ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

انیمیشن

با سریال‌های انیمیشنی اقتباسی از فیلم‌های سینمایی مشهور آشنا شوید

تا حالا شده در حال دیدن یک کارتون باشید و ناگهان، متوجه بشوید که قبلاً، در جایی دیگر، آن را دیده‌اید؟ این حس را داشته‌اید انگار این داستان، این صحنه‌ها را تماشا کرده‌اید، اما حال ...

اهورا نصرالهی
نوشته شده توسط اهورا نصرالهی | ۲۸ بهمن ۱۴۰۱ | ۲۰:۲۷

تا حالا شده در حال دیدن یک کارتون باشید و ناگهان، متوجه بشوید که قبلاً، در جایی دیگر، آن را دیده‌اید؟ این حس را داشته‌اید انگار این داستان، این صحنه‌ها را تماشا کرده‌اید، اما حال فرق دارند؟ خب، یک سری از فیلم‌ها چنان عملکرد موفقی از خود نشان داده‌اند که تصمیم گرفتند آن‌ها ره به سریال‌های انیمیشنی تبدیل کنند. با ویجیاتو برای آشنا شدن با ۱۱ سریال انیمیشنی اقتباس شده از روی لایو اکشن همراه باشید!

از عنوان محبوب Back to the Future بگیرید تا Jumanji و حتی کلاسیک‌های کمتر شناخته شده‌ای مانند Dumb and Dumber و Beetlejuice، یک سری از لایو اکشن‌ها برای اینکه مخاطبان جوان را بتوانند راضی کنند، تبدیل به انیمیشن شدند. با اینکه بعضی از سریال‌هایی که قرار است ذکر شوند، چندان نتوانستند ادامه پیدا کنند، اما شناخته‌ شده‌اند و یا حداقل، برای دیدن داستان‌های جدید جذاب هستند. انیمیشن‌هایی مانند گودزیلا و مردان سیاهپوش و... نیز از روی این آثار سینمایی لایواکشن ساخته شدند اما ما در اینجا به سراغ بهترین‌ها رفتیم.

مطلب پیشنهادی
آشنایی با شخصیت‌های تاریخی کمتر شناخته شده
۶ سریال تاریخی مشابه Shogun که باید تماشا کنید

Jumanji: The Animated Series

نمایی از انیمیشن Jumanji: The Animated Series
سال‌های پخش۱۹۹۶-۱۹۹۹
نمره IMDB۶.۳
صداپیشگاناشلی جانسون، تیم کیوری،‌ بیلی وست و...
انیمیشن دهم

بعد از موفقیت فیلم در سال ۱۹۹۵، تصمیم گرفته شد یک نسخه انیمیشنی از روی آن بسازند و داستان فیلم را گسترش بدهند. به جای آنکه بازیکنان در دنیای واقعی، درگیر بازی شوند،‌ به درون خود بازی کشیده می‌شوند (مانند دنباله‌های فیلم در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹) و ماجراجویی‌های درون جنگل را با آلن پریش (که رابین ویلیامز در فیلم اصلی این نقش را بازی کرد) تجربه می‌کنند. او از زمان کودکی، درون بازی گیر افتاده است.

سه فصل سریال آلن، پیتر و جودی را نشان می‌دهد که سعی دارند در هر قسمت، به دنبال سرنخی بگردند تا از بازی رهایی پیدا کنند. آلن هیچوقت نتوانسته معمای خودش را حل کند و به همین خاطر، درون جنگل گیر کرده و در آنجا، بزرگ شده است. جودی و پیتر، سعی می‌کنند به آلن در پیدا کردن جواب معما کمک کنند تا بتواند از بازی فرار کند و به طور کامل،‌ آزاد شود.

