بازی Elvenar؛ جایگزینی فوق‌العاده برای بازی جنگ‌های صلیبی روی موبایل

بازی Elvenar؛ جایگزینی فوق‌العاده برای بازی جنگ‌های صلیبی روی موبایل

با یک بازی استراتژیک موبایلی چطورید؟

۳۰ دی ۱۴۰۱ ۳.۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های استراتژیک – مدیریتی موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Elvenar همراه ویجیاتو باشید.

عناوین استراتژیک جزو آن دسته از بازی‌هایی هستند که ابدا نمی‌توانیم به همین سادگی آن‌ها را از ذهنمان بیرون کنیم. این موضوع که چه چیزی باعث خارق‌العاده‌ بودن دنیای بازی‌های استراتژیک شده، خود نیازمند نگارش مقاله‌ای جداگانه است، اما چیزی‌که مشخص است، این است که خلاقیت در روند محبوبیت این سبک از بازی‌ها چندان هم بی‌تاثیر نبوده است. اگر اکنون ما سوار بر ماشین زمانمان شویم و به سال‌ها پیش بازگردیم؛ عناوین استراتژیکی را می‌توانیم پیدا کنیم که علی‌رغم سادگی که داشتند، تجربه‌ای خوب برای مخاطبانشان بودند و هرکسی عاشق تجربه این سبک از بازی‌ها بود. صحبت از عناوینی است که از همان سال‌ها پیش همراه طرفداران بازی‌های ویدیویی بوده‌اند و توانسته‌اند که خودشان را نیز ثابت کنند.

همچنین یکی دیگر از دلایلی که سبب محبوبیت هرچه بیشتر این بازی‌ها شده، این است که بازی‌سازها در روند ساخت این سبک از عناوین؛ ابدا خودشان را محدود به چارچوب‌هایی کسل‌کننده نکرده‌اند و این بازی‌ها توانسته‌اند که نمایشی فوق‌العاده داشته باشند. ما سلسله مراتب جذابیت بازی‌های استراتژیک؛ به خط داستانی آن‌ها می‌رسیم. پیش‌تر اشاره کردیم که خلاقیت سهم عمده‌ای در جذابیت بازی‌های استراتژیک داشت و خط داستانی این بازی‌ها نیز؛ بی‌تاثیر در این موضوع نبوده است. شما در دنیای این بازی‌ها گاهی شاهد داستانی پسا‌آخرالزمانی بودید و گاهی نیز؛ به دنبال زنده کردن افتخار از دست رفته‌یتان در دل دوران جنگ‌های صلیبی!

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی Dark Steel شما را تبدیل به جنگجویی ماهر در قرون وسطی می‌کند!این بازی یکی از بهترین عناوین مبارزه‌ای پلتفرم موبایل است بازی موبایلی Dark Steel شما را تبدیل به جنگجویی ماهر در قرون وسطی می‌کند!

خوشبختانه در طول چندین سال اخیر؛ این بازی‌های موبایلی بودند که توانستند نمایشی فوق‌العاده و جذاب داشته باشند. بنابراین هیچ جای تعجبی هم نداشت که روزی بازی‌های استراتژیک – مدیریتی موبایلی نیز بتوانند سهمی از بازار بازی‌های استراتژیک داشته باشند. خوشبختانه پتانسیل‌های پلتفرم موبایل این اجازه را به بازی‌سازها می‌داد که بدون در نظر گرفت محدودیت‌ها، عناوینی خوب و عامه‌پسند بسازند و در همین بین نیز؛ ما شاهد حضور بازی‌هایی بودیم که بسیار جذاب و دوست داشتنی بودند. پس اگر شما نیز طرفدار بازی‌های موبایلی هستید، بهتر است که در این مطلب همراه ما باشید تا نگاهی به یکی از برترین عناوین استراتژیک این پلتفرم داشته باشیم.اگر طرفدار بازی‌های موبایلی باشید، حتما برای یک‌بار هم که شده سری به دنیای بازی‌های استراتژیک موبایلی زده‌اید. اما با این‌حال درست در سال ۲۰۰۱ بود که استودیوی Firefly بازی محبوب Stronghold: Crusader یا همان جنگ‌های صلیبی را منتشر کرد. Stronghold: Crusader در بین گیمرهای ایرانی بسیار محبوب شد و دوبله فارسی این بازی نیز چیزی نبود که به همین سادگی از ذهنمان پاک شود. متاسفانه جنگ‌های صلیبی هرگز برای پلتفرم موبایل منتشر نشد. هرچند که استودیوی Firefly سعی کرد که با انتشار بازی رایگان Stronghold Kingdoms در سال ۲۰۱۲ برای موبایل؛ به دوران اوج خودش بازگردد، اما این بازی حتی نزدیک به بازی افسانه‌ای و خارق‌العاده Stronghold: Crusader نبود.

