ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

هرآنچه که باید از بازی Company of Heroes 3 بدانید

استودیو Relic قرار است باری دیگر ما را به دوران جنگ جهانی دوم ببرد. پس از گذشت ۹ سال، بالاخره قرار است در سال ۲۰۲۳ بازی Company of Heroes 3 منتشر شود و آن حس ...

امیرحسین وفاراد
نوشته شده توسط امیرحسین وفاراد | ۲۱ مهر ۱۴۰۱ | ۱۵:۰۰

استودیو Relic قرار است باری دیگر ما را به دوران جنگ جهانی دوم ببرد. پس از گذشت ۹ سال، بالاخره قرار است در سال ۲۰۲۳ بازی Company of Heroes 3 منتشر شود و آن حس قدیمی را دوباره ایجاد کند. اما در این بازی چندین ویژگی جدید به چشم می‌خورد که به همان اندازه‌ای که عجیب هستند، هیجان‌انگیز هم هستند. این مجموعه، یکی از قوی‌ترین مجموعه‌های تاریخ بازی‌های استراتژیک Real Time است و حتی زمانی که این بازی‌ها رو به افول بودند، این مجموعه همچنان می‌درخشید. با توجه به خلوت بودن بازار بازی‌های استراتژیک Real Time الان بهترین زمان برای Company of Heroes 3 است.

با انتشار نسخه Pre Alpha این بازی، اطلاعات بسیار خوبی از چیزی که بازی الان هست، و چیزی که بازی قرار است باشد، به دست می‌آید. پس با ویجیاتو همراه باشید تا با هم تمامی مواردی که باید درباره Company of Heroes 3 بدانید را مرور کنیم.

Company of Heroes 3 چه زمانی منتشر می‌شود؟


این بازی قرار است در تاریخ ۲۳ فوریه سال ۲۰۲۳ یا ۴ اسفند ۱۴۰۱ روی استیم منتشر شود. در ابتدا قرار بود که بازی در نوامبر سال ۲۰۲۲ منتشر شود، اما استودیو Relic اعلام کرد که طرفداران بازی ما استانداردهای بالایی دارند و بازی هنوز به سطح استانداردهای آن‌ها نرسیده و هنوز جا برای پیشرفت دارد. در ادامه Relic گفت که از این زمان اضافه استفاده می‌کند تا برخی از باگ‌های بازی را برطرف کند و با توجه به نظر کاربرانی که نسخه Pre Alpha را بازی کردند، بازی را بهبود ببخشند.

قسمت چند نفره بازی چطور است؟


به طور خلاصه، پر سر و صدا و شکوه‌مند! یاد گرفتن روند سریع مبارزه و نبرد بازی، در نگاه اول شاید خیلی سخت به نظر برسد. سیستم چند نفره بازی به قدری شلوغ و گسترده است که کافی‌ست فقط تعداد بازیکنان بیشتر از دو نفر باشد تا یک جنگ تمام عیار را تجربه کنید. در تمامی قسمت‌های نقشه اتفاقی در حال رخ دادن است. از همه جا صدای انفجار به گوش می‌رسد و دود نصف صفحه را در بر می‌گیرد. حتی وقتی که روی یک جبهه هم تمرکز کنید، باز هم نمی‌توانید شلوغی اطرافتان را نادیده بگیرید.

تحلیل و بررسی تمامی اتفاقات میدان جنگ در اینجا کار ساده‌ای نیست. در یک گوشه دو تانک در حال دوئل هستند، در حالی که فقط در چندین متری آن‌ها پیاده‌نظام‌ها توسط یک توپ، بمباران می‌شوند. حتی اگر به تمامی این‌ها هم توجه کنید و روی آن‌ها تمرکز کنید، قطعا نیرو‌های چترباز که از آسمان می‌آیند یا ساختمانی که در حال نابودی است را نخواهید دید. تمامی این صحنه‌های شکوهمند بسیار ترسناک است و البته کمی هم گیج‌کننده.

