ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

اخبار و مقالات

۹ روش احمقانه برای مردن در بازی‌های ویدیویی

اگر بازی‌هایی مثل Animal Crossing یا Stardew Valley را کنار بگذاریم، مرگ در بازی‌های ویدویی اتفاقی عادی است. تکه تکه شدن توسط هیولاها و انفجارهای متعدد دیگر خاص و متفاوت نیستند و در بازی‌ها کاملا ...

امیرحسین وفاراد
نوشته شده توسط امیرحسین وفاراد | ۲۲ دی ۱۴۰۱ | ۱۵:۱۰

اگر بازی‌هایی مثل Animal Crossing یا Stardew Valley را کنار بگذاریم، مرگ در بازی‌های ویدویی اتفاقی عادی است. تکه تکه شدن توسط هیولاها و انفجارهای متعدد دیگر خاص و متفاوت نیستند و در بازی‌ها کاملا عادی شده‌اند. در کنار این اتفاقات، مرگ‌هایی هم هستند که خیلی عادی و منطقی نیستند. این روش‌های مرگ، آن‌هایی هستند که ما را عصبی می‌کنند و یا می‌خندانند. قطعا شما هم تا به امروز حداقل یک روش احمقانه برای مردن در یک بازی را تجربه کرده‌اید. روش‌هایی که خیلی هم به آن افتخار نمی‌کنید.

با ویجیاتو همراه شوید تا با هم یک لیستی از چندین روش احمقانه برای مردن را ببینیم. نیازی هم به خجالت نیست، این اتفاقات برای تمامی ما می‌افتد.

مرگ توسط هم‌تیمی


شلیک هم‌تیمی یک روش احمقانه برای مردن است

اکثر گیمرها عاشق بازی کردن با بهترین دوست‌هایشان هستند. همه ما دوست داریم که با رفیق‌هایمان از دست هیولاها فرار کنیم و پازل‌ها و معما‌های گوناگونی را حل کنیم. به هر حال از قدیم گفتند که یک دست صدا ندارد. اما لزوما همیشه هم اینطور نیست. مخصوصا زمانی که لوله یک تفنگ سر شما را هدف گرفته است؛ و آن تفنگ هم در دست دوستتان است.

بله درست است که این تیرهای خودی معمولا اتفاقی هستند، اما با این وجود آرمش هر کسی را به شدت به هم می‌زنند. برای همین هم سعی کنید که هیچ کسی از هم‌تیمی‌هایتان را نزنید، واقعا پایان خوشی ندارد. شاید ازتان تشکر نکنند، ولی حداقل سرتان فریاد هم نمی‌کشند.

مردن با نارنجک خودتان


نارنجک خودی یک روش احمقانه برای مردن است

با قاطعیت می‌توان گفت که این نحوه مرگ حتی از مورد قبلی هم بدتر است. دلیلش هم خیلی ساده‌ است، این شما هستید که خودتان را می‌کشید. بعضی بازی‌ها مثل Uncharted با یک خط خمیده به شما نشان می‌دهند که نارنجکی که می‌اندازید به کجا خواهد رفت. بازی‌هایی هم هستند مثل Borderlands که چنین کاری نمی‌کنند و باید صرفا مسیر نارنجک را حدس بزنید.

گاهی اوقات این حدس‌ها خیلی هم دقیق نیستند، و گاهی اوقات اصلا دقیق نیستند و اشتباهتان به معنا واقعی کلمه در صورتتان منفجر می‌شود. این بلایی است که سر همه ما آمده و احتمالا خواهد آمد. البته چون این اتفاق زیاد میفتد دلیل نمی‌شود که یک روش احمقانه برای مردن نباشد.

سقوط به خارج از نقشه بازی


افتادن یک روش احمقانه برای مردن است

همه ما می‌دانیم که بازی‌های ویدیویی پتانسیل بالایی برای عصبانی کردن دارند. گاهی اوقات دلمان می‌خواهد که فقط چشمانمان را ببندیم و اتفاقی که چند لحظه پیش در بازی افتاد را فراموش کنیم. گاهی اوقات هم در بازی غرق شده‌ایم داریم به نحو احسن بازی می‌کنیم، تا اینکه از یک ارتفاع سقوط می‌کنیم. از بازی Mario Kart تا Overwatch، این سقوط‌های غیر اختیاری واقعا اعصاب آدم را خورد می‌کنند؛ و متاسفانه برای همه هم پیش می‌آید و قابل اجتناب نیست. البته این را هم باید گفت که وقتی در بازی Super Smash Bros از نقشه بازی به بیرون پرتاب می‌شوید و سپس با قابلیت پرش دوباره به بازی بر می‌گردید واقعا حس خوبی دارد.

