بازی Shadow Fight 4: Arena؛ هر آن‌چیزی که از یک عنوان فایتینگ موبایلی انتظار دارید

بازی Shadow Fight 4: Arena؛ هر آن‌چیزی که از یک عنوان فایتینگ موبایلی انتظار دارید

شاهکاری دیگر از سازندگان بازی Vector

۲ هفته پیش ۵ ذخیره

اگر علاقه‌مند به تجربه بازی‌های مبارزه‌ای موبایلی هستید، در این مطلب با بررسی بازی iOS و اندروید Shadow Fight 4: Arena همراه ویجیاتو باشید.

خوشبختانه سال‌هاست که دنیای بازی‌های موبایلی به بلوغی دوست داشتنی رسیده است. شاید اگر سال‌ها پیش شما به سراغ دنیای این پلتفرم می‌رفتید، ابدا عناوینی دوست داشتنی را نمی‌توانستید پیدا کنید که انتظاراتتان را برآورده کنند. منتهی دنیای پلتفرم موبایل نیز درست به اندازه دیگر پلتفرم‌ها پیشرفت کرد و تبدیل به چیزی شد، که هیچ کسی انتظارش را نداشت. امروزه پلتفرم موبایل صرفا پلتفرمی ساده نیست و تماما میزبان عناوینی پیش‌پا افتاده باشد. این پلتفرم به لطف سرمایه‌گذاری‌های استودیوهای بزرگ، موفق شد تبدیل به یکی از بهترین پلتفرم‌های حال حاضر شود و شما می‌توانید بازی‌های بسیار خوبی را روی این پلتفرم دوست داشتنی نیز پیدا کنید.

حضور بازی‌سازهای بزرگی مانند استودیوی راکستار، یوبیسافت و یا حتی استودیوی اسکوئر انیکس و اکتیویژن روی پلتفرم موبایل؛ باعث شد تا بازی‌سازهای کوچک‌تر نیز درست به همان اندازه تشویق به رقابت با این غول‌های بازی‌سازی شوند. فضای رقابتی که در دنیای این پلتفرم به وجود آمده بود، نه‌تنها بازی‌سازهای مستقل را به افزایش کیفیت عناوینشان تشویق می‌کرد، بلکه به آن‌ها نیز اجازه می‌داد که از عجیب‌ترین ایده‌هایشان تا بهترین تصویرسازی ممکن را از دنیای بازی‌هایشان به نمایش بگذارند و این موضوع نیز دقیقا همان‌چیزی بود که ما موبایل گیمرها به دنبالش بودیم و از دیدنش لذت می‌بردیم.

مطلب پیشنهادی:Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلیبازهم یک بازی شوتر دیگر! Code of War یا یکی از برترین بازی‌های شوتر چندنفره موبایلی

همچنین خوشبختانه دقیقا به همین خاطر بود که پلتفرم موبایل تبدیل به بازاری مملو از تنوع بی‌شمار بازی‌های ویدیویی شد. خوشبختانه عناوین مبارزه‌ای نیز در همین بین؛ جزو بازی‌هایی بودند که بیش از دیگر سبک‌ها مورد حمایت کاربران قرار گرفتند. همین حمایت، باعث شد تا این بازی‌ها از نظر کیفی پیشرفت فوق‌العاده‌ای داشته باشند و امروزه اگر شما علاقه‌مند به دنیای عناوین مبارزه‌ای باشید، این پلتفرم موبایل است که حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهد داشت. پس بنابراین اگر شما نیز طرفدار بازی‌های مبارزه‌ای هستید، در این مطلب همراه ویجیاتو باشید تا نگاهی به یکی از بهترین بازی‌های فایتینگ موبایلی بیندازیم.

