چاره‌کارتان است
جواب بازی سماور | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۹۹۹ + آپدیت ۱۴۰۳

یکی از عجیب‌ترین فکت‌های بازی مربوط به ساختمان‌های Clock Tower و Star Laboratory می‌شود. جایی‌ که اگر با دقت به این ساختمان‌ها نگاه کنید، متوجه اعداد رومی خواهید شد که روی این ساختمان‌ها حک شده‌اند. این اعداد رومی درواقع نشان دهنده لول ساختمان هستند و با ارتقای این سازه‌ها نیز اعداد نوشته شده روی آن‌ها تغییر می‌کند. همچنین این فکت یکی از مرموزترین رازهای بازی بود که نشان دهنده اهمیت سوپرسل به جزئیات بازی و ساختمان‌های کلش آف کلنز است.

دیوارهایتان را با جم ارتقا دهید


کلش آف کلنز

در دنیای کلش آف کلنز دیوارها بدون شک یکی از اصلی‌ترین موانع دفاعی شما هستند که می‌توانند به شدت تاثیرگذار باشند. دیوارها این اجازه را به شما می‌دهند که از استراتژی‌های مختلف استفاده کنید و دهکده خودتان را سر و سامان دهید. اما تاکنون فکر کرده‌اید که برای ارتقای تمامی دیوارهای بازی، شما دقیقا به چه مقدار جم نیاز دارید؟

پس از تحقیقات صورت گرفته توسط بازیکنان کلش آف کلنز، مشخص شد که اگر کسی تصمیم بگیرید تمامی دیوارهایش را از لول ۱ به لول ۱۴ برساند و آن‌ها را تقریبا مکس کند، به چیزی بیش از ۶۷۰ هزار جم نیاز خواهد داشت. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر باشیم، شما برای ارتقای تمامی دیوارهای بازی، به ۶۷۳۸۹۵ عدد جم نیاز خواهید داشت؛ بنابراین فکر نمی‌کنم که کسی واقعا حاضر به انجام چنین کاری باشد!  

راز الکسیر


کلش آف کلنز

الکسیر یکی از اصلی‌ترین منابع موجود در بازی است که تقریبا هرکاری می‌توان با آن انجام داد. از ارتقای ساختمان‌های بازی بگیرید، تا تقویت و ساخت نیروهای جدید! اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که ریشه اصلی این کلمه از کجا آمده است؟

مطلب پیشنهادی
با کدام بتل رایفل‌ها پیروز میدان شویم؟
بهترین سلاح‌های Battle Rifle در وارزون موبایل

الکسیر درواقع از کلمه Al Iksir برگرفته شده. کلمه Al Iksir در لغت، به معنای ماده جادویی است! دقیقا شبیه‌چیزی که ما آن را در کلش آف کلنز با نام الکسیر می‌شناسیم و با فلسفه آن جور در می‌آید؛ زیرا الکسیر نیز در این بازی مانند ماده‌ای جادویی است که می‌توان با استفاده از آن تقریبا هرکاری را در دنیای کلش آف کلنز پیش برد.

مدت زمان ساخت بازی


کلش آف کلنز

معمولا استودیوهای بزرگ زمان زیادی را صرف ساخت بازی‌هایشان می‌کنند. اما این موضوع درباره سوپرسل چندان صدق نمی‌کند. آن‌ها پیش‌تر اعلام کرده بودند که بازی کلش آف کلنز تنها در طی ۶ ماه ساخته شد. درواقع آن‌ها در اوایل ساخت بازی مشغول توسعه چندین عنوان مختلف بودند و سعی می‌کردند که با استفاده از ایده‌های خلاقانه، عناوین متفاوتی را راهی پلتفرم موبایل کنند. همچنین جالب است بدانید که پروژه ساخت این بازی تنها توسط ۲ نفر شروع شد و به تدریج و با افزایش محبوبیت این بازی؛ تعداد سازندگان بازی کلش آف کلنز نیز بیشتر شد.