پریدن از روی یک قطار در حال حرکت


افتادن از روی قطار یک روش احمقانه برای مردن است

قرار نیست که دروغ بگویم؛ گاهی اوقات کشتن شخصیت اصلی بازی از قصد، در بازی‌ها خنده‌دار و جالب است. هرچقدر این روش احمقانه برای مردن عجیب‌تر باشد، خنده‌دار‌تر است. پردین در مقابل یک قطار در حال حرکت نماد یک مرگ خنده‌دار و جالب محسوب می‌شود. حالا تصور کنید که در بازی Red Dead Redemption با یک گاری این کار را انجام دهید. با خودتان فکر می‌کنید که شاید بتوانید در لحظه آخر فرار کنید، ولی این اتفاق نمی‌افتد و پس از برخورد قطار پرواز شخصیت اصلی بازی را می‌توانید ببینید. این روش مرگ خیلی هم هوشمندانه نیست، ولی به شدت خنده‌دار است.

ایستادن بر روی گدازه


ایستادن بر روی گدازه‌های آتشفشانی یک روش احمقانه برای مردن است

ایستادن روی یک دریاچه‌ای از گدازه‌های نارنجی رنگ شاید خیلی جالب باشد، و اگر واقعیت را در نظر نگیریم اینطور هم هست. خیلی گرم و راحت‌ به نظر می‌رسد ولی انجام دادن این کار همیشه ایده بسیار بدی است. بازیکن‌های ماینکرفت این موضوع را به خوبی می‌دانند. شنیدن صدای معروف «تسسسس» در حالی که تمامی دارایی‌هایمان در حال سوختن است، اصلا جذاب نیست.

در کنار آن بازی‌هایی مثل Hot Lava هم هستند که به طور کلی هدف بازی این است که با گدازه‌های درون بازی برخورد نکنید. بازی‌هایی مثل Resident Evil یا Mario Kart هم هستند که از گدازه‌های آتشفشانی، به عنوان یک روش برای مجازات بازیکن‌هایشان استفاده می‌کنند. شاید خیلی بعید باشد که در دنیای واقعی مقداری گدازه ببینید، ولی در دنیای بازی‌های ویدیویی می‌توانید به راحتی تماشایش کنید؛ فقط سعی کنید که خیلی به آن نزدیک نشوید.

انفجار بشکه به خاطر شلیک هم‌تیمی


انفجار بشکه یک روش احمقانه برای مردن در بازی‌ها است

اگر تا به حال با دوستانتان یکی از عناوین Borderlands را بازی کرده باشید، قطعا با تمامی سرگرمی‌ها و درگیری‌هایش آشنایی دارید. روش‌های مرگ در این بازی زیاد است؛ هیچ‌کدام از این کار‌ها به اندازه انفجار یک بشکه در نزدیکی‌تان دردآور نیست. البته این اتفاق فقط به بازی Borderlands محدود نمی‌شود؛ هر بازی‌ای که به شما یک تفنگ بدهد و در بازی بشکه‌های قابل انفجار بگذارد، این پتانسیل را دارد. پیشنهاد ما برای مبارزه با این اتفاق چیست؟ سعی کنید قبل از اینکه دوستتان شما را منفجر کنید، شما او را منفجر کنید.

مرگ توسط نوک زدن پرنده‌ها


احتمالا این مورد جالب‌ترین روش احمقانه برای مردن باشد؛ کمتر روشی هست که به پای مرگ توسط پرنده برسد. به همان اندازه‌ای که فکرش را می‌کنید ترسناک است، که خب البته با محیط بازی‌های ترسناکی که آن‌ها را معمولا درونش می‌بینیم هماهنگ است. برای مثال دو بازی Resident Evil و Alan Wake را در نظر بگیرید. در تعداد زیادی از بازی‌های مجموعه رزیدنت اویل، شما دیر یا زود با یک دسته پرنده مواجه می‌شوید که می‌خواهند شما را بکشند؛ که برخی از آن‌ها موفق هم می‌شوند.

