ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سیاست‌های استیم
اخبار و مقالات

مدیر ارشد یوبیسافت سیاست‌های استیم را «غیرواقع‌بینانه» می‌داند

«کریس اِرلی»، مدیر ارشد شرکت یوبیسافت که معاون ارشد همکاری‌ها و درآمد Assassin's Creed نیز محسوب می‌شود، اخیرا در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز نظرات خود را حول سیاست‌های استیم به اشتراک گذاشته. او اظهار داشت ...

مهرشاد مرادزاده
نوشته شده توسط مهرشاد مرادزاده | ۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۲۰:۰۳

«کریس اِرلی»، مدیر ارشد شرکت یوبیسافت که معاون ارشد همکاری‌ها و درآمد Assassin's Creed نیز محسوب می‌شود، اخیرا در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز نظرات خود را حول سیاست‌های استیم به اشتراک گذاشته. او اظهار داشت مدل کسب‌وکار این شرکت در دوران کنونی، غیرقابل قبول و بدون کاربرد است. او گفت:

سیاست‌های استیم غیرواقع‌بینانه هستند. این سیاست نشان نمی‌دهد دنیا طی زمانه کنونی راجع به توزیع بازی‌ها در چه جایگاهی قرار دارد.

مشخص نیست ارلی درباره کدام بخش از سیاست‌های استیم صحبت کرده. احتمالا او به نوع تقسیم درآمدی اشاره دارد که استیم به کار می‌برد. استیم معمولا ۳۰ درصد درآمد حاصل از فروش عناوین مختلف را نزد خود نگه می‌دارد و ۷۰ درصد آن را به توسعه‌دهندگان یا ناشران ارائه می‌دهد. در عوض، اپیک گیمز پیشنهاد بسیاری بهتری را برای افراد فعال در این صنعت آماده ساخته و در فروشگاه این شرکت، ۸۸ درصد درآمد به سازنده می‌رسد.

با توجه به این سحنان ارلی، تصمیم یوبیسافت مبنی بر قطع رابطه با استیم و عرضه یکی از بزرگترین بازی‌های امسالش، یعنی The Division 2 از طریق فروشگاه اپیک گیمز منطقی به نظر می‌رسد. این عنوان همچنین روی فروشگاه Uplay خود یوبیسافت نیز عرضه و فروش آن، پس از کنار گذاشتن استیم با رشدی ده برابری همراه شد.

مشخص نیست این شرکت فرانسوی همچنان به سیاست‌های خود علیه استیم ادامه می‌دهد یا خیر، اما بازی بزرگ بعدی آن‌ها نیز روی استیم عرضه نخواهد شد و این فروشگاه میزبان Ghost Recon: Breakpoint نخواهد بود.

سیاست‌های استیم

به سخنان «تیم سویینی»، مدیر اجرایی اپیک نیز اشاره شده. او درباره این صحبت کرده که فروشگاه‌های بازی‌های ویدیویی، چگونه سهم زیادی از سود عناوین مختلف را به جیب می‌زنند و اظهار داشت آن‌ها برای شکست خوردن آماده هستند.

«تامی ریفنز»، توسعه‌دهنده بازی Super Meat Boy نیز در این‌باره اظهار نظر کرده. او به این موضوع پرداخته که صنعت بازی‌های ویدیویی به سیستم‌ها و فرآیندهای بهتری در خرید و فروش بازی‌ها نیازمند است. او ادامه داد:

تنها راهی که به آن دست می‌یابیم این است که شرکت‌های ثروتمند توسط خلاقیت‌هایشان، به رقابت با یکدیگر بپردازند.

به هر حال، اپیک در صورتی از انحصاری کردن بازی‌ها دست می‌کشد که استیم سود کمتری را از میزان فروش بازی‌ها بردارد.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید

مطالب پیشنهادی