اما نهایتا بازی کلش آف کلنز به عنوان نتیجه نهایی پروژه انتخاب شد و سوپرسل آن را در سال ۲۰۱۲ راهی پلتفرم موبایل کرد. شاید اگر کلش آف کلنز ساخته نمی‌شد، سوپرسل هرگز نمی‌توانست به این میزان از محبوبیت دست پیدا کند. کلش آف کلنز سکوی پرتابی برای دیگر عناوین موبایلی بود و فصلی جدید از بازی‌های موبایلی را آغاز کرد.

تغییر نام ساختمان Lava Launcher


کلش آف کلنز

ساختمان Lava Launcher یکی از جدیدترین ساختمان‌های دفاعی است که به بخش بیلدر بیس کلش آف کلنز اضافه شده. این ساختمان عملکردی مشابه ساختمان Mortar در دهکده اصلی بازی را داشت و برای همین، خیلی زود توانست که جایگاهش را در بین کاربران کلش آف کلنز پیدا کند و محوبیتش را افزایش دهد. اما کانسپت‌های اولیه Lava Launcher بسیار متفاوت‌تر از چیزی بود که ما امروزه آن را در بازی می‌بینیم.

مطلب پیشنهادی
پول ندارم، دل که دارم!
معرفی بازی های بتل رویال برای گوشی های ضعیف

پیش از آن‌که Lava Launcher به بازی اضافه شود، سوپرسل قصد داشت که آن را با نام Poison Mortar به بازی اضافه کند. دلیل آن‌ها برای این‌کار نیز افکتی بود که Lava Launcher بعد از شلیک گدازه‌هایش از خود باقی می‌گذاشت. درواقع افکت‌های Lava Launcher بسیار شبیه افکت‌ طلسم‌های بازی بودند و سوپرسل برای همین قصد داشت که این ساختمان را با نام Poison Mortar معرفی کند، اما ناگهان آن‌ها تصمیمشان را عوض کردند و این ساختمان را با نام Lava Launcher راهی بازی کردند.

بیشترین میزان تروفی


کلش آف کلنز

تروفی‌ها یکی از دوست‌ داشتنی‌ترین چیز‌هایی هستند که در دنیای بازی‌های ویدیویی حضور دارند. بسیاری از کاربران تلاش می‌کنند که به بیشترین میزان تروفی ممکن دست پیدا کنند و هرچقدر که تروفی بیشتر باشد، قطعا تجربه و بازی بهتری نیز خواهند داشت. حالا این تروفی‌ها پایشان به کلش آف کلنز نیز باز شده بود و از همان ابتدای کار، تبدیل به المانی برای رقابتی‌تر شدن اتسمفر بازی شدند.

درواقع بیش‌تر میزان تروفی که یک بازیکن می‌تواند از هرنبرد کسب کند، ۵۹ تروفی است. این موضوع درباره از دست دادن تروفی‌ها نیز صدق می‌کند و اگر بازیکنی در حمله به بازیکنی دیگر موفق نباشد و ببازد، بیشترین تروفی که می‌تواند از دست دهد، ۵۹ تروفی است! درواقع این عدد چه در صورت برنده شدن و چه در صورت باخت بازیکنی، یکسان است و شما بیشترین میزانی که می‌توانید کسب کنید و یا از دست بدهید ۵۹ است.

ساختمان Air Sweeper


کلش آف کلنز
مطلب پیشنهادی
جدیدترین تجربه‌ی سوپرسل به جذابیت دیگر آثارش نیست
معرفی بازی Clash Mini؛ جدیدترین ساخته سوپرسل

ساختمان‌های دفاعی مختلفی در کلش آف کلنز حضور دارند که می‌توان از آن‌ها برای طراحی استراتژ‌ی‌های مختلف استفاده کرد. اما در بین تمامی ساختمان‌های بازی، Air Sweeper تنها ساختمان دفاعی است که در تاون‌هال ۱۱ مکس می‌شود. این درحالی است که دیگر ساختمان‌های بازی به سطح تاون‌هال بیشتری نیاز دارند تا به مکس‌ترین لول خودشان برسند. اما این موضوع درباره Air Sweeper صدق نمی‌کند و آن را تبدیل به یکی از قوی‌ترین ساختمان‌های دفاعی در برابر نیروهای هوایی کرده است.

