ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

خنده جوکر - Thumbnail
اخبار و گزارش‌ها

واکین فینیکس چگونه خنده جوکرش را خلق کرد؟

شاهزاده جرم و جنایت شهر گاتهام همیشه چند جزء اصلی در نمایش‌هایی که از او تماشا کرده‌ایم داشته است. علاوه بر نقشه‌های شوم و ظاهر خاص این شرور دنیای دی‌سی، خنده جوکر است که بیش ...

محمدرضا صفری
نوشته شده توسط محمدرضا صفری | ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۲:۵۹

شاهزاده جرم و جنایت شهر گاتهام همیشه چند جزء اصلی در نمایش‌هایی که از او تماشا کرده‌ایم داشته است. علاوه بر نقشه‌های شوم و ظاهر خاص این شرور دنیای دی‌سی، خنده جوکر است که بیش از همه چیز مورد توجه قرار می‌گیرد. قبلاً نمونه‌ای از خنده واکین فینیکس در سطح اینترنت منتشر شده بود که توانست خود را از زیر سایه امثال سزار رومرو، هث لجر و جک نیکلسون خارج کند.

جا پای چنین اسامی گذاشتن کار سختی خواهد بود، به خصوص که هر کدام از آن‌ها تأثیراتی ماندگار را بر جوکر در دنیای فیلم و سریال گذاشته‌اند. شاید اگر سزار رومرو نمی‌بود هیچوقت نمی‌توانستیم توجهی که الآن به جوکر می‌شود را ببینیم.

فینیکس مسیر نامتعارفی را پیموده تا به خنده معروف جوکر برای ایفای نقش خود برسد. او در این باره گفت:

من ویدیوهایی از افرادی تماشا کردم که مبتلا به خنده پاتولوژیک بودند، اختلالی عصبی که باعث می‌شود تا افراد بدون کنترل بخندند.

ذات نامتعادل شاهزاده جرم و جنایت شهر گاتهام موردی است که مورد توجه خیلی از داستان‌های کمیک بوکی بوده است و از جنبه‌های متفاوت به آن پرداخته‌اند. اما موردی که واکین فینیکس در مورد آن صحبت کرده کاری متفاوت و تازه است، تشبیه این خنده به یک تیک عصبی.

ظاهرا جرد لتو هم برای ایفای نقش جوکر فشارهای سنگینی را پشت سر گذاشته است. کسی که بعد از هث لجر (که به خاطر فیلم شوالیه تاریکی برنده جایزه اسکار شد) تبدیل به اولین کسی می‌شد که قرار بود نقش جوکر را بازی کند. او هم این وظیفه را داشت تا برای نقش جوکرش یک خنده مناسب پیدا کند.

لتو قبلاً در این مورد گفته بود:

وقتی نقش جوکر به من رسید، از آن‌جایی که خودم خنده‌ای کنترل نشده و بزرگ ندارم، پس برای همین کمی وحشت کردم. این آدم کسی است که همین طور به طور خیلی خاصی می‌خندد و می‌خندد. پس شروع کردم به کار کردن و کار کردن روی آن و چیزی به دست آوردم که اعتراف می‌کنم، خیلی عجیب است.

فیلم جوکر جدیدترین داستان اقتباس شده از دنیای کمیک بوک‌های دی‌سی است که روی پرده‌های سینما به نمایش درخواهد آمد. این فیلم با دنیای حال حاضر کمیک بوک‌های دی‌سی که بین طرفداران با نام DC Extended Universe شناخته می‌شود ارتباطی ندارد. واکین فینیکس نقش آرتور فلک را بازی می‌کند، استندآپ کمدینی ناموفق که سقوط او به دنیای دیوانگی باعث می‌شود تا تبدیل به جوکر شود.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی