ثبت بازخورد

لطفا میزان رضایت خود را از ویجیاتو انتخاب کنید.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
اصلا راضی نیستم
واقعا راضی‌ام
چطور میتوانیم تجربه بهتری برای شما بسازیم؟

نظر شما با موفقیت ثبت شد.

از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر ویجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.

سخت افزار

معرفی بهترین DNS برای پلی‌ استیشن

بسیاری از گیمرها، روزانه مشغول انجام بازی‌های آنلاین همراه با دوستان خود هستند. یکی از نکات کلیدی در انجام بازی‌های آنلاین، کیفیت اینترنت و اتصال مناسب به سرورهای بازی است. همچنین استفاده از بهترین DNS ...

ارشیا ایزدیار
نوشته شده توسط ارشیا ایزدیار | ۲۱ دی ۱۴۰۲ | ۲۰:۰۰

بسیاری از گیمرها، روزانه مشغول انجام بازی‌های آنلاین همراه با دوستان خود هستند. یکی از نکات کلیدی در انجام بازی‌های آنلاین، کیفیت اینترنت و اتصال مناسب به سرورهای بازی است. همچنین استفاده از بهترین DNS باعث بهبود کیفیت اینترنت و کاهش پینگ می‌شود.

همچنین پیش از شروع کار، توصیه می‌شود که مقاله مرتبط با بهترین dns برای بازی را نیز از ویجیاتو بخوانید.

تصویری نماد DNS

اکثر شرکت‌های بزرگ، بازیکنان ایرانی را تحریم کرده و اتصال به بازی‌ها را برای آن‌ها دشوار کردند. برای مثال استفاده از سرویس‌هایی مانند برخی از سرورهای یوبی‌سافت (Ubisoft) و بلیزارد (Blizzard) تنها با استفاده از دی ان اس گیمینگ امکان پذیر است. در این مقاله از ویجیاتو به معرفی بهترین DNS مخصوص بازی و چگونگی استفاده از آن‌ها در کنسول‌های پلی‌استیشن می‌پردازیم.


DNS چیست و چگونه کار می‌کند؟

پروتکل DNS مخفف کلمه Domain Name Server است. به زبان ساده دی ان اس‌ دفترچه تلفنی برای اینترنت محسوب می‌شود. نام‌های قابل خواندن برای انسان‌ها، توسط این پروتکل به اعداد قابل فهم توسط کامپیوتر تبدیل می‌شوند. اینترنت که روزانه کاربران از آن استفاده می‌کنند، بدون وجود دی ان اس‌ها غیرقابل استفاده می‌شود.

تصویر چگونگی عملکرد DNS

بهترین DNS مخصوص بازی کدام است؟

در این بخش به معرفی چند سرویس DNS برای گیمرها می‌پردازیم. در طی سال‌های گذشته سرویس‌های رفع تحریم ایرانی عملکرد عالی داشتند. این سرویس‌ها به دلیل رایگان و موثر بودن، به محبوبیت زیادی دست پیدا کردند. از سرویس‌های رفع تحریم می‌توان به شکن، بگذر، رادار بازی و الکترو اشاره کرد. در ادامه بهترین DNS سرورهای مناسب بازی را معرفی کردیم.

آدرس‌ DNS توضیحات
178.22.122.100
185.51.200.2
سرویس DNS شکن یک سرویس رفع تحریم داخلی است. با استفاده از آن دسترسی به سایت‌ها و سرویس‌هایی که برای ایرانی‌ها تحریم هستند ممکن می‌شود.
78.157.42.100
78.157.42.101
DNS الکترو سرویسی است که توسط جمعی از گیمرها و متخصصین جوان معرفی شد. سرویس الکترو مختص انجام بازی‌ها طراحی و عرضه شده.
185.55.226.26
185.55.226.25
سرویس DNS بگذر به‌صورت رایگان در دسترس گیمرها است. با استفاده از سرویس بگذر، مانند سایر تحریم شکن‌ها می‌توانید به آسانی به سرویس‌های تحریمی متصل شوید و از آن‌ها استفاده کنید.
10.202.10.10
10.202.10.11
رادار بازی با حمایت وزارت ارتباطات تشکیل شد و در دسترس گیمرها قرار گرفت. این سرویس شامل دو بخش برنامه کاهش پینگ و دی ان اس رفع تحریم است.
8.8.8.8
8.8.4.4
سرویس DNS گوگل یکی از شناخته شده‌ترین دی ان اس‌ها میان گیمرها است. استفاده از این DNS سبب بهبود پینگ و سرعت دانلود می‌شود.
208.67.222.222
208.67.220.220
سرویس OpenDNS یکی از بهترین DNS سرورهای عمومی و رایگان چند سال گذشته است که در حال حاضر متعلق به شرکت بزرگ و قدرتمند سیسکو است.

دی ان اس الکترو

در حال حاضر دی ان اس الکترو جزو سریع‌ترین و بهترین DNS برای گیمرهای ایرانی است. این DNS تا حدودی سرعت اینترنت را بهبود می‌بخشد و می‌تواند مقدار زیادی باعث افزایش سرعت ارتباط بازیکنان با سروهای بازی خواهد شود. با استفاده از این دی ان اس می‌توانید به راحتی به سرور بازی‌‌ها متصل شوید.

