معرفی بازی Whiteout Survival؛ جایگزینی دیگر برای Frostpunk روی موبایل

معرفی بازی Whiteout Survival؛ جایگزینی دیگر برای Frostpunk روی موبایل

یک بازی دیگر از استودیوی Century Games

۸ اسفند ۱۴۰۱ ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های سبک استراتژیک – بقا روی موبایل هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Whiteout Survival همراه ویجیاتو باشید.

اکثر ما گیمرها گاهی دلمان برای تجربه یک بازی دوست داشتنی تنگ می‌شود. ما نیز گاهی دوست داریم که تجربه‌ای کاملا متفاوت از دنیای بازی‌های ویدیویی داشته باشیم و متاسفانه با یکنواخت‌تر شدن صنعت ویدیوگیم؛ این موضوع نیز دیگر تبدیل به کاری غیرممکن شده. منتهی درست با تمام این توضیحات، هنوز هم بازی‌هایی هستند که به خلاقیت پایبندند. پیدا کردن یک بازی خلاقانه؛ امروزه دیگر کاری بسیار دشوار است و گاهی باید چارچوب‌ها را شکست و به سراغ پلتفرم موبایل و بازی‌سازهای مستقلی رفت که رویاهای بسیار بلندپروازانه‌ای در سر دارند که تجربه‌شان ابدا خالی از لطف نیست.

منتهی درست با تمامی این توضیحات، بازی‌های سبک بقا جزو محبوب‌ترین سبک‌هایی هستند که چه روی پلتفرم موبایل و چه روی پلتفرم‌های اصلی؛ طرفداران بسیاری دارند. این سبک از بازی‌ها خیلی بهتر از آن‌چیزی که باید هستند و اتفاقا بازی‌های سبک بقای بسیاری روی پلتفرم موبایل است که شما می‌توانید به سراغشان بروید. اگر بازی ماینکرفت و یا عناوینی حتی مانند Don’t Starve و بازی This War of Mine را فاکتور بگیریم؛ باز هم عناوین سبک بقای بسیاری هستند که موفق به انتقال حسی دوست داشتنی به مخاطب روی پلتفرم موبایل شده‌اند که می‌توان انتظارات بالایی نیز از آن‌ها داشت.

مطلب پیشنهادی:با جایگزین موبایلی بازی Ghost of Tsushima آشنا شویدعشق و شرافت، مهم‌ترین ثروت شماست با جایگزین موبایلی بازی Ghost of Tsushima آشنا شوید

امروزه خوشبختانه با پیشرفت پلتفرم موبایل؛ بازی‌سازها و عناوین موبایلی بیش از هرزمان دیگری طرفدار پیدا کرده‌اند و اتفاقا ما نیز روی این پلتفرم شاهد حضور عناوین و استودیوهایی هستیم که بسیار دوست داشتنی هستند. استودیوهایی که بارها و بارها پتانسیل‌هایشان را ثابت کرده‌اند و صنعت بازی‌های موبایلی را به تنهایی وارد نسلی جدید کرده‌اند. بنابراین اگر شما نیز طرفدار این سبک از بازی‌ها هستید، شاید وقت آن رسیده باشد که نیم نگاهی به دنیای پلتفرم موبایل داشته باشید و همچنین فرصتی جذاب به عناوین سبک بقا – استراتژیک موبایلی بدهید.

ما تاکنون در ویجیاتو به سراغ بازی‌های سبک بقای بسیاری رفته‌ایم که هرکدامشان پتانسیل‌های خاص خودشان را داشتند و خوشبختانه استودیوهای مستقل بسیاری نیز با استفاده از همین پتانسیل‌ها توانسته‌اند که بازی‌های خوبی را بسازند. خوشبختانه در همین بین نیز استودیوی مستقل سنگاپوری Century Games Pte درست یکی از همین بازی‌سازهاست که عنوان موبایلی Whiteout Survival را برای پلتفرم موبایل توسعه داده است و یکی از بهترین بازی‌های سبک بقای موبایلی چندسال اخیر را منتشر کرده.

این استودیو پیش از ساخت بازی Whiteout Survival؛ عنوان سبک بقای دیگری را با نام Frozen City برای موبایل منتشر کرده بود که خوشبختانه این بازی نیز موفق شد تا با نقدهای بسیار خوبی مواجه شود. برای همین وقتی به سراغ بازی Whiteout Survival می‌روید، می‌توانید شباهت‌های بسیاری را میان این بازی موبایلی و Frozen City پیدا کند. همچنین از طرفی بازی Whiteout Survival خودش را یک عنوان سبک بقا با المان‌های نقش آفرینی و استراتژیک معرفی می‌کند که با نقدهای بسیار خوبی نیز مواجه شده. بازی موبایلی Whiteout Survival تاکنون موفق شده تا به امتیاز ۴.۷ از ۵ دست پیدا کند که به نوبه خودش؛ موضوعی دلگرم‌کننده است.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی Lost Light؛ جدیدترین عنوان موبایلی NetEaseشوتری دیگر از استودیویی نام‌آشنا معرفی بازی Lost Light؛ جدیدترین عنوان موبایلی NetEase