مدت زمان مکس شدن در تاون‌هال ۱۳


کلش آف کلنز

در سال ۲۰۱۹ بود که سوپرسل برای جذابیت بازی کلش آف کلنز، تاون‌هال ۱۳ را به بازی اضافه کرد. در تاون‌هال ۱۳ تم و طراحی ساختمان‌ها و سربازان بازی کاملا تغییر کرده بودند و دیدن چنین طیف رنگی، هیجان‌انگیز بنظر می‌رسید. همه ما خوب می‌دانیم که برای مکس شدن در هر تاون‌هال نیاز به صرف زمانی طولانی است، اما آیا تاکنون فکر کرده‌اید که برای مکس شدن در تاون‌هال ۱۳ دقیقا باید چه مدت زمانی را صرف کرد؟

طی مدت زمانی که تاون‌هال ۱۳ به بازی اضافه شده، کاربران کلش آف کلنز به فکتی عجیب درباره این تاون‌هال دست پیدا کرده‌اند. شما برای مکس کردن تمامی ساختمان‌ها، دیوارها و حتی سربازانتان در این تاون‌هال، به چیزی حدود ۳ سال و ۵ روز و ۲۹ دقیقه و نهایتا ۳۰ ثانیه زمان نیاز دارید که بتوانید همه‌چیزتان را مکس کنید. البته این مدت زمان در صورتی است که شما از هیچ جم و یا آیتم جادویی برای سریع‌تر کردن ساخت و سازتان استفاده نکرده باشید.

ساختمان موردعلاقه مستر بیلدر


کلش آف کلنز

شما در دنیای کلش آف کلنز علاوه بر مدیریت دهکده اصلیتان، باید نیم نگاهی نیز به بیلدر بیس داشته باشید. این بخش دقیقا زمانی به بازی اضافه شد که کاربران نیاز به تجربه چیزی کاملا جدید و متفاوت از دنیای کلش آف کلنز داشتند. بیلدر بیس خیلی زود توانست که تبدیل به یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بخش‌های بازی شود و طرفداران خاص خودش را نیز داشت.

مطلب پیشنهادی
باقلوا؛ اما این‌بار شیرین‌تر از همیشه
جواب بازی باقلوا | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۱۱۳۱

وقتی برای اولین بار وارد بخش بیلدر بیس بازی می‌شوید، کاراکتری مرموز خودش را مستر بیلدر معرفی می‌کند. فردی که وظیفه ساخت و ساز و ارتقای ساختمان‌های بیلدر بیس را برعهده دارد. ساختمان موردعلاقه او Star Laboratory است. جایی‌که مستر بیلدر در همان اوایل بازی از این ساختمان به عنوان یکی از بهترین ساختمان‌های بیلدر بیس یاد می‌کند که به شما اجازه ارتقای سربازانتان را می‌دهد.

استر اگ مربوط به کلش رویال


کلش آف کلنز

کلش رویال در سال ۲۰۱۶ منتشر شده و تاکنون سوپرسل تلاش بسیاری نیز کرده است تا دنیای کلش رویال و کلش آف کلنز را به یکدیگر نزدیک‌تر کند. در سال ۲۰۱۷ با اضافه شدن بیلدر بیس به کلش آف کلنز، سوپرسل تصمیم به اضافه کردن ایستر اگی مربوط به بازی کلش رویال به بیلدر بیس گرفت، حالا اگر شما به کنار ساحل بیلدر بیس بروید؛ می‌توانید بقایای کارت Flying Machine را پیدا کنید که به حال خود رها شده‌اند.