Mighty Ducks: The Animated Series

نمایی از انیمیشن Mighty Ducks: The Animated Series
سال‌های پخش۱۹۹۶-۱۹۹۷
نمره IMDB۶.۴
صداپیشگانجف بنت، جیم بلوشی، جنیفر هیل و...
انیمیشن نهم

یک اقتباس آزادانه از روی سری فیلم‌های Mighty Ducks، این فیلم روی اردک‌های فضایی سخنگویی تمرکز دارد که عاشق هاکی بازی کردن و مبارزه با جرائم و تهدیدهای فضایی هستند. بعد از یک نبرد حماسی، این تیم با یک پورتال چند بعدی به زمین، شهر آناهایم کالیفرنیا سفر می‌کنند. جایی که با NHL به یک تیم رسمی تبدیل می‌شوند، از استادیوم آناهایم به عنوان مقر خود استفاده می‌کنند و البته، در کنارش به بازی‌های هاکی خود می‌پردازند.

با اینکه این سریال، اقتباسی آزاد از روی فیلم‌ها است و تنها ۲۶ قسمت از آن پخش شد، صداپیشگان با استعدادی مانند ایان زیرینگ، جیمز بلوشی، تیم کیوری، دنیس فرانتز و برد گارت در این سریال حضور پیدا کردند. نوستالژی که این قهرمانان اردکی ما تقدیممان می‌کند، آن را به قدری جذاب می‌کند که بیاییم و نگاهی دوباره به آن بیاندازیم.

Dumb and Dumber

طرح شخصیت‌های انیمیشن Dumb and Dumber
سال‌های پخش۱۹۹۵-۱۹۹۶
نمره IMDB۵.۵
صداپیشگانبیل فیجربیک، مت فریور، تام کنی و...
انیمیشن هشتم

یک عنوان غافلگیر کننده که انتخاب شده، نسخه انیمیشن فیلم کلاسیک جیم کری و جف دنیلز است که عمر کوتاهی داشت و نتوانست نظرات مثبتی را به سمت خودش جلب کند. این انیمیشن، نشان داد که ضروری نیست برای هر عنوان موفقی دنباله، اسپین آف، ریبوت‌ یا هرچیزی مانند آن ساخته شود. با اینکه فیلم سریعاً به یک اثر کلاسیک تبدیل شد، کارتون در داشتن کاریزمای بازیگرهای اصلی و بامزه بودن احمقانه شخصیت‌ها ضعف محسوسی داشت.

بعد از پخش سیزده قسمت، سریال کنسل شد و هیچ شبکه‌ای، بنابراین که کاملاً مشخص بود سریال توانایی به دست آوردن محبوبیتی هم اندازه فیلم را ندارد، از پخش ادامه آن خودداری کردند. مشخص شد که این ایده کاملاً بدی است که جادوی اصلی فیلم را، یعنی جیم کری و جف دنیلز را حذف کنی و بخواهی داستان را به نحوی دیگر به جلو پیش ببری (نمونه دیگر، در پیش درآمد ناموفق آن، یعنی Dumb and Dumberer: When Harry Met Lloyd دیده شد).

مطلب پیشنهادی
هیولا‌های گوشت‌خوار در قاب تلویزیون
بهترین سریال ترسناک زامبی محور | ۲۷ سریال برتر حمله زامبی ها

Bill and Ted’s Excellent Adventure

نمایی از انیمیشن Bill and Ted’s Excellent Adventure
سال‌های پخش۱۹۹۰-۱۹۹۱
نمره IMDB۶.۴
صداپیشگانالکس وینتر، کیانو ریوز، دانا هیل و...
انیمیشن هفتم

با توجه به موفقیتی که فیلمش با همین عنوان توانست کسب کند، این انیمیشن برای جلو بردن ماجراجویی‌های این شخصیت‌های معروف ساخته شد. فصل اول این کارتون توسط Hanna-Barbera ساخته شد و بازیگران فیلم اصلی نیز در این کارتون (کیانو ریوز، الکس وینتر و جورج کارلین) به جای شخصیت‌های خود صداپیشگی کردند. فصل دوم توسط DIC Animation ساخته شد که در این فصل، صداپیشگان عوض شدند و به دنبالش، سریال جذابیت خودش را از دست داد و به سرعت، لغو شد.

