معرفی بازی موبایلی ۱:۰۱۱؛ شاهکاری دیده‌نشده از سازندگان بازی ۴۱۱۴۸

معرفی بازی موبایلی ۱:۰۱۱؛ شاهکاری دیده‌نشده از سازندگان بازی ۴۱۱۴۸

از نور تا تاریکی

۲۵ دی ۱۴۰۱ ۴.۴ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های پازل – معمایی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی اندرویدی ۱:۰۱۱ همراه ویجیاتو باشید.

خوشبختانه دیگر چندسالی می‌شود که بازی‌های ویدیویی وارد مرحله‌ای جدید از دنیای خودشان شده‌اند. این بازی‌ها در طی یک دهه اخیر بقدری پیشرفت کرده‌اند که دیگر دیدن یک بازی موبایلی جذاب، ابدا جای تعجبی ندارد. همچنین اگر شما نیز علاقه‌مند به تجربه بازی‌های ویدیویی باشید، عناوین بسیاری پیش‌رویتان خواهند بود که می‌توانند حسی دوست داشتنی را به شما منتقل کنند. صحبت از بازی‌هایی است که در طی چندین سال اخیر موفق شده‌اند تا نمایشی فوق‌العاده را به تصویر بکشند و اگر شما نیز طرفدار عناوین ویدیویی باشید، حتما برای یک‌بار هم که شده با یکی از این بازی‌ها رو به رو شده‌اید. همچنین از طرفی نیز یکی دیگر از دلایلی که سبب جذابیت دنیای این بازی‌ها شده، خلاقیتی است که بازی‌سازها از آن استفاده کرده‌اند و در نتیجه، دنیایی فوق‌العاده را به تصویر کشیده‌اند.

منتهی درست در همین بین؛ بازی‌سازهای ایرانی نیز سعی کردند تا خودی نشان دهند. امروزه بازی‌های ایرانی روز به روز درحال پیشرفت هستند و وضعیت کیفی این عناوین روی پلتفرم موبایل؛ حتی به مراتب بهتر از دیگر پلتفرم‌هاست. درواقع پلتفرم موبایل و گوشی‌های هوشمند، زمینه‌ساز ظهور و پیشرفت فوق‌العاده توسعه دهندگان ایرانی شدند. بطوری که بسیاری از بازی‌های موبایلی ایرانی امروزه حتی روی مارکت‌های رسمی نیز طرفدار دارند و خوشبختانه موفق نیز شده‌اند که خودشان را نشان دهند که می‌توان به عناوینی چون پرسیتی و یا پسرخوانده اشاره کرد که عملکردی فوق‌العاده را ثبت کرده‌اند.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Frostpunk – هنر بقا در سرزمین‌های یخ‌زدهانتشار بزرگ‌ترین بازی استراتژیک پی‌سی برای موبایل معرفی بازی موبایلی Frostpunk – هنر بقا در سرزمین‌های یخ‌زده

همچنین یکی از برترین چیزها درباره بازی‌های ایرانی این است که این دسته از بازی‌ها ابدا خودشان را دست کم نمی‌گیرند و اگر قرار بر تجربه بازی‌های ایرانی باشد، عناوین پازل – معمایی جزو آن دسته از بازی‌هایی هستند که به خوبی می‌توانند نیاز یک مخاطب را برطرف کنند. بنابراین اگر طرفدار بازی‌های ویدیویی هستید، در این مطلب همراه تیم ویجیاتو باشید تا چارچوب‌هایمان را بشکنیم و سفری دوست داشتنی به دنیای بازی‌های موبایلی و به ویژه عناوین ایرانی روی این پلتفرم داشته باشیم.تاکنون بازی‌های موبایلی ایرانی بسیاری منتشر شده‌اند که هرکدامشان پتانسیل‌های بسیار بالایی نیز داشتند. منتهی بازی موبایلی ۴۱۱۴۸ جزو آن دسته از عناوین شاهکار ایرانی بود که نه‌تنها برای موبایل گیمرها؛ بلکه برای کسانی که چندان با دنیای بازی‌های موبایلی آشنا نبودند نیز؛ یک بازی دوست داشتنی بود. ۴۱۱۴۸ توسط بازی‌‌سازی ایرانی به نام مهدی فنائی در ۳ اپیزود منتشر شد که هرکدامشان فوق‌العاده بودند. ۴۱۱۴۸ نه‌تنها صرفا یک بازی موبایلی ایرانی؛ بلکه انقلابی در عناوین اشاره و کلیک بود و توانست که طرفداران بسیار زیادی نیز پیدا کند.