شاید بدترین مثال این روش مرگ در Resident Evil 4 باشد. تصور کنید که در این بازی سلامتی بسیار پایینی دارید و ناگهان به یک دسته مرغ برمی‌خورید. این مرغ‌ها از دیدنتان وحشت‌زده می‌شوند و بهتان حمله‌ور می‌شوند. فقط در مدت چند ثانیه می‌بینید که این مرغ‌ها شما را از پای در می‌آورند. واقعا هیچ روش مرگی عجیب‌تر (و احمقانه‌تر) از مرگ توسط مرغ نیست.

تله


تا صحبت از رزیدنت اویل ۴ است این را هم باید بگویم که یکی دیگر از روش‌های احمقانه مردن در این بازی تله‌های گوناگونش است. البته نه هر تله‌ای، صحبت اینجا در مورد تله‌های سیمی است که اگر از آن‌ها بگذرید منفجر می‌شود. قطعا با آن‌ها آشنایی دارید و قطعا از آن‌ها متنفرید؛ مخصوصا وقتی که سلامتی پایینی دارید. این نوع تله را در بازی‌هایی مثل Valorant هم می‌توانید پیدا کنید. این تله‌ها واقعا روش آزاردهنده‌ای برای کشتن دشمن‌ها در بازی است. چون دیدن این تله‌ها کار بسیار ساده‌ای هم هست باعث می‌شود که مرگ توسط آن‌ها بیشتر دردآور باشد.

خوردن غذای فاسد


همه ما این کار را به یک نحوه یا روشی انجام داده‌ایم. شاید حتی در دنیا واقعی هم تجربه‌اش را داشته باشیم. خوردن غذای فاسد جه در بازی و چه در واقعیت، به شدت آزاردهنده است. اولین مثالی که به ذهن می‌رسد گوشت هیولا در بازی Don't Starve است. اگر از این گوشت بخورید، در همان لحظه نمی‌میرید ولی خب به شدت آسیب خواهید دید؛ مثل دنیای واقعی. البته اگر به میزان زیادی از این گوشت بخورید قطعا خواهید مرد. اگر در بازی‌های Fallout غذایی که حاوی تشعشعات باشد و آن را بخورید هم مسموم خواهید شد و می‌تواند کشنده باشد. گوشت زامبی در بازی ماینکرفت هم از چنین فلسفه‌ای پیروی می‌کند. در دنیای واقعی ما باید حواسمان را به خوبی جمع کنیم که چه چیزهایی می‌خوریم، پس چرا در دنیای بازی اینطور نباشد. از این به بعد به غذاهایی که می‌خورید بیشتر توجه کنید؛ چه در بازی و چه در واقعیت.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (47 مورد)
 • Smaya
  Smaya | ۲۶ دی ۱۴۰۱

  داری الدن رینگ پلی میدی و باس های فرعی که تو نقشه ریختن رو میزنی جون باس کمه جون تو هم کم تو بیای بکشی یکه انمی دیگه میکشتت این عذابش خیلی زیاده مخصوصا سر باس ertree avatar

 • iamhmalmir
  iamhmalmir | ۲۵ دی ۱۴۰۱

  من هر دفعه که با یه دوست جدیدی ماینکرفت بازی میکنم که طرف زیاد چیزی بلد نیست، امکان نداره نبرمش ندر و یه تخت ندم دستش بگیره بخوابه. اصلا صفای ندر به خوابیدن توشه :))))

 • danicraft25
  danicraft25 | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  بدتر از مردن توسط نارنجک خودی وقتی که می‌خوای نارنجکی که انمی پرت کرده رو بندازی سمت خودش و نارنجک تو دستت می‌ترکه

 • samyar239
  samyar239 | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  کشته شدن با انواع بمب توسط خودم ?

 • danicraft25
  danicraft25 | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  هفته اول فورتنایتم بود، درحالی که یه کلمبو بم حمله کرده بود یه مرغ کشتم(از شانس بالا تمام موارد لیستو داشتم:/)

 • Ashi
  Ashi | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  مردن توسط اون قارچ مسخره ها تو Super mario 86
  یعنی قشنگ دلت میخواست آب شی بری تو زمین

 • YOUNES8405
  YOUNES8405 | ۲۳ دی ۱۴۰۱

  اصابت چاقوی پرتابی به شصت پا

  • Ashi
   Ashi | ۲۳ دی ۱۴۰۱

   دردم گرفت

 • Asgary
  Asgary | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  توی اسلحه فروشی های مافیا ۲ یه پیرمرد بود که اعصاب نداشت،اسلحه میگرفتی روش با یه شاتگان همچین میزدت،دمپایی مامانا اونقدر دمیج نمیزد??

