معرفی بازی موبایلی سایه هیچ؛ روایتی دراماتیک از رابطه‌ای شکست‌خورده

معرفی بازی موبایلی سایه هیچ؛ روایتی دراماتیک از رابطه‌ای شکست‌خورده

تجربه یک اثر هنری در کالبد یک بازی ایرانی

۳ هفته پیش ۴ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه اکشن – معمایی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی اندرویدی سایه هیچ همراه ویجیاتو باشید.

پیش از آن‌که به سراغ مطلب‌مان برویم؛ اجازه دهید که درباره تاریخچه بازی‌های ویدیویی با یکدیگر صحبت کنیم. راستش را بخواهید، داستان این سبک از بازی‌ها به سال‌ها پیش باز می‌گردد. در اوایل دهه ۹۰ میلادی و با افزایش محبوبیت دستگاه‌های آرکید، بسیاری از توسعه دهندگان و طرفداران بازی‌های ویدیویی؛ روی این سبک از بازی‌ها حساب ویژه‌ای باز کردند. درست در همین دوران بود که بازی‌های ویدیویی وارد نسلی جدید شدند. دستگاه‌های آرکید شاید برای شروع خوب بنظر می‌رسیدند، منتهی گیمرها همیشه به دنبال چیزی بهتر و جذاب‌تر بودند و همین موضوع باعث به وجود آمدن کنسول‌های خانگی و بعدها پلتفرم‌های قابل حمل و همچنین گوشی‌های هوشمند شد و باید گفت که صنعت ویدیوگیمینگ برای تبدیل شدن به آن‌چیزی که از آن انتظار می‌رفت، مسیری پر فراز و نشیب را پشت سرگذاشته است.

خوشبختانه خبر خوب این است که امروزه دیگر بازی‌های ویدیویی در ایران نیز بسیار پرطرفداراند. از طرفی نیز؛ فرقی ندارد که پی‌سی پلیر هستید، یا طرفدار بازی‌های کنسولی؛ عناوین ویدیویی همیشه چیز دوست داشتنی را برای ارائه کردن پیش‌رویتان قرار خواهند داد و به طرز باورنکردنی دوست داشتنی هستند. منتهی این تمام ماجرا نیست و ما در دنیای بازی‌های ویدیویی؛ پلتفرمی به نام پلتفرم موبایل را داریم که بارها پتانسیل‌هایش را ثابت کرده است و حتی نیز باعث شده تا بسیاری از توسعه دهندگان ایرانی به سراغ این پلتفرم بروند تا بخواهند خودشان را نشان دهند.

مطلب پیشنهادی:با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شویدبازی Mortal Kombat X را این‌بار روی موبایل تجربه کنید با نسخه موبایلی بازی Mortal Kombat آشنا شوید

همچنین از طرفی نیز باید اعتراف کرد که بازی‌های موبایلی در طی چندسال اخیر به طرز فوق‌العاده‌ای پیشرفت کرده‌اند و امروزه دیگر دیدن یک بازی باکیفیت آن‌هم روی پلتفرم موبایل ابدا جای تعجبی ندارد. بنابراین شاید وقت آن رسیده باشد که ما نیز از چارچوب‌هایمان فاصله بگیریم و سری به دنیایی بزنیم که حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. بنابراین اگر شما نیز موبایل گیمر هستید تا به دنیای بازی‌های موبایلی علاقه‌مندید، همراهمان باشید تا یکی از بهترین بازی‌های ایرانی پلتفرم موبایل را به شما معرفی کنیم که می‌توان انتظارات بسیار بالایی از آن داشت.

بازی‌سازهای موبایلی درست در طی یک دهه اخیر موفق شدند تا عملکرد بسیار خوبی را از خودشان به نمایش بگذارند. امروزه بازی‌های موبایلی بسیاری هستند که توان رقابت با بازی‌های بزرگ را دارند و گاهی نیز در این بین؛ ما شاهد حضور عناوینی موبایلی از سوی سازندگان ایرانی هستیم. خوشبختانه بازار بازی‌های موبایلی ایرانی نسبت به دیگر پلتفرم‌ها از پتانسیل‌های بالایی برخوردار است و اگر کمی حوصله به خرج بدهید، در دل این بازار پرهیاهو عناوینی را پیدا خواهید کرد که بسیار هیجان‌انگیز‌اند. خوشبختانه در همین بین نیز بازی سایه هیچ جزو یکی از بهترین عناوین ایرانی است که توسط استودیوی طاووس برای پلتفرم موبایل منتشر شده و حتی در بازارهای جهانی نیز؛ عملکرد خوبی را از خودش به‌جا گذاشته است.

بازی موبایلی سایه هیچ یک عنوان درام – تعاملی با المان‌های اکشن است که در سال ۱۳۹۹ توسط استودیوی مستقل به نام طاووس به صورت انحصاری برای کاربران اندرویدی منتشر شد. سایه هیچ موفق شد تا در جشنواره‌ی بین‌المللی IMGA عنوان بهترین بازی سال پلتفرم موبایل را از آن خود کند و از سوی منتقدان نیز بسیار مورد توجه قرار گرفت. سایه هیچ از سوی کاربران کافه بازار موفق به دریافت ۴ از ۵ شده و همچنین نیز تاکنون بیش از ۲۰ هزار بار از سوی کاربران این پلتفرم دانلوده شده است که عددی فوق‌العاده برای یک بازی موبایلی به شمار می‌رود.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار استحواستان را جمع کنید، شما تنها کسی نیستید که اینجا گیر افتاده معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار است

