ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

فیلم و سریال

10 تا از بزرگ‌ترین پیروزی‌های تاریخ انیمه

سفر قهرمان در هر مدیا و قالبی تماشایی و جذاب است. دنبال کردن یک شخصیت قهرمانی که با مشکلات و مسائل سخت و پیچیده دست و پنجه نرم می‌کند بسیار کاری سرگرم کننده و هیجان ...

ایمان اکرمی
نوشته شده توسط ایمان اکرمی | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲ | ۱۳:۰۰

سفر قهرمان در هر مدیا و قالبی تماشایی و جذاب است. دنبال کردن یک شخصیت قهرمانی که با مشکلات و مسائل سخت و پیچیده دست و پنجه نرم می‌کند بسیار کاری سرگرم کننده و هیجان انگیز است. در طی سفر قهرمان، او بالاخره به یک پیروزی بزرگ و دوست داشتنی می‌رسد که مخاطب از اول قصه دنبال آن بود. فرقی نمی‌کند که پیروزی در نبرد نهایی باشد، یا یک نبرد فرعی؛ مهم این است که این پیروزی عمیقا باعث رضایت مخاطب می‌شود.

انیمه‌ها هم چنین روایت‌هایی را دارند. قهرمانی محبوب و دوست داشتنی را معرفی می‌کنند و او را در دل خطر رها می‌کنند تا نیرو‌های پلید مبارزه کند. در نهایت همه قهرمان‌ها به یک پیروزی بزرگ می‌رسند. ما در ادامه این مقاله به معرفی 10 تا از بزرگ‌ترین پیروزی‌های تاریخ انیمه می‌پردازیم. با ویجیاتو همراه بمانید.

10. تحقیر ایزان توسط سوما (Food Wars)

ایزان یک انتاگونیست منفور و خودخواه در انیمه جنگ غذاها بود که از شکست رقبای خود لذت می‌برد و احساس غرور می‌کرد. او پس از شکست توتسوکی جایگاهش را تثبیت کرد و بیشتر از قبل مغرور تر شد. او حتی زمانی که لازم می‌دانست، با دادن رشوه به داوران رای آن‌ها را در مسابقات می‌خرید و بازی را به طور کثیفی برنده می‌شد.

اما زمانی که سوما وارد چالش شد، بینندگان شدیدا منتظر دیدن باختن ایزان شدند. کار سوما خیلی سخت و دور از انتظار بود؛ اما او بالاخره توانست ایزان را شکست دهد و او را به شدیدترین شکل تحقیر کند.

9. محو کردن خدای زمان توسط انوس ولدیگواد (Misfit Of Demon King Academy)

انوس ولدیگواد از انیمه Misfit Of Demon King Academy یکی از قهرمانان قدرتمند دنیای انیمه‌ها است. او از نخستین قسمت دشمنان خود را به بدترین شکل شکست داد و آن‌ها را تحقیر کرد. اما نبرد با خدای زمان با باقی نبرد‌های او متفاوت بود.

او خیلی راحت خدای زمان را شکست می‌دهد و او را بدون توجه به خدا بودنش به اینطرف و آنطرف پرت می‌کند. در نهایت او با شکست خدای زمان، قدرتی به قدرت‌هایش اضافه شد و دیگر در باقی اینمه کسی جلودار او نبود.

8. تسویه حساب جوتارو با دیو (JoJo's Bizarre Adventure)

کل بخش سوم انیمه ماجراجویی عجیب جوجو به رویارویی جوتارو با دیو برای نجات مادرش پرداخته بود. تا اینکه در نقطه اوج هر دو رو در رو همدیگر را دیدند. در نتیجه آن‌ها وارد یک مبارزه تن به تن نفس گیر شدند که برای مخاطب هیجان بسیار زیادی به همراه داشت.