 • Asgary
  Asgary | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  یه بار تو بخش آنلاین بلک آپس ۳ یه نارنجک پرت کردم قبل انفجارش مردم،بعدش درست همون جایی که نارنجکو پرت کرده بودم ریسپاون شدم
  باز مردم??

 • Ehsan Nissan
  Ehsan Nissan | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  زیر بیلدتو خراب کنن و وانشات دمیج بدن بهت

  • Ehsan Nissan
   Ehsan Nissan | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   البته بعضی وقتا برای اینکه حرص رفیقامو تو مچ در بیارم، بعد بیلد فایتشون خودم میرم خراب می‌کنم زیرشونو

 • Ehsan Nissan
  Ehsan Nissan | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  بعضی وقتا هم یه سری انمی‌های باهوش میان زیر بیلدتو خراب می‌کنن و بعد دمیج پایانی رو بهت میدن و خلاصت می‌کنن
  واقعا یه نفر نیست بهشون بگه داآش، وجود داری بیا بیلد فایت بده، مفت بری نکن ?

  • amir-parvar
   amir-parvar | ۲۳ دی ۱۴۰۱

   مهندس اگه بازی بلد باشی میتونی یه جوری بیلد کنی که زیرتو نزن یا اگه میبینی دارن میزنن باید سریع بیای پایین

 • شوروی (روسیه سابق)
  شوروی (روسیه سابق) | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  وقتی میخوای تو tf2 راکت جامپ بزنی بعد میترکی :/

 • IAMNOT GIGACHAD2
  IAMNOT GIGACHAD2 | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  تیم کیل یه چیز به شدت چرتت هست مخصوصا تو رینبو اخه واقعا...
  بعضیا که تاکسیک بازی در میارن بعضیا هم مث خودم تو رنک واقعا اشتباهی میای انمی رو بزنی یهو هم تیمیت سرش میاد تیم کیل میشه???
  خیلی چرته

 • Shadow-san
  Shadow-san | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  موقعی که با دوستام COD mobile بازی می کردیم، هروقت سوار هلیکوپتر می‌شدیم من یهو فاز انتحاری می گرفتم همه رو از جمله خودم با نارنجک منفجر می کردم ?

 • emperorpalpatin
  emperorpalpatin | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  مردن به دلیل افتادن به اب

 • Alirezabrn1
  Alirezabrn1 | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  مردن تو زون از همه بدتره

 • Matin-Artorias
  Matin-Artorias | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  یه صندوق رو باز کنی یهو صندوقه گازت بگیره و بمیری

  • دکتر توقف(MAS)
   دکتر توقف(MAS) | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   Borderlands 2 tiny Tina dlc be like:

   • Just a Human
    Just a Human | ۲۳ دی ۱۴۰۱

    یه بازی دیگه هم بود! نمیدونم گاد او وار بود! یادم نیست

    • آرتور مورگان
     آرتور مورگان | ۲۴ دی ۱۴۰۱

     دارم سولز

 • q-mahan-p
  q-mahan-p | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  مردن توسط npc

 • دکتر توقف(MAS)
  دکتر توقف(MAS) | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  "سعی کنید قبل از اینکه دوستتان شما را منفجر کنید، شما او را منفجر کنید."
  تو دنیا واقعی کار کرد من تست کردم...

 • دکتر توقف(MAS)
  دکتر توقف(MAS) | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  فرض کن توی وارزون ۱۰ نفرو کشتی زون آخره بعد فقط انگشت کوچیکه پات آب رو لمس میکنه...
  و زارتی میمیری?