دارک الکسیر از فسیل نیروهایتان ساخته شده است


کلش آف کلنز

یکی از جمله چیزهایی که باعث جذابیت بازی کلش آف کلنز شده است، این است که شما در دنیای این بازی آزادی عمل بی‌حد و مرزی در استفاده از المان‌های خلاقانه دارید. تنوع خوب نیروهای این بازی باعث شده تا شما در هنگام حمله کرده به دیگر بازیکنان؛ بتوانید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید. در این بین یکی از چیزهایی که در دنیای بازی کلش آف کلنز بسیار حائز اهمیت است، دارک الکسیر است! شما با استفاده از دارک الکسیر، نه‌تنها می‌توانید نیروهایتان را ارتقا دهید، بلکه می‌توانید سربازان و ساختمان‌های جدید نیز بسازید.

مطلب پیشنهادی
نیاز به کمک دارید؟ این مقاله مناسب شماست
جواب بازی فندق | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۸۸۳

منتهی آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که این ماده مرموز؛ از کجا سر در آورده است؟ راستش را بخواهید، سرنخ این سوال در یکی از قدیمی‌ترین توئیت‌های استودیوی سوپرسل مخفی شده است. وقتی دارک الکسیر معرفی شد، سوپرل اعلام کرد که این ماده سیاه رنگ و کمیاب، از فسیل‌ها و استخوان‌های نیروهایتان و به ویژه دراگون‌ها ساخته شده است.

جم‌‌ ماین‌ها


کلش آف کلنز

هرکسی که کلش آف کلنز بازی کرده باشد، خیلی خوب می‌داند که جم‌ها در این بازی تا چه اندازه کمیاب و ارزشمند هستند. شما برای ارتقای سریع‌تر ساختمان‌هایتان و یا حتی بازکردن کارگرهای جدید، به جم‌ها نیاز دارید و طبیعتا به درست آوردن آن‌ها کاری بسیار دشوار است. این شرایط تا همین چندسال پیش ادامه داشت، تا اینکه استودیوی سوپرسل بخش بیلدر بیس را به بازی اضاقه کرد و به دنبال آن؛ ساختمان جدیدی نیز به نام جیم‌ماین به دنیای بازی اضافه شد.

بنابراین جالب است بدانید که جم ماین‌ها در بهترین حالت و در آخرین لول خودشان می‌توانند در مدت زمان یکسال؛ چیزی در حدود ۱۷۵۲ عدد جم را تولید کنند. عددی که چندان عجیب و نیست و می‌تواند به شما در پیشرد اهداف بازی کمک کند.

قایق بیلدر بیس


کلش آف کلنز

یکی از چیزهایی که بازی کلش آف کلنز را تا به این اندازه محبوب کرده، این است که استودیوی سوپرسل توجه بسیار زیادی به جزئیات این بازی داشته‌ است. ما با هر آپدیت، شاهد ایستراگ‌ها و رازهای بیشتری در دنیای بازی موبایلی کلش آف کلنز هستیم و این موضوع سبب جذابیت هرچه بیشتر کلش آف کلنز شده است. در این بین نیز بخش بیلدر بیس؛ موفق شد تا روحی دوباره به این بازی بدهد و جذابیت کلش آف کلنز را چندین برابر کرد.

مطلب پیشنهادی
کوییز این هفته رو از دست ندید!
کوییز ۵۵ ویجیاتو؛ تا چه حد با بازی‌های Supercell آشنا هستید؟

جالب است بدانید که درست تا قبل از سال ۲۰۱۷ و پیش از اضافه شدن بخش بیلدر بیس به بازی کلش آف کلنز؛ شما می‌توانستید قایقی که برای رفتن به بیلدر بیس از آن استفاده می‌کردید را در بخش وارهای بازی ببینید. این قایق به صورت شکسته و میان درختان نقشه وارهای بازی حضور داشت و ایستراگی جذاب از این بخش به شمار می‌رود.