در طول این درگیری به دلیل هوشمندی دیو در مبارزات، چند باری جوتارو تا مرز شکست رفت اما در نهایت قدرت اراده جوتارو بر توانایی غلبه زمان دیو غلبه کرد و توانست او را شکست دهد.

7. پس گرفتن دیوار سینا توسط گروه پیشاهنگی (Attack On Titan)

گروه پیشاهنگی یا همان شناسایی در انیمه Attack on titan در نیمه سریال، بسیار درگیر و پر مشغله بود. این گروه هم باید خودش را برای نبرد با تایتان‌ها آماده می‌کرد و هم نبرد با جنگجویان مارلی. همچنین از طرفی درگیر یک درگیری داخلی بود. با این حال این گروه خودش را آماده کرد تا در یک درگیری حماسی، دیوار سینا را که توسط تایتان‌ها تسخیر شده بود را پس بگیرد. اما این کار اصلا آسان نبود.

آن‌ها در مقابلشان تایتان‌های عظیم جسه و زره پوش را داشتند و اصلا شانس زیادی برای پیروزی نداشتند. با این حال با کمک اراده قوی آن‌ها و همچنین تلفات زیاد، بالاخره به پیروزی رسیدند. پیروزی که مسیر انیمه را تغییر داد.

6. لوفی با تمام قدرتش لوچی را شکست می‌دهد (One Piece)

انیمه وان پیس در طول سریال، نبرد‌های حماسی و هیجان انگیز بسیار زیادی برای این شخصیت کلاه حصیری داشت. اما شدیدترین و هیجان انگیز ترین نبرد او، مبارزه‌اش با لوچی بود. لوچی یکی از قدرتمند ترین آنتاگونیست‌های وان پیس بود که به راحتی نمی‌شد آن را شکست داد.

در نهایت، لوفی با ضربات پی در پی مشت به لوچی توانست او را شکست دهد. البته به همین راحتی هم نبود. لوفی برای شکست لوچی تمام قدرتش را گذاشت و انقدر به خودش فشار اورد که بعد از شکست لوچی تا مدتی نمی‌توانست حرکت کند.

5. All Might با "بنگ" کار قهرمانی خود را تمام کرد (My Hero Academia)

شخصیت All Might از همان اپیزود اول به عنوان یک قهرمان، همیشه تاریک و سیاه بود و انگار مرگ نزدیک او بود. اما او مطمئن بود که کارهایش را سبک خاص خودش انجام می‌دهد.

او در رویارویی با All For One تقریبا شانسی ندارد؛ اما درست زمانی که همه چیز ناامیدانه به نظر می‌رسد، او با یک مشت بزرگ می‌تواند آخرین قدرت All For One را بدست بیاورد.

4. اش، لئون را شکست می‌دهد و قوی‌ترین مربی جهان می‌شود (Pokémon)

برای مدت‌ها اینطور به نظر می‌رسید که شخصیت اش درگیر همان چرخه تکرار شونده شکست و شروع مجدد مسیرش بود. اما درست پس از پیروزی او در منظقه آلولا این قضیه تغییر کرد و در واقع این شروع ماجرا بود. او در بخشی از انیمه برای رسیدن به هدف خود و صعود به رده‌های بالاتر، با لئون شکست ناپذیر روبه رو شد.

نبرد بین این دو شخصیت یکی از شدید‌ترین نبرد‌ها بود و اش به عنوان یک مربی تمام قدرت‌هایش مورد آزمایش قرار گرفت. در نهایت اش با کمک پیکاچو هر طور که شد نبرد را پیروز شدند و اش جایگاهش را به عنوان قوی‌ترین مربی در جهان تثبیت کرد.

3. ناراتو پین را شکست می‌دهد و برای کونوها قهرمان می‌شود (Naruto Shippuden)

در سراسر انیمه نارتو که یک انیمه بسیار طولانی است، ناراتو برد‌ها و پیروزی‌های خیلی زیادی بدست می‌آورد. اما هیچکدام به اندازه پیروزی او در مقابل پین، برای مخاطب هیجان انگیز و راضی کننده نبود. در حالی که کوتوها مساوی بودند و تقریبا امید خود را از دست داده بودند، ناراتو در مقابل رهبر فرضی آکاتوسکی قرار گرفت.

