مدیرعامل ریسپاون بابت توهین یکی از کارمندان به کاربران Apex Legends عذرخواهی کرد

ظاهراً برخی از کارمندان استودیو یا اطرافیانشان به مرگ تهدید شده‌اند

0

کمتر از یک هفته پیش بود که آپدیت جدیدی برای بازی Apex Legends منتشر شد. در ابتدا انتظار می‌رفت این آپدیت بزرگ که رویداد Iron Clown و قابلیت شرکت در رقابت بتل رویال به‌صورت تکنفره را اضافه می‌کرد، مورد استقبال کاربران قرار بگیرد اما نتیجه کاملاً برعکس بود. استودیو ریسپاون اینترتینمنت برای این رویداد اسکین‌های انحصاری طراحی کرده بود که تنها راست بدست آوردنشان خرید لوت باکس‌هایی خاص بود.

این لوت باکس‌های خاص گران‌تر از لوت باکس‌های معمولی بودند که همین مسئله نیز مورد اعتراض کاربران Apex Legends قرار گرفت. پس از شدت گرفتن اعتراضات در فروم ردیت، تعدادی از کارمندان ریسپاون اینترتینمنت اعلام کردند تجربه کافی در زمینه کسب درآمد از بازی‌های رایگان (Free-to-Play) نداشته‌اند و همین موضوع نیز باعث اتخاذ سیاست‌های نادرست در زمینه قیمت گذاری لوت باکس‌ها شد.

این توضیحات اما برای تعدادی از کاربران Apex Legends متقاعد کننده نبود. این دسته از کاربران عقیده داشتند ریسپاون اینترتینمنت از مدت‌ها قبل برای چنین شرایطی برنامه ریزی کرده بود و قصد داشته تا پول زیادی به جیب بزند. در نتیجه، سعی کردند تا باقی کاربران را برای نوشتن کامنت‌‎های توهین آمیز مجاب کنند. در این بین، عوضی خطاب قرار دادن یکی از کاربران توسط درو مک‌ کوی، تهیه کننده Apex Legends، شرایط را بدتر از قبل کرد.

ریسپاون

با گذشت مدتی از این اتفاق وینس زامپلا، مدیر عامل ریسپاون اینترتینمنت، با انتشار یک بیانیه در توییتر به اتفاقات اخیر واکنش نشان داد. زامپلا در ابتدا از کاربرانی که با الفاظ ناشایست مورد خطاب قرار گرفتند عذرخواهی کرد و پس از آن سعی کرد تا توضیحاتی درباره شرایط به وجود آمده برای کارمندان ارائه دهد. این‌طور که به نظر می‌رسد، کارمندان استودیو روزهای بسیار سختی را سپری می‌کنند. همین مسئله نیز به واکنشی تند از سوی آنان منجر شده است:

روز جمعه، اطلاعاتی را از تغییراتی که قصد داشتیم تا در رویداد Iron Clown اعمال کنیم با طرفداران Apex Legends به اشتراک گذاشتیم. تعدادی از اعضای تیم سازنده به گفتگو با طرفداران در ردیت ملحق شدند و شرایط بسیار بدی به وجود آمد. برخی از اعضای ما با کامنت‌هایشان از خطوط قرمز عبور کردند و این نوع رفتار چیزی نیست که در استودیو ریسپاون به‌دنبالش باشیم. از هر یک از طرفداران که با الفاظ ناشایست مورد خطاب قرار گرفتند عذرخواهی می‌کنم. همیشه پشتیبان اعضای تیم در ریسپاون می‌مانم و از آن‌ها در برابر افرادی که بخواهند کامنت‌های نامناسب برایشان بفرستند حمایت می‌کنم؛ حال این کامنت توهین آمیز بخواهد تهدید به مرگ باشد یا پای اعضای خانواده و افرادی که دوستشان دارد را به ماجرا باز کند. با این‌حال، زمانی که می‌خواهیم به یک کامنت پاسخ دهیم، باید از پاسخ دادن به آن‌ها [تهدیدات یا کلمات توهین آمیز] پرهیز کنیم. باید الگوی دیگران باشیم. متاسفانه هفته قبل اینگونه نبودیم اما در ادامه کار بهتر خواهیم شد. داشتن یک رابطه آزاد و سالم با طرفدارانمان موضوعی فوق العاده مهم برای ما در ریسپاون است.

با توجه به صحبت‌های وینس زامپلا می‌توان به این نتیجه رسید که برخی از کارمندان استودیو یا اطرافیانشان به مرگ تهدید شده‌اند. همین مسئله نیز باعث چنین واکنشی از سوی آن‌ها شده است. با اینحال، عده‌ای معقتدند کارمندان استودیو نباید با چنین لحنی پاسخ کاربران را می‌دادند.

.کپی شد https://vgto.ir/qu

نظر تو چیه ؟

avatar
1000
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی کن
ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...