تیم سازنده بازی


کلش آف کلنز

کلش آف کلنز یکی از بزرگ‌ترین عناوین موبایلی حال حاضر پلتفرم موبایل به شمار می‌رود و چیزی بیش از ۱۰ سال‌ است که در بین کاربران این پلتفرم حضور دارد. ما در تمام این سال‌ها شاهد تغییرات مختلف و بسیاری در دنیای این بازی موبایلی بوده‌ایم و کلش آف کلنز مسیر پر فراز و نشیبی را نیز به برای تبدیل شدن به یکی از برترین بازی‌های موبایلی طی کرده است.

منتهی جالب است بدانید که پشت این بازی بزرگ، تیمی تنها متشکل از ۱۵ نفر قرار دارد. این به آن معناست که بازی بزرگی مانند کلش آف کلنز؛ تنها با کمک و همکاری ۱۵ نفر از کارکنان استودیوی سوپرسل ساخته شده و به این مرحله از محبوبیت رسیده است و از طرفی ما باید به سازندگان این بازی تبریکی بزرگ بگویم!

بولر در ابتدا قرار بود که به کلش آف کلنز اضافه شود


کلش آف کلنز

همه ما بولرها را به عنوان یکی از دوست داشتنی‌ترین و قوی‌ترین نیروهای بازی کلش آف کلنز می‌شانسیم. منتهی جالب است بدانید که این نیرو در ابتدا قرار بود که یک کارت جذاب در دنیای بازی کلش رویال باشد. منتهی همانطور که می‌دانید، استودیوی سوپرسل را نمی‌شود پیش‌بینی کرد و این ایده به یک‌باره به دنیای بازی کلش آف کلنز منتقل شد. به زبان ساده‌تر، بولر در اولین معرفی خودش، قرار بود که کارتی در بازی کلش رویال باشد، اما به یک‌باره پایش به دنیای بازی موبایلی کلش آف کلنز باز شد.

مطلب پیشنهادی
با این سلاح‌ها جلوی دشمن کم نمی‌آورید!
بهترین سلاح‌های شاتگان در کالاف دیوتی وارزون موبایل

منتهی این پایان کار این نیرو نبود و بولر بقدری در دنیای بازی کلش آف کلنز محبوب شد که سوپرسل مجددا به فکر اضافه کردن این کارت به بازی کلش رویال افتاد. نهایتا این نیرو پس از مدت‌ها به عنوان یک کارت جدید به دنیای بازی کلش رویال نیز اضافه شد.

تله‌ها


کلش آف کلنز

هیچ چیزی به اندازه چیدن یک مپ دوست داشتنی در دنیای بازی کلش آف کلنز؛ لذت‌بخش نیست. این بازی موبایلی به شما اجازه استفاده از استراتژی‌ها و ساختمان‌های مختلفی در چیدن یک نقشه فوق‌العاده کمک بگیرید و شما می‌توانید برای داشتن یک نقشه جذاب، به سراغ ساختمان‌های مختلفی بروید. همانطور که می‌دانید در دنیای بازی کلش آف کلنز ساختمان‌های مختلفی حضور دارند که شما می‌توانید از آن‌ها در روند بازیتان استفاده کنید و هرکدامشان ویژگی‌های خاص خودشان را نیز دارند.

جالب است بدانید که تله‌ها یکی از پرکاربردترین ساختمان‌ها در دنیای کلش آف کلنز هستند. منتهی یکی از نکات و فکت‌های جالب توجه این ساختمان‌ها این است که تله‌ها در نسخه‌ای اولیه کلش آف کلنز هیچ لولی نداشتند و شما نمی‌توانستید که آن‌ها را ارتقا دهید. در نهایت لول‌ها چندسال بعد به تله‌ها اضافه شدند و جذابیت این بازی موبایلی را چندین برابر کردند.

اسپل‌ها


کلش آف کلنز

نسخه‌های اولیه هر عنوانی؛ بسیار ابتدایی و سطحی است. بسیاری از توسعه دهندگان بعد از انتشار رسمی بازی‌شان شروع به پشتیبانی از این عناوینشان می‌کنند و ایده‌هایی را که در سر داشتند را نیز به دنیای این بازی‌ها اضافه می‌کنند.