در فصل اول، ما شاهد داستان سفر در زمان شخصیت‌ها با باجه تلفن هستیم و از ماجراجویی‌های باحال زوج دو نفره The Wyld Stallyns لذت می‌بریم. سفرهای هیجان انگیز با تم تاریخی که این شخصیت‌ها تجربه و با افرادی همچون مارکو پولو، ویلیام تل، بنجامین فرانکلین و... دیدار می‌کنند. آن‌ها از این افراد برجسته تاریخی کمک می‌گیرند تا بتوانند از مخمصه‌ها و موقعیت‌های سخت جان سالم به در ببرند.

Back to the Future

نمایی از انیمیشن back to the future
سال‌های پخش۱۹۹۱-۱۹۹۳
نمره IMDB۶.۳
صداپیشگاندیوید کافمن، دن کاستلانتا، بیل نای و...
انیمیشن ششم

یک دلورین و لوکوموتیو بخار، باهم ترکیب و به یک ماشین زمان تبدیل شدند. این جمله، ایده اصلی سه‌ گانه Back to the Future است. در فیلم سوم، مارتی مک‌فلای (مایکل جی. فاکس) و داک براون (کریستوفر لوید) باهم به غرب وحشی سفر می‌کنند. دکتر در آنجا عاشق می‌شود و خانواده‌اش را تشکیل می‌دهد. مردم فکر می‌کردند که دیگر داستان در این نقطه به پایان می‌رسد اما یک انیمیشن سریالی با عمر کوتاهش، نشان داد که اشتباه فکر می‌کردیم!

Back to the Future: The Animated Series ماجراهای بامزه مارتی (با گویندگی دیوید کافمن)، داک (با گویندگی دن کاستلانتا)، کلارا براون، همسر داک (با گویندگی مری استینبرگن، که در فیلم سوم این نقش را بازی کرد) و افراد دیگری که در طول سفرهایشان با آن‌ها مواجه می‌شوند. همچنین توماس اف. ویلسون برای گویندگی بیف تَنِن به این سری برگشته است. با اینکه این سریال تنها دو فصل است، اما در این دو فصل می‌توانید سفرهای زمانی جذابی را تجربه کنید!

Spaceballs: The Animated Series

عنوان انیمیشن Spaceballs: The Animated Series
سال پخش۲۰۰۸
نمره IMDB۴.۲
صداپیشگانمل بروکس، دی بردلی بیکر، تینو ایناسا و...
انیمیشن پنجم

اگر Spaceballs را دیده‌اید، متوجه این موضوع هستید که چقدر این فیلم مضحک است. فیلمی که بعدها به یک اثر کالت تبدیل شد، تصمیم گرفته شد که برایش یک انیمیشن سریالی بزرگسالانه ساخته شود تا بتواند داستان را گسترش دهد. کاری که در سال ۲۰۰۸ انجام شد. تعدادی از بازیگران فیلم لایو اکشن مانند مل بروکس، دافنی زوینگا و جوان ریورز گویندگی نقش‌های خودشان را برعهده دارند و فیلم، از آن جهت که مستقیماً به سراغ ماجراهای عجیب غریب گروه Spaceballs می‌رود، یک حس نوستالژیک را به مخاطبش می‌دهد.

هر قسمت سریال، یک جور پارادوی از آثار انیمیشنی و سینمایی معروف است. به طور مثال، شما می‌توانید متوجه ارجاعات آن به Star Wars، The Lord of the Rings، Grend Theft Auto شوید و یا نمادهای معروفی از Jurassic Park و Harry Potter را در آن پیدا کنید. این انیمیشن با مخاطبش هیچ گونه تعارفی ندارد و مل بروکس به شیوه خاص خودش، داستانش را تعریف و بیننده را درگیر خودش می‌کند.

