فیلم Birds Of Prey داستان هارلی کوئین را بازگو می‌کند

این فیلم دنباله Suicide Squad نیست

1

کریستینا هادسون، نویسنده فیلم Birds Of Prey، می‌گوید که این فیلم بیش‌تر شبیه یک ساخته مستقل است که داستان هارلی کوئین را دنبال می‌کند تا این که نسخه بعدی فیلم Suicide Squad باشد.

سال 2016 بود که مارگو رابی برای اولین بار در فیلم Suicide Squad نقش هارلی کوئین، یکی از شخصیت‌های محبوب دنیای کمیک بوک‌های دی‌سی را بازی کرد. این فیلم از نظر فروش موفق بود اما نظرات و واکنش‌ها نسبت به آن کاملاً ضد و نقض بودند.

هر چند این بازی مارگو رابی بود که بیش از هر چیزی در فیلم به چشم می‌آمد و همین مورد هم توانست سران کمپانی برادران وارنر را متقاعد کند تا چندین فیلم سینمایی با محوریت هارلی کوئین را در دستور کار خود قرار دهند. از بین تمام ایده‌ها این فیلم Birds Of Prey که توانست بیش از بقیه با اقبال مواجه شود.

فیلم Birds Of Prey که توسط کریستینا هادسون نوشته و خود مارگو رابی تهیه کننده آن است، یک اثر با درجه بندی سنی بزرگسال خواهد بود که در آن هارلی کوئین با چندین شخصیت مونث دیگر از دنیای دی‌سی، مثل هانترس (با بازی مری الیزابت وینستد) و قناری سیاه (با بازی جـِرنی اسمالت-بل)، همراه می‌شود. کتی یَن هم به عنوان کارگردان این فیلم استخدام شده. سوالی که بیش از همه ذهن مخاطبان را درگیر کرده این است که این فیلم چقدر با دنیای سینمایی دی‌سی مرتبط است.

نویسنده این فیلم به تازگی مصاحبه‌ای کرده و در مورد نحوه ساخت فیلم به بحث و گفتگو پرداخته. او در ابتدا قبل از این که در مورد داستان فیلم صحبت کند نسبت به استقلال فیلم اظهار نظر کرد. هادسون فیلم را این گونه توصیف کرد که بیش‌تر یک اثر مستقل است تا این که دنباله‌ای برای فیلم Suicide Squad باشد و توضیح داد چگونه یک داستان نوشته که بتواند داستان هارلی کوئین را بدون تکیه به فیلم قبلی ادامه دهد.

واضحاً، بله، این شخصیتی‌ست که قبلاً با او آشنا شده‌ایم اما این کاملاً داستان خودش است و من هم این گونه به سراغ آن آمدم. من سعی کردم تا خودم را محدود نکنم. من عاشق این شخصیت شدم و سپس عاشق تمام شخصیت‌های جدید دیگر. و یک داستان جدید خلق کردم که باعث بروز این احساس می‌شد که مستقل است و لازم نیست این طور باشد انگار دنباله‌ای برای یکی از فیلم‌های قبلی است.

رویکرد مستقل هادسون نسبت به Birds of Prey هنوز همان نسخه هارلی کوئین را که مخاطبین دوست داشتند عرضه می‌کند اما همینطور هم اجازه می‌دهد تا فیلم از مناظری جدید به چشم بیاید. تصاویر رسمی و غیررسمی که از فیلم منتشر می‌شوند حاکی از این هستند هارلی کوئین نسبت به شخصیتی که تا انتهای Suicide Squad با او همراه بودیم تغییر کرده و به نوعی رو به رشد بوده است.

او یکی از خالکوبی‌های روی بدنش که مربوط به جوکر بوده را حذف کرده و ظاهراً از او جدا شده که باعث می‌شود فرصت شروعی دوباره به هارلی کوئین در Birds of Prey داده شود.

Birds of Prey تنها فیلم جدید دنیای دی‌سی نیست که از ایده مستقل بودن استفاده کرده. تقریباً تمام افرادی که در ساخت نسخه دوم Suicide Squad (که فعلاً با نام The Suicide Squad شناخته می‌شود) دخیل هستند از این که فیلم جدید را به عنوان ریبوت یا دنباله صدا کنند سر باز می‌زنند، در حالی که احتمالاً هر دوی این برچسب‌ها شامل فیلم خواهند شد.

حتی با وجود این که تقریباً تمام عوامل نسخه اول Wonder Woman بازگشته‌اند ولی باز هم فیلم Wonder Woman 1984 لقب دنباله را با خود یدک نمی‌کشد. فیلم The Batman مت ریوز هم به جای ادامه داستان شوالیه تاریکی، به روزهای اولیه او در زیر نقاب بتمن سر می‌زند. به نظر فیلم‌های دی‌سی مسیری مشخص را پیش گرفته‌اند و باید منتظر نشست و دید که آیا در این راه موفق می‌شوند یا نه.

.کپی شد https://vgto.ir/rx

1
نظر تو چیه ؟

avatar
1000
1 نظرات
0 پاسخ ها
0 دنبال کنندگان
 
بیشترین واکنش
پرطرفدار ترین
1 نویسندگان دیدگاه
Reza Dark آخرین نویسندگان دیدگاه
  مشترک شدن  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع رسانی کن
Reza Dark
مهمان
Reza Dark

ایول بریم این فیلمو ببینیم چه شود
ممنون ویجی

ورود
بارگذاری...
ثبت نام
بارگذاری...