 • Os Reza2008 x
  Os Reza2008 x | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  کشتن توسط هم تیمی
  خوردن غذای فاسد
  تله
  انفجار بشکه به خاطر شلیک هم تیمی
  سقوط به خارج از نقشه بازی
  کردن با نارنجک خود
  زخم خورده همینام من
  به قدری از اینا زخم خوردم که جاش هست
  با یکی از دوستام داشتم کالاف موبایل بازی میکردم نارنجک پرتاب کرد برگشت طرف خودمون تا اومدیم بجنبیم رفتیم رو هوا :/
  سقوط به خارج از نقشه
  داخل جدای فالن اوردر یک بار رفتم توی یک سنگی پرت شدم پایین مردم رفتم چک پوینت شانس آوردم چک پوینت نزدیک بود
  خوردن غذای فاسد باز هم توسط دوست خود تو ماین کرافت اون اوایل که هنوز نمی‌دونستم چی به چی هست

 • Muslim-slav
  Muslim-slav | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  تو دارک سولز afk بشی و بمیری ‌

 • Blackmarshes
  Blackmarshes | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  انفجار بشکه به خاطر شلیک هم‌تیمی

  Me when co-op borderlands with friends:

 • عمو سوری
  عمو سوری | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  روش های احمقانه برای مردن=dumb ways to die خودش یه بازی هم هست??

 • Reza Sani
  Reza Sani | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  چقد دوست دارم کسایی ک منو تو رنبو تیم کیل میکنن رو جررر بدم?

 • Ehsan Nissan
  Ehsan Nissan | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  سوای "سقوط به خارج از نقشه بازی"، چیزی که خیلی تو فورتنایت برام اتفاق میافته، زیر زنی یه سری پلیرای بشدت باهوشه
  یعنی مثلا فکر کن پنج طبقه تو فایتت با یه نفر دیگه ساختی رفتی بالا، بعد یکی میاد کاملا ناجوانمردانه می‌زنه هردوتونو تموم می‌کنه

  • SBH
   SBH | ۲۳ دی ۱۴۰۱

   باشه دیگه بیست بار گفتی

 • Man
  Man | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  "خوردن غذای فاسد"
  یه مدت یه بازی میکردم به نام survival on raft. توش یه ماهی وجود داشت که سمی بود. با یکی از دوستام داشتم بازی میکردم که سابقه اش تو بازی از من بیشتر بود و همه چیز بازی رو میدونست. وقتی من سرگرم درست کردن آب بودم، این عزیز گرامی این ماهی رو برای من سرخ کرد و بهم داد و با این روش منو کشت، لوت های منو از تو کشتیم برداشت و از جهان من لاگ اوت کرد! لوت هایی که ۳ ماه طول کشید تا جمعشون کنم!?

  • Sherek-
   Sherek- | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   عجب دنیا وایسا ک میخام پیاده شم?

   پ ن:من اگ رفیقام این کارو میکردن تا همون دستگاهو(خیاط بی اعصاب)مگه دلم خنک میشد

  • Brainless
   Brainless | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   اون آدم دیگه دوستت نیست
   از ۱۰۰ تا دشمن بدتره

  • Eigi.1385.kabir
   Eigi.1385.kabir | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   یه لحظه دلم برات سوخت?

  • Sinagamermax
   Sinagamermax | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   حس بدیه ?

  • دکتر توقف(MAS)
   دکتر توقف(MAS) | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   بازی موبایلیه؟

   • Man
    Man | ۲۲ دی ۱۴۰۱

    آره اما پیشنهاد میکنم دانلود نکنی. بازی بعد از سه چهار تا آپدیت آخرش به شدت ساده و حوصله سربر شده.
    اسم بازی تغییر کرده، الان اسمش هست
    survival and craft: multiplayer

  • q-mahan-p
   q-mahan-p | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   چجوری میتونی هنوز بهش بگی دوست؟

   • Man
    Man | ۲۲ دی ۱۴۰۱

    نمیتونم. اما خب تنها کسیه که بازی آنلاین داره مجبورم. البته که دیگه نمیشه بازی آنلاین کرد.

  • Shadow-san
   Shadow-san | ۲۲ دی ۱۴۰۱

   من تو ماینکرفت به دوستام ماهی باد‌کنکی میدادم

  • Os Reza2008 x
   Os Reza2008 x | ۲۳ دی ۱۴۰۱

   عجب دنیای فاسدیه
   دیگه به این دنیا امیدی نیست

 • Eigi.1385.kabir
  Eigi.1385.kabir | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  اخرشم با یک پند اخلاقی مقاله رو تموم کردید?خسته نباشید.

 • آرتور مورگان
  آرتور مورگان | ۲۲ دی ۱۴۰۱

  مردن با نارنجک خودتان خیلی برام اتفاق می افته ??

مطالب پیشنهادی