مطلب پیشنهادی
تزریق آدرنالین به مخاطب تشنه هیجان
۷۰ فیلم اکشن که هیجان را به رگ‌هایتان تزریق می‌کنند

The Real Ghostbusters

نمایی از انیمیشن The Real Ghostbusters
سال‌های پخش۱۹۸۶-۱۹۹۱
نمره IMDB۷.۶
صداپیشگانموریس لامارش، دیو کولیر، فرانک واکر و...
انیمیشن چهارم

اقتباس شده از روی یک سری فیلم محبوب، The Real Ghostbusters تا به کنون طولانی‌ترین سریال انیمیشنی اقتباس شده از روی لایو اکشن‌ها است. از سال ۱۹۸۶ این سریال شروع و در سال ۱۹۹۱ با ۱۵۰ قسمت به کار خودش پایان داد. در این سریال، صداپیشگان بااستعدادی از جمله آرسنیو هال و دیو کولیر حضور دارند. این سریال نشان داد که استفاده نکردن از بازیگران اصلی به جای شخصیت‌هایشان به عنوان صداپیشه، می‌تواند به یک فاجعه منجر نشود و سریال با اینکه تمامی بازیگران سری فیلم‌ها را کاملاً عوض کرد، اما توانست موفق شود.

این سری توانسته هر بار موفق شود: از سری فیلم‌های اورجینال بگیرید تا سریال انیمیشنی‌اش، ریبوت ۲۰۱۶ آن با بازیگران زن و عنوان جدیدش، Ghostbusters: Afterlife که در سال ۲۰۲۱ عرضه شد. میراث ماندگار این فرنچایز، نشان داد که کلیشه مبارزه کردن با چیزهای ماورالطبیعه، چیزی است که هم می‌تواند سرگرم کننده و هم کمدی برای تمامی مخاطبان باشد.

Beetlejuice

نمایی از انیمیشن Beetlejuice
سال‌های پخش۱۹۸۹-۱۹۹۱
نمره IMDB۷.۳
صداپیشگاناستفن اویمت، آلیسون کورت، الیزابت هانا و...
انیمیشن سوم

یک اثر فیلم به کارتون موفق دیگر، Beetlejuice است. چهار فصل از این سریال پخش شد و مانند Ghostbusters، هیچکدام از بازیگران اثر اصلی، در این سریال حضور پیدا نکردند. چیزی که این سریال از اثر وام گرفت، حضور دنی الفمن برای ساخت موسیقی متن شاهکار و ترسناک اثر بود؛ کسی که با تیم برتون همکاری داشته (که در این سریال به عنوان تهیه کننده اجرایی حضور دارد) و این دو نیز در فیلم با یکدیگر همکاری داشتند.

هر قسمت، بر روی شخصیت اصلی و دوست انسانش، لیدیا (شخصیت وینونا رایدر در فیلم اصلی و با گویندگی آلیسون کورت)، که باهم به این جهان و Neitherworld سفر می‌کنند و در ماجراجویی‌هایشان، سعی دارند سر مردم را کلاه بگذارند. سه فصل این سریال از شبکه ABC پخش شد و فصل چهارم از طریق شبکه Fox Kids به روی آنتن رفت.

Jurassic World Camp Cretaceous

نمایی از انیمیشن Jurassic World Camp Cretaceous
سال‌های پخش۲۰۲۰-۲۰۲۲
نمره IMDB۷.۵
صداپیشگانجنا اورتگا، رینی رودریگز، پل-میکل ویلیامز و...
انیمیشن دوم

وقتی که شما یک مورد هیجان انگیز و جذاب همانند Jurassic Park دارید، تنها چیزی که برایتان مانده، ساختن یک انیمیشن برای مخاطبان کودک است! در سال ۲۰۲۰، Jurassic World Camp Cretaceous دقیقاً همچین کاری را با این فرنچایز کرد. ایده داستان مبتنی بر چند نوجوان است که توانسته‌اند فرصت ملاقاتی با ایسلا نوبلر پیدا کنند. همانطور که از Jurassic Park انتظار می‌رود،‌ دایناسورها از قلمروهایشان فرار می‌کنند، خرابی و هرج و مرج به بار می‌آورند و حال نوجوانان ما، مجبورند به تنهایی در این جزیره سفر کنند.