مطلب پیشنهادی
به کمک نیاز دارید؟ سری به این پاسخ‌ها بزنید!
جواب بازی آمیرزا | نگاهی به پاسخ مراحل ۱ تا ۲۸۰۰

همچنین جالب است بدانید که این موضوع درباره بازی کلش آف کلنز نیز صدق می‌کند و این بازی در زمان انتشارش؛ هیچ اسپلی نداشت. همانطور که می‌دانید، اسپل‌ها یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های این بازی به شمار می‌روند و نسخه‌های اولیه این بازی؛ از این المان مهم بی‌بهره بوده. نهایتا مدت‌ها بعد از انتشار این بازی در سال ۲۰۱۲؛ سوپرسل از خلاقیت خودش استفاده کرد و اسپل‌ها و اسپل فکتوری را نیز به دنیای بازی کلش آف کلنز اضافه کرد.

بخش تک‌نفره قرار نبود در بازی حضور داشته باشد


کلش آف کلنز

حضور بخش تک‌نفره در تمامی بازی‌های آنلاین و موبایلی حائز اهمیت است و بازی کلش آف کلنز نیز دقیقا از همین ایده پیروی می‌کند. جالب است بدانید که وقتی بازی کلش آف کلنز منتشر شد، سازندگان این بازی هیچ علاقه‌ای به اضافه کردن بخش تک‌نفره به دنیای این بازی نداشتند.

منتهی این بخش به لطف پیشنهاد یکی از سازندگان تازه‌کار استودیوی سوپرسل به دنیای این بازی اضافه شد و این بخش از بازی کلش آف کلنز یا همان بخش گابلین‌ها، یک تصمیم لحظه آخری بود. با این‌حال، شاید این بخش به اندازه قسمت اصلی بازی طرفدار نداشته باشد؛ اما می‌تواند برای چند وقتی شما را سرگرم خودش کند.

تاون‌هال ۸


کلش آف کلنز
مطلب پیشنهادی
بازگشتی دوباره به مپ Verdansk
بهترین لوکیشن‌های بازی کال آو دیوتی وارزون موبایل

در تمام این مدت، بازی کلش آف کلنز دچار تغییرات بسیار زیادی شده است. جالب است بدانید که زمانی که کلش آف کلنز در سال ۲۰۱۲ برای پلتفرم موبایل منتشر شد، آخرین تاون‌هال در این بازی مربوط به تاون‌هال ۸ می‌شد. البته این عدد صرفا بعدها تغییر کرد و با افزایش محبوبیت بازی موبایلی کلش آف کلنز و بزرگ‌تر شدن این بازی؛ تاون‌هال‌های جدیدتری نیز به دنیای این بازی در طی یک دهه‌ای که این بازی منتشر شده است، به دنیای کلش آف کلنز اضافه شده‌اند.

آرچرها


کلش آف کلنز

قسمت کلن‌ها یکی از محبوب‌ترین قسمت‌های بازی است. جایی‌که کاربران در آن می‌توانند با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشند و با به یکدیگر در روند پیشرفت بازی‌شان کمک کنند. شما در این بخش می‌تواند برای دیگر بازیکنان نیرو بفرستید، و یا حتی از دیگر بازیکنان درخواست نیرو کنید. همچنین جالب است بدانید که آرچرها پر درخواست‌ترین نیروهای بازی هستند و رکوردی عجیب از خودشان به جای گذاشته‌اند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (27 مورد)
 • q-mahan-p
  q-mahan-p | ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

  هنوز یادم نمیره که یه مدت کلش رو شیطانی میدونستن:)

 • عمو سوری
  عمو سوری | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  خیلی جالب بود

 • MOHAMMAD12456
  MOHAMMAD12456 | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

  جالب بود

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  یادش بخیر،قبلا بیلدر بیس رو جابجا میکردم کارگر توش میومد بیرون و میخواست برگرده تو،دوباره جابجا میکردم و از مسخره کردنش ساعت ها سرگرم میشدم???