اما همین محبوبیت بازی‌های استراتژیک، زمینه‌ساز خوبی برای بازی‌سازها شد که بتوانند با استفاده از پتانسیل‌ها و قابلیت‌های پلتفرم موبایل؛ بازی‌های خوبی را بسازند. در این بین نیز بازی جذاب Elvenar یکی از برترین عناوین استراتژیک – مدیریتی پلتفرم موبایل است که توسط استودیویی مستقل به نام InnoGames GmbH برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است و از طرفی نیز سازنده این بازی کارنامه بسیار خوبی در روند ساخت بازی‌های استراتژیک موبایلی دارد و می‌توان به بازی Elvenar اعتماد کرد.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی eFootball 2024؛ بازگشت دوباره پادشاه به مستطیل سبزیک بازی واقعا دوست داشتنی برای موبایل گیمرها بازی موبایلی eFootball 2024؛ بازگشت دوباره پادشاه به مستطیل سبز

خوشبختانه همانطور که پیش‌تر درباره آن صحبت کردیم؛ این بازی جذاب موبایلی یک عنوان استراتژیک با المان‌های فانتزی است که دوست دارد فضایی آنلاین و تعاملی را برایتان به تصویر بکشد. Elvenar بسیار مشابه عناوینی مانند کلش آف کلنز است و اگر شما نیز طرفدار این سبک از بازی‌ها روی پلتفرم موبایل باشید، بازی موبایلی Elvenar قطعا گزینه‌ای بسیار جذاب برایتان خواهد بود. همچنین برگ برنده بازی موبایلی Elvenar در مقایسه با دیگر عناوین موبایلی؛ بخش داستانی جذاب و گیم‌پلی آن است که در ادامه این مطلب بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

بازی موبایلی Elvenar روایتی جذاب از نبردی میان انسان‌ها و الف‌ها در دوران جنگ‌های صلیبی و قرون وسطی‌ست. داستان بازی درباره نبردی تاریخی است که سرنوشت تمامی موجودات زنده را درگیر خود کرده و اکنون این بازی موبایلی از شما می‌خواهد که درست همانند یک شوالیه صلیبی؛ فرماندهی بازماندگان دنیای Elvenar را در دست بگیرید و به دنبال صلح باشید. اما سوال اصلی اینجاست که آیا شما به اندازه‌ای که باید شجاع هستید تا بتوانید در مقابل نیروهایی عجیب و غریب؛ مقاومت کنید؟

برای اجرای بازی موبایلی Elvenar شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

گیم‌پلی بازی یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های بازی Elvenar است. این بازی در همان ابتدای کار از شما می‌خواهد که از بین انسان‌ها و یا الف‌ها؛ یکی را برای شروع بازی انتخاب کنید. منتهی باید توجه داشته باشید که این انتخاب شما دیگر قابل بازگشت نخواهد بود و هر تیمی را که انتخاب کنید، باید تا انتهای بازی با آن ادامه دهید. هرکدام از این تیم‌ها قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و برای همین؛ از یکدیگر متمایز هستند. از طرفی معماری ساختمان‌ها، نیروها و حتی جادوهایی که هر ۲ تیم استفاده می‌کنند، متفاوت‌تر از دیگری است و همین المان ساده، Elvenar را جذاب‌تر کرده است.

مطلب پیشنهادی:بازی موبایلی FR Legends؛ واقعی‌ترین تجربه ممکن از مسابقات دریفتاز حرکات نمایشی تا مسابقات دریفت بازی موبایلی FR Legends؛ واقعی‌ترین تجربه ممکن از مسابقات دریفت

گیم‌پلی بازی با ساخت چند ساختمان اولیه تکیمل می‌شود. بخش آموزشی بازی در همان ابتدای کار تقریبا هرآن‌چیزی که شما برای شروع Elvenar نیز دارید را، برایتان توضیح می‌دهد. Elvenar به تدریج شروع به بزرگ‌تر شدن می‌کند و شما متوجه خواهید شد که صرفا با یک بازی استراتژیک ساده موبایلی طرف نیستید. شما باید در این بازی موبایلی با دیگر بازیکنان تعامل داشته باشید و از آن‌ها برای ساخت و ساز ساختمان‌های جدید، اتک به دیگر بازیکنان و پیشروی در داستان و گیم‌پلی بازی کمک بگیرید.

همانطور که انتظار دارید، Elvenar یک بازی آنلاین موبایلی است. تنوع خوب ساختمان‌ها، سربازان و آیتم‌های جادویی که می‌توانید در این بازی استفاده کنید، بسیار خوب است و این بازی موبایلی تمام پتانسیل‌های لازم را برای جذاب بودن دارد. بنابراین باید اعتراف کرد که اگر شما به دنبال یک بازی جذاب و دوست داشتنی هستید، Elvenar می‌تواند گزینه‌ای عالی در دنیای بازی‌های موبایلی باشد و بقدری که باید پتانسیل‌ دارد که بخواهید فرصتی به این بازی جذاب دهید.در بخش گرافیک و جلوه‌های بصری نیز؛ شما باید از یک بازی موبایلی انتظارات بالایی داشته باشید. Elvenar اگرچه یک بازی یک بازی موبایلی از استودیویی مستقل است، اما به خوبی توانسته که حسی خوب را به مخاطب منتقل کند. این موضوع درباره جلوه‌های صوتی و موسیقی‌متن بازی نیز صدق می‌کند و همه‌چیز دست به دست هم داده است تا Elvenar یک بازی خوب موبایلی باشد.

Elvenar

پیشنهاد می‌شه!

بازی‌های موبایلی بسیاری هستند که توانسته‌اند نمایشی فوق‌العاده را به تصویر بکشند. خوشبختانه در همین بین نیز بازی جذاب Elvenar یکی از بهترین عناوین استراتژیک – مدیریتی موبایلی است که توسط استودیوی نام آشنای InnoGames GmbH برای پلتفرم موبایل توسعه پیدا کرده است و یکی از بهترین جایگزین‌های بازی جذاب جنگ‌های صلیبی نیز به شمار می‌رود.

Elvenar – Fantasy Kingdom
Elvenar – Fantasy Kingdom
  • سازنده InnoGames GmbH
  • سیستم‌عامل iOS اندروید
  • ژانراستراتژیکشبیه‌سازیمدیریتی
  • حجم271 مگابایت

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/k89
نظرات
3.5 2 امتیازها
امتیاز مطلب
مشترک شدن
اطلاع رسانی کن
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x