پنج فصل این سریال از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲ پخش شد و توانست نقدهای مثبت و میزان بازدید زیادی (برای یک سریال در نتفلیکس) را دریافت کند. علی رغم اینکه فصل پایانی مخاطبان زیادی را از دست داد و بابت کارگردانی و گم کردن نحوه روایت کردن داستان، نقدهای سنگینی دریافت کرد،‌ باز هم افراد زیادی از آن لذت بردند و سریال توانست برنده چند جایزه مختلف، از جمله امی شود. این سریال، قطعاً ارزش دیدن و بررسی ارتباطاتش با سری لایو اکشن را دارد.

مطلب پیشنهادی
اکشن ببین، لبخند بزن
بهترین فیلم های اکشن کمدی هالیوودی

Police Academy: The Animated Series

نمایی از انیمیشن Police Academy: The Animated Series
سال‌های پخش۱۹۸۸-۱۹۸۹
نمره IMDB۵.۶
صداپیشگانران روبین، هاوارد موریس، چارلز وودز گری و...
انیمیشن اول

موردی که شاید مضحک‌ترین اقتباس کارتونی باشد، اثری است که از یک فیلم درجه بزرگسالان ساخته شده است. سری فیلم‌های The Police Academy، یا حداقل اولین فیلم این سری، درجه سنی R را دارد و دیگر فیلم‌ها، درجه سنی PG یا PG-13 دریافت کردند. از لحاظ خط زمانی، سریال جایی بین عنوان چهارم و پنجم آثار لایو اکشن دارد و داستان زندگی روزمره شخصیت‌هایش را تعریف می‌کند.

با وجود اینکه سریال تنها دو فصل دارد، شاید بتوان گفت که توانست پرسودترین خط تولیدی اکشن فیگورها و کالاهای مخصوص خودش را تولید کند. در عین اینکه ذات عجیب غریب فیلم توانست آن را به موفقیت برساند، این سریال، در کنار دیگر آثار اورجینالی که علی رغم موفق بودنشان، نباید به چیز دیگری تبدیل بشوند قرار گرفت. شاید سریال گاهی اوقات سرگرم کننده باشد، اما در کل نمی‌تواند روی پای خودش بایستد.

Gremlins: Secrets of the Mogwai

طرحی از انیمیشن Gremlins: Secrets of the Mogwai

عنوانی افتخاری، این سریال انیمیشن سازی شده توسط کامپیوتر، قرار است ما را به دنیای موگوای‌های کوچک بامزه برگرداند. موجوداتی که جرئت نمی‌کنید که بعد از تاریکی به آن‌ها آب و غذا بدهید تا به گرملین‌های شیطانی تبدیل نشوند. این سریال قرار است از شبکه‌های HBO Max و Cartoon Network پخش شود و این سریال، قرار است دنباله‌ای بر عنوان اورجینال سال ۱۹۸۴ باشد و منشا تولد گیزمو را توضیح دهد.

دانستن داستان گیزمو، چیزی است که هواداران مدت‌ها منتظرش هستند. او اولین بار در فیلم سال ۱۹۸۴ ظاهر شد و اینکه از کجا آمده، مشخص نیست. دانستن اینکه او از کجا آمده و تا به کنون، چه سفرهایی را طی کرده قرار است به لطف این سریال هیجان انگیز و جذاب باشد. انتظاری که از این انیمیشن داریم، چند آشکار سازی مهم و ماجراجویی‌های عجیب غریب است.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (2 مورد)
 • Badman
  Badman | ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

  پس مردان سیاه پوش کو یک انیمیشن سریالی داره البته قدیمیه بعید میدونم جایی هم گیر بیاد ولی قیافه هاشون همون ویل اسمیت و بقیه اس

  • آرش پارساپور
   آرش پارساپور | ۲۹ بهمن ۱۴۰۱

   توی خط آخر لید دقیقا درباره همین اثر نوشتیم.

مطالب پیشنهادی