آیا فصل پایانی انیمه Attack On Titan سرنوشتی مشابه بازی تاج و تخت خواهد داشت؟

آخر قصه نبرد با غول ها

7

بازی تاج و تخت به خاطر فصل پایانی عجولانه و پیشی گرفتن از منبع داستان خود مورد هجوم انتقادات فراوانی قرار گرفت. حال انیمه Attack On Titan در خطر قرار گرفتن موردی مشابه است.

بازی تاج و تخت در بخش اعظم زمان پخش خود به‌عنوان یکی از بهترین محصولات تلویزیون نام‌برده می‌شد و حتی موفق شد گوی سبقت محبوبیت را از کتاب‌های منبع خود به نوشته جورج آر.آر مارتین برُباید.با این‌حال، این مجموعه بالاخره به رمان‌هایی که بر اساس آن ساخته می‌شد رسید و سپس از آن‌ها جلو زد و همین موضوع باعث افت نظر منتقدین نسبت به آن شد.

وقتی‌ که فصل هشتم بازی تاج و تخت پخش شد، هواداران بیش از گذشته دو دسته شده بودند و بااینکه مناظرات تا به امروز ادامه دارد بسیاری از بینندگان هم‌نظرند که بهتر بود سریال چند فصل دیگر ادامه می‌یافت. حتی آنهایی که از فصل آخر بازی تاج و تخت لذت بردند به نظر می‌آید متوجه هستند که آن اپیزودهای پایانی به‌سرعت برای جمع‌کردن داستان جلو می‌رفت و زمان زیادی برای پرداختن به جزئیات و پردازش شخصیت قائل نبود و بسیاری مقصر این مسئله را جلو زدن سریال از کتاب‌ها قلمداد می‌کنند.

اگر بخواهیم سطحی به موضوع نگاه کنیم، بازی تاج و تخت و اتک آن تایتان دنیایی با هم تفاوت دارند اما با نگاهی نزدیک‌تر و دقیق‌تر متوجه می‌شویم که وجه مشترکی میان این دو وجود دارد. هر دو داستان‌هایی گسترده و حماسی با مضمون‌هایی تیره، خشونت زیاد و شخصیت‌های اصلی که ازنظر اخلاقی خاکستری‌اند را به نمایش می‌کشند. اقتباس تلویزیونی اتک آن تایتان مانند بازی تاج و تخت، ازنظر محبوبیت، کاملاً ورای منبع خود رفته و به‌عنوان یکی از بهترین نمونه‌های آن شناخته می‌شود. بااین‌حال به‌تازگی تأیید شد که فصل چهارم اتک آن تایتان که سال آینده پخش می‌شود آخرین فصل آن خواهد بود. با در نظر گرفتن اینکه مانگا نه تنها بسیار جلوتر از انیمه است و اینکه هنوز به اتمام نیز نرسیده است باید گفت که این خبر تا حدی غافلگیرکننده بود.

انیمه attack on titan

مانگای اتک آن تایتان اکنون در آخرین فاز خود قرار دارد اما آرک‌های مانگا اغلب اوقات چندین سال به درازا می‌انجامد و این مجموعه از همتای تلویزیونی خود بسیار جلوتر است. به همین جهت، برای بسیاری از هواداران این سؤال پیش‌آمده که فصل چهارم اتک آن تایتان چطور می‌تواند تمامی محتویات باقی‌مانده را در عین وفاداری به داستان اصلی هاجیمه ایسایاما ارائه کند چراکه بدون در نظر گرفتن فصل‌های آینده در مانگا، در حال حاضر به‌آسانی به‌اندازه یک فصل محتویات وجود دارد که می‌توان آن در قامت فصل جدید انیمه اتک آن تایتان ارائه کرد.

گفته می‌شود که وقتی برای بازی تاج‌وتخت زمان پایانی مشخص شد این مجموعه بدون در نظر گرفتن آن‌که چقدر زمان برای به سرانجام رساندن هر خط داستانی و خط داستانی شخصیتی لازم است خود را شتابان به خط پایان رساند. اکنون همین حس در میان هواداران اتک آن تایتان به وجود آمده است. مانند بازی تاج و تخت، اتک آن تایتان نیز اکنون در معرض خطر رسیدن به منبع خود و جلو زدن از آن قرار دارد. در ماه آوریل سال جاری، ایسایاما مدعی شد که مانگا در عرض دو سال تمام خواهد شد اما فصل 4 برای سال 2020 تأیید شده است به این معنا که احتمال آن وجود دارد که انیمه به مانگا برسد. هرچند برخلاف بازی تاج و تخت، انیمه مجبور نخواهد بود محتویات ارجینال برای خود تهیه کند.