از آن‌جایی که در قسمت چند نفره نمی‌توانید بازی را متوقف کنید باید همیشه روی نبرد تمرکز کنید. تمامی افرادتان به دستوراتتان نیاز دارند و شما هم فرصت بسیار کوتاهی دارید تا یک نقشه خوب بکشید و بر دشمنانتان غلبه کنید. پس اگر خواستید این قست را امتحان کنید، مطمئن شوید که قسمت تک نفره بازی را به خوبی آموخته‌اید و برای قسمت چند نفره آماده‌اید.

بازی Company of Heroes 3 در کدام جبهه اتفاق می‌افتد؟


پس از شبیه‌سازی جبهه شرقی و جبهه غربی جنگ جهانی دوم، الان وقت آن است که این مجموعه به سراغ نبردهای مدیترانه برود. محوریت داستانی بازی بیشتر در مورد کشور ایتالیا و شمال آفریقا است. شما در این مناطق باید برای فتح قسمت‌های مختلف نقشه مبارزه کنید و سعی کنید که از آن‌ها جان سالم به در ببرید.

ما فعلا فقط ایتالیا را دیده‌ایم و تازه همین نقشه ایتالیا هم به تنهایی خیلی بزرگ است. ماموریتی که در نسخه ابتدایی بود، نبرد Monte Cassino و روند پیشرفت متفقین از جنوب ایتالیا به سمت رم را نشان می‌داد. فکر نکنید که چنین چیزی خیلی کوتاه و خسته کننده است. دقیقا برعکس آن. در طول این مسیر به قدری ماموریت جانبی و فتح و فتوحات وجود دارد که تمام کردنشان حدودا ۱۱ ساعت زمان می‌برد.

نبردهای شمال آفریقا متاسفانه مثل خود ایتالیا نیستند. این نبردها دقیقا چیزی هستند که از یک بازی استراتژیک مثل Company of Heroes انتظار دارید. روند داستانی این ماموریت‌ها به شدت خطی‌اند و پستی بلندی خاصی هم در آن‌ها وجود ندارد. البته اشتباه هم نکنید. در طول این ماموریت‌ها شما فقط در کشور ایتالیا بازی خواهید کرد، نه به عنوان ایتالیا.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید؛ انتخاب کشور ایتالیا به عنوان کشور اصلی روند داستانی، توسط یک گروه از طرفداران همین مجموعه انجام شد. این نشان می‌دهد که استودیو Relic چقدر به حرف هوادارانش اهمیت می‌دهد.

چه کشورهایی در بازی قابل انتخاب خواهند بود؟


شما می‌توانید به عنوان آلمان، بریتانیا و ایالات متحده بازی کنید، اما در طول ماموریت‌های اصلی بازی فقط متفقین قابل بازی هستند. خیلی مهم است که بدانید وقتی می‌گویم متفقین منظورم فقط یک کشور نیست. شما می‌توانید به عنوان کل تیم متفقین بازی کنید. همکاری و یکپارچگی بین متفقین یکی از مهم‌ترین قسمت‌های داستان بازی است. برای همین حتما باید حواستان به نیاز‌های فرمانده‌هایتان باشد. قسمت دیگر جالب این ماموریت‌ها وجود نیرو‌های پارتیزان ایتالیایی است که به کمکتان می‌آیند.

این پارتیزان‌ها مثل سربازهای عادی نیستند که بتوانید کنترلشان کنید. پارتیزان‌ها به شما کمک می‌کنند تا در میدان نبرد تله بگذارید و یا برایتان جاسوسی کنند و اطلاعات دشمن را برایتان بیاورند. برای استفاده از کمک پارتیزان‌ها، ابتدا باید آن‌ها را نجات دهید تا بتوانید ازشان درخواست کمک کنید. با توجه به کمکی که در طول بازی بهتان می‌کنند، آزاد کردنشان واقعا یک تصمیم هوشمندانه است.