در بخش داستانی این بازی موبایلی؛ شما داستانی مشابه Frozen City را تجربه خواهید کرد. درواقع می‌توان گفت که Whiteout Survival به نوعی دنباله معنوی عنوان دیگر استودیوی Century Games Pte است و با اقتباس بسیاری از بازی Frostpunk ساخته شده. بطوری خلاصه باید گفت که شما در بخش داستانی این بازی؛ باید راهی دنیایی پساآخرالزمانی شوید که درگیر یخبندانی دیوانه‌کننده است. دنیایی که در آن منابع بسیار محدود است و حال شما باید به معدود افراد باقی مانده کمک کنید تا در جهان این بازی موبایلی به دنبال راهی برای بقا باشند.

گیم‌پلی این بازی موبایلی بسیار شبیه بازی Frostpunk طراحی شده. Whiteout Survival و تیم سازنده این بازی موبایلی بسیار سعی کردند تا جهان این بازی را مشابه Frostpunk بسازند و این بازی موبایلی اگرچه خودش را یک عنوان سبک بقا معرفی کرده است، اما پتانسیل‌های بسیار بالای را در بخش المان‌های استراتژیک و نقش آفرینی دارد. بازی ترکیبی از عناوین بزرگ سبک بقاست و بقدری دنیایش را جذاب روایت می‌کند؛ که شما اصلا باور نخواهید کرد که با یک بازی موبایلی طرف هستید و این موضوع دقیقا همان‌چیزی است که ما پیش‌تر در بازی Frozen City نیز آن را دیده بودیم.

برای اجرای بازی موبایلی Whiteout Survival شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

همانطور که انتظار می‌رفت، استودیوی بازی‌سازی Century Games Pte؛ این بازی موبایلی را به صورت آنلاین منتشر کرد تا شما بتوانید که با استفاده از این طریق؛ به بخش چندنفره بازی نیز درسترسی داشته باشید. Whiteout Survival اگرچه یک بازی سبک بقاست، اما المان‌های استراتژیک آن را نیز نباید نادیده گرفت. شما باید در این بازی منابعتان را طوری مدیریت کنید، که در دراز مدت آسیب چندانی به پناهگاهتان وارد نشود و بتوانید افراد بیشتری را جذب کنید.

مطلب پیشنهادی:معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار استحواستان را جمع کنید، شما تنها کسی نیستید که اینجا گیر افتاده معرفی بازی موبایلی Alien: Isolation؛ تنهایی ترسناک‌تر از بیگانه‌ای خون‌خوار است

همچنین درست از طرفی نیز؛ این کمبود منابع نیست که دشمن اصلی شما در بازی Whiteout Survival محسوب می‌شود. تمام دهکده شما حول محور یک نیروگاه بزرگ ساخته شده که حکم قلب دهکده‌تان را دارد و گرمای آن را تامین می‌کند، بنابراین اگر آتش این نیروگاه خاموش شود؛ شما با مشکلات بسیاری رو به رو خواهید شد. علاوه بر منابع و سرما؛ راهزن‌ها و دیگر پلیرها نیز می‌توانند برایتان دردسر شوند. بطور خلاصه می‌توان گفت که بازی موبایلی Whiteout Survival جزو آن دسته از بازی‌هایی است که نباید آن را به همین سادگی نادیده گرفت.

نهایتا نوبت به گرافیک و جلوه‌های بصری این بازی می‌رسد. اگه پیش‌تر بازی‌های استودیوی Century Games را تجربه کرده باشید، خیلی خوب می‌دانید که این استودیو ابدا علاقه‌ای به جلوه‌های بصری واقع‌گرایانه ندارد و ترجیح می‌دهد که به سراغ دنیای فانتزی خودش برود. این موضوع نیز دقیقا همان‌چیزی است که برای بازی موبایلی Whiteout Survival رخ داده و باید گفت که چه گرافیک، و چه موسیقی‌متن این بازی موبایلی؛ هر ۲ طراحی خوبی دارند و شما از تجربه این بازی لذت خواهید برد.

پیشنهاد می‌شه!

اگر طرفدار بازی‌های سبک بقا روی موبایل هستید، بازی Whiteout Survival یکی از برترین عناوینی است که باید روی موبایل به سراغش بروید. این بازی دوست داشتنی توسط استودیوی مستقل Century Games برای موبایل توسعه پیدا کرده است و همچنین به سبب گیم‌پلی دوست داشتنی که دارد، جایگزین بسیار خوبی برای بازی Frostpunk روی موبایل است.

Whiteout Survival
Whiteout SurvivalWhiteout Survival
سازنده:Century Games سبک:بقا ، استراتژیک ، مدیریتی ، نقش آفرینی حجم:۴۶۴ مگابایت سیستم‌عامل:اندروید ، iOS

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/kuf
نظرات
5 1 امتیاز
امتیاز مطلب
0 دیدگاه
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x