اگر سری به دنیای پلتفرم موبایل بزنید، بازی‌های مبارزه‌ای بسیار باکیفیتی را پیدا خواهید کرد که هرکدامشان پتانسیل‌های خودشان را دارند. منتهی درست در همین بین؛ فرنچایز Shadow Fight جزو موفق‌ترین سری بازی‌های مبارزه‌ای موبایلی است که توسط استودیوی Nekki برای این پلتفرم توسعه پیدا کرده است. صحبت از استودیویی است که پیش‌تر با ساخت عناوینی چون Vector؛ موفق شده بود تا طرفداران خاص خودش را پیدا کند و حال نیز نوبت به سری Shadow Fight رسیده تا مسیر موفقیت‌آمیز این استودیوی دوست داشتنی را تکمیل کند.

اولین نسخه از این سری در سال ۲۰۱۰ معرفی شد و توانست که انتظارات کاربران را به خوبی برطرف کند. منتهی ما این‌بار قصد داریم که نگاهی به آخرین نسخه از این فرنچایز بیندازیم. درست در اوایل سال ۲۰۲۲ بود که استودیوی Nekki بازی موبایلی Shadow Fight 4: Arena را برای موبایل منتشر کرد. این بازی یک عنوان مبارزه‌ای بود که علی‌رغم پیروی از هسته اصلی این فرنچایز؛ تفاوت‌های بسیاری داشت که باعث جذاب‌ و متمایزتر شدن بازی موبایلی Shadow Fight 4: Arena شده بودند. این بازی موبایلی تاکنون موفق شده است تا بیش از ۱۰ میلیون‌بار دانلود شود و امتیاز ۴.۶ از ۵ را نیز از سوی کاربران اندرویدی دریافت کرده است. همچنین جالب است بدانید که Shadow Fight 4: Arena اولین بازی از این سری است که علاوه بر موبایل؛ برای پی‌سی نیز دردسترس است و شما می‌توانید از طریق استیم به نسخه کامپیوتری این بازی دسترسی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی:بازی West Gunfighter یکی از جاه‌طلبانه‌ترین جایگزین‌های موبایلی Red Dead Redemption استبه غرب وحشی خوش آمدید بازی West Gunfighter یکی از جاه‌طلبانه‌ترین جایگزین‌های موبایلی Red Dead Redemption است

همچنین یکی از بزرگ‌ترین تفاوت‌های Shadow Fight 4: Arena نسبت به دیگر بازی‌های این سری؛ این است که در دنیای این بازی بخش داستانی کاملا حذف شده است و شما با یک بازی آنلاین طرف هستید. البته این موضوع چندان ایراد بزرگی نیست و می‌توان این بازی را حتی بدون بخش داستانی نیز تجربه کرد. اما با این‌حال اتمسفر و دنیای بازی Shadow Fight 4: Arena در آسیای شرقی جریان دارد و شما در آن باید به عنوان یک جنگجوی شجاع، با دشمنان مختلف مبارزه کنید و تبدیل به افسانه‌ای جاودان شوید.

برای اجرای بازی موبایلی Shadow Fight 4: Arena شما نیاز به دسترسی به اینترنت دارید

در بخش گیم‌پلی این بازی موبایلی؛ شما شاهد تجربه یکی از زیباترین عناوین فایتینگی خواهید که روی پلتفرم موبایل حضور دارد. تجربه خوب استودیوی Nekki در ساخت بازی Vector یا حتی نسخه‌های پیشین سری Shadow Fight؛ باعث شده تا بازی Shadow Fight 4: Arena نیز تمام پتانسیل‌های لازم را داشته باشد. همانطور که پیش‌تر اشاره به آن اشاره کردیم؛ بازی Shadow Fight در این نسخه کاملا تبدیل به یک عنوان آنلاین – رقابتی شده که حسی دوست داشتنی را به مخاطب منتقل می‌کند.