خوشبختانه پس از گذشت چندین سال از انتشار بازی ۴۱۱۴۸؛ سازنده این بازی به سراغ بازی ۱:۰۱۱ رفت تا بتواند مسیر موفقیت‌آمیز بازی قبلی را مجددا تکرار کند. منتهی هرچقدر که بازی جدید مهدی فنائی هرگز به موفقیت ۴۱۱۴۸ نرسید، اما ۱:۰۱۱ ابدا بازی بدی نبود. ما در دنیای بازی ۱:۰۱۱ بازهم شاهد همان فرمول قبلی بازی ۴۱۱۴۸ بودیم. یک بازی اسرارآمیز با چاشنی وحشت و المان‌های پازلی؛ بقدری که باید وسوسه‌انگیز است که بخواهد هر موبایل گیمری را برای یک‌بار هم که شده به سمت خودش بکشد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی موبایلی Resident Evil Village – آغازی برای یک نسل جدیدبه لطف پردازنده خوب آیفون‌های سری ۱۵ بررسی بازی موبایلی Resident Evil Village – آغازی برای یک نسل جدید

از طرفی نیز؛ ما پیش‌تر در بازی ۴۱۱۴۸ با سبک روایت‌گری مهدی فنائی و نحوه جهت‌دهی او به داستان‌هایش؛ آشنا شده بودیم و طبیعتا انتظاراتمان باید از بخش داستانی ۱:۰۱۱ بالا باشد. این بازی در بخش داستانی همانطور که انتظار می‌رفت؛ عالی عمل کرد. ۱:۰۱۱ داستان دختری جوان را روایت می‌کند که از افراط‌گرایی مردم سرزمینش خسته شده و قصد دارد که به دنبال آزادی بگردد. اما در این راه او تنها نیست و دردسرهای بسیاری دنبال او خواهند بود که مسیر سفرش را تغییر خواهند داد. حال این بازی موبایلی از شما می‌خواهد که به پروتاگونیست بازی کمک کنید تا به دنبال حقیقت و روشنایی باشد.

بازی موبایلی ۱:۰۱۱ یک عنوان کاملا آفلاین موبایلی است

همچنین نیز در بخش گیم‌پلی بازی موبایلی شما گیم‌پلی مشابه بازی ۴۱۱۴۸ را تجربه خواهید کرد. ۱:۰۱۱ تفاوت چندانی در گیم‌پلی خودش ندارد. البته نمی‌توان این موضوع را به عنوان دلیلی بر بد بودن بازی عنوان کرد. بلکه مهدی فنائی ریسک نکرده و به سراغ المان‌هایی رفته که امتحانشان را پس داده بودند. ۱:۰۱۱ شاید در نگاه اول چندان جذابیت بازی ۴۱۱۴۸ را نداشته باشد، اما به مرور همه‌چیز رنگ و بویی جدی خواهد گرفت و این بازی نیز آن روی جذاب خودش را به شما نشان خواهد داد.

بازی ۱:۰۱۱ هنوز هم یک عنوان پازل – معمایی با المان‌های اسرارآمیز است. شما با یک بازی اشاره و کلیک رو به رو هستید که می‌توانید با کشیدن و یا تپ کردن روی صفحه نمایشگرتان؛ کاراکتر بازی را حرکت دهید. همچنین یکی از چیزهایی که در این بازی نسبت به ۴۱۱۴۸ ارتقا پیدا کرده است، سیستم جمع‌آوری لازم یا همان Inventory بازی است که در این نسخه، بهبود فوق‌العاده‌ای را تجربه کرده است و نقش اساسی‌تری را نیز در بازی ایفا می‌کند.