روند ماموریت‌های Company of Heroes 3 چگونه است؟


ماموریت‌های این بازی نوبتی هستند و بیشتر به بازی‌های Total War شباهت دارند. شما در یک نقشه بزرگ تعدادی نیرو دارید و از آن‌ها به هر نحوی که دلتان بخواهد می‌توانید استفاده کنید. صرفا یک تعداد وظیفه برایتان از طرف بازی تعیین می‌شود که باید انجام دهید وگرنه به جز آن در دنیای بازی کاملا آزاد هستید.

استودیو Relic یک سیستمی طراحی کرده که در آن شما می‌توانید در همین نقشه بزرگ و نوبتی هم از نیروهایتان استفاده کنید. به طور مثال می‌توانید قبل از شروع جنگ Real Time با توپ‌هایتان دشمنان را بمباران کنید. این کار باعث می‌شود که یا به طور کامل تمامی نیروهای دشمن کشته شوند و یا حداقل به شدت ضعیف شوند و خودتان در نبرد رو در رو نابودشان کنید. البته فقط همین نیست. بمب گذاشتن، برداشتن مین، جاسوسی و ساخت سنگر هم جزو کارهایی هستند که می‌توانید در این مدت انجام دهید.

هرچقدر زمین‌های بیشتری فتح کنید، منابع بیشتری هم برای ارتقا سربازهایتان دریافت می‎‌کنید. حواستان باشد وقتی که مناطق زیادی را کنترل می‌کنید، رساندن غذا و تجهیزات به سربازانتان در آن سر نقشه خیلی سخت‌تر می‌شود. نباید بگذارید که دشمن خطوط تدارکاتی شما را نابود کند؛ چون در این صورت نیروهایتان آسیب جدی می‌بینند.

با ساخت فرودگاه می‌توانید هواپیما بسازید و به کمک آن‌ها دشمن را بمباران کنید، جاسوسی کنید و یا تعدادی از سربازهایتان را به پشت خطوط دشمن بفرستید و از هر دو طرف بهشان حمله کنید. از طرف دیگر کشتی‌ها می‌تواند در امنیت کامل و از کناره ساحل دشمن را بمباران کنند و تعداد خیلی بیشتر سرباز را با سرعت زیادی جابجا کنند. تمامی این‌ها در ماموریت‌های بازی وجود دارند و به هر نحوی که دلتان بخواهد می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

نبردهای بازی به چه شکلی است؟


تا به اینجای کار به این موضوع اشاره شد که نبردهای درون بازی چقدر به اتفاق‌های درون نقشه وابسته است. حالا خود این نبردهای Real Time هم دچار تغییرات بسیار زیادی نسبت به نسخه قبلی شده‌اند.

مهم‌ترین این تغییرات قابلیت متوقف کردن بازی است. شما می‌توانید با متوقف کردن بازی تعدادی دستور پیچیده به نیروهایتان بدهید و پس از شروع دوباره بازی ببینید که به نحو احسن این دستورات را اجرا می‌کنند. استودیو Relic امیدوار است که به این شکل بتواند به بازیکنان کمک کند تا ویژگی‌های بازی را بهتر متوجه شوند.

سیستم تخریب‌پذیری محیط یکی از امضا‌های مجموعه Company of Heroes بود و هست؛ حالا قرار است در این بازی، این مکانیک جذاب‌تر شود. ساختمان‌ها به صورت تکه تکه نابود می‌شوند، زمین کم کم تخریب می‌شود و حتی ماشین‌ها هم به چند شکل مختلف نابود می‌شوند. در پایان نبرد وقتی که به زمین نگاه کنید، به سادگی می‌توانید شدت و بزرگی نبردی که تا همین چند لحظه پیش درونش بودید را ببینید.

