۲۲ نکته که باید درباره بخش مولتی‌پلیر کال آو دیوتی مدرن وارفر بدانید

حالت‌های سلاح، پیشرفت، عینک‌ دید در شب و باقی موارد

۱

کال آو دیوتی: مدرن وارفر به زودی عرضه می‌شود و وبسایت پلی‌استیشن این شانس را داشته که به تجربه بازی بپردازد. ادامه مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری درباره بخش چندنفره بازی که قرار است ۳ آبان عرضه شود بدست آورید.

با قابلیت کراس‌پلی می‌توانید در برابر بازیکنان پلی‌ استیشن 4، کامپیوترهای شخصی و اکس باکس وان بازی کنید

اینفینیتی وارد تایید کرده است که برای اولین بار در این سری، کال آو دیوتی: مدرن وارفر از قابلیت کراس‌پلی بین کامپیوترهای شخصی و کنسول‌ها پشتیبانی می‌کند. استودیو چطور قرار است کاربرانِ با کیبورد و ماوس را با کاربرانِ با کنترلر به تعادل برساند؟ جو سکات (Joe Cecot)، کارگردان طراحی بازی می‌گوید: «یکی از راه‌ها این است که قرار است بر اساس لوازم جانبی بازیکنان با هم جفت شوند. همچنین از لوازم جانبی مختلفی پشتیبانی می‌کنیم، پس اگر بخواهید کیبورد و ماوس را به پلی استیشن 4 خود متصل کنید، می‌توانید این کار را بکنید.»

سیزن‌پسی در کار نیست

در عوض بعد از انتشار بازی، محتوا و نقشه‌های رایگان قابل دانلود عرضه خواهد شد. سکات ادامه می‌دهد: «هنوز بازی منتشر نشده، برای همین کمی زود است که درباره محتویات پس از انتشار صحبت کنیم، ولی می‌توانیم بگوییم توزیع منظمی از محتوا خواهد بود. ما برنامه کاملی برای پس از عرضه داریم چون می‌خواهیم بازیکنان را جذب کنیم و آن‌ها را برای مدتی طولانی در بازی نگه داریم.»

شخصی‌سازی سلاح‌ها گسترده است

کال آو دیوتی: مدرن وارفر

بیشتر بازی‌های کال آو دیوتی به شما اجازه تعویض بین حالات انگشت‌شماری از اسلحه‌ را می‌دهد. اما شخصی‌سازی اسلحه در اسلحه‌خانه مدرن وارفر وسیع است و برای هر اسلحه بین ۳۰ تا ۶۰ حالت در دسترس است. این قسمت خیلی گسترده است، تا جایی که نیاز به بخشی جدا به نام «اسلحه‌خانه» (Gunsmith) بوده.

پیشرفت و گیم‌پلی در ۳ حالت بازی به صورت یکپارچه است

وقتی سلاحی را در بخش مولتی پلیر آزاد می‌کنید، می‌توانید از آن در بخش دونفره هم استفاده کنید و برعکس. طی تجربه بخش تک‌نفره، برای بخش چندنفره نیز سلاح آزاد می‌شود و سلاح‌ها بین هر سه حالت، احساسی یکپارچه و یکسان خواهند داشت.

عینک‌های دید در شب متفاوت هستند…

کال آو دیوتی: مدرن وارفر

در بیشتر بازی‌ها، عینک‌های دید در شب صفحه را با رنگ سبز روشن و تهدیدات را برجسته می‌کنند. در کال آو دیوتی: مدرن وارفر اینطور نیست. عینک دید در شب را در نقشه‌های تاریک بزنید تا بازی را به میدان جنگی متفاوت تبدیل کنید که در آن قوانین معمول اعمال نمی‌شود. در نقشه‌هایی که از عینک دید در شب پشتیبانی می‌کنند، هر بازیکن با نگه داشتن دکمه پایین d-pad می‌تواند آن را فعال کند.