حتی جورج آر.آر مارتین معترف شده است که انتظار داشته بازی تاج و تخت حداقل برای دو فصل دیگر ادامه پیدا کند اما تصمیم اچ بی او مبنی بر پایان بخشیدن به مجموعه در هشت فصل احتمالاً قابل‌درک است. نگه‌داشتن بازیگران اصلی سریال برای دو سال دیگر و باشهرت رو به افزایش امیلیا کلارک و کیت هرینگتون با گذر هر فصل و خود سریال که تولید هر فصل آن هزینه چشمگیری به دنبال دارد کار بسیار دشواری برای اچ بی او به نظر می‌رسد.

انیمه attack on titan

واضح است که اتک آن تایتان با چنین مشکلاتی در حفظ بازیگران خود روبه‌رو نیست بنابراین تصمیم اعلام فصل پایانی به این زودی کمی عجیب به نظر می‌آید. بااین‌حال، انیمیشن باکیفیت بالایی که این مجموعه با آن مترادف شده است هزینه‌بر است و مشکلات کار سنگین و اضافه‌کاری همیشگی کارکنان صنعت انیمیشن ژاپنی که با مدارک و دلایل کافی به اثبات رسیده است احتمالاً یکی از دلایل اتخاذ تصمیم مبنی بر پایان دادن به انیمه اتک آن تایتان بوده است.

در حال حاضر خبری از اینکه آیا فصل چهارم اتک آن تایتان 12 قسمتی مانند فصل دو یا 25 قسمتی مانند فصل یک و یا چیزی مابین این دو خواهد بود منتشرنشده است. حتی با بیشترین قسمت‌های ممکن، اتک آن تایتان محتویات بسیاری برای کار در فصل آخر دارد و زمان‌بندی پیشروی داستان نیازمند دقت فراوان است تا این فصل آخر مانند فصل هشتم بازی تاج و تخت به خاطر پایان‌بندی شتاب‌زده خود موردانتقاد واقع نشود.

منبع: اسکرین رنت

.کپی شد https://vgto.ir/d0

7
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
2 نظرات
5 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
7 نویسندگان دیدگاه
KeytelmaحمیدParmiداریوش آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Parmi
مهمان
Parmi

اگر خیلی تو خاطرات الکی نچرخه میتونه تکمیل خوبی داشته باشه
ممنون از این که انیمه ها رو پیگیری میکنید
لطفا در مورد انیمه ی ناروتو هم یک پست قرار بدید با تشکر

shingeki no kyojin
مهمان
shingeki no kyojin

خطر اسپویل:
.
.
با مرگ ارن در آخرین چپتر کلا همه چیز از نو باید باز تعریف شودویه مقدار کسل کننده میشه که مثلا شخصیت اول مرده باید ببینیم چی میشه فقط خدا کنه تارانتینویی نشه , تازه داشتیم با شخصیت ارن حال میکردیم .

Blest
مهمان
Blest

الا اسپویل کردی ؟ چرا واقعا ؟

داریوش
مهمان
داریوش

شعور هم خوب چیزیه. ادمین محترم لطفاً نظر بالا رو پاک کن. آخه خطر اسپویلی چیزی تازه به دوران رسیده…

حمید
مهمان
حمید

حالم از ایرانیا به هم میخوره . بدبختی حق این جماعته.

telma
مهمان
telma

یکی از مدل های مطالعه کردن مطالعه چشمی هستش که آدم فقط با یک گذر سریع از یک متن میتونه چندین کلمه رو در همون لحظه کوتاه ببینه و تحلیل کنه…اینی که نوشتی خطر اسپویل و با دو تا نقطه وصلش کردی به چیزی که اسپویل کردی عملا بی مصرفه و تا آدم بیاد به خودش بجنبه که متن اسپویل رو نخونه چشم لعنتیش! این کارو میکنه…فقط دو کلمه از متنت کافی بود تا انتظار و شوق یکساله من( و احتمالا خیلی های دیگرو) برای دیدن فصل چهارم بر باد بدی…بهت تبریک میگم !

Key
مهمان
Key

دوستان عصبانی نشید از دست بنده خدا فقط بدونید که اگه داستان دقیقا با مانگا پیش بره اتفاقات خوبی پیش روست و ارن بیدی نیست که با این باده ها بلرزه(البته ارن رو گردباد هم نمیتونه از ریشه دربیاره 😂)

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...