در حالی که این نبرد طولانی داشت به سمت شکست منهی منتهی می‌شد، ناراتو در نهایت توانست پین را شکست دهد و از آن عبور کند. این نبرد شاید نبرد نهایی نبود اما نبردی بود که روحیه تسلیم ناپذیر ناراتو را به مخاطب نشان داد.

2. گوهان یکبار برای همیشه سل را شکست می‌دهد (Dragon Ball Z)

انیمه دراگون بال زی مشهورترین نمونه‌های نبرد‌های هیجان انگیز را در تاریخ انیمه دارد اما احتمالا بهترین این نبردها، پیروزی بزرگ گوهان در مقابل سل بود. این دو برای پایان دادن به مبارزات پرتویی با یکدیگر وارد مبارزه می‌شوند.

علاوه بر قدرت بدنی گوهان، هدایت روح پدرش نیز به او در شکست سل کمک بزرگی کرد و در نهایت با یک ضربه نهایی سل نابود می‌شود. این پیروزی نه تنها یک پیروزی نمادین بود، بلکه شخصیت گوهان را به نقطه اوج خودش می‌رساند.

1. پیروزی تیم Dai-Gurren در مقابل Anti-Spiral در نبرد (Gurren Lagann)

اکشن فوق العاده انیمه گورن لاگان نسبت به دیگر انیمه‌ها محبوبیت زیادی دارد. اما بهترین اکشن، در نبرد نهایی علیه Anti-Spiral است. سایمون و بقیه اعضای تیم توانستند روحیه مبارزه‌ای خود را تقویت کنند و باهم به یک یکپارچگی خاص برسند.

با متحد شدن کل تیم، اکنون آن‌ها شکست ناپذیر هستند و می‌توانند سخت ترین مبارزات را برنده شوند. در نهایت سایمون ضربه نهایی را با لاگان وارد می‌کند. این پیروزی در تاریخ انیمه به دلیل اکشن منحصر به فرد، پر انرژی بودن و جلوه‌های بصری خاص، محبوبیت بسیار زیادی دارد.

سخن آخر

در مقاله بالا به 10 مورد از بزرگ‌ترین پیروزی‌های تاریخ انیمه اشاره کردیم و هر کدام را جدا جدا شرح دادیم. به نظر شما چه نبرد‌ها و پیروزی‌هایی در این لیست جا دارند؟

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (5 مورد)
 • Dishonored
  Dishonored | ۲۵ خرداد ۱۴۰۲

  اولین که حمله نکنین
  دوما مارانو غلطه نویسنده عزیز
  سوما ای کاش می شد یه عکس از فایت لوچی با لوفی بزاری تا بنر بازیش
  چهارم آرک وانو نبود(وان پیس)
  پنچم با اینکه بوروتو مزخرفه اما آخرین نبرد ناروتو و کورما تونست نمره ۱۰ بگیره
  و....
  امیدوارم از دفعه بعد این نپاقضات بهبود پیدا کنه

 • Sajaddidas
  Sajaddidas | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

  ناراتو ؟!؟!؟واقعا نویسنده کلی غلط املایی داشت

 • ایین ایزدی
  ایین ایزدی | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

  ناراتو
  ممنون از تیم ترجمه...چیز یعنی گوگل ترنسلیت

 • Saipa_man
  Saipa_man | ۲۳ خرداد ۱۴۰۲

  food wars رو توصیه میکنم کنار خانواده ببینید کاملا مناسبه

  • Wind
   Wind | ۱۵ مهر ۱۴۰۲

   یه حسی بهم میگه این همون قضیه "wolf of wall street یه فیلم خانوادگیه."

مطالب پیشنهادی