و لیزرها هم دیده می‌شوند…

زمانی که در نقشه‌ای هستید که با عینک دید در شب سازگار است‌ و با سلاحی که به لیزر مجهز است نشانه‌گیری می‌کنید، باید مراقب باشید. دشمنانی که عینک دید در شب به چشم دارند به راحتی موقعیت شما را شناسایی می‌کنند.

در نبردهای ۲به۲ غوغا به پا می‌شود

کال آو دیوتی: مدرن وارفر

این حالت بازی ممکن است طرفداران بسیار زیادی پیدا کند. رقابت در نقشه‌های کوچک جریان دارد و هر چهار بازیکن، سلاح یکسانی را به صورت تصادفی در اختیار می‌گیرند تا تعادل برقرار شود. نتیجه، دعوای موش و گربه‌ای می‌شود که هیجان بسیار زیادی دارد و سرعتی مشابه به بازی‌های مبارزه‌ای می‌یابد.

سه اندازه برای نقشه‌ها وجود دارد

«نقشه‌های تند و تیز – Flash Maps» برای نبردهای نزدیک ۲به۲ طراحی شده‌اند، در حالی که «نقشه‌های تاکتیکال – Tactical Maps» از حالت سنتی‌تر ۶به۶ و ۱۰به۱۰ پشتیبانی می‌کنند. «نقشه‌های نبرد – Battle Maps» برای بزرگ‌ترین مقیاس هستند. ما حالت ۲۰به۲۰ را تجربه کردیم ولی تیم سازنده می‌گوید که بالای ۱۰۰ بازیکن را پشتیبانی می‌کند.

بخش چندنفره از سبک‌های بازی کردن متنوعی پشتیبانی می‌کند

از پشتیبانی تیمی تا کشتن و دویدن، تک‌تیراندازی، کمپ کردن و دیگر حالت‌ها، اینفینیتی وارد به دنبال بیشتر کردن تعداد سبک‌های بازی در مدرن وارفر است. بخشی از این مسئله مدیون تعداد خیلی زیاد سلاح‌ها است.

گشت‌وگذار و نقشه متنوع‌تر و روان‌تر است

احتمالا بیشتر از هر نسخه‌ای در سری کال آو دیوتی، مدرن وارفر انتخاب‌های تاکتیکی به بازیکنان می‌دهد. این موضوع در طرح‌بندی نقشه جدید نیز منعکس شده است که شامل فرصت‌های بیشتری برای عبور از مسیرهای مخفی و درهای پشتی است تا حریفان را غافلگیر کنید. اگر نقشه‌های کال آو دیوتی قبلی مانند مسیر مسابقه اتومبیل‌رانی بود، کال آو دیوتی مدرن وارفر بیشتر شبیه ترن هوایی است.

اپراتورها صرفا تزئینی هستند

کال آو دیوتی: مدرن وارفر

می‌توانید اپراتورهایی با ظاهر باحال انتخاب کنید ولی تاثیرشان فقط ظاهری است.

نقشه بازی از Deathmatchهای کلاسیک الهام گرفته است

اینفینیتی وارد هنگام توسعه کال آو دیوتی: مدرن وارفر از بازی‌های Deathmatch کلاسیک الهام گرفته است. «موقعیت‌های قدرت» بیشتر مانند برج‌ها و دیگر نقاط مرتفع، در سراسر نقشه پراکنده شده‌اند. این مسئله باعث می‌شود به سمت این موقعیت‌ها حرکت کنید و تمام این ماجرا منجر به نبردهایی جالب‌تر و متنوع‌تر می‌شود که در همه‌جای نقشه جریان دارند.

از موتور جدیدی  استفاده شده

بازی از نظر ظاهری عالی است، عظیم است، نقشه‌هایی با ظاهری واقع‌گرایانه همراه با جلوه‌های خاص و چشم‌نواز مانند دود و مه دارد که بعد از تیراندازی ایجاد می‌شوند.