بهترین DNS برای ps4 در ایران

سرویس OpenDNS یکی از بهترین DNS سرورهای عمومی و رایگان چند سال گذشته محسوب می‌شود. این دی ان اس متعلق به شرکت سیسکو است و برای کاربران ایرانی نیز، به آسانی قابل استفاده است. با استفاده از این دی ان اس می‌توانید از سرویس‌هایی که کاربران ایرانی را مورد تحریم قرار داده‌اند به راحتی استفاده کنید.


چگونه روی پلی‌استیشن DNS تنظیم کنیم؟

کنسول‌های نسل ۸ و ۹ شرکت سونی (Sony) قابلیت تنظیم دی ان اس به صورت دستی را دارند. استفاده از بهترین DNS گیمینگ می‌تواند تأثیر شایانی بر تجربه گیمرها در بازی‌های آنلاین داشته باشد. از مزایای استفاده از دی ان اس برای کنسول‌ها می‌توان به کاهش پینگ و اتصال به سرور بازی‌های تحریمی اشاره کرد.

چگونه روی پلی استیشن ۵ DNS وارد کنیم؟

برای تنظیم رفع تحریم در کنسول نسل نهمی پلی‌استیشن، ابتدا به صفحه تنظیمات کنسول بروید. سپس گزینه شکبه (Network) را انتخاب کنید و وارد آن شوید. بعد وارد شدن به Network از سمت چپ تصویر گزینه Settings را انتخاب و وارد قسمتSet Up Internet Connection شوید. با وارد شدن به این صفحه لیستی از تمام اتصال‌های موجود مشاهده می‌کنید.

تصویر تنضیمات DNS

اینترنت مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه options را روی دسته لمس کنید. از بین انتخاب‌های موجود وارد صفحه Advanced Settings شوید و در قسمت‌های Primary DNS و Secondary DNS دی ان اس خود را وارد کنید.

نحوه وارد کردن DNS در پلی استیشن ۴

پروسه تنظیم دی ان اس در کنسول Ps4 dns رفع تحریم برای ps5، با وارد شدن به قسمت تنضیمات کنسول آغاز می‌شود. با وارد شدن به تنضیمات گزینه Network را انتخاب کنید. در این صفحه از بین گزینه‌های موجود Set Up Internet Connection را انتخاب کنید.

تصویری از تنضیمات شبکه ps4

سپس با توجه به نوع اتصال خود به اینترنت گزینه Wi-fi یا LAN را انتخاب کنید. بعد از انتخاب نوع اتصال، گزینه Custom را انتخاب کنید. مراحل اتصال را طی کنید تا به قسمت تنظیمات DNS برسید. در این قسمت گزینه Manual را انتخاب کرده و در قسمت‌های Primary DNS و Secondary DNS دی ان اس خود را وارد کنید.


نتیجه گیری

گیمرهای ایرانی برای استفاده از سرویس‌هایی که ایران را در لیست تحریم خود قرار داده اند، نیاز به تنظیم دی ان اس دارند. استفاده از بهترین DNS مناسب بازی، سبب کاهش پینگ و اتصال بهتر به سرور بازی‌ها می‌شود. در این مقاله ابتدا بهترین DNS سرورهای مخصوص بازی را معرفی کردیم. سپس به بررسی چگونگی تنظیم دی ان اس برای کنسول‌های نسل نهم و هشتم پلی استیشن پرداختیم.

بهترین DNS پلی استیشن کدام است؟

دی ان اس‌های الکترو، شکن و سرویس رادار بازی از جمله بهترین DNSهای گیمینگ هستند.

آیا استفاده از Google DNS هنگام بازی کردن مزایایی دارد؟

با استفاده از دی ان اس مناسب می‌توانید پینگ خود را کاهش بدهید و به بازی‌هایی که گیمرهای ایرانی را تحریم کرند دسترسی داشته باشید.

آیا استفاده از DNS برای اتصال به اینترنت پلی استیشن مشکلی دارد؟

خیر، استفاده از دی ان اس‌های معرفی شده باعث خرابی یا اختلال در عملکرد کنسول نمی‌شود.

سریعترین سرور DNS برای PS5 چیست؟

سریع‌ترین DNS سرور برای کنسول پلی استیشن است.

DNS چیست و چگونه کار می‌کند؟

مخفف کلمه Domain Name Server است و مانند دفترچه تلفن اینترنت عمل می‌کند.

دیدگاه‌ها و نظرات خود را بنویسید
مجموع نظرات ثبت شده (3 مورد)
 • payman-neo
  payman-neo | ۸ آذر ۱۴۰۲

  چرا بازی brawlhala روی ps4 با هر dns که تست میکنم بازم به سرور وصل نمیشه؟

 • iman-generous
  iman-generous | ۲۶ تیر ۱۴۰۲

  چرا PS3 را بیان نمی کنید؟ اتفاقا هنوز با دوستان در سراسر جهان با PS3 آ«لاین بازی می کنیم و از DNS هم استفاده می نمائیم.

 • Masihak
  Masihak | ۲۴ تیر ۱۴۰۲

  مفید و کارآمد با تشکر ⚡

مطالب پیشنهادی