از طرفی نیز درست مانند عناوینی چون مورتال کامبت و یا حتی Street Fighter؛ این بازی موبایلی نیز در ۳ راند برگذار می‌شود و شما باید در هر راند، دشمنانتان را شکست دهید. همچنین بازی به شما اجازه می‌دهد که از میان شخصیت‌های مختلف بازی؛ ۳ جنگجو را انتخاب کنید. هرکدام از کاراکترهای بازی ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص خودشان را دارند و شما باید در انتخاب آن‌ها دقت کنید. همچنین پس از برنده شدن در هر مسابقه، بازی به شما اجازه می‌دهد که نیروهایتان را ارتقا دهید و آن‌ها در شخصی‌سازی کنید.

مطلب پیشنهادی:با بازی موبایلی Hitman: Sniper تبدیل به قاتلی حرفه‌ای شویدبه اتحادیه سایه‌ها بپیوندید با بازی موبایلی Hitman: Sniper تبدیل به قاتلی حرفه‌ای شوید

همچنین یکی از نقاط قوت سری بازی‌های Shadow Fight؛ کنترلرهای دوست داشتنی آن است که خوشبختانه در بازی Shadow Fight 4: Arena نیز مجدد تکرار شده‌اند. خبر خوب دیگر بازی طرفداران این بازی این است که بازی موبایلی Shadow Fight 4: Arena از کنترلر نیز پشتیبانی می‌کند و شما می‌توانید این بازی را با کنترلر نیز تجربه کنید. نهایتا نوبت به هوش مصنوعی بازی موبایلی Shadow Fight 4: Arena می‌رسد که باعث جذاب‌تر شدن دنیای این بازی موبایلی شده است.

گرافیک بازی یکی از زیباترین چیزهایی است که شما در دنیای بازی‌های فایتینگ موبایلی می‌توانید پیدایشان کنید. جزئیات Shadow Fight 4: Arena بسیار خوب طراحی شده است و اگر طرفدار بازی‌های گرافیکی موبایلی باشید، این بازی قطعا باید یکی از گزینه‌های اصلی شما باشد. همچنین از طرفی نیز موسیقی‌متن و جلوه‌های صوتی بازی نیز طراحی خوب دارند و همه‌چیز به نوعی دست به دست هم داده است تا بازی موبایلی Shadow Fight 4: Arena یک عنوان دوست داشتنی باشد.

پیشنهاد می‌شه!

سری بازی‌های Shadow Fight یکی از محبوب‌ترین سری بازی‌هایی هستند که شما می‌توانید روی موبایل به سراغشان بروید. خوشبختانه جدیدترین نسخه از این بازی نیز از همان فرمول همیشگی استفاده کرده است و به عنوان یکی از بهترین عناوین فایتینگ موبایلی محسوب می‌شود. Shadow Fight 4: Arena در سال ۲۰۲۲ برای موبایل و پی‌سی منتشر شده است و تاکنون نیز با نقدهای بسیار خوبی مواجه شده.

Shadow Fight 4: Arena
Shadow Fight 4: ArenaShadow Fight 4: Arena
سازنده:Nekki سبک:مبارزه‌ای حجم:۲۷۵ مگابایت سیستم‌عامل:اندروید ، iOS

بیشتر بخوانید:

کپی شد https://vgto.ir/l2c
نظرات (۴)
5 3 امتیازها
امتیاز مطلب
4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین بیشترین امتیاز
دیدگاه درون خطی
نمایش تمام نظرات

با اینکه شدوفایت۴ برای من تجربه جالبی بود، اما نسخه ۲ یه چیز دیگه بود و از تمام نسخه ها بهتر بود.
اون موسیقی و گیمپلی و داستان و … شدو فایت۲ هیچوقت برام تکراری نشده(از باس های اصلی که دیگه نگم، مخصوصا تایتان) به طوری که الان دارم برای چهارمین بار بازی رو تموم میکنم و هنوز برام تازگی داره.

آخرین ویرایش 13 روز پیش توسط Man3
4
0
نظرت رو حتما بهمون بگو!x