چیزی‌که درباره بازی موبایلی سایه هیچ بسیار حائز اهمیت است، داستانی خلاقانه آن است. سایه هیچ روایتی ۴۵ دقیقه‌ای از اتفاقاتی است که هرکدام از ما می‌توانیم آن‌ها را تجربه کنیم. سایه هیچ در بخش داستانی خودش شاید بهترین نباشد، اما به شخصه باور دارم که تیم سازنده این بازی؛ داستانی جذاب را از دنیای روزمره‌مان به تصویر کشیده‌اند. جایی که احساسات، حرف اول و آخر را می‌زنند و شما با افرادی سر و کار خواهید داشت، که در گذشته تصمیمات اشتباهی گرفته‌اند و اکنون؛ دیگر شبیه کسی که پیش‌تر بودند، نیستند. درواقع خط داستانی بازی سایه هیچ دوست ندارد که کسل‌کننده باشد، بلکه همه‌چیز درست مانند یک کتاب رمان شاهکار؛ در جای خودش قرار گرفته است و همچنین شما با پیش‌روی در دنیای این بازی؛ در داستان بازی فرو خواهید رفت.

هرچقدر که در دنیای بازی سایه هیچ فرو می‌روید، درست به همان اندازه بیشتر متوجه اتفافات بازی خواهید شد. سایه هیچ درست در همان ابتدای کار از شما می‌خواهد که از میان ۳ شخصیت موجود در بازی به نام شکیبا، وحید و پویا یکی را برای بازی انتخاب کنید. هرشخصیت بک‌استوری خاص خودش را دارد و با انتخاب هرکدام از آن‌ها؛ بازی از دیدن و زبان آن شخصیت روایت خواهد شد. این اتفاق به نوعی گیم‌پلی کوتاه بازی را قابل درک‌تر کرده، زیراکه شما می‌توانید ۳ بار سایه هیچ تجربه کنید و در هر کدام از تجربه‌هایتان؛ روایت‌گر خط داستانی متفاوتی باشید. سایه هیچ از همان ابتدای کار پازل‌ها و معماهای ساده‌ای را پیش رویتان قرار می‌دهد که عموما می‌توانید با انجام آن‌ها در بخش داستانی بازی پیش‌روی کنید.

یکی از نقاط قوت بازی سایه هیچ؛ این است که این بازی به صورت کاملا آفلاین منتشر شده است. درست پس از انجام اولین مراحل بازی؛ متوجه خواهید شد که سایه هیچ حتی پای المان‌های نقش آفرینی را نیز به دنیای گیم‌پلی خودش باز کرده و این بازی فارغ از شخصیتی که با آن بازی را شروع کرده‌اید، از شما می‌خواهد در حین گیم‌پلی بازی تصمیمات مهمی بگیرید. منتهی باید توجه داشته باشید که تصمیمات شما می‌توانند خط داستانی بازی را کاملا تغییر دهند و بر پایان‌بندی بازی نیز تاثیر مستقیمی دارند.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شویدداستان اتزیو آئودیتوره و رفقا با بازی موبایلی Assassin’s Creed Rebellion تبدیل به یک اساسین واقعی شوید

از طرفی عمده کاری که شما در سایه هیچ هیچ باید انجام دهید، کلیک کردن روی صفحه نمایشگر است. المان‌های اشاره و کلیک بازی سایه هیچ به خوبی طراحی شده‌اند و گیم‌پلی مینیمال این بازی نیز کمک بسزایی برای جذاب‌تر شدن سایه هیچ کرده‌ است. دیالوگ‌های بازی صامت هستند و برای همین؛ سایه هیچ به شما اجازه می‌دهد که نه‌تنها از گیم‌پلی این بازی موبایلی لذت ببرید، بلکه مهمان یکی از زیباترین موسیقی‌متن‌هایی شوید که تاکنون ساخته شده است.

همچنین اگر شما طرفدار بازی‌های مینیمال باشید، این بازی ایرانی در بخش گرافیک بسیار شما را شگفت‌زده خواهد کرد. سایه هیچ تمام پتانسیل‌های لازم را برای تبدیل شدن به یک بازی خوب را دارد و باید به تیم سازنده این بازی در طراحی چنین گرافیک دوست داشتنی تبریک گفت. همچنین یکی دیگر از چیزهایی که درباره سایه هیچ حائز اهمیت است، موسیقی‌متن و صداگذاری فوق‌العاده بازی هستند. راستش را بخواهید به شخصه ابدا از یک بازی موبایلی انتظار نداشتم که موسیقی زیبایی به این اندازه داشته باشد، اما سایه هیچ بدون هیچ اغراقی به من ثابت کرد که برای جذاب بودن؛ ابدا نیازی به ریخت و پاش‌های اضافی نیست.

سایه هیچ

پیشنهاد می‌شه!

شاید وقت آن رسیده باشد که گاردمان را نسبت به بازی‌های ایرانی کنار بگذاریم و فرصتی به توسعه دهندگانی دهیم که رویاهای بزرگی در سر دارند. بازی سایه هیچ مصداقی عالی برای یک بازی جذاب موبایلی است که در سال ۱۳۹۹ توسط استودیوی طاووس برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است. سایه هیچ نه‌تنها یک بازی خوب برای پلتفرم موبایل است، بلکه اثری هنری نیز محسوب می‌شود.

سایه هیچ
سایه هیچ
  • سازنده استودیو طاووس
  • سیستم عامل اندروید
  • ژانراشاره و کلیکاکشن-نقش‌آفرینیدرام تعاملی
  • حجم57 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/k24
نظرات (۲)
4 8 امتیازها
امتیاز مطلب
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
QWJack

لطفا اگر می تونید
نقد بازی life gallery رو هم بنویسید
لایف گالری یه بازی هست که هیچوقت داستانش رو نفهمیدم
خوشحال میشم درباره این بازی هم بحث کنید

MASGamer

این بازی خداس!!!

2
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x