مطلب پیشنهادی:با این بازی موبایلی تبدیل به مکانیکی حرفه‌ای شویدیک بازی ماشینی جذاب برای موبایل گیمرها با این بازی موبایلی تبدیل به مکانیکی حرفه‌ای شوید

همچنین از طرفی نیز؛ خوشبختانه بازی ۱:۰۱۱ یک عنوان آفلاین است و شما می‌توانید با خیالی آسوده به سراغ این بازی بروید. ۱:۰۱۱ روایتی اپیزودیک دارد و اگر طرفدار بازی‌های داستانی باشید، دست‌پخت کمتردیده شده مهدی فنائی برایتان بسیار جذاب خواهد بود. همچنین المان‌های مبارزه‌ای در این بازی نیز به خوبی طراحی شده‌اند و بازی دوست داشتنی ‍۱:۰۱۱ تمام پتانسیل‌های لازم را برای تبدیل شدن به یک بازی خوب را دارد و شما نیز می‌توانید از این بازی انتظارات بالایی داشته باشید.بازی ۱:۰۱۱ پازلی از المان‌های جذاب است. موسیقی‌متن و جلوه‌های گرافیکی بازی بقدری فوق‌العاده‌اند که نمی‌توان ایرادی از آن‌ها گرفت. درواقع برای بخش موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی بقدری زمان صرف شده که این بازی با اعتماد به نفسی عالی از شما می‌خواهد که در ابتدای این بازی؛ ۱:۰۱۱ را با استفاده از هدفون تجربه کنید. گرافیک بازی نیز همان فرمول سورئال همیشگی را به دنبال دارد و همه‌چیز دست به دست هم داده تا این بازی موبایلی ارزش تجربه کردن را داشته باشد.

۱:۰۱۱

پیشنهاد می‌شه!

امروزه بازی‌های ایرانی روی پلتفرم موبایل روز به روز در حال پیشرفت هستند. بازی ۴۱۱۴۸ بقدری که باید جذاب بود تا بخواهد نیاز موبایل گیمرها را کاملا برطرف کند. منتهی امروزه یکی از بهترین بازی‌هایی که می‌توانید روی پلتفرم موبایل به سراغش بروید، بازی جذاب ۱:۰۱۱ است که توسط سازندگان بازی ۴۱۱۴۸ ساخته شده و ارزش تجربه کردن را نیز دارد.

۱:۰۱۱
۱:۰۱۱
  • سازنده مهدی فنائی
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراشاره و کلیکاکشن-نقش‌آفرینیپازل
  • حجم38 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/k5c
نظرات (۵)
4.4 13 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
5 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

به شدت با گیم اول حال کردم اونم موقعی که با امثال rusty lake داشتم ارضا میشدم تو این سبک بازی…..بنده خدا رو تحت فشار گذاشته بودن یه سری خرافی که نماد شیطان پرستی داری و گیم مشکل داره و گیمشو که تازه فقط یه اپیزود با قیمت ناچیز میفروختو رایگان پخش میکردن….خلاصه خوشحالم که برگشت اما درمورد این بازی بنظرم کسی که قبلی رو پلی داده باشه سخت به این راضی میشه….بیشتر اسم مهدی فنایی منو کشید سمتش که خب انتظار بیشتر از این داشتم….
در کل تو این وضعیت و سطح گیم ایرانی نمیشه گفت اثر کم ارزش یا ضعیفی بوده.

بازی عالیه با گیمای telltale میتونه رقابت کنه?

آخرین ویرایش 1 سال پیش توسط دکتر توقف(MAS)

بنظرم بخاطر انتخاب اسمشون دیده نمیشن:/ یه اسمی انتخاب کنید طرف سرچ بزنه به احتمال زیاد پیدا شه

5
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x