  • Ashkan1231387
   Ashkan1231387 | ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

   آخ آخ منم?

  • Brainless
   Brainless | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

   کارگر مظلوم افغان گیر آوردی

   • q-mahan-p
    q-mahan-p | ۳۱ شهریور ۱۴۰۱

    آقای هاشمی؟

    • Spideynet00
     Spideynet00 | ۱ مهر ۱۴۰۱

     خنده مکنی ؟

 • nobody_0044
  nobody_0044 | ۷ بهمن ۱۴۰۰

  مطالب جالبی بود تشکر

 • F-n
  F-n | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  جال بود
  امیدوارم دنیل منو ببخشه

 • eMinecraft pocket edition of the phone
  eMinecraft pocket edition of the phone | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  ۶ماه کلش #۶ روز ماینکرافت ..... جالبه..

  • Hast
   Hast | ۶ بهمن ۱۴۰۰

   جالبه که برای یک بروزرسانی توی ماینکرفت اولا که اونو به دو بخش تقسیم کردن و هم اینکه تو سال های مختلف قراره عرضه بشه
   لطفا اطلاعات رو بروز کن اون زمان که ماینکرفت تو شش روز ساخته شد خیلی ناقص بود و کلا چیز خاصی نداشت ولی الا که کامل شده میبینی که چقدر برای هر بروزرسانی زمان میبره

  • mrsam(در انتظار هالو نایت سیلک سانگ)
   mrsam(در انتظار هالو نایت سیلک سانگ) | ۶ بهمن ۱۴۰۰

   داداش ساختن یه زمین صاف که هیچ چیزی نداره
   توی ۶ روز کار راحتیه
   یه ذره بیشتر تحقیق کن

   • MineTube
    MineTube | ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

    نکته عدد ۶ و تفاوتش با کلش هست بنظرم

  • Spongbob-
   Spongbob- | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

   ۶ تا لایک
   ۶۶۶ رو میشه پیدا کرد

   • iliya007
    iliya007 | ۳۰ شهریور ۱۴۰۱

    الان شد هفتا:))))

 • ironboy134
  ironboy134 | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  جالب بود

 • Terminator
  Terminator | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  جالب بود
  ممنون

 • Anonymous3301-onion
  Anonymous3301-onion | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  فکر کنم تیم کلش آف کلنز هم در گذشته ۱۵ نفر بوده باشه

 • Muslim-slav
  Muslim-slav | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  من از وجودشون با خبر بودم چون مقاله منو با خبر کرد
  "استالین خیابانی"

  • Dipper-pines-
   Dipper-pines- | ۶ بهمن ۱۴۰۰

   لطفا از این کامنت های بی محتوا نفرستید

  • Sherek-
   Sherek- | ۶ بهمن ۱۴۰۰

   نمیدونستم روسیم خیابانی دارع?☣

   • Kalantaripoor
    Kalantaripoor | ۶ بهمن ۱۴۰۰

    ستاد مبارزه با "ع" اخر کلمه ها

    • Dipper-pines-
     Dipper-pines- | ۶ بهمن ۱۴۰۰

     لطفا از این کامنت های بی محتوا نفرستید
     و سطح سایت رو پایین نیارید

    • MineTube
     MineTube | ۱۷ بهمن ۱۴۰۰

     ع نزدیک ه هست ممکنه حواست نباشه مثلا یهو دست بخوره بشه آرع یا باشع

     • Spideynet00
      Spideynet00 | ۱ مهر ۱۴۰۱

      ستاد مبارزه با استفاده دست خوردنده های به ع

 • Elman
  Elman | ۶ بهمن ۱۴۰۰

  فقط ۳ تا رو میدونستم
  مطلب جالبی بود ممنان

مطالب پیشنهادی