یک کار دیگر هم که می‌توان با ساختمان‌ها انجام داد، تسخیر کردنش است. می‌توانید به پیاده‌نظام‌هایتان دستور دهید که یک ساختمانی که درونش نیرو‌های دشمن سنگر گرفته‌اند را تسخیر کنند. سربازهایتان در ابتدا یک نارنجک به داخل ساختمان می‌اندازند و سپس وارد می‌شوند و هرکسی که ببینند را می‌کشند. البته ممکنه است تعدادی از کسانی که درون ساختمان قایم شده بودند، فرار کنند. حالا اگر نیرو‌های مهندس خوبی داشته باشید، می‌توانید قبل از ورود به ساختمان تمامی دشمن‌های داخل را به آتش بکشید.

فرق بین Company و Detachment چیست؟


نیروهایی تحت عنوان Company قسمت اصلی بازی هستند. این نیروها ممکن است یگان هوایی ایالات متحده باشند، یا به طور مثال یگان توپ هندوستان. هر کدام از این نیروها ویژگی و توانایی خود را دارند و شما می‌توانید آن‌ها را ارتقا دهید. به طور مثال نیروی هوایی می‌تواند از آسمان برایتان سرباز جدید اعزام کند. این گروه از سربازها نیروی اصلی جنگی شما را تشکیل می‌دهند.

مشابه نیرو‌های Company، سربازهایی هم هستند به نام Detachment که کارشان کمک‌های غیرمستقیم است. این سربازها با شما وارد نبرد Real Time نمی‌شوند و صرفا بیرون از نبرد کارشان را انجام می‌دهند. با این حال اگر یکی از این افراد را به سربازهای عادی بچسبانید، در نبردهای Real Time به آن سربازها کمک می‌کنند. به طور مثال اگر یگان امداد را به یک Company بچسبانید و سپس وارد نبرد شوید؛ در طول نبرد یک ماشین امداد وجود دارد که سلامتی افراد نزدیکش را افزایش می‌دهد.

فرمانده‌ها در Company of Heroes 3 چه کاری انجام می‌دهند؟


این فرمانده‌ها در حقیقت یک جور مشاور هستند. در طول ماموریت‌های داخل ایتالیا، نماینده‌هایی از بریتانیا، ایالات متحده و پارتیزان‌هایی ایتالیایی به شما کمک خواهند کرد. این افراد یا بهتر است بگویم نماینده‌ها گاهی اوقات پیدایشان می‌شود و بهتان پیشنهاد می‌کنند که از یک مسیر دیگر بروید و یا یک هدفهای کوچکی را برایتان تعیین می‌کنند. در حقیقت این فرمانده‌ها هستند که اختلافات بین متفقین را در بازی به شما نشان می‌دهند؛ به این صورت که هر کدام از این افراد نظر شخصی خود را برای نحوه پیروزی دارند و سعی می‌کنند که شما را قانع کنند تا از روش آن‌ها پیروی کنید. فرمانده آمریکایی شاید به شما بگویید که اول یک منطقه را بمباران کنید و سپس وارد شوید؛ اما فرمانده پارتیزان‌ها می‌گوید که هنوز شهروندان بی‌گناه در آن منطقه هستند و بهتر است که از یک روش آرام‌تر استفاده کنید.

خوشحال کردن این فرمانده‌ها هر کدام یک منفعت خاص دارد و به شما اجازه می‌دهد که از یک سری قابلیت‌های ویژه استفاده کنید. یک سری از تصمیمات شما قطعا این فرمانده‌ها را ناراحت خواهد کرد ولی خب امکان راضی نگه داشتن همه آن‌ها وجود دارد. اگر بتوانید به گونه‌ای جنگ را مدیریت کنید که همه راضی باشند، به یک سری ویژگی خاص خیلی خوب دست پیدا خواهید کرد. پس اگر خواستید بازی کنید، حتما حواستان به این موضوع باشد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Rich villager
  Rich villager | ۲۱ مهر ۱۴۰۱

  من نسخه دوم بازی رو داشتم شاهکار بود

  • iliya007
   iliya007 | ۲۱ مهر ۱۴۰۱

   حلالت باشه (بدون شوخی?)

مطالب پیشنهادی