منتظر کولاک کردن حالت واقع‌گرایانه باشید

این حالت جدید تقریبا تمام المان‌های HUD روی صفحه را حذف می‌کند، حتی مگسک و اعلان کشتار را. شاید این حالت را همه نپسندند ولی ما آن‌ را در نقشه‌ای تاریک و با عینک دید در شب امتحان کردیم و نتیجه عالی بود.

حالت «Mounting» باعث ایجاد کاوری محدود برای بازیکنان می‌شود

کال آو دیوتی: مدرن وارفر

زمانی که نزدیک کنج و یا بالای لبه‌ای ایستاده‌اید، روی صفحه علامت فشردن کلید R3 نشان داده می‌شود که اجازه می‌دهد مقداری دولا شوید و میزان در دید بودن خود را کاهش دهید. زمانی که در کنج سنگر می‌گیرید، می‌توانید یک جهت را نگه دارید تا مقداری از سنگر خارج شوید و هدف‌های جدید را از مکانی نسبتا امن نشانه‌گیری کنید.

درها از چیزی که فکر می‌کنید جذاب‌تر هستند

اینفینیتی وارد زمان زیادی را صرف جذاب‌تر کردن درها کرده است. می‌توانید آن‌ها را به روش‌های گوناگونی باز کنید: به سمت‌شان بدوید یا سر بخورید، به آرامی آن‌ها را باز کنید و یا با مواد منفجره آن‌ها را بترکانید. هر کدام از این راه‌ها مزایای تاکتیکی خود را دارد. همچنین می‌توانید از آن‌ها به عنوان نشانه‌های صوتی برای ردیابی حرکت دشمنان استفاده کنید.

«دویدن تاکتیکی» افزایش سرعت کوتاهی ارائه می‌کند

این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا سریع‌تر روی زمین سنگر بگیرید اما تاخیر بیشتر برای هدف‌گیری را به همراه دارد. با دوبار کلیک کردن L3 آن را فعال کنید. در ضمن مدت این نوع دویدن نامحدود نیست.

طراحی صدا فراتر از انتظار است

با استفاده از تکنیک‌های پردازش صدای جدید و پیچیده‌ای که برای من ناشناخته است، مدرن وارفر تاکید زیادی را روی صدایی همه‌جانبه دارد. صدای شکلیک سلاح‌ها طنین واقع‌گرایانه‌ای دارد و دیگر موارد نیز به همین شکل شبیه‌سازی شده‌اند.

کیل استریک‌ها بازگشته‌اند

کال آو دیوتی: مدرن وارفر

نیازی به توضیح بیشتر است؟

تجهیز بیش از اندازه‌ سلاح‌ها باعث کندتر شدن نشانه‌گیری می‌شود

هر اسلحه تا پنج افزونه را پشتیبانی می‌کند در نتیجه شاید وسوسه شوید که اسلحه M4 خود را تا آخرین حد تجهیز کنید و به جنگ بروید اما این کار باعث کاهش سرعت‌تان می‌شود. به علت وزن زیاد و اضافه‌بار به میزان زیادی سرعت نشانه‌گیری و حتی گاهی سرعت دویدن‌تان کاهش می‌یابد، در نتیجه از حریف‌های سریع‌تان جا می‌مانید. هوشمند عمل کنید و فقط چیزهایی که نیاز دارید را نگه دارید.

نسخه بتا عظیم خواهد بود

به معنای واقعی کلمه.

نمایش بازی به صورت هم‌زمان بود

بله واقعا هم‌زمان بود. ما بررسی کردیم.

نظر شما درباره این تغییرات و ویژگی‌های بازی جدید کال‌ آو دیوتی چیست؟ آیا این نسخه را خریداری خواهید کرد؟

منبع: م

.کپی شد https://vgto.ir/ms

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
رضا آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
رضا
مهمان
رضا

کو سیستم که بازی کنیم؟

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...